Szczeniak - czym karmić

Moderator: saba&mlis

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez MRUCZanka » 2008-06-27, 12:24

Jakie mięsko polecacie do ryżu - gotowane, czy surowe? Ryż z marchewką i piersią z kurczaka wystarczy na obiad, czy coś jeszcze dorzucić? :roll:
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez kala » 2008-06-27, 12:29

ja nic nie mogę polecić :-( bo Mela je tylko suchą karme Royala i jabłka i marchewki, kości czasmi dio gryzienia
kala
 
Posty: 110
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-13, 17:28
Lokalizacja: Łódź
psy: Mela

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez MRUCZanka » 2008-06-27, 12:37

a marchewki skubie surowe czy gotowane?
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez Anuta » 2008-06-27, 12:49

Gotowaną marchew mieszaj z ryżem i mięsem, a do gryzienia dawaj surową. Niektóre psy ją uwielbiają, np. moja Astra gryzie, żuje i połyka, a Nora tylko grysie na drobniutkie wiórki, jak mysz, a potem wypluwa. Astra jak wegetarianka je wszystkie owoce, wiele warzyw, w tym kiszone, a Nora się temu przygląda i dziwi "Cośty Astra, tego się nie je"!
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez przemek » 2008-06-27, 12:57

Co do mięska to wybrałbym dla bezpieczeństwa gotowane, z tym że musi go być minimum 50% w posiłku.
No i jeżeli "robione jedzenie" będzie głównym składnikiem diety to trzeba pomyśleć o witaminach i mikroelementach, głównie chodzi o wapń.
A co do marchewki, to wyczytałem (w opisywanej na forum książce), że aby mogła być wchłaniana przez psa to należy ją podawać z olejem tłoczonym na zimno. (ciekawe)
Avatar użytkownika
przemek
 
Posty: 10
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-21, 11:48
psy: Tiger

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez MRUCZanka » 2008-06-27, 12:58

A marchew gotowaną pokroić na plasterki troszke grubsze, czy zetrzeć na tarce? No i ta pierś z kurczaka, lepiej żeby była surowa, czy gotowana w tym ryżu?? Próbuję dziś coś upichcić, bo mi Benio zastrajkował pod miską... Stąd tyle moich pytań, wybaczcie... :oops: Czy mam mu do tego dodać np surowe jajko, parę listków pietruszki?
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez przemek » 2008-06-27, 13:00

Pierś lepiej ugotuj, a marchew pokrój na dość grube plastry.
Piesek ma uczyć się gryźć a nie połykać w całości.
Avatar użytkownika
przemek
 
Posty: 10
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-21, 11:48
psy: Tiger

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez Danka » 2008-06-27, 13:02

ja marchew gotowałam w całości i potem kroiłam ale dośc drobno tak samopietruszke, no chyba że miałam akurat natkę to wtedy cos tam zieolengo było, a co do jajka to albo gotowałam i siekałam do jedzonka albo tak je lekko sciełam jak na jajecznice i podawałam mu osobno jako mały deser :mrgreen: bardzo tak lubi. Piers z kurczaka czy indyka choć juz nie podaję to gotowałam i siekałamalbo rozdrabniałam na małe kawałeczki. Z witamin mam Salvikal i polecam,podawac zgodnie z instrukcja na opakowaniu i mieszac z jedzonkiem. :lol:
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 522
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 12:18
Lokalizacja: Wilkowice,k. Bielska-Białej, śląskie
psy: Credo Czar Wiosny

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez przemek » 2008-06-27, 13:04

Aha
Dokładnie obieraj mięsko od kości.
Trzeba uważać by nie dostały się one do miski.
Są niebezpieczne i niezdrowe.
Avatar użytkownika
przemek
 
Posty: 10
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-21, 11:48
psy: Tiger

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez Danka » 2008-06-27, 13:10

tak dokładnie obieraj od kości a czasem dodaj cos tez innego niz tylko drób :-)
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 522
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 12:18
Lokalizacja: Wilkowice,k. Bielska-Białej, śląskie
psy: Credo Czar Wiosny

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez MRUCZanka » 2008-06-27, 13:15

Dziękuję wwam za takie szybkie porady :D Znalazłam w zamrażarce pierś, więc zdecydowałam ją zrobić - zawsze oddzielam od kości, żeby potem było mniej roboty przy obrabaniu jak odmrażam, więc mu ją ugotuję, może być gotowana jak na rosół, z marchewką?

Mam kilka listków pietruszki,więc zielono będzie :) Czyli dziś rozumiem idzie cała pierś w polowie z ryżem ? :D :mrgreen:
Ostatnio edytowano 2008-06-27, 13:20 przez MRUCZanka, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez anula » 2008-06-27, 13:19

np. cielęcinkę zadanią :mrgreen:
Dobrym rozwiązeniem, przy gotowniu rosołu dla zwierza, jest taka mrożonka z utartej włoszczyzny. Wsypujesz pod koniec gotowania mięska, bo w gotowaniu warzywa tracą wiele wartości, i gotowe. Można też samemu utrzeć na jarzynowej tarce. Moja sunia wybierała sobie mięsko, chłeptała rosołek i już. Potem wypraktykowałam taką papkę: ryż, mięsko poskubane, warzywa i niewiele rosołku, po to by właśnie warzywka i ryżyk nie zostawały w misce. :mrgreen: Kości wołowe podawaj jak najbardziej, np. raz czy dwa w tygodniu, dobrze czyszczą zęby i pieski lubią je gryźć. Jednak jeśli zbyt często jedzą kości może pojawić się zatwardzenie.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez MRUCZanka » 2008-06-27, 13:22

Czyli rozumiem,że mogę spokojnie kupić w sklepie mrożonki, np z Hortexa? ;> A rosołek w tej samej misce, czy zamiast wody? Oczywiście tylko odnośnie posilku gotowanego :-)
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez anula » 2008-06-27, 13:24

A jeszcze jedno. Nie przejmuj się tak bardzo jak piesek pominie jeden posiłek. Schowaj michę i podaj o kolejnej porze posiłku. Jesli pies jest zdrowy to nic mu nie będzie, czasami sam sobie reguluje ilość pokarmu, a nie o to przecież chodzi żeby wychować małego terrorystę, którego trzeba prosić żeby coś zjadł. :mrgreen:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez anula » 2008-06-27, 13:24

W tej samej i z Hortexu może być. Poprostu ugotuj w tak jakby ryż na gęsto.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez Danka » 2008-06-27, 13:50

ja przepraszam że tak w tym watku ale mnie gnębi zanim ktos wejdzie na wątek "biegunka" czy przyczyną rozwolnionych nocnych kupek moze byc to ze ja jeszcze nie podawałam piesiowi żadnych kosci- skoro Anula piszesz że zagęszczają kupke i moga przy zbyt duzej czestotkiwości doprowadzic do zatwardzenia? prosze odpowiedz.
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 522
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 12:18
Lokalizacja: Wilkowice,k. Bielska-Białej, śląskie
psy: Credo Czar Wiosny

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez anula » 2008-06-27, 13:56

Myślę, że nie. Sawa nie zawsze regularnie dostaje kości, z tej prostej przyczyny, że nie zawsze uda mi sie je kupić, a rozwolnień nie ma. Musi być inna przyczyna. Co twój piesek jada?
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez Danka » 2008-06-27, 14:22

Wszytko opisałam w watku "biegunka" Zdrowie i żywienie a nie chcę tuyaj zaśmiecac :oops: naszymi problemami bo to atek Mruczanki
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 522
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 12:18
Lokalizacja: Wilkowice,k. Bielska-Białej, śląskie
psy: Credo Czar Wiosny

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez Anna Rozalska » 2008-06-27, 15:15

Takiemu małemu piesiowi najlepiej gotuj kurczka z ryżem i warzywami, mogą być wszystkie warzywa z Hortexu np. brokuły kalafio, buraczki bardzo dobre. Z surowego mieska najlepzza jest mielona wołowina podawana rownież z ryzem i warzywami. Oczywiście mozma dawać tez gotowaną wolowinę i cielecinkę. Z surowizny dobra jest marchewka oraz jabłko, oraz kostki cielęce z glówkami.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez Wydra » 2008-06-28, 15:17

MRUCZanka napisał(a):A marchew gotowaną pokroić na plasterki troszke grubsze, czy zetrzeć na tarce? No i ta pierś z kurczaka, lepiej żeby była surowa, czy gotowana w tym ryżu?? Próbuję dziś coś upichcić, bo mi Benio zastrajkował pod miską... Stąd tyle moich pytań, wybaczcie... :oops: Czy mam mu do tego dodać np surowe jajko, parę listków pietruszki?

Dino był i jest karmiony w następujący sposób.Rano suchy trochę twarogu czyli białego sera jak kto woli i poszatkowane jabłko. Obiad gotowany[ gotuję odrazu na 3 dni] 200gr ryżu 0,5kg poszatkowanych warzyw 1 kg chrząstek indyczych 0,5 kg wątroby wołowej lub serce wołowe do tego ok 1kg łapek kurzęcich.Miękkie mięso wyjmuję dodaję ryż i warzywa gotuję 25 min.W tym czasie obieram chrząski dzielę łapki usuwam górną kość.Wszystko mieszam i dzielę na 3 lub 4 porcje.Do dziennej porcji gotowanego dodaję Artroflex 2,5 mg.Wieczorem dostaje suchy z łyżką oleju lnianego.Raz w tygodniu do suchej karmy dodaję żółtko.O przekąskach nie będę wspominać :mrgreen: życzę smacznego :-P
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości