Potrzebne są podpisy pod Petycją. PILNE!!!

Tu wstawiamy wątki odnośnie różnych akcji prozwierzęcych

Potrzebne są podpisy pod Petycją. PILNE!!!

Postprzez Arczi » 2018-03-23, 11:26

Przyjaciele i przyjaciółki!

Podczas festiwalu w Yulin amatorzy psiego mięsa tłuką zwierzęta pałkami i czekają, aż wykrwawią się na śmierć. Bywa, że porywają psy z domów właścicieli. Później psy są wieszane na hakach, patroszone, obdzierane ze skóry i sprzedawane jako mięso do jedzenia.

Psiaki muszą cierpieć potworne katusze. Badania wykazały, że jeśli chodzi o odczuwanie emocji, psi mózg niewiele się różni od ludzkiego, o czym od dawna dobrze wiedzą właściciele i miłośnicy czworonogów. Tortury, jakim te żywe, myślące i czujące istoty są poddawane podczas tzw. „festiwalu”, przechodzą wszelkie pojęcie.

Tysiące Chińczyków protestowało przeciwko organizacji festiwalu. Mimo to władze kraju nic w tej sprawie nie zrobią, dopóki ktoś im nie uświadomi, jak fatalnie wpływa to na wizerunek Chin na arenie międzynarodowej. I to jest właśnie zadanie dla nas. Pokażmy chińskiemu rządowi, że cały świat przygląda się rzezi psiaków i żąda, żeby ją natychmiast powstrzymać!

Kiedy zbierzemy wystarczającą liczbę podpisów, Avaaz wykupi ogłoszenia w mediach, dotrze do wpływowych celebrytów, zorganizuje pierwszy niezależny sondaż na temat konsumpcji psiego mięsa w Chinach i zadba, by o sprawie pisały wszystkie media na świecie – tak długo, aż władze Chin podejmą wreszcie działania. Jednym kliknięciem podpisz poniższą petycję i podziel się linkiem z innymi:

https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... =500257331


Do Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej, Pana Xi Jinpinga, Gubernatora Prowincji Kuangsi, Pana Chena Wu, oraz członków Rządu Centralnego ChRL:
My, obywatele i obywatelki z całego świata, jesteśmy głęboko poruszeni przypadkami maltretowania psów oraz spożywania ich mięsa podczas festiwalu w Yulin. Stanowczo domagamy się natychmiastowego zakazania takich praktyk. Miliony Chińczyków poparło wprowadzenie regulacji prawnych, które mogłyby powstrzymać produkcję psiego mięsa, a my dziś przyłączamy się do ich apelu o zaprzestanie tego okrucieństwa.

https://secure.avaaz.org/campaign/pl/st ... 8609d37f7a

Dzięki wysiłkom wielu odważnych chińskich aktywistów festiwal przyciąga coraz mniej uczestników. Władze Yulin wycofały się ostatnio z jego wspierania, a nawet zabronił urzędnikom uczestniczenia w wydarzeniu. To jest nasz moment! Jeśli zbierzemy 2 miliony podpisów, uratujemy tysiące psów od potwornego cierpienia.

Festiwal w Yulin nie ma nic wspólnego z tradycją: po raz pierwszy odbył się w 2010 roku! Wiele osób twierdzi także, że został wymyślony jedynie po to, żeby zwiększyć obroty przemysłu mięsnego.

Czas ucieka – festiwal ma się zacząć już za kilka tygodni. Podpisz petycję jednym kliknięciem i prześlij informacje rodzinie i znajomym. Niech będzie o tym głośno!

https://secure.avaaz.org/campaign/pl/st ... 8609d37f7a

Nasza społeczność prowadziła już kampanię przeciwko najokrutniejszemu festiwalowi walk byków w Hiszpanii, a także przeciw zabijaniu samców kurcząt w Niemczech oraz potwornym warunkom panującym na hiszpańskich i francuskich farmach. Nadszedł czas, by stanąć w obronie najlepszego przyjaciela człowieka i powstrzymać rzeź psów raz na zawsze.

Z nadzieją,

Rewan, Danny, Luis, Patricia, Jooyea, Mike i Ricken wraz z całym zespołem Avaaz

Dowiedz się więcej:

Gazeta Wyborcza: „Festiwal okrucieństwa” - tysiące psów poszło pod nóż w Chinach
http://wyborcza.pl/1,75399,18181360,Tys ... niego.html

Polska Times: Zabito około 10 tysięcy czworonogów
http://www.polskatimes.pl/artykul/39102 ... ,id,t.html

TVPInfo: Bite, traktowane prądem, gotowane żywcem. Okrutny festiwal „psiego mięsa” dojdzie do skutku?
http://www.tvp.info/20310319/bite-trakt ... -do-skutku

Focus: Mózgi psów „odpowiadają” na to, co do nich mówimy
http://www.focus.pl/przyroda/mozgi-psow ... wimy-10893

The Independent: Chiński festiwal psiego mięsa w Yulin: nowe zdjęcia dokumentują makabryczne traktowanie zwierząt (tekst w j. angielskim)
http://www.independent.co.uk/news/world ... ml#gallery

Gizmodo: Mózgi psów i ludzi są bardziej podobne, niż sądzisz (tekst w j. angielskim)
http://io9.gizmodo.com/why-the-brains-o ... 1527707674
Avaaz.org to 46-milionowa globalna społeczność, która pracuje nad tym by przekonania i poglądy ludzi na całym świecie kształtowały globalne decyzje („Avaaz” w wielu językach oznacza „głos” lub „pieśń”). Członkowie Avaaz są obywatelami wszystkich krajów na ziemi, nasz zespół pracuje w 18 państwach i na 6 kontynentach, w 17 językach. Przeczytaj o największych kampaniach Avaaz tutaj, obserwuj nas na Facebooku lub Twitterze.
Avatar użytkownika
Arczi
 
Posty: 35
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-10, 10:32
psy: Nutka (Umka) Berneński Pies Pasterski
Hodowla: Umka z Czar Wiosny

Powrót do Akcje na rzecz zwierząt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron