Żarta Kura i niekończąca się opowieść :-/

Moderator: saba&mlis

Re: Żarta Kura i niekończąca się opowieść :-/

Postprzez Wydra » 2009-07-08, 22:40

Anna Rozalska napisał(a):No wlaśnie , po co dawać psu chemię na odrobaczenie. My dwa razy do roku nosimy 3 próbki kału zbierane co drugi dzień do badania i nigdy żadnych tabletek na odrobaczenie nie brała bo żadnych robali nie stwierdzono.
Moze spróbuj karmy Brit care hipoalergicznej z jagnięcina. Co do proporcji, jesli pies jest karmionny tylko jedzeniem gotowanym to mięsa daje się 10 dkg na 1 kg. masy ciała , resztę stanowią warzywa ( w wiekszej ilości niż ryż czy makaron). Do tego łyżeczkę oleju.

Aniu z tego co ja wiem to 2dkg na 1 kg masy ciała psa.Takie same proporcje ryżu i warzyw.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Żarta Kura i niekończąca się opowieść :-/

Postprzez Cefreud » 2009-07-09, 09:40

Ania-a ja badałam kał zarówno sobie jak i moim dzieciom-nigdy wynik nie wyszedł pozytywny.
Kiedyś Matylda posiadała wszelkie symptomy owsików-zgrzytanie zębami,pożeranie słodyczy,znikomy przyrost masy ciała.Badanie nie wykazało nic.Odrobaczyłam ją i problemy sie skończyły
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Żarta Kura i niekończąca się opowieść :-/

Postprzez Anna Rozalska » 2009-07-09, 10:35

Oczywiście napisałam bzdury, nie 10 dkg na 1kg masy ciała tylko 1dkg. Dotyczy to mlodszych psów. Starsze nie potrzebują juz tyle białka. Lamia jest na jedzeniu mieszanym, więc tylko rano dostaje 30dgk mięsa przy wadze 52kg zamiennie z twarogiem, jajkiem itp. Jesli chodzi o odrobaczenie to u nas każą badać kał co drugi dzień i wtedy te trzy próbki badają jednorazowo. Wet twierdzi, że tabletki na odobaczenienie działają na wszystkie pasożyty. Dlatego zleca badanie kału 3 razy a potem ewentualnie przepisuje tabletki. Robimy tez badanie krwi co pól roku. Ostatnio miała trochę podwyższony mocznik , badanie moczu ok i okazało się, że dawałam jej za dużo mięcha.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Poprzednia strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość