instrukcja wystawiania?

Przygotowanie do wystaw. Słowniczek wystawowy. Ogólne dyskusje o wystawach.

Moderator: Aga-2

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez kreska » 2015-04-08, 13:11

Ja bym wystawila mimo wszystko na ringowce, w tym wieku szczeniak ma sie uczyc a sedziowie czesto przymykaja oko na niesforne maluchy. Wystawy w tym wieku to bardziej lekcja obycia i socjalizacji niz rywalizacji , wiec warto sprobowac <tak>
to wyglada od strony regulaminu....
http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regula ... h_ZKwP.pdf
pod powyzzym linkiem jet tez regulamin przyznawania lotak, ocen, tytulow....:)

VI II. Upraw nie nia i obo wiąz ki wy staw ców
1. Wystawca ma prawo otrzymać kartę oceny i dyplom oraz medal lub jego odpowiednik (o ile pies otrzymał
odpowiednią ocenę i lokatę).
2. Wystawcę obowiązuje zachowanie zgodne z przepisami porządkowymi wystawy.
3. Wystawca psa nie może wszczynać dyskusji z sędzią.
4. Właściciel odpowiedzialny jest za zachowanie się osoby prowadzącej jego psa w ringu (wystawcy).
5. Osoba wykluczona ze Związku nie może wystawiać psa; odpowiedzialność w takim przypadku ponosi
właściciel psa.
6. Wystawca zobowiązany jest być na wystawie wraz z psem od jej rozpoczęcia do zakończenia. Winien
uczestniczyć w ewentualnej prezentacji zwycięzców, brać udział w konkurencjach fakultatywnych, do
których zgłosił swoje psy oraz uczestniczyć w konkurencjach finałowych z psami, które zdobyły
stosowne tytuły.
7. W ringu, podczas oceny psa, wystawca zobowiązany jest do noszenia przypiętego w widocznym miejscu
numeru startowego tego psa, który jest aktualnie prezentowany. Wraz ze zmianą psa musi być
zmieniony numer startowy.
8. Wystawca jest zobowiązany do uiszczenia opłaty za zgłoszonego psa, także za tego, który nie został
doprowadzony do oceny (dotyczy to również psów zwolnionych z opłat).
9. Wystawca jest zobowiązany do przestrzegania zasad bezpieczeństwa, aby nie doszło do pogryzienia ludzi
i innych psów. Ponosi odpowiedzialność cywilną za spowodowane przez jego psa wypadki i szkody.
10. Na terenie wystawy wystawca jest zobowiązany do prowadzenia psów na smyczy.
11. Wszelkie protesty i roszczenia, z wyjątkiem werdyktu sędziego (rozdział III pkt 13), należy przedstawić
na piśmie i złożyć kaucję w wysokości 100 zł w sekretariacie wystawy. Jeżeli po sprawdzeniu okażą
się one nieuzasadnione, kaucja przypadnie organizatorowi wystawy. W przeciwnym razie następuje
zwrot kaucji i zadośćuczynienie w postaci zwrotu opłaty za zgłoszenie psa na wystawę.


a to warto sobie przeczytać...
http://www.swiatczarnegoteriera.republi ... akcyl.html

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Sambor » 2018-03-06, 13:17

ufff!!!! Udało mi się przeczytać wszystko! Dzięki temu już znam odpowiedzi na wiele pytań :)

Z moim pieskiem wybieram się na wystawę teraz w marcu 24-25. Będzie miał 10 miesięcy więc już wiem, że to klasa młodzieży. Co on powinien potrafić w tej kategorii? Czy jak jakiegoś zadanie nie wykona (np. pokazania zębów) to nas zdyskwalifikują? co się dzieje jak na widok takiej ilości psów i ludzi odbije mu szajba? To jest coś czego obawiam się najbardziej....
Jak wygląda kwestia załatwiania się psów? Co jak się zsiaka lub co gorsza zrobi to drugie? :/
i ile czesu średnio spędza się na takiej wystawie. Jak mam się logistycznie przygotować? Woda dla psa? Jedzenie dla mnie? Pewnie zabiorę całą rodzine, więc muszę pod kontem dzieci się przygotować ;)

Będę wdzięczna za odpowiedzi i wsparcie bo jak na razie jestem przerażona... jak wszyscy tutaj za pierwszym razem :)
Sambor
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2018-02-22, 15:27
psy: Sambor - DSPP

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez kreska » 2018-03-27, 09:30

Juz po pierwszej wystawie ? :-D

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Sambor » 2018-03-28, 23:44

Pierwsza za nami :) stresik byl. Nawet stwierdzilam ze kielich by sie przydal ale zle nie bylo :) choc moj pies kladl sie na ringu I odmawial biegania dostalismy zloto w swojej klasie :D to z pewnoscia nie bedzie nasza ostatnia wystawa :)
Sambor
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2018-02-22, 15:27
psy: Sambor - DSPP

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Lidka » 2018-05-24, 12:33

Rany ,przebrnęłam wszystkie strony i powiem,że stres przed pierwszą wystawą jest jeszcze większy . My z Olimpią pierwszy raz będziemy na takiej imprezie w Wiśle 30 czerwca. Posłuszna jest bardzo ale to stanie i kłus czarno widzę. Wielu ważnych i potrzebnych informacji się dowiedziałam, po wszystkim to chyba faktycznie 100 sobie strzelę. Trzymajcie za nas kciuki :-)
Lidka
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2018-05-11, 21:46
Lokalizacja: Gilowice
psy: Olimpia

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez kreska » 2018-05-28, 22:49

:okok:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Poprzednia strona

Powrót do ABC wystaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron