Witamy :)

Jeżeli dopiero dołączyliście do grona Użytkowników naszego Forum zapraszamy do krótkiej autoprezentacji.

Moderatorzy: saganka2, Barbel

Witamy :)

Postprzez AnnaWie » 2014-07-02, 12:53

Witamy wszystkich miłosników piesków! Kochani moja Bona ma 4 miesiące i straszną alergie :( dostaje sterydy, antybiotyki, kapiemy ja w specjalnych szamponach, nosi kołnierz i specjalne ubranko żeby nie rozdrapywać ran, bo skóra swedzi ją strasznie. Wprowadzilismy karme hypoalergeniczną i czekamy, czekamy zeby sie to skończyło. Czy ktoś może mi cos podpowiedzieć na co mogą być uczulone bernenczyki? Dodam ze nie ma pcheł, ale kupilismy ja ...wyperfumowaną, podobno wnuczka włascicielki ja skropiła :/ ale czy perfum tak strasznie by psa uczulił?? Co moge jeszcze zrobić zeby jej pomóć????
AnnaWie
 
Posty: 2
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-07-02, 12:44

Re: Witamy :)

Postprzez Milla » 2014-07-02, 13:58

Witajcie
kilka pytań:
skąd jest sunia?
skąd jesteście Wy? (geograficznie i wetowo)
na jakiej podstawie została stwierdzona alergia (a nie np. grzybica)?
jak długo jest u Was sunia i czy drapie się od samego początku?
w jakich miejscach sie drapie?
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: Witamy :)

Postprzez kreska » 2014-07-02, 15:30

A te antybiotyki to na co? jesli wasz wet podaje leki bez badan to zmiencie weta i to szybko! po podaniu sterydu nie przechodzi jej swedzenie/drapanie?od momentu kiedy ja wzieliscie juz sie drapala?

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Witamy :)

Postprzez Cefreud » 2014-07-02, 16:37

zróbcie jej testy.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Witamy :)

Postprzez Agama » 2014-07-02, 16:52

Dokładnie wszystko należałoby odstawić i zobaczyć co będzie się działo , może to być choroba skóry ,
pasożyty lub jakaś grzybica . Sterydy mogą niestety nieodwracalnie obciązyć organizm a dodatkowo zaciemniaja obraz . Też doradzam zmiane weta .
Wrócić do normalnego jedzenia , może spróbować gotowanego bez urozmaicania i wtedy powoli wprowadzać inne produkty tak jak u dziecka .

Powodzenia ;)
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Witamy :)

Postprzez AnnaWie » 2014-07-06, 13:32

dziekuje za odpowiedzi, sunia ma ma 4 mies u nas 4 tyg i od poczatku sie drapie. Dostała advocat na swierzb, ale nie pomógł, a po tych sterydach dopiero teraz jest lepiej powoli bedziemy z nich schodzic. A jesli chodzi o testy to wet powiedziala ze u psa ponizej roku to wychodza niewiarygodne, wiec dopiero za rok mozna jej zrobib i dowiedziec sie na co jest uczulona :/ no nie wiem. antybiotyk dostala bo miala juz rany pod pachami, wloski nad oczami jej wylecialy, przy ogonie i na tylnych łapach. Je teraz te karme hypoaler. i od piatku jest lepiej, oby tak bylo nadal, ale miesiac meczarni, strasznie to pies przezyl :( Pozdrawiam!
AnnaWie
 
Posty: 2
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-07-02, 12:44


Powrót do Przedstawiamy się!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości