gryzienie szczeniaka

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

gryzienie szczeniaka

Postprzez Kayla DSPP » 2017-04-18, 15:34

Wiem,że gryzienie szczeniaczków jest normalne - bo chcą się bawić i zęby swędzą- ,ale jednak chciałabym nauczyć mojego pieska gryźć zabawki a nie ludzi, ich ubrania ;-) . Podobno powinno się kiedy pies gryzie cię, lub coś innego czego nie powinien gryźć, dać mu zabawkę żeby sobie pogryzł i tym sposobem powinien się nauczyć co można a co nie można gryźć. Problem polega jednak na tym, że moja sunia woli gryźć to czego nie powinna niż to co może i zazwyczaj nic sobie nie robi z zabawki. Pomóżcie, bo nie wiem co robić <mysli> .
Kayla DSPP
 
Posty: 5
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-04-18, 10:31
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: gryzienie szczeniaka

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2017-04-19, 00:02

Stanowcze nie gdy gryzie i dać zabawkę. i tak w kółko niestety tylko stanowczość i cierpliwość może pomóc.
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: gryzienie szczeniaka

Postprzez Poker » 2017-04-19, 10:53

Zabawki też się psu nudzą. Powinien mieć kilka. Parę do zabawy na dziś, reszta w pudełko. Za dwa - trzy dni zmiana, wybawione do pudła, a "nowe" do zabawy i tak dopóki nie urośnie <haha> . Co do doboru zabawek, sama musisz zdefiniować upodobania swojego piesia, niektóre uwielbiają piłki, inne szarpaki, a jeszcze innym najbardziej odpowiada sflaczała piłka do siatki którą mogą przeżuwać :mrgreen: można pomyśleć też o kongu wypełnionym karmą.
i jeszcze coś. Pies zabawkami nie może bawić się sam, przynajmniej nie stale. Psiny lubią się bawić ze swoimi ludźmi. Jak wcina Twoje nogawki lub szarpie spódnicę to jest zabawa że hej, bierzesz w niej bardzo :lol: aktywny udział <rotfl> a jak jej dajesz zabawkę to :-( sama ma się bawić. Aaa u nas w okresie dorastania (przynajmniej do wymiany zębów) zabawki psa leżały dosłownie wszędzie, jak w pokoju dziecinnym, zawsze miał w co zęby wbić, i było co do ręki złapać i mu podsunąć zanim chwycił za coś za co nie powinien, do tego kość cielęca raz w tygodniu.
Pamiętaj o tym i wstaw zdjęcia maluty, daj oczy nacieszyć :mrgreen:
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Re: gryzienie szczeniaka

Postprzez Kayla DSPP » 2017-04-19, 15:00

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

to jest właśnie "niszczący potwór" <rotfl>
dziękuję za wspaniałe rady :-D mam nadzieję że zadziałają <pies>
Kayla DSPP
 
Posty: 5
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-04-18, 10:31
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: gryzienie szczeniaka

Postprzez Poker » 2017-04-20, 10:32

śliczny "potwór", a właściwie "potworzyca" <rotfl>
już tyle lat oglądam niszczące szczeniaki i nie przestaje mnie zdumiewać jak słodko wyglądają, no jak może niszczyć taki słodziak :shock: pewnie pańcia chce sobie garderobę odświeżyć i po kryjomu tnie te łachy, a potem na sunię zwala ;>
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Re: gryzienie szczeniaka

Postprzez Gocha » 2017-04-21, 15:46

"Pocieszę" Cię :] mój Gałganek już chwilę temu przestał być szczeniakiem ale zabawki mamy wszędzie .On uwielbia pluszaki .Pozdrawiamy serdecznie <pies> Mała urocza
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
Gocha
 
Posty: 1539
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:01
Lokalizacja: Konstancin
psy: Ozzy [*], FBI-Zoy,Pooh- Niko wszystkie Altura

Re: gryzienie szczeniaka

Postprzez Kayla DSPP » 2017-04-22, 12:59

Bardzo dziękuję za pocieszenie <haha>
a kiedy tak około kończy się okres ząbkowania? <uoee>
Poker napisał(a):pewnie pańcia chce sobie garderobę odświeżyć i po kryjomu tnie te łachy, a potem na sunię zwala ;>

O nie, wydało się :shock: <rotfl>
Kayla DSPP
 
Posty: 5
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-04-18, 10:31
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski


Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości