Bambuś słodki szczeniaczek -Już w nowym domu!

Szczęśliwe zakończenia - czyli udane adopcje

Moderatorzy: Aga-2, Milla

Bambuś słodki szczeniaczek -Już w nowym domu!

Postprzez kajkaw » 2010-02-04, 22:03

Obrazek
Bambo-Bambuś lub Bambidu to mały śliczny 15 tygodniowy berneńczyk,wesoły, figlarny,szukający zaczepki,ząbki jak sekatorki,wesołe ,ufne oczy szukające zainteresowania,podskakujące ,trzepoczace z radości całe małe ciałko i ogon wiecznie kręcący się w kółeczko.W tym tygodniu kończy 15 tydzień ,waży 14,5 kg,bardzo ładnie je,uczy się czystości ,raz jest sukces ,raz porażka,podstawowe komendy łapie bardzo szybko,umie już skupić wzrok na opiekunie,nawet rozpoczął naukę w szkole ,choć to dla niego trochę za wcześnie,poznaje nowe otoczenie, nowych ludzi ,psy na ile starcza czasu opiekunom.Biega ,skacze robi drobne demolki,jest bardzo pomysłowy w swoich psotach,opiekunowie wyciągneli chodniki ,aby nie ślizgał sie i są one wielką atrakcją.Normalne życie małego berniola.
Niestety to połowa sukcesu.
Obecni opiekunowie Bambo to właściciele reproduktora czyli ja i moja mama.Długo by opowiadać,urodziło się 6 szczeniąt,właściciele psa od momentu narodzin czuli się w pełni odpowiedzalni za wychowanie i zdrowie szczeniaków,czynnie dzień po dniu uczestniczyli w ich nowym życiu ,szybko uczyli się co i jak należy robić ,aby szczony były zdrowe i miały odpowiednią psychikę.Niestety jedno szczenie od poczatku miało problemy.Waga urodzeniowa Bambidu była 400g i do trzeciej doby nie przybywał nam na wadze,słabł w oczach.Szczenie pierwsze przykładane do cycka,ssało,ale słabło.Weterynarz zdecydował o podaniu glukozy podskórnie,glukozy do pyszczka,ssanie matki i dokarmianie z butelki mlekiem Royal dla szczeniaków,zrobienie inkubatora i po karmieniu szczeniak spał w inkubatorze..Szczeniak nie chciał ssać butelki,musieliśmy podawać mleko strzykawką ostrożnie aby się nie zakrztusił.Siedzieliśmy przy nim trzy dni i trzy noce na okrągło co dwie godziny dokarmiając go po troszku ,masując brzuszek ciepłym wacikiem i podstawiając go suce do wylizania.
Opłacało się ,Bambo ożywił się,rozpychał się przy cycku,ruszył z wagą,spał jak każde inne szczenie po jedzeniu brzuszkiem do góry,myślelismy że jest dobrze.
Tak mineły trzy tygodnie Bambo jadł ,przybierał na wadze ale powoli,zachowywał się i bawił jak inne szczeniaki,ale pojawiła się u niego przepuklina ,która zwiekszała się z dnia na dzień i był zajmniejszy w miocie.Postanowiliśmy zbadać go pod kątem usunięcia przepukliny.Miał skończony 5 tydzień ważył 3,7 kg ,gdzie jego rodzeństwo ważyło od 4,7 do 5,6 kg.Lekarz wykonał USG oraz zlecił prześwietlenia. Diagnoza-powiększone serce,ubytek przepony,mostka ,cztery wolne żebra!!!!
Była to staszna diagnoza. Co dalej?
Decyzja właściciela suki wiadomo jaka!!! Nasza decyzja -zdecydowaliśmy postąpić tak jak postanowił lekarz ,osoba do której mamy zaufanie.Lekarz podjął się operacji i podczas zabiegu miał zdecydować czy Bambo będzie wybudzał czy też uśpi go.Te chwile były dla nas ciężkie.
Bambo przeżył,lekarz powiedzał że jest bardzo silnym szczeniakiem i ma ogromną wolę życia!
Bambo nie wrócił już do stada,potrzebował opieki 24 na dobę,którą zapewniliśmy mu .Piesek szybko wracał do zdrowia,jakby chciał udowodnić nam ,że postąpiliśmy prawidłowo.Przybierał na wadze,bawił się jadł i był gościem w swoim stadzie ,woźiliśmy go aby miał kontakt ze swoim rodzeństwem,pod naszym czujnym okiem,ponieważ rodzeństwo ważyło7-8 kilograma traktowało go jak zabawkę.
W między czasie wszystkie pieski miały już nowych właścieli,Bambo też miał już swoją Pancie,ale wytłumaczyliśmy ,ze piesek jest chory i na tę chwilę musi zostać z nami .Pani po krótkiej namowie zdecydowała się na suczkę(notabene naszą suczkę bo chcieliśmy ją zostawić sobie),ale tego wymagała sytuacja,zostawał Bambo.
Zbliżał się dzień dla szczonów ważny ,szły do nowych domków,a my myśleliśmy ,że dla Bambidu to już prosta droga do szczęścia.
Niestety nie! Przyszedł dzień i Bambo nie mógł siusiać!Psinka prężyła się, patrzyła na nas wzrokiem proszącym o pomoc i nic mała kropelka.
Diagnoza-kamienie w pęcherzu moczowym.Leczenie -cewnikowanie i uropet,ale u takiego malucha przewody za małe na cewnik,należało rozciąć siurka!
Tak się stało ,a my przeryczałyśmy z Bambidu dwie noce.Cewnikowaliśmy go od końca grudnia,przez całe święta raz albo i dwa razy dziennie.Piesek znosił to dzielnie, prawie nie płakał,zrozumiał że to przynosi mu ulgę..,A siurek zagoił się.W Nowy Rok Bambidu zaczął sikać sam, sprawa kamieni za nami ,jaka to radość dla wszyskich?
Styczeń to czas dla Bamba zabawy i życia normalnego w końcu bernusia.Przybrał na wadze ,bawi się ,uspokoił się i normalnie żyje.
Zostało nam jeszcze serduszko.Umówiliśmy się na wizytę z dr. Pasławską we Wrocławiu.Pani doktór po badaniu -diagnoza zastawkowe zwężenie tetnicy płucnej i aorty,należy psu wykonać koronografię przez balonikowanie.Zgodziliśmy się ,umówili na zabieg.Przed zabiegiem Bambidu przyśpiono ,wykonano ponowne USG serca przy konsultacji dr.Pasławskiej i chirurga operatora.
Zabiegu nie wykonano -Bambo za mały,musimy czekać do kwietnia.Zapewniono nas że zabieg umożliwi mu normalne życie psa.Na dzień dzisiejszy dostał leki i nie ma żadnych objawów choroby serca.
Pojawił się następny problem ,w kwietniu Bambo będzie miał 5 miesięcy,problem adaptacji z naszym dorosłym berneńczykiem,który nie jest psem łagodnym do innych samców.Zaciagałam już różnych rad u szkoleniowców,behawiorystów,przeczytałam wiele blogów osób które mają w domu dwa psy tej samej płci,rodzi się problem,nikt na tym polu nie odniósł sukcesu,gdzie psy są zdrowe!!!
Nasze Bambidu już wiele przeszło jak na 15 tygodniowe szczenie,nie chcemy go narażać na ataki zdrowego ,silnego samca,który go bedzie dominował.
Chcielibyśmy dla niego szczęśliwego życia u boku osoby ,która go będzie kochać takiego jaki jest.
Bambo nie ma ceny,jak można przeliczyć uczucie którym go darzymy. Szukamy dla niego włściciela ,któty otoczy go miłością i da mu dobry ,miły dom na który w pełni zasłużył.
Z naszej strony zapewniamy pokrycie wszelkich kosztów związanych z dalszym leczeniem psa,możemy spisać odpowiednie do tego umowy i prosimy tylko o możliwość kontaktu z psem za zgodą przyszłego właściela.
Bambo-jest rodowodowy,ma wpisane w metryczkę niehodowlany.
Obrazek
Avatar użytkownika
kajkaw
 
Posty: 262
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-31, 14:37
Lokalizacja: kraków
psy: berneński pies pasterski, owczarek niemiecki

Re: Bambuś słodki szczeniaczek szuka nowego domku!!!

Postprzez daria » 2010-02-04, 22:15

ale historia,mam nadzieje że znajdzie spokojny domek blisko Was
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Bambuś słodki szczeniaczek szuka nowego domku!!!

Postprzez kajkaw » 2010-02-04, 22:18

Ja też :-)
Chciałam go zostawić ale sami wiecie jak to wygląda :cry:
Mam już dwa psy, jeden zachowuje sie super a drugi niestety :cry:
Avatar użytkownika
kajkaw
 
Posty: 262
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-31, 14:37
Lokalizacja: kraków
psy: berneński pies pasterski, owczarek niemiecki

Re: Bambuś słodki szczeniaczek szuka nowego domku!!!

Postprzez Agama » 2010-02-04, 22:34

mocno trzymam :mrgreen:
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Bambuś słodki szczeniaczek szuka nowego domku!!!

Postprzez kajkaw » 2010-02-04, 22:44

Bardzo prosze wszystkich o pomoc w znalezieniu maluchowi nowego kochającego domku :-)
Avatar użytkownika
kajkaw
 
Posty: 262
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-31, 14:37
Lokalizacja: kraków
psy: berneński pies pasterski, owczarek niemiecki

Re: Bambuś słodki szczeniaczek szuka nowego domku!!!

Postprzez meggy » 2010-02-04, 23:22

Niesamowita historia -jesteście super.Jego domek musi być naprawdę specjalny!
Popytam .Trzymam kciuki za maluszka!
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Bambuś słodki szczeniaczek szuka nowego domku!!!

Postprzez Majszczur » 2010-02-04, 23:30

Tyle złego w jednym małym ciałku. Miał chłopak szczęście, że teraz ma Was. Rzeczywiście potrzebuje wyjątkowych opiekunów... gdzieś z pewnością są! Trzymamy mocno za Bambusia :!:
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Bambuś słodki szczeniaczek szuka nowego domku!!!

Postprzez kajkaw » 2010-02-04, 23:36

Mały jest w zupełności normalny bawi sie biega i cieszy sie życiem. Po operwcji bedzie mógł żyć normalnie i dożyje sedziwego wieku. Numer telefonu do mnie to 505145905.
Avatar użytkownika
kajkaw
 
Posty: 262
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-31, 14:37
Lokalizacja: kraków
psy: berneński pies pasterski, owczarek niemiecki

Re: Bambuś słodki szczeniaczek szuka nowego domku!!!

Postprzez maat » 2010-02-05, 00:23

I jeszcze dwa zdjęcia małego szczęściarza wyrwanego kostusze przez Kaję.
Myślę że będzie nadzwyczajny i szczęśliwi, którzy go dostaną !
Kaja nie traci czasu i dba o jego wykształcenie. Smyk chodzi do przedszkola i zapowiada się na niezłą mądralę :lol:
Proszę, pomóżmy Kaji i Bambulcowi!

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
maat
 
Posty: 1974
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 23:46
Lokalizacja: Kraków
psy: Souri
Hodowla: Hała-Bała

Re: Bambuś słodki szczeniaczek szuka nowego domku!!!

Postprzez iwona_k1 » 2010-02-05, 01:03

Niesamowita historia...Cudny bernuś.trzymamy kciuki za domek :-)
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Bambuś słodki szczeniaczek szuka nowego domku!!!

Postprzez daria » 2010-02-05, 09:31

Piękny ,trzymam kciuki bardzo,bardzo mocno :-)
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Bambuś słodki szczeniaczek szuka nowego domku!!!

Postprzez Alicja i Spartki » 2010-02-05, 09:59

Jejciu aż sie popłakałam ,taki cudny maluszek a tak go już zycie doświadczyło.Rozumiem ze martwicie sie i najlepszym rozwiązaniem dla niego bedzie nowy domek.Pamiętam jak bardzo sie martwiłam jak został u nas Bosstonek,ile nocy nie przespałam mysląc co to bedzie.Nie wiem już sama chyba sie wymodliłam.Spartek ma prawie 9 lat bodziek 4 i nigdy w życiu nie doszło miedzy nimi do żadnego konfliktu , nie tylko slownej wymiany zdań :-) .Boston do dzis potrafi sie zapominać i przy Spartku to siusia jak dziewczynka nie zawsze ale czesto :-D .Za to jak jest sam z dziewczynami na ogrodzie to OCHCHO kawaler pełną gebą .Do tego stopnia że sikając patrzy na dziewczyny jak by chciał powiedzieć,,,widzicie jaki ze mnie chłop na schwał :mrgreen:
Też popytam może akurat :-) :-) i oczywiscie bedetrzymać kciuki z całych sił.
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Bambuś słodki szczeniaczek szuka nowego domku!!!

Postprzez Cefreud » 2010-02-05, 10:47

nic nie obiecuje ale zapytam mojego psiego niańka.Tyle tylko,że u niego mógłby być problem finansowy na operację :roll:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Bambuś słodki szczeniaczek szuka nowego domku!!!

Postprzez Hekate » 2010-02-05, 10:49

Karolina
kajkaw napisał(a):Z naszej strony zapewniamy pokrycie wszelkich kosztów związanych z dalszym leczeniem psa,możemy spisać odpowiednie do tego umowy i prosimy tylko o możliwość kontaktu z psem za zgodą przyszłego właściela.
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Bambuś słodki szczeniaczek szuka nowego domku!!!

Postprzez Cefreud » 2010-02-05, 10:52

oki.Hasło padło.Teraz tylko trzeba namówić żonę Udzia :-)
Ale Freud miał by kumpla
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Bambuś słodki szczeniaczek szuka nowego domku!!!

Postprzez daria » 2010-02-05, 10:55

Oj namawiaj ,namawiaj :-D
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Bambuś słodki szczeniaczek szuka nowego domku!!!

Postprzez kajkaw » 2010-02-05, 11:32

Staram sie jak moge bo maluch jest super ;-)
Avatar użytkownika
kajkaw
 
Posty: 262
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-31, 14:37
Lokalizacja: kraków
psy: berneński pies pasterski, owczarek niemiecki

Re: Bambuś słodki szczeniaczek szuka nowego domku!!!

Postprzez maat » 2010-02-05, 12:24

Przyprowadź zwierza na spacerek 14-tego.
Jak go Karolina zobaczy to przepadnie :roll: :mrgreen:
Avatar użytkownika
maat
 
Posty: 1974
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 23:46
Lokalizacja: Kraków
psy: Souri
Hodowla: Hała-Bała

Re: Bambuś słodki szczeniaczek szuka nowego domku!!!

Postprzez Cefreud » 2010-02-05, 17:26

tia...ja bym przepadła,bo mąż głowę by mi urwał.To nie dla mnie-dla sąsiada(to,że ja mieszkam pod 6 a on pod 8 nie ma większego znaczenia :mrgreen: )
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Bambuś słodki szczeniaczek szuka nowego domku!!!

Postprzez kajkaw » 2010-02-05, 18:16

mozemy się spotkać i pokazać małego sąsiadowi ;-)
Avatar użytkownika
kajkaw
 
Posty: 262
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-31, 14:37
Lokalizacja: kraków
psy: berneński pies pasterski, owczarek niemiecki

Następna strona

Powrót do Już w nowych domach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości