Jak namówić kogoś aby zgłosił psa na wystawę?

Przygotowanie do wystaw. Słowniczek wystawowy. Ogólne dyskusje o wystawach.

Moderator: Aga-2

Re: Jak namówić kogoś aby zgłosił psa na wystawę?

Postprzez SwissW » 2012-12-03, 13:20

Ale żeby nie było ;) - Naprawdę uważam że suczka znajomej mogłaby z powodzniem pokazać się na wystawie i to nie był pretekst, aby samej wystąpić w roli handlera <tak>
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: Jak namówić kogoś aby zgłosił psa na wystawę?

Postprzez munda2 » 2013-02-19, 15:10

wiem że wątek trochę stary i pewnie po rozmowie już z koleżanką ale proponuje powiedz że ty wszytko załatwisz i pojedziesz z psem a ona niech tylko ci go wypożyczy. :) Licz się jednak z następującymi przyjemnościami związanymi z wystawą:
1. Ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć, kilkanaście- kilkadziesiąt godzin żeby pies biegł w odpowiednim tempie, reagował na twoje zwroty, stał w prawidłowej pozycji, nie reagował na sędziego który maca go wszędzie i wkłada dwie ręce do paszczy żeby trzonowce policzyć
2. Wydatki - przygotowanie do wystawy - zgłoszenie pas 80-150 zł, psi fryzjer 150-200 zł - kąpanie suszenie z odpowiednim wyczesaniem sierści, odżywka, strzyżenie zgodnie z wzorcem (chyba że sama profesjonalnie psa podetniesz - goldenom strzyże i podgala się całą głowę na gładko), dojazd na wystawę (lepiej PKP czy PKS sobie z jasnym psem darować bo bez sensu fryzjer wtedy był) autem (w lecie z klimą musi być bo otwarte okna to łatwa droga do zapalenia uszu a przegrzanie psa może się skończyć zgonem - jak nie masz takiego auta to kup) czyli dojazd w dwie strony 100 km to min. 50 zł za paliwo (zresztą środki komunikacji miejskiej taniej też nie wyjdą). Cały dzień jesteś poza domem więc warto coś zjeść ok 50 zł za dwie osoby bo sama nie pojedziesz ktoś musi klamotów pilnować jak biegasz po ringu czy choćby nawet psa przytrzymać jak pójdziesz siku. Razem wystawa to lekko licząc 500 zł wydatku. Oczywiście uznaję że masz odpowiedni sprzęt (ringówka, miski w plecaczku, ręczniczek, dobrze by było kojec żeby pies miał spokojne miejsce, szczotki do przyczesania jak się zmierzwi i najlepiej torba na kółkach bo jak to wszytko zatargasz z wielkim psem na smyczy) więc go nie doliczam do kosztów. Oczywiście to wystawa w pobliżu domu ni musisz jechać na dwa dni zamawiać noclegu i szukać hotelu w którym przyjmą cię z psem.
3. Skoro się zajmujesz tym psem to przyjmuję że pies jest odpowiednio socjalizowany - przyzwyczajony do obcych psów, ludzi którzy wszędzie łażą i "chce pogłaskać pieseczka" (dobrze jak zapyta) no i hałasów - wszyscy mówią niektóre psy szczekają itp. tysiąc zapachów i dźwięków pies nie wie gdzie głowę odwrócić - czyli spacerujesz z nim po mieście odwiedzasz ruchliwe ulice i ogólnie wszystkie dziwne miejsca z duża ilością ludzi (np. dworzec PKP).
Jeśli spełniasz wszystkie powyższe warunki i jeszcze kilka innych to nie widzę najmniejszego problemu żebyś z psem jechała na wystawę.
PS. Może troszkę przerysowałam i wiele osób mających znacznie więcej doświadczenia wystawowego (bo ja dopiero raczkuję) będzie miało inne zdanie ale tak własnie reaguję na stwierdzenie że pies "musi" być wystawiany i trzeba znaleźć sposób na właściciela żeby go przekonać.
munda2
 
Posty: 55
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-04-01, 12:07
Lokalizacja: Tarnów
psy: Kesi jamnik, Mamma Mia

Re: Jak namówić kogoś aby zgłosił psa na wystawę?

Postprzez Anna_K » 2013-07-05, 11:14

Mnie nie trzeba przekonywać :) mimo iż mam jeszcze małego pieska to wiem że z pewnością będę z nim jeździć na wystawy mimo sporych kosztów. Kupując psa danej rasy każdy z nas chce poznać dogłębnie jego zachowanie oraz przyzwyczajenia a tego nam nie da żadne , nawet specjalistyczne forum ( bez urazy koleżanki i koledzy) :). Jadąc na wystawę spotyka się osoby które po kilka a nawet kilkanaście lat hodują psy i doskonale znają nawet błahe problemy danej rasy. Ja jeszcze przed kupnem swojego psiaka byłam na 2 takich wystawach i naprawdę się na nich duuuużo dowiedziałam.
Poza tym wystawy psów rasowych to pewna forma sportu i rywalizacji między sobą i naszymi psiakami więc czemuż z tego nie korzystać ? Ja polecam !
Anna_K
 
Posty: 38
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-07-01, 08:52
psy: Borys

Re: Jak namówić kogoś aby zgłosił psa na wystawę?

Postprzez Ella » 2013-07-05, 11:43

[quote="Anna_K"]Mnie nie trzeba przekonywać :) mimo iż mam jeszcze małego pieska to wiem że z pewnością będę z nim jeździć na wystawy mimo sporych kosztów. Kupując psa danej rasy każdy z nas chce poznać dogłębnie jego zachowanie oraz przyzwyczajenia a tego nam nie da żadne , nawet specjalistyczne forum ( bez urazy koleżanki i koledzy) :). Jadąc na wystawę spotyka się osoby które po kilka a nawet kilkanaście lat hodują psy i doskonale znają nawet błahe problemy danej rasy. Ja jeszcze przed kupnem swojego psiaka byłam na 2 takich wystawach i naprawdę się na nich duuuużo dowiedziałam.



Absolutnie się z tobą zgadzam <tak>
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Jak namówić kogoś aby zgłosił psa na wystawę?

Postprzez Anna_K » 2013-07-06, 08:42

Dzięki Ella :)
Anna_K
 
Posty: 38
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-07-01, 08:52
psy: Borys

Re: Jak namówić kogoś aby zgłosił psa na wystawę?

Postprzez Cefreud » 2013-07-07, 20:25

Anna_K napisał(a):Mnie nie trzeba przekonywać :) mimo iż mam jeszcze małego pieska to wiem że z pewnością będę z nim jeździć na wystawy mimo sporych kosztów. Kupując psa danej rasy każdy z nas chce poznać dogłębnie jego zachowanie oraz przyzwyczajenia a tego nam nie da żadne , nawet specjalistyczne forum ( bez urazy koleżanki i koledzy) :). Jadąc na wystawę spotyka się osoby które po kilka a nawet kilkanaście lat hodują psy i doskonale znają nawet błahe problemy danej rasy. Ja jeszcze przed kupnem swojego psiaka byłam na 2 takich wystawach i naprawdę się na nich duuuużo dowiedziałam.
Poza tym wystawy psów rasowych to pewna forma sportu i rywalizacji między sobą i naszymi psiakami więc czemuż z tego nie korzystać ? Ja polecam !


Przepraszam, ale raczej na wystawie nie dowiesz się o chorobach w danej rasie, bo nie jest to temat często poruszany na wystawach ;-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Jak namówić kogoś aby zgłosił psa na wystawę?

Postprzez Anna_K » 2013-07-07, 21:03

Zgadzam się ale musisz przyznać że jest to bardzo dobre źródło aby uzyskać naprawdę sporo informacji.
Jeśli chodzi o choroby to też dowiesz się gdzie i u jakiego weta najlepiej zostawić psa żeby go wyleczył a nie tylko wziął kasę i rozłożył ręce mówiąc że nie wie co psu dolega...
Anna_K
 
Posty: 38
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-07-01, 08:52
psy: Borys

Re: Jak namówić kogoś aby zgłosił psa na wystawę?

Postprzez Cefreud » 2013-07-08, 07:41

każdy poleci weta takiegi, który mu psa wyleczył. Niestety bernusie wiele razy zaskakują i nie pozostaje Ci nic innego jak szukać pomocy gdzie indziej. Nie raz trzeba psa konsultować na drugim końcu Polski.Więc nadal upiera się przy swoim, że forum, wystawy i generalnie wujek google to podstawowi przyjaciele posiadacza berneńczyka...
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Jak namówić kogoś aby zgłosił psa na wystawę?

Postprzez marieanne » 2013-07-08, 22:26

Cefreud napisał(a):każdy poleci weta takiegi, który mu psa wyleczył. Niestety bernusie wiele razy zaskakują i nie pozostaje Ci nic innego jak szukać pomocy gdzie indziej. Nie raz trzeba psa konsultować na drugim końcu Polski.Więc nadal upiera się przy swoim, że forum, wystawy i generalnie wujek google to podstawowi przyjaciele posiadacza berneńczyka...

Zgadzam się. Forum jest fajne, by temat poruszyc, a nikt nie broni kontynuować go na wystawie czy na gruncie osobistym. Jednak tylko tu da się porozmawiać w tak dużym gronie, w którym przecież również są hodowcy z wieloletnim doświadczeniem ;)
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Jak namówić kogoś aby zgłosił psa na wystawę?

Postprzez vanko » 2014-03-04, 13:10

Dziękuję za porady i informacje.
vanko
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-03-04, 12:26

Poprzednia strona

Powrót do ABC wystaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości