Ciągnie go do innych psów.Z przesadą!

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Ciągnie go do innych psów.Z przesadą!

Postprzez KarolinaRunia » 2012-10-28, 19:41

Mam mały problem z moim Berneńczykiem...bardzo lubi inne psy,kocha się z nimi bawić i wygłupiać,ale z przesadą.
Dlaczego z przesadą? Ponieważ na spacerach,kiedy jest spuszczony to podbiega do psów które widzi na horyzoncie,wącha je,chce się bawić i nie daje im spokoju.Jak nie widzi innych psów to jest dobrze,nie oddala się,przybiega na zawołanie itd,ale gdy zobaczy innego psa to koniec...[url]musi[/url] do niego podbiec i się przywitać.
Jeżeli chodzi o agresję to nie ma problemu bo gdy widzi że pies agresywnie reaguje na jego zaczepki to go dalej spokojnie wącha,jednym słowem nigdy sam nie zaczyna sporu i rzadko kiedy jest agresywny dla innych psów.
Tylko że właściciele różnie patrzą na to że podbiega do nich 50kg Berneńczyk,szczególnie jeżeli ich psy są lękliwe i boją się takiego niedźwiedzia...jak Baca idzie na smyczy to jest spokojny,przechodzi koło innych psów spokojnie,chyba że one go zaczepiają,ale nie czuje potrzeby podejścia do nich,a jak jest spuszczony ze smyczy to hmm...różnie bywa :|
Jak go oduczyć reagowania na inne psy podczas spaceru?
Przykładowo na ludzi nie reaguje.
Avatar użytkownika
KarolinaRunia
 
Posty: 30
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-28, 18:57
psy: Berneńczyk Bacuś i jego suczki

Re: Ciągnie go do innych psów.Z przesadą!

Postprzez Solonek » 2012-10-28, 22:10

polecam po prostu wychodzić z nim na smyczy, puszczać jedynie na jakiś mało uczęszczanych szlakach. Miałam taki sam problem z Aresem, jak był młody. Uspokoił się, jak inny pies sie na niego rzucił, ale tego nie polecam ;]
z "domowych sposobów" moze jeszcze zachecanie go smaczkami czy ulubiona zabawka.
ewentualnie moze jakies specjalistyczne treningi? Ale w tym doświadczenia nie mam.
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: Ciągnie go do innych psów.Z przesadą!

Postprzez marieanne » 2012-10-28, 22:26

Zdecydowanie nie unikaj problemu.
Czyli dalej chodź tam gdzie chodzisz - ale spróbuj na długiej lince. Ćwiczcie odwoływanie od nowa - czyli jesli wiesz, że przychodzi gdy otoczenie jest nieciekawe stopniowo zwiększaj pokusy. Zacznij od innego psa w dużej odleglości (ze swoim na lince) - i nagradzaj za kazde przyjście do Ciebie. Jak już do Ciebie na zawołanie przyjdzie to możesz razem z nim zacząć do psa podchodzić (moze uda się kogos znajomego zaangazowac?) bawiac się w odwoływanie. W końcu nagroda - podchodzicie do psa i pozwalasz im się pobawić. Stopniowo zwiększaj natężenie pokus, ale ciągle na lince, żeby "jakby co" mieć nad psem kontrolę. No i zawsze, ale to zawsze jak do Ciebie przychodzi - smaczki, i to atrakcyjne smaczki, coś co bardzo lubi.

W tym momencei Twój pies ma przeświadczenie, że jak biegnie do innego psa a Ty go wołasz, to musi leciec do niego jeszcze szybciej - bo przecież jak go "dopadniesz" to zabierzesz od potencjalnego kompana zabawy. Wiec zrobił się taki zakazany owoc- to przeświadczenie musisz z niego wyplenic ;-)
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Ciągnie go do innych psów.Z przesadą!

Postprzez Cefreud » 2012-10-30, 08:37

miałam ten sam problem z Freudem. Opis krok po kroku jak sobie z tym poradziłam znajdziesz na forum. Tak jak pisała Ania, nalezy zacząć ćwiczenia z linką.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Ciągnie go do innych psów.Z przesadą!

Postprzez KarolinaRunia » 2012-11-17, 23:27

Dziękuję :)
Linka już kupiona,niebawem napiszę jak nam idzie ;-)
Avatar użytkownika
KarolinaRunia
 
Posty: 30
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-28, 18:57
psy: Berneńczyk Bacuś i jego suczki

Re: Ciągnie go do innych psów.Z przesadą!

Postprzez anjucha » 2013-01-08, 14:02

skądś to znam.
Misza odkąd 'wydoroślał' zaczął mieć nieodpartą chęć poznania wszystkich psów, które mijają nas na spacerach. Nie ważne czy pies siedzi na smyczy pod sklepem czy biega po łące po drugiej stronie ulicy-Misza zaczyna ciągnąć, szarpać jak dziki.
Zaczęliśmy już trening tylko hmm. bardziej 'agresywny', mianowicie: z racji tego, że zna podstawowe komendy. zaczynamy spacer od 'noga'. gdy na horyzoncie pojawia się pies, którego Miszol już oczywiśie zdążył wyczuć, wtedy z mojej strony następuje szybkie szarpnięcie smyczą i komenda 'nie wolno', gdy pies nas mija a mój łobuz jest grzeczny to dostaje smakołyk, jeśli nie to się zatrzymujemy i wtedy Misza jest bardzo niezadowolony, że nie zbliżay się do innego psa-taka forma kary, I u nas zaczyna to działąć
Wydaje mi się, że każdy najlepiej zna swojego psa i powinien dostosować do niego indywidualne formy :)

tak czy owak. POWODZENIA! :)
Avatar użytkownika
anjucha
 
Posty: 189
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-27, 17:33
psy: Berneński pies pasterski

Re: Ciągnie go do innych psów.Z przesadą!

Postprzez marieanne » 2013-01-08, 14:42

Wydaje mi się, że metoda jak najbardziej ok - tylko po co to "nie wolno" i szarpanie zanim pies cokolwiek zrobi?
Uważaj, żeby mu nie zakodowac, ze minięcie psa na ulicy to coś złego i ze złymi rzeczami się wiaze....
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Ciągnie go do innych psów.Z przesadą!

Postprzez Anna Rozalska » 2013-01-08, 15:42

Moja dorosła już panna ma tak do tej pory, jest starą chłopaciarą. Nie odpuści żadnemu psu ani suce. Jest bardzo
łagodna, kocha wszystko co się rusza, więc my jak najbardziej pozwalamy na kontakty. W parku wychowała się ze swoimi przyjaciółmi. Jesli właściciel psa nie życzy sobie kontaktu z moim psem sam odchodzi.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Ciągnie go do innych psów.Z przesadą!

Postprzez marieanne » 2013-01-08, 16:34

Anna Rozalska napisał(a):Jesli właściciel psa nie życzy sobie kontaktu z moim psem sam odchodzi.

A takiego podejścia niestety nie rozumiem - wiem, że moze nie do konca o tym temat, ale po prostu musze.

To JA jestem odpowiedzialna za mojego psa i takiej samej odpowiedzialności oczekuję od innych psiarzy. Nie pozwalam podbiegac moim psom do obcych psów póki sama nie zapytam, czy właściciel nie ma nic przeciwko- ten drugi pies może być chory, agresywny, z trudnym charakterem czy może chociażby właśnie pracować ze swoim panem.

Nic mnie tak nie wkurza, jak tacy podbiegacze, których właściciele taki pogląd jak Ty prezentują.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Ciągnie go do innych psów.Z przesadą!

Postprzez Anna Rozalska » 2013-01-08, 20:42

A ja nie widzę w tym nic złego, u mnie i w okolicy wszyscy Lamię znają i nikt nie ma nic przeciwko. Ona chodzi po ulicy luzem i nigdy od nikogo nie usłyszałam złego słowa. Na szczęście omijają nas tylko dresiarze z amstafami, które rzucają sie na wszystko co się rusza. Lamia do nich nie ma zamiaru podchodzić.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Ciągnie go do innych psów.Z przesadą!

Postprzez marieanne » 2013-01-08, 20:49

No cóż, dla mnie to jest zwykłe chamstwo i tyle, jeśli pozwalasz psu na podbieganie do OBCYCH psów bez zapytania najpierw właścicieli co na ten temat myślą + z podejsciem "jak się nie podoba, to niech sobie odejdą". Masakra.

Ps. Amstafy to nie są jedyne psy, które mogą okazać się agresywne.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Ciągnie go do innych psów.Z przesadą!

Postprzez Anna Rozalska » 2013-01-09, 08:59

Te agresywne to u nas chodzą w kagańcach i na smyczy bo nie są socjalizowane a my je omijamy.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Ciągnie go do innych psów.Z przesadą!

Postprzez marieanne » 2013-01-09, 11:37

A jak się kiedyś zdarzy agresywny pies, który nie bedzie w kagańcu i będzie luzem, bo ma podobnie niefrasobliwego właściciela? To co, bedziesz dalej z taką beztroską do tego podchodzic i wieźć sukę do weterynarza na szycie czy jak?
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Ciągnie go do innych psów.Z przesadą!

Postprzez AniaRe » 2013-01-09, 11:51

W 100% popieram Marieanne.

Takie postępowanie włascicieli psów, nawet tych najłagodniejszych czy malutkich, oburza mnie niezmienie.
Ten inny pies, do którego podchodzi ten niepilnowany, może się bać innych psów (to w sumie częste) i dlaczego ma byc na taki stres narażony? może być np. w trakcie leczenia albo szkolenia (np. w trakcie nauki grzecznych kontaktów z psami lub nieciagnięcia), przy którym takie niekontrolowane podejście innego psa może zmarnować wiele dni pracy opiekuna.
Dlaczego to ja mam"uciekać" przed czyimś niepilnowanym psem?
I skąd mam wiedzieć, że akurat ten pies jest łagodny? Ojciec mojej Mokrej, 4 kg piesek, został na oczach dzieci rozszarpany przez niedopilnowane 2 duże psy. Dlaczego ja mam być zmuszana na swoim psie testować, czy ten inny własciciel sie nie pomylił w ocenie zachowania swojego psa?

Dobre maniery nakazują natychmiast wziąć swojego psa na smycz, jesli ten drugi jest na smyczy lub jest na nasz widok zapinany na smycz.
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: Ciągnie go do innych psów.Z przesadą!

Postprzez anjucha » 2013-01-09, 12:06

marieanne: no tak, nie dopisałam tego. komenda jest w momencie gdy Misza cały się napina gotowy do skoku, a szarpnięcie gdy nagle rusza. Nic nie robię bez przyczyny bo - niestety - znam tego skutki. przepraszam za niedomówienie :)

a co do niepilnowania swoich psów. znów marieanne ma 100% rację. ja rozumiem, że można znać wszystkie psy sąsiadów i dobrze się dogadywać, ale co jeśli pojawi się pies, którego nie znamy? podbiegnie-niekoniecznie z zamiarem zabawy- i zaczną się gryźć? co wtedy? do kogo pretensje? bo ja bym miała tylko i wyłącznie do właściciela psa spuszczonego ze smyczy.
twierdzenie 'jak ci się tu nie podoba to sobie idź' jest nie tyle niemiłe co bardzo nieodpowiedzialne
Avatar użytkownika
anjucha
 
Posty: 189
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-27, 17:33
psy: Berneński pies pasterski

Re: Ciągnie go do innych psów.Z przesadą!

Postprzez Anna Rozalska » 2013-01-09, 12:20

Przesadzacie dziewczyny, od 17 lat kiedy mam psa nie miałam żadnych scysji z innym psami a mieszkamy w skupisku pełnym psów. przed Lamią miałam rottkę, również bardzo łagodną, ją psy wogóle nie interesowały, natomiast Lamia wpływa pozytywnie na każdego psa i nie wywołuje u niego agresji.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Ciągnie go do innych psów.Z przesadą!

Postprzez AniaRe » 2013-01-09, 12:35

Ja Twojego psa nie znam. I całej masy psów, których własciciele maja podobne do Twojego podejście. I mam dość piesków, które "się tylko chca przywitać i pobawić" i w ramach powitania 40 czy 60 kg pies paca radośnie łapami mojego 3 kg psa. I gwarantuje Ci, że każdy pies który bez kontroli podchodzi do moich psów , zostanie odgoniony.

I nie ma dla mnie znaczenia, że Lamia czy inny pies jest łagodny. Ja np. pracuję teraz od miesiąca z dużym psem z odzysku nad opanowaniem emocji i nieciągnieciem do innych psów. Drogą do nauczenia go tego jest pokazanie, że TYLKO za grzeczne zachowanie (nieciągniecie) może w nagrodę dostać kontakt z tym innym psem, do którego ciągnął. I kiedy np. Twoja Lamia podejdzie do niego w momencie, gdy ciagnie do niej (a taka będzie na pewno pierwsza sytaucja) , moja miesięczna praca jest zmarnowana. Dlaczego mam się na to zgadzac? Może pomyśl, że takie sytaucje też są i warto uszanować życzenia i pracę innych ludzi.
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: Ciągnie go do innych psów.Z przesadą!

Postprzez marieanne » 2013-01-09, 12:37

No pewnie.
Tylko żeby nie było płaczu, jak kiedyś (tfu tfu) stanie się tragedia.

Bo moje psy też nigdy nie miały żadnych spięć z innymi.
Ale jestem człowiekiem kulturalnym i szanuję fakt, ze w przestrzeni publicznej jestem nie tylko ja i moje psy, ale również inni z psami, którzy mają takie samo prawo do korzystania z tejże.

To takie dziwne: jak się wchodzi do przedziału w którym ktos siedzi, to każdy pyta, czy sie może dosiaść. A jak pies leci bez pytania do innego psa, to już nie dziwi.


Lamia nie budzi w innych psach agresji? Wolne żarty, po prostu jeszcze agresywnego psa nie spotkała. Gwarantuję Ci, ze gdyby podbiegła do mojego poprzedniego psa (który nota bene był niesamowicie posłuszny i karny, ale niestety innych psów nie trawił) w trakcie np. jakiejś mojej z nim pracy, to by oberwała co najmniej łapą, jesli nie zębami. I czyja by wina była?

I zgadzam się z Anią. Moje psy mogą bawić się z innymi tylko i wyłacznie wtedy, gdy ja wyraźnie im na to pozwolę - wtedy zabawa jest nagroda. A jak taki pies podbiega, to jaki komunikat dla moich? "O, można i bez pozwolenia". Po prostu super...
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Ciągnie go do innych psów.Z przesadą!

Postprzez Anna Rozalska » 2013-01-09, 12:43

U nas na szkoleniu PT były ćwiczenia dotyczące obcowania z innymi psami. Przychodziły tam psy młode i trochę starsze, przekrój ras począwszy od tych uznawanych za rasy agresywne do ras łagodnych i na przerwach dogadywały się dobrze, były spuszczane bez smyczy i też żadnych scysji nie było.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Ciągnie go do innych psów.Z przesadą!

Postprzez marieanne » 2013-01-09, 12:45

Anna Rozalska napisał(a):U nas na szkoleniu PT były ćwiczenia dotyczące obcowania z innymi psami. Przychodziły tam psy młode i trochę starsze, przekrój ras począwszy od tych uznawanych za rasy agresywne do ras łagodnych i na przerwach dogadywały się dobrze, były spuszczane bez smyczy i też żadnych scysji nie było.

Ale co to ma do rzeczy?
Ty w ogóle czytasz o czym my piszemy?

Może łopatologicznie:
Domyslam się, ze na szkoleniu własciciele nie mieli nic przeciwko kontaktom swoich psów z innymi ze szkolenia. Nie znaczy to jednak, ze kazdy własciciel kazdego napotkanego psa ma takie samo podejście. Serio tego nie rozumiesz?
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Następna strona

Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron