Pytanie

Dyskusje, pytania i rady na temat projektowania stron WWW...

Moderator: saba&mlis

Postprzez Marta » 2007-07-24, 13:16

Paweł napisał(a):Tak ogólnie to polecam jakąś księgę napisaną w php, ale na bazie mysql a nie plikach:-) będzie prościej i szybciej:-) kilka ksiąg

jeżeli już koniecznie musi być na plikach to na pw poproszę komplet plików :-)

Dzięki za pomoc... Chyba skorzystam jednak i tak z darmowych ksiąg :-P Za trudne to dla mnie, nie wiem co mam poumieszczać na stronie itd. :-?
Avatar użytkownika
Marta
 
Posty: 1022
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:00
Lokalizacja: k. Torunia
psy: Debora, Karmel, Campari, Cherry, Tores
Hodowla: Zielone Ścieżki

Postprzez Agata » 2007-08-05, 23:07

Aniu spróbuj "właściwości"-->serwery-->zaznacz opcję "serwer wymaga uwierzytelnienia" :->
Avatar użytkownika
Agata
 
Posty: 982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-22, 11:18

Postprzez Gość » 2007-08-08, 22:48

Marta, na tym Twoim YoYo jest php4 czy php5? bo doczytać nie mogę :?
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Marta » 2007-08-09, 08:38

Paweł napisał(a):Marta, na tym Twoim YoYo jest php4 czy php5? bo doczytać nie mogę :?

Aktualnie wykupiłam konto na Insane, tam jest PHP5 z mod_rewrite, Ruby :roll: Mam nadzieję, że to nic nie zmienia :oops: Na YoYo nie mogę doszukać się żadnych info o PHP.
Avatar użytkownika
Marta
 
Posty: 1022
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:00
Lokalizacja: k. Torunia
psy: Debora, Karmel, Campari, Cherry, Tores
Hodowla: Zielone Ścieżki

Postprzez Marta » 2007-10-31, 20:38

Mam takie pytanie :-> Otóż mam domenę na home.pl i nie wiem jak wprowadzić na tej domenie tytuł strony. Tzn. Przy otwarciu strony na pasku pokazuje się nazwa przeglądarki, np. Mozilla Firefox, a chciałabym, żeby tam było np. "Berneński Pies Pasterski". Zapewne można to zrobić gdzieś w panelu administracyjnym, tylko ja nie wiem co i jak :oops: Pewnie trochę osób ma konto na home... Może ktoś podpowie? :mrgreen:
Avatar użytkownika
Marta
 
Posty: 1022
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:00
Lokalizacja: k. Torunia
psy: Debora, Karmel, Campari, Cherry, Tores
Hodowla: Zielone Ścieżki

Postprzez Koko » 2007-11-13, 23:53

Marta napisał(a):na pasku pokazuje się nazwa przeglądarki, np. Mozilla Firefox, a chciałabym, żeby tam było np. "Berneński Pies Pasterski"

Masz tam (na home.pl) pusty tag <title>.

Na stronie http://bernese.in5.pl/index_pl.php jest OK bo tam pojawia sie Twoja strona (tzn źródło w html),
ale na http://www.zielone-sciezki.pl/ masz inny kod, który pokazuje Twój w ramce.
Kod: Zaznacz cały
<HTML>
<HEAD>
<TITLE></TITLE>
</HEAD>
<FRAMESET ROWS="*"><FRAME NAME=997 NORESIZE SRC="http://bernese.in5.pl/index_pl.php">
<NOFRAMES>
<BODY>
<A HREF="http://bernese.in5.pl/index_pl.php">click here</A>
</BODY>
</NOFRAMES>
</FRAMESET>
</HTML>


Wg mnie to kiepskie miejsce na stronę. Przekombinowane.
Avatar użytkownika
Koko
 
Posty: 628
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 01:54
Lokalizacja: Grudna/Poznań
psy: [*] Elita Czereda Kusego ♀

Postprzez Dżiani » 2007-11-14, 00:37

Marta napisał(a):...Przy otwarciu strony na pasku pokazuje się nazwa przeglądarki, np. Mozilla Firefox, a chciałabym, żeby tam było np. "Berneński Pies Pasterski". Zapewne można to zrobić gdzieś w panelu administracyjnym, tylko ja nie wiem co i jak :oops: Pewnie trochę osób ma konto na home... Może ktoś podpowie? :mrgreen:

Nie wiem czy w panelu, ale jak wyedytujesz strone w htmlu to cokolwiek wpiszesz między tagi <TITLE>...............</TITLE> to to będzie tam widoczne. Jak tych tagów nie masz to po prostu wklej taką linijkę pod HEAD.
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Postprzez Marta » 2007-11-14, 19:41

Dziękuję za odpowiedź, muszę popróbować :mrgreen:
Avatar użytkownika
Marta
 
Posty: 1022
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:00
Lokalizacja: k. Torunia
psy: Debora, Karmel, Campari, Cherry, Tores
Hodowla: Zielone Ścieżki

Postprzez Agama » 2008-01-18, 20:23

Kochani ponieważ mój syn ma ferie zajął się tworzeniem strony naszych dziewczynek (za delikatną sugestią mamy)Błagam pomózcie tak dość łopatologicznie od czego powinien zaczać bo ja niestety nic ,a nic .Opracował na razie logo -grafitii ,przyciski ,ale jakoś widzę ,że stanął .Przeczytałam cały temat ,ale strony juz pozamykane i klapa.......... Zwracam się do was bowiem ze sie znacia .Strony suuuuuuuuper .Czekam na jakieś koło ratunkowe :lol:
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Postprzez Marta » 2008-01-18, 20:31

Agama napisał(a):Kochani ponieważ mój syn ma ferie zajął się tworzeniem strony naszych dziewczynek (za delikatną sugestią mamy)Błagam pomózcie tak dość łopatologicznie od czego powinien zaczać bo ja niestety nic ,a nic .Opracował na razie logo -grafitii ,przyciski ,ale jakoś widzę ,że stanął .Przeczytałam cały temat ,ale strony juz pozamykane i klapa.......... Zwracam się do was bowiem ze sie znacia .Strony suuuuuuuuper .Czekam na jakieś koło ratunkowe :lol:

Cóż musi ściągnąć sobie edytor HTML, ale jeżeli nie zna i nie chce mu się uczyć HTML'a to zarejestrujcie się na Onet -> Republika, tam można uruchomić Webmajstra, do którego obsługi nie potrzebna jest znajomość tego języka, a i od razu będziecie mieli konto do pakowania plików na stronę.
Avatar użytkownika
Marta
 
Posty: 1022
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:00
Lokalizacja: k. Torunia
psy: Debora, Karmel, Campari, Cherry, Tores
Hodowla: Zielone Ścieżki

Postprzez Dżiani » 2008-01-19, 00:00

Niech poczyta to:
http://aresibo.pl/pliki_do_pobrania/_kurshtml/ ja kiedyś od tego zaczynałem i niejednemu początkującemu to pomogło.
A tu jest wersja do ściągnięcia na dysk:
http://aresibo.pl/pliki_do_pobrania/_ku ... rshtml.rar
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Postprzez Agama » 2008-01-19, 16:21

Dzięki bardzo .Poradnik na pewno wykorzystamy, a gdy coś powstanie to będziemy nieśmiale się chwalić .Mam nadzieję ,że się uda . :lol:
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Pytanie

Postprzez anula » 2009-01-03, 23:28

No to teraz my. Stronka tworzy się przy pomocy kuzyna, oblatanego w te klocki, ale mało czasowego :roll:
Dlatego, co możemy robimy sami. Stąd moje pytania:
1. w jakim programie (najlepiej darmowym) można wykonać bannerek (syn ściągnął jak się okazało jakieś demo i zostaje na bannerku napis firmowy :roll:)
2. widzę, że wiele zdjeć na stronach hodowlanych jest oznaczonych nazwą hodowli, w jakich programach to robicie?
tylko prościutkie poproszę :mrgreen: (dzieciaki jakieś takie bardziej oblatane są, w przeciwieństwie do mnie :mrgreen: )
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Poprzednia strona

Powrót do Tworzenie stron WWW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości