Wystawy w USA

Przygotowanie do wystaw. Słowniczek wystawowy. Ogólne dyskusje o wystawach.

Moderator: Aga-2

Wystawy w USA

Postprzez 3-berny » 2011-04-27, 15:43

Czy może ktoś z forumków mógłby zaspokoić moją babską ciekawość odnośnie regulaminu wystaw,przyznawania championatów itd w USA.Klas sporo i co fajne,są podziały wiekowe.Trudno przecież porównywać dziewięciomiesięcznego szczeniaka z osiemnastomiesięcznym młodziakiem tak jak to jest na naszych ringach.Sędziowie niestety nie zawsze pytają o wiek.Czy tytuły przyznawane przez FCI są honorowane w USA?Moją ciekawość rozbudził katalog wystawianych psów w wątku Sotelowych wystaw.A czego zazdroszczę to ilości wystawianych weteranów, zwłaszcza tych powyżej jedenastego roku życia.Gdyby na naszych ringach takie rodzynki biegały.Będę bardzo wdzięczna i chyba nie tylko ja za przybliżenie tematu w sposób lekki,łatwy i przyjemny.
3-berny
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-18, 13:52
psy: Kler,Daisy i Emir

Re: Wystawy w USA

Postprzez Marzena.zlotanimfa » 2011-04-28, 10:23

Klasy wystawowe w Polsce.
Klasa baby-do 6-mcy
Klasa szczeniąt-powyżej 6-mcy do 9-mcy
Klasa młodzieży powyżej 9-mcy do18-mcy
Klasa pośrednia powyżej 15-mcy do24-mcy
Klasa otwarta powyżej 15-mcy
Klasa użytkowa powyżej 15-mcy,wymagany jest certyfikat użytkowości
klasa championów -dla psów/suk posiadających tytuł międzynarodowego lub krajowego championa.
Wiadomo jest że nie można porównać psa/suki, z klasy szczeniąt z psem/suką z klasy młodzieży.Na której wystawie widziałaś,aby doszło do porównania 9-miesięcznego psiaka,z drugim 18-miesięcznym?.
Według mnie klasy te są dobrze pomyślane,ponieważ nie każdy psiak dojrzewa jednakowo.Np.18-miesięczny może startować w klasie otwartej,bo jest tak rozbudowany,że nie widać różnicy ,pomiędzy nim,a osobnikiem 3-letnim.Jego konkurent,może dojrzewać póżniej,i jeśli nie widać w nim jeszcze całego potencjału,to można zrobić sobie przerwę w wystawianiu,bo szkoda by było ,że jeśli się wie że pies jest ładny,otrzymywał oceny niekoniecznie słuszne.Zgodzę się z tobą z jednym,kiedyś wpisywano -''odpowiedni do wieku'',niestety teraz raczej się już tego nie spotyka.
Avatar użytkownika
Marzena.zlotanimfa
 
Posty: 259
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-05, 19:40
Lokalizacja: Warszawa
psy: Duży Szwajc Pies Past. Atena, Nastka, Berta, Diana
Hodowla: Złota Nimfa

Re: Wystawy w USA

Postprzez 3-berny » 2011-04-28, 13:06

Marzena dziękuję za informację ale nie o to pytałam.Ja jako wystawca świetnie znam klasy i wiek jaki u nas obowiązują.Oczywiście że widziałam takie porównanie.Przykładem był mój własny pies który był porównywany/oceniany w kl.młodzieży jako 9 mies szczeniak z psami które miały prawie 18 mies.Trudno przecież nazwać tak młodego psa inaczej niż szczeniak.Interesują mnie regulaminy jakie są w USA.
3-berny
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-18, 13:52
psy: Kler,Daisy i Emir

Re: Wystawy w USA

Postprzez Marzena.zlotanimfa » 2011-04-28, 13:20

Dzięki za ripostę.
A jeśli chcesz się dowiedzieć,to wystarczy wpisać -American Kennel Club,i tam opisany jest Regulamin Wystawy.
Avatar użytkownika
Marzena.zlotanimfa
 
Posty: 259
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-05, 19:40
Lokalizacja: Warszawa
psy: Duży Szwajc Pies Past. Atena, Nastka, Berta, Diana
Hodowla: Złota Nimfa


Powrót do ABC wystaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość