Kraków - oficjalny wybieg dla psów

Tutaj zamieszczamy informację o naszych wspólnych spotkaniach i spacerach, jak również fotorelacje

Moderator: DolceVita

Kraków - oficjalny wybieg dla psów

Postprzez Grrr » 2013-07-11, 00:40

Na wszelki wypadek gdyby ktoś nie wiedział (ja dowiedziałem się dopiero parę dni temu) przy ulicy Strzelców powstał oficjalny wybieg dla psów. :-)
Wybieg posiada ogrodzenie o wysokości około 150cm. W środku znajdują się tereny zielone, alejki do spacerowania oraz znacznych rozmiarów "piaskownica". Na miejscu panuje bardzo miła atmosfera. :-)
Niestety brakuje przyrządów do agility.
Avatar użytkownika
Grrr
 
Posty: 285
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-17, 10:18
Lokalizacja: The Court Of The Crimson King
psy: Entlebucher Winter
Hodowla: z hodowli Szwajcar

Re: Kraków - oficjalny wybieg dla psów

Postprzez Aga-2 » 2013-07-11, 16:23

O, ciekawe. Wprawdzie nie mam pojęcia gdzie jest ulica Strzelców, ale tak czy inaczej to fajna i innowacyjna inicjatywa :]
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Kraków - oficjalny wybieg dla psów

Postprzez maat » 2013-07-11, 22:28

Strzelców to gdzieś w stronę Batowic.
Dobry początek, choć nie wiem, czy już nie działa wybieg na oś. Widok.
Avatar użytkownika
maat
 
Posty: 1974
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 23:46
Lokalizacja: Kraków
psy: Souri
Hodowla: Hała-Bała

Re: Kraków - oficjalny wybieg dla psów

Postprzez Grrr » 2013-07-12, 17:02

Maat, zgadza się, to w tym kierunku. Można też powiedzieć, że to okolice Parku Wodnego. <tak>

No niestety wczoraj nie było już tak miło jak zwykle… :ojoj:
Podjeżdżam pod wybieg a tu zbiegowisko, poruszenie, Policja oraz karetka Pogotowia Ratunkowego.
Z wypowiedzi świadków zdarzenia dowiedziałem się, że podobno 3 Bulteriery, zaatakowały Beagla. To tak w wielkim skrócie, bo sam zdarzenia nie widziałem, więc nie chcę pisać „nieprawdy”.
A z dobrych informacji, to wczoraj na terenie wybiegu był Bern. Jak będę miał więcej czasu to wrzucę jakieś fotki.
Ps. Tak się zastanawiam czy taki wybieg nie powinien być co jakiś czas czyszczony/odkarzany… <mysli>
Avatar użytkownika
Grrr
 
Posty: 285
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-17, 10:18
Lokalizacja: The Court Of The Crimson King
psy: Entlebucher Winter
Hodowla: z hodowli Szwajcar

Re: Kraków - oficjalny wybieg dla psów

Postprzez Grrr » 2013-07-28, 16:58

Z tego co wiem, to docelowo w każdej dzielnicy ma być taki wybieg. Wiem, że jest też taki na Azorach przy ulicy Opolskiej oraz w rejonie ulicy Na Błonie. <tak>

Link do pierwszych paru zdjęć zrobionych na terenie wybiegu viewtopic.php?f=11&t=10736&p=397977#p397977
Avatar użytkownika
Grrr
 
Posty: 285
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-17, 10:18
Lokalizacja: The Court Of The Crimson King
psy: Entlebucher Winter
Hodowla: z hodowli Szwajcar

Re: Kraków - oficjalny wybieg dla psów

Postprzez aldonabak » 2013-07-28, 19:17

To fajnie macie. W mniejszych miastach coraz więcej tabliczek - "ZAKAZ WYPROWADZANIA PSÓW". Jeszcze trochę jakiś helikopterek będzie niezbędny, żeby poruszać się nad osiedlem/miastem. Swoją drogą sprzątający po psach właściciele są w mniejszości. Na terenach gdzie kiedyś psisko mogło swobodnie biegać dzisiaj tony śmieci, odpadków i ludzkiego guano.
Przydałyby się takie skwery, ogrodzone z ławeczkami, bo starszy człowiek s psem mógłby odpocząć, poczytać książkę.
W moim mieście jest zakaz wchodzenia z psami do wszystkich parków. Dla mnie, która sprząta po psie i ten pies jest najłagodniejszym stworzeniem jakie znam to chore.
aldonabak
 
Posty: 297
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-11, 20:33
psy: Berneński pasterski


Powrót do Szwajcarskie spotkania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości