Jakie są Landseery?

Wszystko na temat hodowli Landseerów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Re: Jakie są Landseery?

Postprzez Drixon » 2017-09-29, 08:06

landseer to wspaniała rasa - rodzinny czuły i łagodny pies - chociaż stróżuje dobrze obszczekując (bez cienia agresji)
- ruchu umiarkowanie - im starszy pies tym mniej, (szczeniakom bardzo oszczędnie spacery i szaleństwa mając na uwadze zdrowie stawów)
- tak dorosły landseer wytrzymie 8 godzin śpiąc najlepiej w łóżeczku Pańci ;-)
- nie - nigdy nie zostawiam psów samych na dworze - ludzie są okropni i nie chcę żeby moim psom ktoś krzywdę zrobił
- landseer potrzbuje kontaktu z człowiekiem - długie miziańce i przytulańce - kocha człowieka i dostosuje się do tego czego człowiek wymaga i jaki tryb życia prowadzi ;)

Więcej pytań najlepiej do dobrego Hodowcy :
- Aresibo
- Czubaryk
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Jakie są Landseery?

Postprzez Sandra89 » 2017-11-08, 13:51

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Przedstawiam moją Landseerkę - Bambi :love: i opiszę naszą niełatwą miłość :P
Na przykładzie pierwszego zdjęcia - Landseer, zawsze i wszędzie musi być pierwszy.
Musi wiedzieć i widzieć wszystko. Przed Landseerem nie ukryje się NIC :P
Zanim w domu pojawiła się Bambino wiedliśmy ciche i spokojne życie z DSPP i kundelkiem.
4 lata temu do naszego domu wpadł huragan, pies z nierozładowującym się akumulatorem.
Najodważniejszy szczeniak jakiego widziałam. Przez pierwsze pół roku jej życia poznała chyba wszystko i wszystkich :) każda sytuacja sprawiała jej radość i we wszystko wchodziła "na pewniaka". Od razu pokocha cały świat i nic przez te 4 lata się nie zmieniło :) Kiedy bardzo poważnie zachorowała i przez kilka miesięcy walczyliśmy o jej zdrowie wszystko znosiła z ogromną pokorą i ani trochę nie straciła wiary w człowieka.
Landseery to psy o wielkim sercu, ale są też bardzo interesowne ;) najbardziej kochają tych, którzy potrafią zapewnić im lepszą rozrywkę. Landseer nienawidzi się nudzić dlatego nigdy nie polecę nikomu tej rasy jako 'domowego przytulasa". Na przykładzie mojej suki - jeden dzień bez konkretnej aktywności i cały dom fruwa :P
Hobbystycznie trenujemy nosework i mantrailing, a w sezonie ratownictwo wodne, które kocha najbardziej na świecie <3 Jak wszyscy wiedzą Landseery to doskonali pływacy i dla jej 'fanu' jeździmy na obozy wodne, gdzie może się wyszaleć i nabyć nowe umiejętności.
Codziennie obowiązkowy spacer 4km studzi szalony temperament :)
W przeciwieństwie do Szwajcara Landseer uczy się błyskawicznie - wszystkiego ;) tych niepożądanych rzeczy również (otwieranie drzwi, kosza na śmieci, różnego rodzaju kradzieże itp).
Uwielbiają pracę, więc wszelkiego rodzaju szkolenia obowiązkowe :)
Ogromny plus - nie ślini się :)
Nie wybrzydza - je wszystko (oprócz swojej karmy uwielbia owoce, warzywa i kradzież suchego chleba)
Są też minusy - straszny brudas :P tarza się we wszystkim, uwielbia błoto, smrody... czasami powrót do domu po spacerze w jednym aucie to koszmar :P na szczęście zainwestowaliśmy w suszarkę dla psów i można to szybko ogarnąć :)

To co napisałam to zachowanie mojego psa - każdy Landseer może być inny :) (chociaż znam wiele Bambinowych klonów :P )

Pozdrawiamy! :)




obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
Sandra89
 
Posty: 5
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-11-08, 12:13
psy: Ambra, Keja, Szabas, Bambi

Poprzednia strona

Powrót do Landseer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron