Forum Duzych Szwajcarów

Tutaj można informować o nowościach na istniejących stronach, o nowych stronach...a także dyskutować na temat stron WWW

Moderator: saba&mlis

Re: Forum Duzych Szwajcarów

Postprzez lukaszstysiu » 2012-03-18, 22:35

Takie dane mam od moje znajomej z USA jak byłem u niej grudniu, porozmawiałem sobie o rasie Ma Domową hodowlę DSPP, i wiem że średnio psy żyją 12-13 lat a jej dwie suki dożyły nawet, 16 i 18 lat. Ale ogólnie każda duża rasa żyje około 12 lat, tak jak mój Owczarek Podhalański zmarła przy porodzie mając 8 lat a WET przy porodzie uczestniczył. Pies był zdrów jak koń, a zdechła przez uszkodzenie macicy. Miałem od małego szczeniaka (kundla) Właśnie DSPP bodajże z bernardynem krótkowłosym przeżył 14 lat. Stąd mam te dane liczmy ze stanów, z osobistego doświadczenia bo obracam sie wokół dużych ras. Takich jak Podhalan, Leonberger, mieszaniec DSPP, Aktualnie posiadam Leonbergera (adoptowany) hehe od pół roku, 2-latka i sukę Labradora ma 5 lat. Myślę głęboko nad DSPP, ponieważ mam warunki, spore podwórko, plus zagajnik i takie tam wszystko ogrodzone. Zresztą nie będę sie wywnętrzał. Swoje wiem i już, piszę prawdę jaką sam zauważyłem żyjąc z psami od małego, a każdy pies był chowany z należyta uwagą Weta (zdrowie), z dobrą pielęgnacją jak i odżywianiem. Każdy pies oprócz Podhalanki umarł śmiercią naturalna Drogi Panie Administratorze
lukaszstysiu
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Forum Duzych Szwajcarów

Postprzez Barbel » 2012-03-18, 22:40

Pewnie stąd, skąd i inne artykuły.... np - temat szczeniak - wydawał mi sie znajomy, a jakos autora lub linku nie zobaczyłam , a wystarczyło "wygooglać" choć jedno charakterystyczne zdanie tekstu i... http://forum.labradory.org/printview.ph ... a9dd34342c

A i inne teksty http://ciekawe.onet.pl/pies/artykuly.html?drukuj=1
No i ubawiłam sie, zdaniem, ze hodowca odpowiada, za zdrowi wyhodowanego psa przez całe jego życie.....

"Pamiętaj, że hodowca powinien brać pełną odpowiedzialność za szczeniaki które sprzedaje tobie , na całe życie. Poproś o referencje/osiągnięcia etc skontaktuj się z ludźmi, którzy kupili szczeniaki od hodowcy od którego ty zamierzasz zakupić."
lukaszstysiu napisał(a): tak jak mój Owczarek Podhalański zmarła przy porodzie mając 8 lat a WET przy porodzie uczestniczył.

Dałes pokryć suke w tym wieku??? Masz hodowle zarejestrowaną w ZK?
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Forum Duzych Szwajcarów

Postprzez qbav » 2012-03-18, 22:52

to jak juz powolujesz sie na USa, to prosze cytat ze strony amerykanskiego klubu hodowcow GSMD
Like many other large and giant breeds, GSMDs have relatively brief life spans. It is estimated that the average life span for a Swissy is 7 to 9 years, although dogs that have been taken at early ages due to bloat and other problems are included in this average. Nonetheless, it is very unusual for a GSMD to live past the age of 12.


lukaszstysiu napisał(a): Drogi Panie Administratorze


czy zauważyłeś abym zwracał się do Ciebie oficjalnie jako administrator ?
polemizuje z Tobą jak osoba prywatna
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Forum Duzych Szwajcarów

Postprzez lukaszstysiu » 2012-03-18, 23:01

Tak masz racje Pierwszy artykuł jak i drugi, jest z tych stron zaciągnięty, to nie moja wina Ze osoba czytająca te artykuły nie widzi wpisu (stopki) autora. A co do samych artykułów sa one bardzo dobre, a co do wieku DSPP jest to moje osobiste zgranie, wiadomości w rożnych źródeł o DSPP. Przecież nigdzie nie zaznaczałem ze są to mojego autorstwa artykuły hehe.

"Pamiętaj, że hodowca powinien brać pełną odpowiedzialność za szczeniaki które sprzedaje tobie , na całe życie. Poproś o referencje/osiągnięcia etc skontaktuj się z ludźmi, którzy kupili szczeniaki od hodowcy od którego ty zamierzasz zakupić." <<<<To jest akurat prawda, Co do Podhalana nie miałem hodowli, pokryć pokryłem po konsultacji z weterynarzem, To był pies kupiony w Hodowli w Polsce (podhalan) :)
lukaszstysiu
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Forum Duzych Szwajcarów

Postprzez Barbel » 2012-03-18, 23:07

Wpadałoby więc dla porządku na koniec podać link....
Reasumując wiadomości na temat rasy... jakoś tak - bujną zieloność neofity widzę.... Delikatnie mówiąc....
Co do reklamacji hodowlanych - to jak juz założysz hodowle - o pardon - ty juz ją masz, w końcu miot pseudo-podhalanów miałeś (Jak tam psiaki? Wszystko ok? Wszystkie zyją? Klienci zadowoleni? Suki rozmnożone?) - to życzę super klientów i cho.....o szczęścia.
Zmień weta.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Forum Duzych Szwajcarów

Postprzez lukaszstysiu » 2012-03-18, 23:07

Hmmmm wciągam się w ta rozmowę jak ćpun w następną działkę. Piszę co wiem i co sam zaobserwowałem żyjąc, trochę na przedmieściach Baltimore (obserwacje związane z DSPP) zresztą tu i tu jest racja, przecież ja ta sukę 18 letnią widziałem rok temu w maju, a jak byłem w grudniu już zdechła. Nie neguję tego co napisałeś o wieku DSPP. Jest jak jest prawda jest po obu końcach tęczy
lukaszstysiu
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Forum Duzych Szwajcarów

Postprzez lukaszstysiu » 2012-03-18, 23:15

Jesteś zainteresowana kupnem Podhalana że pytasz o link do strony hodowcy ??, hmmmm Każdy Wet jest inny, masz racje bujną zielonością przeciez mam zagajnik hehe. Swoje wiem ty swoje wiesz, dlatego mamy dwa rożne poglądy, masz prawo pisać co myślisz, nik tobie tego nie zabroni. Ale żeby pisać coś o kimś bądź jego wiedzy, poglądach trzeba tę osobę choć trochę poznać :) Ja cię nie znam, więc nie kwestionuje twojej wiedzy jak mówi chińskie przysłowie " Mądry człowiek nie chce przewyższać cesarza, a rozsądny nie chce wywyższać się nad kanclerza." Tyle w temacie :)
lukaszstysiu
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Forum Duzych Szwajcarów

Postprzez BlackSpark » 2012-03-18, 23:21

Jesteś zainteresowana kupnem Podhalana że pytasz o link do strony hodowcy ??,

Łukasz... chodzi o to, że nie można rozmnażać suki, która nie ma do tego uprawnień, tak samo jak suki bez rodowodu. Na pewno o tym wiesz i mam nadzieję, że już nigdy nie popełnisz tego błędu, zwłaszcza, że zrobiłeś to całkowicie świadomie... w dodatku suka miała 8 lat. Serio zmień weta.
Avatar użytkownika
BlackSpark
 
Posty: 491
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-08, 22:55
Lokalizacja: Śląsk-ok.Piekar Śl.
psy: Dina-BPP oraz mixy Luna i Bella:)

Re: Forum Duzych Szwajcarów

Postprzez qbav » 2012-03-18, 23:35

Łukasz własnie wystawiłeś sobie świadectwo zwykłego pseudo, który kryjąc swoją 8 letnią sukę doprowadził do jej śmierci.
Ponadto rozprowadzasz nieprawdziwe dane uogólniając wiek życia dspp do jednego zaobserwowanego przypadku
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Forum Duzych Szwajcarów

Postprzez lukaszstysiu » 2012-03-18, 23:53

Nie Hodowałem nie hoduję, psów, a Podhalanka, została pokryta przez podhalana przez wynikły przypadek nie domknięcia bramy przez jednego z domowników, jak byłem w stanach, a że napisałem że pokryłem to co miałem innego napisać że celowo to zrobiłem, nie los tak chciał. Wet po prostu stwierdził że powinna urodzic zdrowe i tak się stało ale sama zdechła. Co do zmiany Weta, nie powiem złego slowa o nim, byłem przy 4 porodach moich moich klaczy. Ani jedna nie zdechła. Wiem że to smutne stracic psa, kota , kanarka. Los potoczyl jej tak zycie, paradokslanie miała wszytsko od opieki po naprawde psie zycie, a zdechła o "tak" Nie raz kundel na miescie np: zostanie potracony a zyje, dłużej i zagoi sie i juz :)
lukaszstysiu
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Forum Duzych Szwajcarów

Postprzez qbav » 2012-03-18, 23:57

lukaszstysiu napisał(a):Podhalanka, została pokryta przez podhalana przez wynikły przypadek nie domknięcia bramy przez jednego z domowników, jak byłem w stanach,


vs

lukaszstysiu napisał(a): pokryć pokryłem po konsultacji z weterynarzem
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Forum Duzych Szwajcarów

Postprzez Barbel » 2012-03-18, 23:59

Łukasz - nie wiem jak dla ciebie, ale dla większości użytkowników tego forum zwierzeta nie zdychają ( brrrr) tylko - umieraja albo odchodzą.
Tak poza tym - to ten wet to ma szerokie specjalizacje....
Moi jakoś niedouczeni - inny od psa, inny od konia...
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Forum Duzych Szwajcarów

Postprzez qbav » 2012-03-19, 00:02

lukaszstysiu napisał(a):Wet po prostu stwierdził że powinna urodzic zdrowe i tak się stało ale sama zdechła.


jak mozna nazywac siebie weterynarzem i namawiac kogos do krycia weteranki ??
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Forum Duzych Szwajcarów

Postprzez lukaszstysiu » 2012-03-19, 00:08

qbav napisał(a):
lukaszstysiu napisał(a):Podhalanka, została pokryta przez podhalana przez wynikły przypadek nie domknięcia bramy przez jednego z domowników, jak byłem w stanach,


vs

lukaszstysiu napisał(a): pokryć pokryłem po konsultacji z weterynarzem
brak przecinak miedzy pokryć pokryłem a , po konsultacji dotyczącej ciąży jej kontynuacji bądz przerwania ale myslałem że sie domyslicie. Przepraszam moja wina.




Ona juz była pokryta, on nie namawiał zresztą nie będę sie tłumaczył bo temat robi sie dziwny, zaraz wyjdą jakieś inne pomówienia na moj temat proszę o zamknięcie tematu. Prosiłbym też o usuniecie mojego konta :) pozdrawiam
Ostatnio edytowano 2012-03-19, 00:19 przez lukaszstysiu, łącznie edytowano 1 raz
lukaszstysiu
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Forum Duzych Szwajcarów

Postprzez P.P. » 2012-03-19, 00:17

lukaszstysiu napisał(a):Ona juz była pokryta, on nie namawiał zresztą nie będę sie tłumaczył bo temat robi sie dziwny, zaraz wyjdą jakieś inne pomówienia na moj temat proszę o zamknięcie tematu. Prosiłbym też o usuniecie mojego konta :) pozdrawiam

Robi się gorąco to znikam <okok>
Avatar użytkownika
P.P.
 
Posty: 1966
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-30, 21:47

Re: Forum Duzych Szwajcarów

Postprzez qbav » 2012-03-19, 00:19

rozumiem ze twoje forum tez zaraz znika tak jak twoje poprzednie sprzed miesiąca www.napompowani.ugu.pl ???
to co jutro będą storczyki czy coś innego ?
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Forum Duzych Szwajcarów

Postprzez lukaszstysiu » 2012-03-19, 00:21

napompowani ??, moje forum nie zniknie, tylko ja stąd znikam bo widze jakąs nagonkę na mnie


z przed miesiąca ?? a przepraszam bardzo skąd to jakies forum jest moje czy było moje ?? skad takie informacje
lukaszstysiu
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Forum Duzych Szwajcarów

Postprzez lukaszstysiu » 2012-03-19, 00:30

dostanę odpowiedz ?? na moje pytanie
lukaszstysiu
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Forum Duzych Szwajcarów

Postprzez qbav » 2012-03-19, 00:31

z wujka googla
ten sam nick ten sam hosting, tez forum i tez reklamowane jako "Pierwsze w polsce ....."
zbyt dużo zbiegów okoliczności

PS. prosze nie ośmieszaj się już bardziej
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Forum Duzych Szwajcarów

Postprzez lukaszstysiu » 2012-03-19, 00:33

http://www.google.pl/search?q=stysiu&ie ... =firefox-a to mi wyszło po wpisaniu stysiu nie widzę napompowanych ??
lukaszstysiu
 
Ostrzeżeń: 0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wszystko o naszych stronach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość