Szczeniak - czym karmić

Moderator: saba&mlis

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez MRUCZanka » 2008-06-28, 16:16

Heheh, Roma, super przepis mi podałaś, zaraz sobie druknę i wykorzystam :mrgreen: Pozdrawiam :) :mrgreen:
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez kala » 2008-06-29, 07:12

matko boska!!! i wy wszyscy tak ważycie, mierzycie, mieszcie i gotujecie tym szczeniakom :shock: ???? to ja jestem jakaś niedobra pancia ;-) albo wygodna, bo Mela od samego początku jest tylko na suchej karmie Royala babydog, na początku dawałm jej rano twarożek a wieczorem gotowane mięsko wołowe lub kurczaka, ale wtedy zaczeła zniechecac sie do karmy, a wet nam powiedział że karma Royala jest bardzo dobra i że nie istnieje potrzeba dawania jej "ludzkiego" jedzenia, więc od tamtego czasu Mela dostaje tylko karme w ilosci dostosowanej do wieku + jabłka, marchewki itp no i czasem kostki do gryzienia, no i to co wyżebrze przy naszych posiłkach czyli np skórki od chlebka :-D
kala
 
Posty: 110
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-13, 17:28
Lokalizacja: Łódź
psy: Mela

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez Anna Rozalska » 2008-06-29, 09:32

Weci zawsze są za tym aby pies był tylko na suchej karmie chociaż zdania są podzielone. Ja mówiłam wetowi, ze Lamia jest na jedzeniu mieszanym. Zwracał uwagę tylko na to aby gotowane jedzenie nyło dobrze zbilansowane. Oprócz tego dostawała pół dawki witamin Wita-wet i oczywiście preparat na stawy Arthloflex bo nawet w suoer karmie preparatów na stawy jest znikoma ilość.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez EwaM » 2008-06-29, 13:32

Ja szczeniaki zawsze karmiłam mniej więcej tak jak p. Ania-sucha karma +gotowane+pół dawki witamin.Gotowane
mięsko,warzywka i ryż w stosunku 1:1:1.Słyszałam,że u psów karmionych tylko suchą karmą,potrafi ona zalegać w żołądku i nie jest to dobrze-juz nie pamiętam co tam się złego dziać może ;-) No i do tego jakieś tam smaczki,kostka,serek itp.Żebractwo przy stole tępię stanowczo.W końcu ja im z misek nie wyjadam :mrgreen: więc one tez nie mają ani prawa ani potrzeby :mrgreen:
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez Anna Rozalska » 2008-06-29, 19:07

Myślę, że każdy pies próbuje zebrać przy stole. A noż widelec ktoś coś dobrego da. My po prostu ignorujemy. poszczeka , poszczeka i odchodzi. Kiedys potrafiła nawet łeb wsadzić w talerz. Ja słyszałam, że psy karmione rownież gotowanym są ładniej zbudowane.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez EwaM » 2008-06-29, 22:11

Moja Bora(bokserka) jest wybredna nieprawdopodobnie i jedzeniem na stole rzadko bywa zainteresowana.Nie wolno jedynie zostawić jej samej w domu nie chowając masła do lodówki-na bank je "zakosi"-część zje,a resztę zawija w kapę na kanapie w salonie :mrgreen: Nera natomiast wiecznie jest głodna i żebractwo ma we krwi :lol: Co prawda żebrze już coraz mniej nachalnie,ze stołu nie kradnie,ale jak jem to siada obok i czeka :lol: jak nie zwracam na nią uwagi to szczeka w taki szczególny sposób jakby mówiła -"daj spróbować :!: "Niestety,mało kiedy coś wyżebrze :-( Prosta zasada-każdy je swoje ;-) Ale ostatnio udało jej się ukraść kawał karkówki z grila :-( Pokusa byla strasznie silna.Upilnowała moment jak wszyscy odeszli i wzięła sobie,własnym pyszczkiem z gorącego grila ;-) taką niezdrową,przyprawioną...że się nie poparzyła to cud :-) Przez okno tę akcję widziałam,ale była tak zdesperowana,że moje krzyki na nic się zdały :-(
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez MRUCZanka » 2008-07-03, 12:14

kala napisał(a):matko boska!!! i wy wszyscy tak ważycie, mierzycie, mieszcie i gotujecie tym szczeniakom :shock: ???? to ja jestem jakaś niedobra pancia ;-) albo wygodna, bo Mela od samego początku jest tylko na suchej karmie Royala babydog, na początku dawałm jej rano twarożek a wieczorem gotowane mięsko wołowe lub kurczaka, ale wtedy zaczeła zniechecac sie do karmy, a wet nam powiedział że karma Royala jest bardzo dobra i że nie istnieje potrzeba dawania jej "ludzkiego" jedzenia, więc od tamtego czasu Mela dostaje tylko karme w ilosci dostosowanej do wieku + jabłka, marchewki itp no i czasem kostki do gryzienia, no i to co wyżebrze przy naszych posiłkach czyli np skórki od chlebka :-D


No właśnie, a jak psiak ma 3 miesiące, to może być tylko na suchym? Czy trzeba do tego dodawać jakieś witaminki? Mam wrażenie, że kupiłam mu dobrą karmę - http://www.allegro.pl/item384180492_pur ... emnik.html , bo robi po niej fajne kupony, nie ma biegunki (o ile czegoś nie zeżre niedozwolonego z placu)... Czasem mu do karmy dodaję surowe jajko - wsuwa aż miło :-)

Czy musze mu do tego podawać jeszcze jakieś witaminy? Czy muszę mu jeden posiłek gotować?? Bo powiem wam,ze jakos mi nie idzie to gotowanie ;> :oops: :oops:

A co robić z resztką suchej karmy w misce? Moge ją dosypać do pojemnika z resztą karmy,czy muszę wyrzucić?
Ostatnio edytowano 2008-07-03, 12:19 przez MRUCZanka, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-07-03, 12:17

Jeżeli pies jest tylko na suchej karmie i to dobrej (Purina ProPlan jest taką) to psiak w okresie wzorstu nie powinien dostawać żadnych dodatków witaminowych (żadnego wapnia i fosforu ani niczego w tym stylu) , ale odżywki na stawy powinien jak najbardziej dostawać (np. Gelacan, Arthroflex itp..). Chyba, że psiak ma niezbyt dobre wyniki badań krwi - wtedy wet moze zalecić wzbogacenie diety w jakieś elementy.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez EwaM » 2008-07-03, 12:22

Oczywiście,że nie musisz gotować :lol: Preparat na stawy to bym mu jednak dołożyła,a z jajka na surowo dała tylko żółtko.
Resztka karmy spokojnie może wrócić do pojemnika :-) oczywiście jeśli nie jest wcześniej rozmoczona w wodzie,rosole czy tym jajku-wtedy po dość krótkim czasie nadaje się do wyrzucenia ;-)
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez MRUCZanka » 2008-07-03, 12:29

I jak podawać ten preparat, do karmy? Wezmę jajko pod uwagę, może nie usłyszałam u hodowcy dobrze, że tylko żółtko, bo mówił, że im daje surowe jajko... :oops:

A marchewkę do skubania między posiłkami, czy zmaiast jednego posiłku? Lepiej ją obrać czy neikoniecznie?
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-07-03, 12:31

Umyj ją poprostu i dawaj np jako smaczek a nie cały posiłek.
A preparaty to tak różnie np. w płynie podajesz bezpośrednio do pyszczka (ja daje Galwinowi Arthroflex ze strzykawki to pyszczka), a sypkie jak Gelacan dodajesz do karmy. Koniecznie zaopatrz się w jakiś bo mały jest teraz w okresie najintensywniejszego wzrostu :!: :!:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez EwaM » 2008-07-03, 12:46

Najszybciej chyba zje ten preparat z karmą.Przepis jest zawsze na opakowaniu :-) Marchewkę dałabym mu jako bonus dodatkowo :lol:Ja obieram,ale teraz m łoda to chyba umyć styknie Z tym jajkiem to tak słyszałam,że białko coś tam zabija(surowe białko).Ja swoim daję czasem twarożek z żółtkiem i nawet pogniecionymi skorupkami-uwielbiają :mrgreen: Na wszelki wypadek tego białka nie daję,ale to tak,że "wiem,że dzwonią,ale nie wiem w którym kościele" :mrgreen: :mrgreen: :lol:
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez Anna Rozalska » 2008-07-03, 19:04

Gotować oczywiście nie musisz jak nie chcesz. Jajka szczeniak może dostawać 2 razy na tydzień. Na surowo tylko żółtko albo jajko na miękko. Z odżywek na stawy polecam Arthlofl;ex. Łatwy w uzyciu. Dosć drogi ale bardzo wydajny. Jest w formir syropku o przyjemnym smaku. Dziennie podaje sie profilaktycznie 2,5 ml strzykawką do pyszczka. Jesli szczeniak jest tylko na suchej dobrej karmie to żadnych witamin nie podajemy.Ja gotowałam na przemian z suchą karmą ale musiałam dobrze wszystko bilansować. Nie załuję bo panna pięknie wyrosła i zmężniała.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez panterka-23 » 2008-07-10, 12:31

mam pytanie te chrzatki z indyka obierac czy dawac całe ugotowane do jedzenia? A te kości cielece i wieprzowe jakiej maja byc wielkosci? takie do "polizania" czy aby dała rade zjesc? Łapki jak gdzies dorwe to surowe dac?
panterka-23
 
Posty: 497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-24, 01:05

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez Anuta » 2008-07-10, 14:01

Drób zawsze krótko gotuję, cielęce kostki (biodra, łopatki lub "główkowe"z nogi) można dawać surowe, można też wołowe. Moje sunie wolą jednak też lekko zagotowane. Zbyt małych kości nie dawaj, bo połknie w całości i może byś kłopot. Jednak, gdy ogryzie chrząstki, resztę kości lepiej szczenięciu zabrać, szczególnie te rurki z nóg.
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez ramzes » 2008-09-01, 16:59

mam pytanie . Czy psu można dawać chleb bo słyszałam kiedyś że może wypadać sierść.
Avatar użytkownika
ramzes
 
Posty: 196
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-16, 21:05
psy: berneński pies pasterski

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez EwaM » 2008-09-01, 17:05

O wypadaniu sierści z powodu jedzenia chleba nie słyszałam ;-) Natomiast słyszałam,ze powoduje zwiększenie wydzielania kwasów zołądkowych,ktorych na ogół pies ma dość i dlatego ,jeśli juz,to lepsze są bułki ;-)
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez ramzes » 2008-09-01, 17:09

dzięki bo dziś jadła kiełbaske i chciałam mu dac ale on się spojrzał na mnie i wołał chleb jak mu dałam kawałek z masełkiem to odejść odemnie nie chciał no tak mi się śmiać chciało mówie ty cholerci kiełbasy nie , a chleb tak.
Avatar użytkownika
ramzes
 
Posty: 196
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-16, 21:05
psy: berneński pies pasterski

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez EwaM » 2008-09-01, 18:12

Moje też uwielbiają chlebek z masełkiem :mrgreen:
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez MRUCZanka » 2008-09-02, 14:25

A ja chciałabym zapytać, czy ktoś wie dlaczego mój pies ucieka z każdym kęsem z miski na swoje posłanie? O co chodzi? :shock: :shock: :shock:
Czasem Benek robił tak z pierwszym chapnięciem z miski,ale od paru dni wynosi sobie zawartość miski na swoje posłanko i tam to je :shock: On się boi miski, czy jak? Nie pasuje mu karma? Nasiliło się to gdy mu dosypałam więcej nowej karmy (przechodzimy na proformance właśnie). Nie wiem o co mu biega :shock:
Szczególnie robi tak rano i po poludniu,wieczorem wcina jak wściekły. A może po prostu nie jest głodny?
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości