OSTRZEŻENIE dla hodowców

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez MartaD » 2014-05-16, 16:33

Imię Heidi się pojawiło, nazwa hodowli również. Kto chciał odezwał się do Iwony i uzyskał więcej info na temat tej Pani. To co Iwona chciała przekazać, zostało przekazane a dalsza dyskusja z mojej strony nie ma sensu.
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez kreska » 2014-05-16, 16:45

MartaD napisał(a):Imię Heidi się pojawiło, nazwa hodowli również. Kto chciał odezwał się do Iwony i uzyskał więcej info na temat tej Pani. To co Iwona chciała przekazać, zostało przekazane a dalsza dyskusja z mojej strony nie ma sensu.

Marta no wlasnie w tym problem ze pojawilo sie imie i nazwa hodwoli a pelna wersja historii na priv, troszke inaczej to powinno wygladac :->
Z mojej strony również temat jest wyczerpany <okok>

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez Aga-2 » 2014-05-16, 17:38

Niestety doczytałam ten wątek (dzięki Karolinie ;) ) dopiero po wykasowaniu wpisów Iwony.
Bardzo mi przykro, że Iwonę tak tutaj potraktowano, bo działała w dobrej wierze. To właśnie dzięki informacji od Niej, potwierdzonej ze źródeł zagranicznych mój Darek nie trafił do Finlandii. Napisałam otwarcie na wątku Miotu D o tej sytuacji już jakiś czas temu, więc sprawa jest bardzo klarowna.
To nie jest prawda, że hodowczyni z Finlandii otwarcie pisze, że ma hodowlę kennelową. Do mnie napisała, że ma w sumie 11 psów, 9 berneńczyków i 2 goldeny. I ja jej zaufałam, uwierzyłam. Wszystko było umówione, ona zarezerowała przelot do Warszawy po szczeniaka.
Oczywiście zanim podjęłam decyzję o sprzedaży, zaczęłam szukać innych źródeł informacji. Ponieważ hodowla nie ma strony internetowej, to mogłam polegać tylko na moich znajomych i na informacjach FB.
Początkowo informacje były dość zadowalające i - powiem szczerze - trochę usiadłam na laurach. Widzę na FB, że babka psy wystawia, zdjęcia psów w mieszkaniu, z dzieckiem.... Nic nie budzi podejrzeń.
Dopiero po ostrzeżeniu Iwony, które przyjęłam z niedowierzaniem, zaczęłam szukać kolejnych źródeł. Dowiedziałam się, że do tej hodowli jeszcze niedawno skupywano wszystkie szczenięta, jakie zostawały w hodowlalch w krajach nadbałtyckich: Białoruś, Łotwa, Litwa, Estonia. O losie większości tych szczeniąt ich hodowcy więcej nie słyszeli. Z kolei na fińskim portalu sprzedażowym (typu naszej Gratki) telefon Finki widniał cały czas z ogłoszeniem o sprzedaży berneńczyków w różnym wieku. Hodowla działała jak hurtownia. Skup - sprzedaż. Jeśli taki proceder komuś odpowiada, to rzeczywiście szkoda ostrzegać. Może dla niektórych to jest norma postępowania. Może się komuś wydaje, że wpis w umowie zakazujący, lub nakazujący czegokolwiek, co dotyczy szczeniaka, który wyjechał ileś tam tysięcy km od kraju, zapewni mu kochający dom. Ja w takie bajki nie wierzę. Dlatego grzecznie odpisałam, że mój szczeniak do Finlandii nie pojedzie.
Dopiero wtedy się rozpętała burza. Nie będę opisywać szczegółów, bo to nie ma sensu. Po wymianie zdań, która trwała pół dnia, czułam się wdeptana w ziemię. A korespondowałam tylko po to, żeby wydobyć szczegóły konta, bo chciałam zwrócić wpłaconą już zaliczkę oraz koszty przelotu. Dopiero wtedy zorientowałam się kim może być osoba, do której pierwotnie zdecydowałam się wysłać swoje szczenię. Doświadczenie nie do pozazdroszczenia. Może komuś pomoże ono w podjęciu słusznej decyzji. "Słuszna" - dla każdego może znaczyć coś innego ;)
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez Agama » 2014-05-16, 18:02

Dzięki Aga bardzo za tą wypowiedź, myślę że wiele ona wyjaśnia . Rozmawiałam z Iwoną wczoraj i wiem że też została oszukana przed sprzedażą psa, a póżniej przeżyła piekło . Może pewne rzeczy za bardzo sa bolesne aby je wylewac na forum . Ważne że ostrzegła innych i wielkie dzięki za to :love2:
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez Cefreud » 2014-05-16, 18:37

dzięki Aga, liczyłam na to, że opiszesz swoje "przygody" z hodowlą działającą o zgrozo, pod szyldem FCI...
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez marieanne » 2014-05-16, 18:51

Aga-2 napisał(a):Bardzo mi przykro, że Iwonę tak tutaj potraktowano, bo działała w dobrej wierze.

A mi bardzo przykro, że Iwona zamiast wyjaśnić jak człowiek -tak jak Ty to zrobiłaś - to zaczęła robic z całej sprawy dziwną tajemnicę. Twoje wyjaśnienie jest dla mnie logiczne, przekonywujące i jest realnym ostrzeżeniem, za które dziękuję <okok>
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez jz » 2014-05-16, 20:07

marieanne napisał(a):
Aga-2 napisał(a):Bardzo mi przykro, że Iwonę tak tutaj potraktowano, bo działała w dobrej wierze.

A mi bardzo przykro, że Iwona zamiast wyjaśnić jak człowiek -tak jak Ty to zrobiłaś - to zaczęła robic z całej sprawy dziwną tajemnicę. Twoje wyjaśnienie jest dla mnie logiczne, przekonywujące i jest realnym ostrzeżeniem, za które dziękuję <okok>

Myślę, że Iwonie trudniej było wyjaśnić, bo nie dysponowała informacjami, które ja zdobyłam. Ona tylko ostrzegała przed tym, czego sama doświadczyła. Ja się natomiast dzielę konkretami, które mam "z pierwszej ręki", ale których udało mi się uniknąć właśnie dzięki tej "tajemniczej" informacji, przekazanej mi przez Iwonę.
Nie zawsze da się stawiać wszystko otwarcie "kawa na ławę", ale czasem rzucenie pewnej "zagadki" może kogoś skłonić do poszperania głębiej i dojścia dalej. Razem możemy więcej ;)
jz
 
Posty: 222
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 21:05

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez Aga-2 » 2014-05-16, 20:24

jz napisał(a):
marieanne napisał(a):
Aga-2 napisał(a):Bardzo mi przykro, że Iwonę tak tutaj potraktowano, bo działała w dobrej wierze.

A mi bardzo przykro, że Iwona zamiast wyjaśnić jak człowiek -tak jak Ty to zrobiłaś - to zaczęła robic z całej sprawy dziwną tajemnicę. Twoje wyjaśnienie jest dla mnie logiczne, przekonywujące i jest realnym ostrzeżeniem, za które dziękuję <okok>

Myślę, że Iwonie trudniej było wyjaśnić, bo nie dysponowała informacjami, które ja zdobyłam. Ona tylko ostrzegała przed tym, czego sama doświadczyła. Ja się natomiast dzielę konkretami, które mam "z pierwszej ręki", ale których udało mi się uniknąć właśnie dzięki tej "tajemniczej" informacji, przekazanej mi przez Iwonę.
Nie zawsze da się stawiać wszystko otwarcie "kawa na ławę", ale czasem rzucenie pewnej "zagadki" może kogoś skłonić do poszperania głębiej i dojścia dalej. Razem możemy więcej ;)

A, sorki, to ja napisałam, tylko nie ja byłam zalogowana i dlatego poszło nie pod moim szyldem ;)
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez marieanne » 2014-05-16, 21:29

Aga-2 napisał(a):
jz napisał(a):
marieanne napisał(a):
Aga-2 napisał(a):Bardzo mi przykro, że Iwonę tak tutaj potraktowano, bo działała w dobrej wierze.

A mi bardzo przykro, że Iwona zamiast wyjaśnić jak człowiek -tak jak Ty to zrobiłaś - to zaczęła robic z całej sprawy dziwną tajemnicę. Twoje wyjaśnienie jest dla mnie logiczne, przekonywujące i jest realnym ostrzeżeniem, za które dziękuję <okok>

Myślę, że Iwonie trudniej było wyjaśnić, bo nie dysponowała informacjami, które ja zdobyłam. Ona tylko ostrzegała przed tym, czego sama doświadczyła. Ja się natomiast dzielę konkretami, które mam "z pierwszej ręki", ale których udało mi się uniknąć właśnie dzięki tej "tajemniczej" informacji, przekazanej mi przez Iwonę.
Nie zawsze da się stawiać wszystko otwarcie "kawa na ławę", ale czasem rzucenie pewnej "zagadki" może kogoś skłonić do poszperania głębiej i dojścia dalej. Razem możemy więcej ;)

A, sorki, to ja napisałam, tylko nie ja byłam zalogowana i dlatego poszło nie pod moim szyldem ;)

Wiesz, ale jak dla mnie wystarczyłoby napisać po prostu o swoich doświadczeniach i tyle :-)
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez aga.s » 2014-05-16, 21:42

jz napisał(a):
marieanne napisał(a):
Aga-2 napisał(a):Bardzo mi przykro, że Iwonę tak tutaj potraktowano, bo działała w dobrej wierze.

A mi bardzo przykro, że Iwona zamiast wyjaśnić jak człowiek -tak jak Ty to zrobiłaś - to zaczęła robic z całej sprawy dziwną tajemnicę. Twoje wyjaśnienie jest dla mnie logiczne, przekonywujące i jest realnym ostrzeżeniem, za które dziękuję <okok>

Myślę, że Iwonie trudniej było wyjaśnić, bo nie dysponowała informacjami, które ja zdobyłam. Ona tylko ostrzegała przed tym, czego sama doświadczyła. Ja się natomiast dzielę konkretami, które mam "z pierwszej ręki", ale których udało mi się uniknąć właśnie dzięki tej "tajemniczej" informacji, przekazanej mi przez Iwonę.
Nie zawsze da się stawiać wszystko otwarcie "kawa na ławę", ale czasem rzucenie pewnej "zagadki" może kogoś skłonić do poszperania głębiej i dojścia dalej. Razem możemy więcej ;)

Aga dzięki Twoim wyjaśnieniom wiem o jakim problemie mówiła Iwona . Wcześniej jakoś umknęła mi dyskusja o sprzedaży szczeniąt do Finlandii i nie za bardzo mogłam się zorientować o co chodzi .Teraz wiem w czym tkwi problem i na co należy zwrócić uwagę .Sama zresztą przyznałaś ,ze też sprawdzałaś tę hodowlę i na początku nic Cię nie zaniepokoiło .Dopiero po informacjach od Iwony wiedziałaś na co zwrócić uwagę i niestety niepokojące sygnały się potwierdziły . Myślę ,ze o takie jasne wyjaśnienie chodziło w tym wątku .
Pewnie dla Iwony jest ,to nadal temat budzący wiele emocji ,ale może uda jej się przedstawić zaistniała sytuację ku przestrodze dla innych . W końcu nam wszystkim chodzi o dobro piesków ,ich szczęście i bezpieczeństwo .Mimo ,ze nie zawsze się,to udaje ,to staramy się jak możemy ,dlatego lepiej "dmuchać na zimne "Takie podejście powinno odróżniać nas od pseudohodowli .
Czytając wczorajszą wymianę zdań nie odniosłam wrażenia ,ze Iwona jest atakowana .Była ,to raczej prośba o sprecyzowanie zarzutów i opisanie zaistniałej sytuacji . Niedomówienia budzą niepotrzebne emocje .Zresztą uważam ,ze druga strona ma jak najbardziej prawo przedstawić swój punkt widzenia . Każdy z nas oceni sytuację sam i wyciągnie swoje wnioski . Dzięki tym informacja mamy taka możliwość . <okok>
Avatar użytkownika
aga.s
 
Posty: 1578
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-27, 12:56
psy: Indiana Jones , Basanti i Gabana BPP
Hodowla: Melle Dulcior

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez Alicja i Spartki » 2014-05-16, 21:53

Bardzo dobrze ze to wyszło.Wielkie dzieki Aga Iwona i Marta. <buzki> <buzki> .Tylko może jeszcze jakiś link do FB żeby wiedzieć o kim mowa.
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez panterka-23 » 2014-05-16, 22:30

Pani Alicjo nie wyszło bardzo dobrze- niestety. Dobrze to my chciałyśmy ....ale widać nie to towarzystwo ...nie to forum
Wiecie co ? jestem załamana :(
Nich ktoś ma cywilną odwagę i się ujawni. Kto zaprosił Heidi na forum ? Kto nam dalej nie wierzy?
Komu wzajemna pomoc i ostrzeganie się nie pasuje? Kogo ta sytuacja bawi ?
panterka-23
 
Posty: 497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-24, 01:05

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez marieanne » 2014-05-17, 06:26

panterka-23 napisał(a):Pani Alicjo nie wyszło bardzo dobrze- niestety. Dobrze to my chciałyśmy ....ale widać nie to towarzystwo ...nie to forum
Wiecie co ? jestem załamana :(
Nich ktoś ma cywilną odwagę i się ujawni. Kto zaprosił Heidi na forum ? Kto nam dalej nie wierzy?
Komu wzajemna pomoc i ostrzeganie się nie pasuje? Kogo ta sytuacja bawi ?

O czym Ty w ogóle mówisz?
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez panterka-23 » 2014-05-17, 06:56

O tym, że ktoś z biorących udział w dyskusji zaprosił tu Heidi i wymienił osoby z imienia i nazwiska ( aby rozumiała niki)
panterka-23
 
Posty: 497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-24, 01:05

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez agas » 2014-05-17, 07:28

Nawet jeśli ta osoba czyta forum, czy to coś zmienia ? Nadal ma swoje zasady prowadzenia hodowli, a wszyscy inni nadal mogą podejmować decyzje słuszne wg siebie, czy w takie miejsce sprzedać swojego szczeniaka czy nie. Dziękuję za ten wątek, bo tak jak już zostało wcześniej powiedziane ,lepiej uczyć się na doświadczeniach innych i razem możemy więcej. Zresztą to nie jest pierwsze ostrzeżenie, wcześniej też się zdarzały informacje od hodowców którzy odbierali swoje psy i uważam że są one bardzo cenne dla innych.
Avatar użytkownika
agas
 
Posty: 1758
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-30, 15:39
psy: Bona, Keanu, Hana , Brizo (*)Hektor(*), Glenda(*)
Hodowla: Jak z Obrazka

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez Heidi » 2014-05-17, 10:43

Hello

I'm Heidi.
I'm sorry that I write in English.
I have to themselves to take part in this tragic debate.
Because apparently here is really a false text.

I bought a dog Iwona.
I asked for pictures of the dog and the dimensions of the dog.
I got these really long intervals.
There was always some obstacle to be described.
I thought the dimensions of what I was told.
My husband went to pick up the dog.
He met Iwona and when it was taken by Iwona the dog, played by
me and he wondered whether the dog actually weighs as much as they say.
When the boy came home, we took her weight, the weight of 8 kg less in
than what was reported in the message.
I sent a message immediately that how can this be a big difference in weight.

The boy had been growing slowly and the growth of all kinds of problems.
Now the boy is a year old and still lives in me.
He is 59 cm high and very low limb.

In Finland we usually show and breeding dogs have
at least 65-70 cm
I know that he does not grow much anymore, he is a undersized male.

For that matter / dispute of the growth came, and even though I am often sent her pictures and information he has started this kind of barking.

And now, I tell myself.
I have been breeding dogs for a long time. (15 years)
We go to a lot of shows about 40 pieces a year.
I have a lot of friends all over the world with whom I collaborate.

I actually bought the famous dogs and good kennels that
we have visited.

I do not have anything to hide, so everyone who wants to get to come to the village.

I wonder what the point would be to buy expensive dogs to Finland?
and sell them?
Only breeders in finland buy dogs from abroad, because normal people are afraid to buy abroad dogs.

To this end I will tell yet, that it is about a boy who wants to pictures so I can get right now, because this boy is our pet dog, because he never could take the show, and processing.

Just ask me directly if any of the case with you guys.

I also have friends in Poland, who have told me these horror stories about the forum because I thought of writing itself.

Regards

Heidi
Heidi
 
Posty: 2
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-17, 10:10

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez Bijou » 2014-05-17, 11:07

Niestety ta pani tez u mnie chciala kupić szczeniaka ale nie pasował jej odbiór ponieważ w innej hodowli miała odebrać sunię a u mnie pieska tylko piesek jeszcze nie spełniał warunków żeby wyjchać za granicę ale bardzo nalegała ,nie zgodziłam się i chyba...... : dobrze :-/ kurde nawet nic nie przypuszczałam <uoee>
Avatar użytkownika
Bijou
 
Posty: 1094
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-24, 16:57
Lokalizacja: Rybnik

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez meggy » 2014-05-17, 11:27

panterka-23 napisał(a):O tym, że ktoś z biorących udział w dyskusji zaprosił tu Heidi i wymienił osoby z imienia i nazwiska ( aby rozumiała niki)

???????
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez Aga-2 » 2014-05-17, 14:13

meggy napisał(a):
panterka-23 napisał(a):O tym, że ktoś z biorących udział w dyskusji zaprosił tu Heidi i wymienił osoby z imienia i nazwiska ( aby rozumiała niki)

???????

Meggy, nie pytaj ;) Obstawiam, że nikt się nie przyzna odnośnie tych zaprosin. Przecież "druga strona ma prawo do obrony" ;) I obrona (oficjalna) polega na napisaniu łzawego wytłumaczenia o swoich dobrych intencjach, wystawianiu psów itd. To oficjalnie. Ciekawe jakie teksty, wyzwiska i pogróżki idą poza protokołem na FB :roll:
Ja to przeżyłam i nikomu nie życzę. Współczuję Iwonie, a bezmyślnemu donosicielowi gratuluję ptasiego rozumu :!:

I wiecie co, przestaję się dziwić, że ludzie czasem piszą na tym forum incognito, jak swego czasu Caro. Gdyby Iwona napisała nie pod swoim szyldem, to pewnie uniknęłaby wielu nieprzyjemności. Teraz dostała po głowie za swoją odwagę cywilną ;>
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez kreska » 2014-05-17, 14:19

panterka-23 napisał(a):Pani Alicjo nie wyszło bardzo dobrze- niestety. Dobrze to my chciałyśmy ....ale widać nie to towarzystwo ...nie to forum
Wiecie co ? jestem załamana :(
Nich ktoś ma cywilną odwagę i się ujawni. Kto zaprosił Heidi na forum ? Kto nam dalej nie wierzy?
Komu wzajemna pomoc i ostrzeganie się nie pasuje? Kogo ta sytuacja bawi ?

Iwona w temacie cywilnej odwagi zacznij od siebie... <tak>
Chcialyscie dobrze i ostrzeglyscie tylko nadal nie rozumiecie ze powinno sie pisac o wszystkim a nie wyrywkowo :-> Zalozeniem tego watku jak dla mnie jest ostrzeganie ale i pisanie calej prawdy, nie tylko jej czesci bo jak pisalam w pierwszym poscie "medal ma dwie strony" i tak jak AGA-2 potrafila chocby w czesci opisac jej doswiadczenia z ktorych mozna wyciagnac jakies wnioski, na co zwracac uwage...tak w Twoich postach nie bylo nic konkretnego.
Niezależnie od tego jak bolesna i wstydliwa dla obydwu ze stron jest historia Twojego kontaktu z finka to nalezalo ja opisac aby inni mogli z niej sie czegos nauczyc.

Sprawa juz dosc dlugo sie ciagnie...dziwie sie ze do tej pory majac potwierdzone informacje nie podzieliłyście sie nimi na FB , tam gdzie jest ta hodowla aktywna i za pośrednictwem tej platformy mialyscie z nia kontakt. Jest tak wiele osob nie tylko polsko jezycznych, ktore nie znaja Was i byc moze waszych zrodel informacji i warto byloby je przestrzec przed ta hodowla :-> Moze jednak w ramach odwdzięczenia sie za to ze niejednokrotnie czytacie oficjalne ostrzezenia rowniez pomozecie innym i poinformujecie o tym jakim hodowca jest finka?
Iwona, dla jasnosci opisywanie w ten sposob w jaki to uczynilas to jest pomowienie, niezależnie od tego czy mialas racje czy nie i o to tylko mi chodzi abysmy przestali pisac i mowic w ten sposob :-> Jesli mamy ostrzegac to robmy to bez ewnetulanej szkody.
panterka-23 napisał(a):panterka-23 napisał(a):
O tym, że ktoś z biorących udział w dyskusji zaprosił tu Heidi i wymienił osoby z imienia i nazwiska ( aby rozumiała niki)

Czy jakis post tu sie pojawil i zniknal ze wyciagasz taki wniosek czy wiesz o czyms wiecej? :->

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Mioty aktualne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron