Blake forumowy tułacz znalazł swoją bezpieczną ostoję:)

Szczęśliwe zakończenia - czyli udane adopcje

Moderatorzy: Aga-2, Milla

Re: Blake forumowy tułacz znów szuka domu:(

Postprzez dorciaj » 2010-11-21, 22:27

Aniu, czy potrzebna Ci pomoc z ogłoszeniami?
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Blake forumowy tułacz znów szuka domu:(

Postprzez Wydra » 2010-11-21, 22:46

Kubusiowi należą się wielkie podziękowania za serducho dla Blakiego.Kubusiu, Jesteś WIELKI :-D
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Blake forumowy tułacz znów szuka domu:(

Postprzez iwona_k1 » 2010-11-22, 00:04

Bardzo fajny psiak...Ciekawe,gdyby Blake miał regularne spacery poza posesją też miałby taką ciekawość świata?Zastanawia nie z czego wynika ta chęć ucieczki?
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Blake forumowy tułacz znów szuka domu:(

Postprzez kreska » 2010-11-22, 09:46

iwona_k1 napisał(a):Bardzo fajny psiak...Ciekawe,gdyby Blake miał regularne spacery poza posesją też miałby taką ciekawość świata?Zastanawia nie z czego wynika ta chęć ucieczki?

Tez sie nad tym zastanawialam ale ja moge sobie tylko poteoretyzowac bo nie mam az takiej wiedzy na temat psychiki psow :roll: w tym temacie najbardziej kompetentnymi osobami sa Hania i Ania ;-) .
Bazujac na informacjach, ktore dostalam od pierwszego wlasciciela Blake nigdy nie probowal trzmychnac przez brame lub furtke ale...moze nie mial takiej szansy bo przeciez mieszkal w kojcu z ktorego byl wyposzczany na noc a wtedy raczej nikt nie wchodzil i nie wychodzil :roll:
Dorciaj pomoc w ogloszeniach zawsze sie przyda :-D linki do ogloszen , ktore wystawilam sa watku :-)

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Blake forumowy tułacz znów szuka domu:(

Postprzez daria » 2010-11-22, 09:57

Dziadzio-przytulak,mam nadzieję że jego wiek nie będzie dla kogoś przeszkodą i się zakocha ;-)
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Blake forumowy tułacz znów szuka domu:(

Postprzez saba&mlis » 2010-11-22, 10:03

Moze to przychodzi z wiekiem? Moj Bonicho dopiero w wieku ok 7 lat, zaczal miec sklonnosci do urywania sie jesli zobaczyl otwarta furtka, mimo ze na spacery chodzil i to czesto bez smyczy. Wydaje mi sie tez ze Blakiemu brakowalo psiego towarzystwa.
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Blake forumowy tułacz znów szuka domu:(

Postprzez Anna Rozalska » 2010-11-22, 10:39

Mnie też sie wydaje, że chłopakowi brakowała zawsze wycieczek, długich spacerów i wyglupów z psami.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Blake forumowy tułacz znów szuka domu:(

Postprzez AniaRe » 2010-11-22, 10:46

Z psami jest taki problem, że jak odkryją pewne możliwości i to, że to jest miłe, ciekawe, przyjemne, trudno jest z niektorymi rzeczami walczyć. Dopóki o tym nie wiedzą, nie ma problemu. (przykład mojej Mokrej, która czasami zamykana jest w kuchni, za taką bramką dla dzieci. I skacze za nią jak piłeczka, dobre pól metra zapasu ma -ale skacze w pionie. Nie odkryła ,że może wyskoczyć. Jak pierwszy raz jej sie to uda, płotek przestanie być zabezpieczeniem)
W przypadku Blake: w swoim pierwszym domu zapewne nie wiedział, że ucieczki sa fajne.W nowym domu tez było ok, dopóki pierwszy raz nie uciekł, np. przez przypadek-być może za suką z cieczką, odkrył, że to daje wiele radości i to jest teraz dla niego forma sportu.
Bo on stoi wyluzowany, na polecenie się cofa nawet, a w momencie otwarcia furtki taranuje pełna siłą. Dla przygotowanego dorosłego jest to do wytrwania, zaskoczony dorosły czy dziecko nie ma szans. A problem ze zmiennie nagradzanymi zachowaniami (bo każda taka zakończona sukcesem próba to nagroda) jest taki, że to najskuteczniejszy model nagradzania i zachowania się mocno utrwalają. I nawet przy oduczeniu go np. przez nas, w nowym domu jedna skuteczna ucieczka i problem wróci. Jak dla mnie-jęsli Blake nie będzie mieszkał w domu - musi byc w nowym domu kojec lub podwójne ogrodzenie i musi byc na czas wchodzenia/wychodznia domowników bezwględnie zamykany-w domu, w kojcu, lub za drugim ogrodzeniem.

On zupełnie nie wyglada i nie zachowuje się jak starszy pies.
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: Blake forumowy tułacz znów szuka domu:(

Postprzez dorciaj » 2010-11-22, 11:37

Dzisiejsze ogłoszenia dla chłopaka :-D
http://warszawa.olx.pl/item_page.php?Id=140441344&g=6
http://warszawa.gumtree.pl/ (powinno się pojawić jutro)
http://ale.gratka.pl/ogloszenie/9304257 ... amiec.html
http://www.doadopcji.pl

Jeszcze później coś postaram się dorobić ;-)
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Blake forumowy tułacz znów szuka domu:(

Postprzez kreska » 2010-11-22, 11:46


dziekuje niedlugo zdominujemy niektore portale ;-) :lol:
to sa miejsca gdzie oglosilam Blaka:


pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Blake forumowy tułacz znów szuka domu:(

Postprzez dorciaj » 2010-11-22, 11:51

Zdominujemy? Czemu nie - byleby tylko psiaki domki znajdowały :mrgreen:
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Blake forumowy tułacz znów szuka domu:(

Postprzez allam » 2010-11-22, 12:03

Mój sznaucerek przez 10 lat dochodził do otwartej bramy czy furtki i łapki stawiał równiusieńko na granicy. Mogło być otwarte 24h. W ubiegłym roku poczuł panienkę i czmychnął między nogami. Odnalazł się dopiero następnego dnia, życzliwa dusza odwiozła go do schroniska (ze złamaną łapką, prawdopodobnie od kopnięcia, bo nie miał żadnych obrażeń). Od tego momentu jest zamykany w domu przy otwieraniu bramy, chociaż zachowuje dystans, bo zawsze pierwsza stoi Roma i on i tak nie ma szans żeby wyjść, ale "ciągoty" do wolności są wyraźnie widoczne.
allam
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Blake forumowy tułacz znów szuka domu:(

Postprzez Busola » 2010-11-22, 14:55

Przez kilka lat pracowałam w firmie w której stróżem była kaukazica. Na początku mojej pracy okazało sie że pies ucieka namiętnie i robi sobie przebieżkę po wsi (pomijam fakt zawałów u rodziców którzy widzieli swoje dzieci ciągnące kaukaza za ogon). Gdy sie za sukę zabrałam i wraz z mężem (jeszcze wtedy nie-mężem) co sobotę przyjeżdżaliśmy do firmy i braliśmy Bertę na 2-3 godzinny spacer - problem z ucieczkami sie skończył a suka nie wystawiała nosa za bramę nawet gdy była otwarta na oścież :->
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Blake forumowy tułacz znów szuka domu:(

Postprzez AniaRe » 2010-11-22, 19:19

Oczywiście, że możliwe są i takie scenariusze - przy psach nie ma nic na 100% :-D a porządne spacery czynią czasami cuda
Niemniej u Blake to wygląda na rodzaj wyuczonego "sportu" bo nawet będąc u nas, na zupełnie nowym terenie, dużym, gdzie na dzień dobry miał masę do węszenia i nowe psy do zapoznania, podjął próbę opuszczenia wybiegu, co sugerowałoby że to taka jego zabawa.

Z innych spostrzeżeń- Blake musi być porządnie nauczony przywołania. Na razie jest "głuchy" (nie znamy go na tle jeszcze, żeby na 100% powiedzieć, że słyszy-bo to nam też przyszło do głowy.) W naszej ocenie słyszy, ale nie ma motywacji wracać.
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: Blake forumowy tułacz znów szuka domu:(

Postprzez kreska » 2010-11-22, 19:36

Z innych spostrzeżeń- Blake musi być porządnie nauczony przywołania. Na razie jest "głuchy" (nie znamy go na tle jeszcze, żeby na 100% powiedzieć, że słyszy-bo to nam też przyszło do głowy.) W naszej ocenie słyszy, ale nie ma motywacji wracać.

Goraco mi sie zrobilo jak pomyslalam ze moglby nie slyszec :-/ .Jego opiekunowie w pierwszym domu mowili ze on slyszy jak mu sie chce :roll:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Blake forumowy tułacz znów szuka domu:(

Postprzez Busola » 2010-11-22, 20:14

znaczy się ...głuchota stosowana? :lol:
całkiem jak u mojej córki :evil:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Blake forumowy tułacz znów szuka domu:(

Postprzez saba&mlis » 2010-11-22, 22:24

Jak wolalam Sabe na jedzenie, Blake przylatywal natychmiast, na wolanie Bleki slabo reagowal :-D
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Blake forumowy tułacz znów szuka domu:(

Postprzez daria » 2010-11-22, 23:59

Wrzuciłam chłopaka na trójmiasto
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Blake forumowy tułacz znów szuka domu:(

Postprzez kreska » 2010-11-23, 18:52

W dniu dzisiejszym po kolejnej rozmowie w sprawie adopcji Blaka otrzymalam maila nastepujacej tresci...

Mieszkamy w Łyszkowicach koło Łowicza.
Teraz już oficjalnie, po wspólnej rozmowie z moją rodziną informuję, że jestem zainteresowana adopcją Blaka.
Jesteśmy świadomi ewentualnych problemów zwiazanych z faktem, ze jest to dorosły i już "wiekowy" jak na berneńczyka pies. Zamierzamy mu stworzyć takie warunki, aby był zadowolony łącznie z budową budy i kojca. Będę z niecierpliwością oczekiwać na Państwa decyzję.


W zwiazku z tym poszukuje osoby , ktora moglaby zrobic wizyte przedadopcyjna :-D :?:

pozdr

tak patrze na mape i chyba sama zrobie ta wizyte ;-)
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Blake forumowy tułacz znów szuka domu:(

Postprzez iwona_k1 » 2010-11-23, 22:56

Czy on rzeczywiście musi mieć tą budę i kojec?Rozumiem,że całe życie spędził w "obejściu"-obawiam się jednak czy dla wszystkich buda i kojec oznacza to samo? Rozumiem,że Kreska sama oceni. ;-)
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Już w nowych domach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość