Ile czasu dziennie na spacer dla Entlebuchera?

Wszystko na temat hodowli oraz dyskusje na temat ras.

Moderator: annasm

Ile czasu dziennie na spacer dla Entlebuchera?

Postprzez Halosia » 2019-09-03, 16:23

Witam,
jestem tu nowa i jeszcze bez psa. Od jakiegos czasu chcemy nabyc do naszej rodziny Entlebuchera. Przeczytalismy juz wiele na ten temat, bo chcemy zeby to byla świadoma decyzja i mam jeszcze jedno pytanie. Może śmieszne, ale podobno nie ma głupich pytań. Czy rodzina, w której dwie osoby pracuja (wychodza do pracy) nadaje sie dla Entlebuchera? Ile mniej więcej czasu dziennie Entlebucher potrzebuje na spacery (chodzi mi o dorosłego psa, wiem że szczeniaki wymagają szczególnego traktowania)? Jesteśmy aktywnymi osobami, ale mąż gdzieś przeczytał, ze Entlebucher potrzebuje co najmniej 1 godziny dziennie rano i 1 godziny spaceru wieczorem (+ środek dnia) bo w przeciwnym razie będzie go "nosić" i może zacząć niszczyć coś w domu. O ile wieczorny spacer jest super, to codzienna godzina przed wyjsciem do pracy moze byc trudna go wygospodarowania. No i czasami, pod nasza nieobecnosc może sie nim zajmowac osoba z mniejsza iloscia czasu. Jakie sa Wasze doświadczenia? Dziękuję!
Halosia
 
Posty: 1
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2019-09-03, 14:44

Re: Ile czasu dziennie na spacer dla Entlebuchera?

Postprzez entliczka » 2019-09-19, 18:25

witam. Moja Nala ma obecnie 1 rok i 2 miesiące. Również pracujemy i Nala jest ok 9 godzin sama w domu. Rano wychodzimy na krótki spacer, w celu załatwienia potrzeb fizjologicznych :) Nala gdy zostaje sama w domu zamykana jest w klatce, więc nie ma możliwości zniszczenia czegokolwiek. Doradził nam to trener, do którego chodziliśmy na szkolenie. Po pracy również krótki spacer i dopiero wieczorem dłuższy, godzina czasami dłużej. Jedynie w weekend fundujemy jej taki 2 -3 godzinny spacerek. Oczywiście podczas spaceru ma możliwość pobiegania. Trener doradził nam też że jeżeli nie mamy możliwości wyjścia na dłuższy spacer, to dobrym sposobem na zużycie energii jest piłka i aportowania, Nala to uwielbia i półgodzinne bieganie za piłką bardziej ją wymęczy jak dwugodzinny spacer.
Avatar użytkownika
entliczka
 
Posty: 7
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2018-07-13, 08:16
psy: Nala entlebucher


Powrót do Appenzeller i Entlebucher

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości