Petycja do klubu o badania na ED itd.

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Anirysova » 2010-08-26, 14:08

qbav napisał(a):1) ta petycja jest przygotowana w formie, zbierania podpisów na wystawach, jeśli chce ja podpisać samemu to mam wydrukować obie strony, podpisać się i wysłać poczta ? do kogo ? czy wystarczy tylko jedna strona ?

2) czy aby to podpisać trzeba być najpierw członkiem klubu molosów ? Gdzie ew znajdę odpowiedni wniosek przystąpienia do takiego klubu, czy może członkiem klubu jest się automatycznie będąc posiadaczem molosa zarejestrowanego w zkwp ??

3) jeśli jest potrzeba wcześniejszego przystąpienia do klubu, to czy niesie to za sobą konieczność uiszczania jakiś składek ?


Ad1. napisała busola - jesli ktos nie jeździ na wystawy, a jest posiadaczem BPP albo DSPP i należy do ZKwP, to może podpisać sam arkusz i wysłać do Alicji.

WNIOSEK https://docs.google.com/fileview?id=0B0 ... ku4I&hl=en

ARKUSZ DO PODPISÓW https://docs.google.com/fileview?id=0B0 ... t5MN&hl=en


Ad.2 i 3 - Każdy kto należy do ZKwP, to z automatu należy też do Klubu i nie musi się nigdzie zapisywać.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez qbav » 2010-08-26, 15:23

super, to postaram się być na klubowce i podpisać co trzeba ;)
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Argo » 2010-08-26, 15:57

Busola napisał(a):No to wszystko gotowe :)
....
Myślę że przynajmniej 1/3 podpisów powinna być od "dużych" (zgodnie z populacją ras)
.....
DUZI - odezwijcie się! ten wniosek to również Wasza sprawa :->

....


Dla Dużych wymogi hodowlane są jeszcze skromniejsze i w tym samym wątku skrzykiwaliśmy się w sprawie petycji.
Kilkanaście (co najmniej!) Petycji adresowanych do Komisji Hodowlanej trafiło ponad rok temu do Zarządu ZKWP i do dziś zero reakcji, odpowiedzi itd
:evil:
Zakładając, że kropla drąży skałę (a może i beton) oczywiście dołączymy i do obecnej próby zbliżenia (w tym zakresie) do świata cywilizowanego.
Avatar użytkownika
Argo
 
Posty: 293
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-28, 01:18
psy: Agnarr, wcześniej Argos Koneser

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Zuzanda » 2010-08-26, 16:02

Ja mam wydrukowane: wniosek i listy do podpisu .
Będe w Białymstoku na wystawie zbierać podpisy i na obu wystawach warszawskich .
Prosze o zapamietanie swoich numerów legitymacji ZK
Zuzanna z psem BPP Benjamin Moravian Hurricane kl .pośrednia. NUMER STARTOWY 225
Ostatnio edytowano 2010-08-27, 09:50 przez Zuzanda, łącznie edytowano 1 raz
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Busola » 2010-08-27, 08:22

Argo, dzięki, liczymy na pomoc dużych.
Poza podpisem przydałaby sie jeszcze pomoc w zbieraniu podpisów od hodowców dużych ;-)
Potrzebuję, dla pewności, deklaracji słownej kilku osób od dużych że będą zbierać podpisy na wystawach czy spacerkach.
Argo napisał(a):Kilkanaście (co najmniej!) Petycji adresowanych do Komisji Hodowlanej trafiło ponad rok temu do Zarządu ZKWP i do dziś zero reakcji, odpowiedzi itd

Wcześniej (duuuużo wcześniej :roll: ) sugerowałam że mimo iż do złożenia wniosku potrzebnych jest jedynie 10 podpisów to wątpliwym jest by 10 podpisów mogło coś zdziałać, dlatego potrzebujemy ich dużo wiecej. Myślę że około 100 wystarczy. ;-)
Nie musimy tego zebrac na tzw. "hura"

dla jasności
czytamy wniosek >> zgadzamy się z nim (bądź nie) i podpisujemy wypełniając dane na liście DRUKOWANYM / CZYTELNYM PISMEM: nazwisko i imię, hodowaną(posiadaną) rasę, nr legitymacji członkowskiej (jeśli akurat na wystawie nie będziecie jej posiadać przyda się kolejna rubryka) >> dane kontaktowe: e-mail, adres, telefon; teraz wystarczy już złożyć WŁASNORĘCZNY PODPIS. Jesli jakaś osoba chce wspomóc akcję a nie wybiera się na wystawę czy szwajcarski spacerek, to proszę niech wydrukuje listę podpisze się i wyśle ją do mnie pocztą (adres podam w stosownym terminie osobom bezpośrednio zainteresowanym).
Jeśli chcecie by ktoś inny złożył za Was podpis (nie polecam) i by ów podpis był ważny - prześlijcie proszę stosowne upoważnienie i załączcie do wniosku.

Prosze, zróbmy to dobrze, każda wątpliwość związana z podpisami może zniweczyć cały wniosek.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez bernenska2010 » 2010-08-27, 09:42

jestem za jesli sluzy to identyfikacji ,a jesli to dodatkowa niepotrzebna rzecz to nie
bernenska2010
 
Posty: 32
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-27, 11:39

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Guard » 2010-08-27, 10:22

My też mówimy 3xTAK dla badania dużych, ale na wystawach nie bywamy i nie możemy pomóc w zbieraniu podpisów.
Proszę na PW adres do wysyłki listy z podpisem lub przyjadę do Poznania na wystwę (jeżeli będą tam zbierane podpisy)
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Barbel » 2010-08-27, 11:02

bernenska2010 napisał(a):jestem za jesli sluzy to identyfikacji ,a jesli to dodatkowa niepotrzebna rzecz to nie

Nie rozumiem.....
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Halina » 2010-08-27, 11:40

W Białymstoku będzie tylko Rysiek. On nie jest członkiem ZK więc nie podpisze. Na klubówce ja będę i podpiszę chętnie albo wyślę do Ali. Tak czy siak popieram i mój podpis na pewno się znajdzie.
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Wanda » 2010-08-27, 12:50

Halina napisał(a):W Białymstoku będzie tylko Rysiek. On nie jest członkiem ZK więc nie podpisze. Na klubówce ja będę i podpiszę chętnie albo wyślę do Ali. Tak czy siak popieram i mój podpis na pewno się znajdzie.


Ja identycznie jak Halinka, tylko zamiast "Rysiek" będzie Krzysiek podpiszę w Warszawie obowiązkowo:)
Avatar użytkownika
Wanda
 
Posty: 1982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 13:21
Lokalizacja: Rumia
psy: Beta(*),Dracoh(*),Basma,Ginnger,Hocus,Denzel,Lara
Hodowla: Szczęście Ty Moje

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez ZewKrwi » 2010-08-27, 14:52

Trochę nie czytelny wydaje mi się ten wątek.
Postaramy się podpisać na Klubowej.

Czy ktoś z was może mi powiedzieć kto decyduje o wyborze przewodniczącego klubu rasy, z władzami nie wybieralnymi, klubo komisji czy jak to się tam nazywało? Chodzi mi konkretnie o Klub Molosów. Pytam w kontekście załatwienia tego na zjeździe członków ZKwP, bo zjazdu Klubu molosów chyba nie ma tylko odbywa się to na zjeździe ZkwP tak zgaduje bo szczerze powiem że nie wiem, a jeśli tak się sprawy mają to może lepiej było by załatwić sprawę na wyborach gdy każdy liczy głosy i wszystko staje się możliwe?
ZewKrwi
 
Posty: 63
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-28, 12:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Leszczyna » 2010-08-27, 17:40

Ja złożę podpis na wystawie ;-) :-D w Wawie ;-)
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Cefreud » 2010-08-28, 21:26

a czy aby na pewno ED2 to pies dopuszczony do rozrodu? Może powinno tam być ED1 warunkowo dopuszczony z ED0?
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Cefreud » 2010-08-29, 09:30

http://www.bshkbs.ch/userimages/zkr08.pdf

punkt 4.3 dotyczy łączenia

punkt 3.2.5 dotyczy łączenia
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Busola » 2010-08-29, 09:45

tak Karola, wkradł się błąd - poważny :oops:
wybaczcie, pewnie to pośpiech.
Dziękuję jedynemu trzeźwemu umysłowi ;-) za zwrócenie uwagi, bo jakoś wszyscy przyjęli to z klucza :roll:

...więc 5 minut na bluzganie Busoli , a ja w poniedziałek skoryguję - niestety dopiero wtedy będę miała dostęp do pdf'a

Zuzka, czy zebrałaś jakieś podpisy - zapewne trzeba będzie to powtórzyć.
Chwała że ów błąd zauważony został na starcie.

błąd:
stopniowanie dysplazji łokciowej - ED-0 brak dysplazji, ED1 lekka dysplazja, ED2 średnia dysplazja (to tak jakby pozwolić na rozród z HD-D)

będzie też okazja do poprawienia nagłówka i pierwszego zdania

Proszę, przeczytajcie uważnie wniosek i sprawdźcie czy jest jeszcze jakiś błąd: merytoryczny, ortograficzny, stylistyczny czy jakikolwiek inny.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Szam » 2010-08-29, 09:48

Jest jeszcze ED3
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez dorciaj » 2010-08-29, 11:53

Busola napisał(a):Zuzka, czy zebrałaś jakieś podpisy - zapewne trzeba będzie to powtórzyć.
Chwała że ów błąd zauważony został na starcie.


Zebrałam 8 podpisów w tym mój i Zuzy :->
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez bernenska2010 » 2010-08-29, 14:46

ja troche nierozumiem po co dodatkowe badanie na ED uważam ,że to dodatkowy niepotrzebny kłopot dla właściciela berneńskiego psa pasterskiego i dodatkowe koszty. Byłabym za jeśli takie badania byly by bezpłatne , i wiadomo nie każdy mieszka w dużej miejscowości gdzie przychodnia weterynaryjna ma odpowiedni sprzęt. Podpiszę się bezproblemu jeśli badania będą finansowane przez Związek kynologiczny . Takie badanie jest potrzebne ,ale nie jest konieczne. Jeśli hoduje się np. inne zwierzęta to dany związek hodowców nie robi tylu problemów posiadaczom danego zwierzęcia. To badanie do tej pory nie bylo koniecznością i uważam ,że ktoś sobie wymyślił aby kasę zbić np. weterynarze bo będą mieli w Polsce więcej do badania.......
bernenska2010
 
Posty: 32
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-27, 11:39

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2010-08-29, 14:51

bernenska 2010 :-> a po to żeby psy zdrowsze były!! dzięki temu mniej psów bedzie rozmnażanych!! rozmnazane beda te zdrowsze!! teraz wiele psow nie ma badannie wymaganych, i jest duze prawdopodobienstwo ze maja genetyczne obciązenia i sa rozmnazane! wlasnie po to ta petycja!!
i tonie weterynarze sobie wymyślili tylko posiadacze, miłośnicy i hodowcy właśnie
widzisz dobry hodowca chetnie zapłaci za te badania!
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Anirysova » 2010-08-29, 15:03

Cefreud napisał(a):a czy aby na pewno ED2 to pies dopuszczony do rozrodu? Może powinno tam być ED1 warunkowo dopuszczony z ED0?


W krajach skandynawskich (Norwegia i Dania na pewno tak, nie wiem jak pozostałe) pies z ED-2 jest dopuszczony do rozrodu i jest to chyba traktowane tak samo jak HD-C :->

W Czechach chyba też: http://www.kssp.cz/zdravi-dkk.html
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości