Petycja do klubu o badania na ED itd.

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Argo » 2009-03-31, 17:32

Istniejący Klub to organ ZKWP a ten, o którym mowa - potrzebny i wciąż odległy to organizacja przy Związku tylko afiliowana. Patrząc jak np SSV (Klub w Niemczech) wyznacza standardy, nadzoruje rozwój hodowli, organizuje wystawy i inne imprezy, wydaje klubowe tytuły championów (podwójna zabawa).... ech szkoda gadać...

Powracam do sprawy petycji i wymogów hodowlanych. Wszystkim zainteresowanym a zabieganym, proponujemy ściągnięcie i wydrukowanie wzoru, podpisanie zeskanowanie i przesłanie na argo@szwajcar.eu - złożymy zbiorowo z listą w Związku. Mamy już koło dziesięciu takich petycji!
Głupio na kolejnych wystawach zagranicznych tłumaczyć się, że w Polsce nie są wymagane badania, ale mądrzy hodowcy ich nie zaniedbują.... żal tłumaczyć, że białe niedźwiedzie po ulicach nie chodzą..... można poprostu poprawić standardy!
Miałem ostatnio w rękach niemiecką umowę kupna sprzedaży szczeniaka. Był w niej punkt o wpłacie kaucji 150 Euro dla Klubu Rasy na wypadek gdyby nabywca nie zrobił badań psu do końca 24 miesiąca życia ( klauzula o przeznaczeniu w takim wypadku pieniędzy na promocję racjonalnej hodowli). No comments.
Avatar użytkownika
Argo
 
Posty: 293
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-28, 01:18
psy: Agnarr, wcześniej Argos Koneser

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Tess » 2009-03-31, 19:21

My w tej chwili mamy 12 nadesłanych petycji. W " godzinie 0" proponuję połączyć siły i wysłać złożyć wszystkie hurtem.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez iwona_k1 » 2009-03-31, 19:41

Kurcze piorko !Gdzie te petycje??Nie może być tak,że wszyscy wyznają zasadę RASOWY=RODOWODOWY a ludzie wydający kasę na w ich rozumieniu zdrowe psy i pochodzące z pewnego żródła wyciągają królika z kapelusza w postaci dysplazji łokci.Tak,zgadza się,nigdy nie ma pewności ,że dysplazja nie wystąpi nawet w skojarzeniu 2 zdrowych osobników,ale przynajmniej redukuje się ryzko do minimum :!: Nie rozumiem dlaczego to co gdzie indziej jest oczywiste u nas zawsze zagmatwane.A jak nie wiadomo o co chodzi to....
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez anula » 2009-03-31, 20:22

Kurczę, Aśka mam nadzieję, że moja doszła i nic nie pokićkałam z adresem?
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Beata i Fiona » 2009-03-31, 22:02

jako ta zapracowana i wiecznie nie mająca czasu ;-) prosiłabym o umieszczenie na np. pierwszej stronie wątku - wzoru petycji i adresu do wysyłki :->
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Alicja i Spartki » 2009-04-01, 09:15

Ja też poprosze dosłownie o to samo co Beatka.Nie mam w domu drukarki ale cos wymysle jak bedzie wzór i adres do wysyłki
dodam od siebie ze to nie jest do końca tak jak mówisz Karolina .był czas ze dokładałam do umowy wzór deklaracji jeszcze z pierwszego chyba forum pamietasz .I co z tego jak potem podpytywałam to wiekszosć z włascicieli nawet nie zarejestrowała swojego pieska w zwiazku kynologicznym bo po prostu nie chcieli a ja nie mam takiego prawa żeby ich do tego zmusic.Ktos jak ma jednego pieska do kochania to uważa prawie za fanaberie przynależnośc do zwiazku a co dopiero klubu czy zrzeszenia a jak ida juz za tym jakies oplaty.......to wiadomo oczywiscie nie wszyscy ale taka jest rzeczywistosc.
a po drugie ja juz dawno straciałm wiare że uda sie cokolwiek zrobić po prostu jak to sie mówi już mi opadły skrzydła a kiedys jak dołączałam do forum byłam pełna chęci nadzieji.............no ale jak napisał Adam moze jednak nie wszystko stracone.
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Busola » 2010-08-26, 09:13

No to wszystko gotowe :)
poniżej link do wniosku oraz do listy na podpisy (niestety nie udało mi się złożyć tego razem - problemy techniczne)
dokumenty można drukować jak i zapisać na dysku

Myślę że przynajmniej 1/3 podpisów powinna być od "dużych" (zgodnie z populacją ras)
lista zawiera również rubrykę na adres/mail/telefon (niepotrzebne skreślić ;-) ) do osoby podpisującej - na wypadek braku legitymacji, do uzupełnienia nru w późniejszym terminie
u dołu widnieje miejsce na wpisanie ilości arkuszy z podpisami

WNIOSEK https://docs.google.com/fileview?id=0B0 ... ku4I&hl=en

ARKUSZ DO PODPISÓW https://docs.google.com/fileview?id=0B0 ... t5MN&hl=en

Marta z Zuzką i Dorotką poszaleją z wnioskami w Białymstoku (czy ktoś z dużych wybiera się tam? ) Ania w Chorzowie, na Klubówce również Zuzka (jeszcze jakiś chętny?), można również na wykładzie dra Jagielskiego
Warto by było każdej osobie składającej podpis dać tekst wniosku

DUZI - odezwijcie się! ten wniosek to również Wasza sprawa :->

jak mi się jeszcze cosik przypomni to naskrobię
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Katarzyna Saganowska » 2010-08-26, 09:20

A ja rozpropaguje idee dodatkowych badan w kalendarzu ;-)
Katarzyna Saganowska
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Busola » 2010-08-26, 09:22

Katarzyna Saganowska napisał(a):A ja rozpropaguje idee dodatkowych badan w kalendarzu ;-)


Kaśka, ty wiesz że ja Cię kocham 8-)
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez jz » 2010-08-26, 09:51

Czy petycje mogą podpisywać tylko członkowie klubu czy zwykli członkowie ZK również?
A druga sprawa może pozbierać popisy na klubówce, będzie tam członków ZK "jak psów" :-D
jz
 
Posty: 222
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 21:05

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2010-08-26, 10:06

A druga sprawa może pozbierać popisy na klubówce, będzie tam członków ZK "jak psów" :-D


Marta z Zuzką i Dorotką poszaleją z wnioskami w Białymstoku (czy ktoś z dużych wybiera się tam? ) Ania w Chorzowie, na Klubówce również Zuzka (jeszcze jakiś chętny?)


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Busola » 2010-08-26, 10:11

jz napisał(a):Czy petycje mogą podpisywać tylko członkowie klubu czy zwykli członkowie ZK również?
A druga sprawa może pozbierać popisy na klubówce, będzie tam członków ZK "jak psów" :-D


Nie jestem pewna, ale wydaje mi się że w tym wypadku jednak powinni być to członkowie Klubu - to jest wniosek członków klubu do jego władz

Na Klubówce podpisy będą zbierane ...i mam nadzieję na wykładzie dra Jagielskiego równiez
:->
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez jz » 2010-08-26, 10:13

A to troszkę nie doczytałem :oops:
A może by tak dopisać w nagłówku oprócz członków klubu "Członkowie Związku Kynologicznego w Polsce"
jz
 
Posty: 222
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 21:05

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Szam » 2010-08-26, 10:18

Z tego co wiem automatycznie jestesmy czlonkami tego klubu bo jestesmy czlonkami zwiazku.

EDIT: zapytalam madrzejszych i tak jest - poniewaz to klub - komisja
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Busola » 2010-08-26, 10:35

fajnie by było gdyby każdy podpis nawet hodowcy terierów się liczył (jak już pisałam, nie jestem pewna czy w takim wypadku formalności stanie się zadość) ale warto by każdy podpis był świadomy - hodowcy terrierów to "rybka" czy szwajcary będą miały badania czy nie ;-)
Sprawa przedstawia się ciut inaczej gdyby to był hodowca innych molosów ;-)
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez dorciaj » 2010-08-26, 10:43

Alicja a czy mogą być np. hodowcy dobermanów ? 8-)
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Boyowa » 2010-08-26, 11:54

A w Krakowie na wystawie ktoś zbiera podpisy ? :-) w razie czego mogę pomóc.
Avatar użytkownika
Boyowa
 
Posty: 3410
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-02, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Beastie Boy Majowy Skarbiec

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Anirysova » 2010-08-26, 12:04

Do końca sezonu jest jeszcze kilka wystaw, więc mogłyby zgłosić się osoby, które pozbierają na nich podpisy.
My będziemy jeszcze tylko w Chorzowie, mamy osoby na Warszawę i Białystok, prosimy chętnych o zgłaszanie się na następujące wystawy:
Kraków
Włocławek
Zielona Góra
Wrocław
Rybnik
Nowy Dwór Mazowiecki
Zabrze
Poznań
Kielce

P.S.
Podpisy można by też pozbierac na spotkaniach, spacerkach berneńskich :->
Ostatnio edytowano 2010-08-26, 12:08 przez Anirysova, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Busola » 2010-08-26, 12:05

dorciaj napisał(a):Alicja a czy mogą być np. hodowcy dobermanów ? 8-)

molosy i szwajcary to sekcja 2 i 3 - doberman chyba jest w pierwszej :->
http://www.fci.be/nomenclature.aspx

słuchajcie, dobrze by było gdyby jednak większosc podpisów pochodziła od bernów i dużych - wniosek poza celem pierwszorzędnym do osiągnięcia (badania) spełni moim zdaniem również inną rolę - edukacyjną.
Nie musimy tych podpisów zebrać na "hura". Jeśli kogos nie będzie na klubówce to podpisze sie w innym terminie. Może też podpisać listę i wysłąć ją do mnie pocztą - tragedii nie będzie jeśli na jednym arkuszu będzie tylko jeden podpis. Wniosek przygotowałam tak by manewr ten nie był problemem.

Boyowa - poproszę :-D

edit: być może będę we Włocławku, ale na razie to nic pewnego

i jeszcze jedno: przeczytajcie proszę wniosek od góry do dołu, może jest jakiś błąd merytoryczny i trzeba to jeszcze poprawić ?
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez qbav » 2010-08-26, 13:26

Widzę ze watek ciągnie się od 3 lat, więc proszę rozeznanych w temacie o aktualne stanowisko:

1) ta petycja jest przygotowana w formie, zbierania podpisów na wystawach, jeśli chce ja podpisać samemu to mam wydrukować obie strony, podpisać się i wysłać poczta ? do kogo ? czy wystarczy tylko jedna strona ?

2) czy aby to podpisać trzeba być najpierw członkiem klubu molosów ? Gdzie ew znajdę odpowiedni wniosek przystąpienia do takiego klubu, czy może członkiem klubu jest się automatycznie będąc posiadaczem molosa zarejestrowanego w zkwp ??

3) jeśli jest potrzeba wcześniejszego przystąpienia do klubu, to czy niesie to za sobą konieczność uiszczania jakiś składek ?
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości