znaleziono Berneńczyka!! Warszawa

Tutaj można umieszczać ogłoszenia dotyczące zgubionych i znalezionych Szwajcarów !

Moderator: DolceVita

znaleziono Berneńczyka!! Warszawa

Postprzez Arachne » 2008-01-06, 12:54

Witam.
Dn. 28.XII na terenie Warszawa-Falenica do sklepu zoologicznego na bazarku przybłąkała się 3 letnia suka Berneńska. Pies nie miał obroży, tatuażu ani czipa. Jest spokojna, dobrze ułożona, ma zapalenie spojówek. Kontakt: martakruk1@op.pl lub tel. 515401650
Avatar użytkownika
Arachne
 
Posty: 95
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-01-06, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
psy: Już bez psa, ale ze wspaniałymi wspomnieniami...

Postprzez Anna Rozalska » 2008-01-06, 13:00

Czy sunia przebywa u Ciebie? Skąd wiesz, że ma 3 lata. Jak możesz to wstaw jej zdjecie na forum.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez saganka » 2008-01-06, 13:03

Czy dalas ogloszenie na dogomanii? Daj rowniez zdjecie, jak mozesz.
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Arachne » 2008-01-06, 13:22

Dałam już ogłoszenie na dogomanii. Byłam z psem u weta, ponieważ chciałam sprawdzić czy ma czipa do tego ma zapalenie spojówek (dostaje antybiotyki) i miała coś z prawą tylnia łapą (małe stłuczenie jak się okazało) i stwierdził że ma ok. 3 lat. Zdjęcia nie zamieszcze ze względu na weryfikacje ewentualnego właściciela. Jeżeli komuś zaginął berneńczyk, suka i do tego 3 letnia to napewno odezwie sie i bez zdjęcia i będzie wiedział o znakach szczególnych tego psa ( a ma aż dwa takie znaki).
Avatar użytkownika
Arachne
 
Posty: 95
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-01-06, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
psy: Już bez psa, ale ze wspaniałymi wspomnieniami...

Postprzez Klaudia1 » 2008-01-06, 13:55

Czy sprawdzałaś czy ma tatuaż? Co bedzie z pieskiem poki nie znajdzie sie włascicile, zostaje u Ciebie?
Avatar użytkownika
Klaudia1
 
Posty: 237
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-09, 00:21
Lokalizacja: Sanok

Postprzez Arachne » 2008-01-06, 14:12

Nie ma tatuażu jak już napisałam:) Zostaje u mnie. Mam pytanie: czy u berneńczyków to normalne, że widac im śluzówke w oku? Czy to efekt zapalenia spojówek? Bo ma podawane juz antybiotyki od tygodnia a nadal widać.
Avatar użytkownika
Arachne
 
Posty: 95
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-01-06, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
psy: Już bez psa, ale ze wspaniałymi wspomnieniami...

Postprzez saganka » 2008-01-06, 14:23

Nie jest to normalne, tzn. nie jest prawidlowe, choc ona akurat tak moze miec.. Inaczej, moze to byc objaw choroby, ale nie musi
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez bea » 2008-01-06, 16:10

Arachne moze zostaw tez info ,ze zostala znaleziona suczka- w schroniskach na Paluchu ,czy w Celestynowie,tam na ogól w pierwszej kolejnosci dzwonia poszukujacy psa wlasciciele.Niezaleznie od tego czy znajdzie sie własciciel to niunia miała farta,ze trafiła na Ciebie ;-)
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Anna Rozalska » 2008-01-30, 15:12

To nie ten piesek. To suczka. My szukamy pieska, który zaginął 5 grudnia na Białołęce. Za tydizeń skończyłby 1,5 roku. Chciałam pomóc właścicielom bo to jest brat Lamii. Wabi się Erni.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez Arachne » 2008-01-31, 16:02

Właściciele Erniego już się ze mną kontaktowali no ale to nie ten pies. Ja stawiam na to, że ktos sobie go wziął bo widziałam zdjęcia i jest śliiiczny. Ja uparcie szukam właściciela, ale myślę że się już nie znajdzie. Szkoda mi jej strasznie bo widać, że była zakochana w swoim włascicielu. Na początku podlatywała do wszystkich panów szurających nogami więc stawiam, że był to pan w starszym lub średnim wieku. Teraz już wszystkich ignoruje, a centrum wszechświata stałam się ja. Z jednej strony się cieszę a z drugiej żałuję bo w przypadku kiedy właściciel się odnajdzie pies będzie miał rozdwojenie jaźni.
P.S. Strasznie ją kocham. Już wiem co to Bernoholia :lol:
Avatar użytkownika
Arachne
 
Posty: 95
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-01-06, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
psy: Już bez psa, ale ze wspaniałymi wspomnieniami...

Postprzez Anna Rozalska » 2008-01-31, 19:37

Myślę, że jak do tej pory właściciel się nie znalazł to już jej nie szuka. Dobrze, że u Ciebie znalazła dobry dom. Erniego nam bardzo szkoda. Mamy podejrzenia , że mógł wpasć pod samochód przy ruchliwej trasie.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: znaleziono Berneńczyka!! Warszawa

Postprzez Arachne » 2008-07-02, 10:18

Ludzie mam gigantyczny problem moralny!
Znalazł się właściciel! Jestem zrozpaczona :cry: Z jednej strony sumienie nie pozwala mi jej zatrzymać, z drugiej pies w momencie znalezienia był w kiepskim stanie (alergia, grudkowe zapalenie trzeciej powieki, przepuklina, niedowaga, niezoperowane entropium etc.-> pisałam na innych wątkach). Właściciel podobono mówił, że suka mu cały czas zwiewała, a mnie trzyma się jak przylepiona. Poza tym bardzo ją kocham i już na samą wiadomość od szefa, że ktoś pytał o takiego psa poryczałam się jak bóbr. Nie wiem co robić :-( Jestem bliska zadzownienia do tego Pana, ale powstrzymuje mnie obawa, że pies mu znowu ucieknie i nie koniecznie trafi później na dobrych ludzi. Zresztą przez stan psa w trakcie znalezienia mam dodatkowe wątpliwości.
Proszę! Wyraźcie swoją opinię! Może wasze obiektywne podejście pomoże mi podjąć właściwą decyzję.
Avatar użytkownika
Arachne
 
Posty: 95
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-01-06, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
psy: Już bez psa, ale ze wspaniałymi wspomnieniami...

Re: znaleziono Berneńczyka!! Warszawa

Postprzez Tess » 2008-07-02, 11:03

Ja bym nie oddała. Sunia jest u Ciebie dość długo, żeby się przywiązać. Jeżeli od niego uciekała - nie potrafił zapewnić jej bezpieczeństwa, ani należycie się zaopiekować. O tym świadczą też jej choroby, kiedy do Ciebie trafiła. Właściciel prawdopodobnie nie potrafi wykazać się umową kupna psa - jeżeli miałby taką umowę i psa możnaby zidentyfikować bez żadnych wątpliwośći - mielibysmy problem prawny. ( Ale myślę - do rozwiązania).
Zaznaczam, że jest to moja prywatna opinia.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: znaleziono Berneńczyka!! Warszawa

Postprzez anula » 2008-07-02, 11:43

Kurna to pech. Pies miał ogromne szczęście, że trafił na Ciebie. Włożyłas ogromy trud, emocje i niemałą kasę, a teraz znalazł się właściciel. A sunia ma tatuaż, albo chip, pewnie nie ma, więc facet nie jest w stanie udowodnić, że nie jest naciągaczem, siedź cicho, a jakby co znalezione nie kradzione i pewnie mozna to jakoś rozwiązać. Nie poddawaj się zbyt szybko, bo jak ją oddasz to już przepadnie. Myślę, że facet nie jest w stanie udowodnić, że jest właścicielem, a do tego te ucieczki psa też niedobrze świadczą o opiekunach. Dziewczyny gdzie to można sprawdzić co przysługuje Arachne w zgodzie z prawem? Możesz poprosić z lecznicy o zaświadczenie dot. kosztów leczenia i zagrać że chcesz ich zwrotu to może facet się wycofa. Nawet powinnaś coś takiego załatwić, gdyby trzeba pójść do sądu. Pozbieraj też dowody na to że szukałaś właściciela po znalezieniu suni.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: znaleziono Berneńczyka!! Warszawa

Postprzez Gapcio » 2008-07-02, 11:46

Bardzo Ci współczuję :-(
Według prawa przez 2 lata od momentu zaginięcia pies należy do pierwszego własciciela.
Nie musi mieć umowy kupna psa - wystarczy zdjęcie lub świadkowie (np. jego sąsiedzi, krewni).
Jeśli leczyłas sunię (a leczyłaś) ma obowiązek zwrócić Ci koszty leczenia wg rachunków. Ty masz PRAWNY obowiązek wydać niunię.
Kwestię rozstrzyga Kodeks Cywilny, a spory właściwy sąd, w tym wypadku grodzki.
ROZUMIEM dylemat moralny :roll:
Chyba bym się wyparła i cicho siedziała, nie wiem. Z drugiej strony był przywiązany do kogoś, sama to zauważyłaś...
Ostatnio edytowano 2008-07-02, 12:02 przez Gapcio, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Gapcio
 
Posty: 179
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 18:57

Re: znaleziono Berneńczyka!! Warszawa

Postprzez anula » 2008-07-02, 11:49

Okropne. Po takim czasie to jakby oddawać członka rodziny.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: znaleziono Berneńczyka!! Warszawa

Postprzez Gapcio » 2008-07-02, 11:58

Arachne, nie szukam teraz w Twoim watku żeby nie tracić czasu, tylko szybko informuję:
jeśli wysterylizowałaś niunię, to możesz mieć problem (zapłacić odszkodowanie za straty materialne).
Pozostałe zabiegi można uznać za konieczne i to Tobie zapłacą.

A teraz będę podżegać i dobrze byłoby jakoś ukryć cały ten wątek tylko dla zarejestrowanych do tej pory użytkowników. Ten post wyedytuję, jak już przeczytasz.
Arachne, zrobisz jak zadecydujesz. Ważne, żebyś wiedziała:
stan suni w momencie znalezienia nie obciąża właściciela. Jeśli zezna, że mu niunię prawdopodobnie skradziono to mu sie okres praw do psa wydłuża do 3 lat.
Jeśli wysterylizowałaś, to lepiej obetnij na goldena, przefarbuj na niufa i uciekaj daleko.
Trzymam kciuki, żeby to się jakoś skończyło dobrze dla psa :roll:
Avatar użytkownika
Gapcio
 
Posty: 179
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 18:57

Re: znaleziono Berneńczyka!! Warszawa

Postprzez Tess » 2008-07-02, 12:13

Przeniosłam watek tutaj - widzą tylko uprawnieni. Mozna się naradzać.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: znaleziono Berneńczyka!! Warszawa

Postprzez asia78 » 2008-07-02, 12:26

Arachne tak mi przykro.
Obserwowałam twoje poszukiwania właścicieli na dogomanii. Już tyle czasu mineło.
Ja bym spróbowała z tymi kosztami leczenia, może poprzedni właściciel zrezygnuje?
Równie dobrze może zabrać psa i powiedzieć że zapłaci i tego nie zrobi. Nie możesz raczej oddać mu psa dopiero jak zapłaci, co najwyżej wnieść sprawę do sądu o zwrot kosztów. Ale kto ma czas jeszcze na sądzenie się.
Jesteś w trudnej sytuacji.
Daj znać co zadecydowałaś i jak się to wszystko zakończyło.
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: znaleziono Berneńczyka!! Warszawa

Postprzez asia78 » 2008-07-02, 12:30

Gapcio, a jak to jest jak suka czy pies trafia do schroniska i tam jest sterylizowany?
Wtedy też odpowiada za straty materialne, w przypadku zgłoszenia się właściciela po kilku tygodniach czy miesiącach?
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Następna strona

Powrót do Zgubione, znalezione

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości