Appenzeller badania

Wszystko na temat hodowli oraz dyskusje na temat ras.

Moderator: annasm

Appenzeller badania

Postprzez htk » 2021-06-10, 11:39

Czesc,
wiem ze forum od jakiegos czasu mniej aktywne, ale mam pytanko.
Jestesmy na ostatnim etapie przed zakupem apka.... Hodowla oficjalna, z wieeeeloletnim stazem, i jedyne co do czego mam watpliwosci, to jak spytalem o badania na choroby typowe dla rasy, dostalem odpowiedzz, ze dysplazja nie wystepuje, a inne nie sa wymagane.... z jednej strony nie chce robic z igly widel, bo jezeli tak jest to przyjmuje to do wiadomosci, i nie bede sie czepial, a zaladal ze wszystko bedzie oki, a z drugiej strony, nie chce mi sie wierzyc ze ZADNE badania nie sa wymagane......
Mozecie troszke naprowadzic w tym temacie. bede bardzo wdzieczny za kazde info.
Kuba
htk
 
Posty: 1
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2021-06-10, 11:35

Re: Appenzeller badania

Postprzez saganka2 » 2021-06-14, 11:29

W Polsce rzeczywiście nie są. Co nie znaczy, ze nie powinno się badać pod kątem chorób dziedzicznych. Tyle, że appek faktycznie jest stosunkowo zdrową rasą. Warto poczytac tutaj http://appenzeller.com.pl/problemy%20zdrowotne.html
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: Appenzeller badania

Postprzez malzka1981@gmail.com » 2021-10-10, 10:57

Badania dot. dysplazji bo na taką chorują Apki mogą mieć rodzice ale nie muszą. Prześwietlenie wykluczające tę chorobę robi się psu dopiero kiedy ma co najmniej 6 miesięcy dlatego szczeniak 2 miesięczny nie może być w tym kierunku przebadany. Pies odbierany z hodowli powinien być odrobaczony i posiadać wyniki badania krwi.
malzka1981@gmail.com
 
Posty: 5
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2021-10-10, 10:49
psy: Appenzeller


Powrót do Appenzeller i Entlebucher

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron