Tesla

Jeżeli dopiero dołączyliście do grona Użytkowników naszego Forum zapraszamy do krótkiej autoprezentacji.

Moderatorzy: saganka2, Barbel

Tesla

Postprzez Tesla » 2014-02-19, 00:01

Szanowni Państwo,
zgodnie z forumowym zwyczajem pierwsze kroki kierujemy tutaj, aby się przedstawić.
Jest nam niezmiernie miło dołączyć do społeczności i mamy nadzieję, że uda nam się uzyskać od Państwa pomoc w nurtujących nas problemach, a z czasem odwdzięczyć się naszą pomocą. Forum czytamy już od dłuższego czasu, ale w związku z tym, że zbliża się termin przybycia nowego członka naszej rodziny postanowiliśmy się zarejestrować. (Czytamy i czytamy i im więcej czytamy tym mniej wiemy. Ale to chyba normalne.)
Prosimy też o wyrozumiałość i cierpliwość wszystkich użytkowników (zwłaszcza tych... mniej cierpliwych) gdy będziemy pytać o rzeczy dla Państwa oczywiste i adminów gdy będziemy mylić działy i mieć problemy ze znalezieniem czegoś w forumowej "szukajce". Mamy nadzieję, ze uda nam się szybko zrozumieć działanie forum od środka i nie będziemy przysparzać problemów.
Oboje wychowywaliśmy się z psami (beagle, wyżeł niemiecki i pon, który okazał się być ponią, w dodatku wielkości beagla) tak więc blade pojęcie już mamy, a teraz przyszedł czas na pierwszego naprawdę naszego psa, więc wypadałoby to pojęcie odrobinę zarumienić. Oczywiście będziemy się dzielić naszymi doświadczeniami. Wiele już dowiedzieliśmy się z tego forum, ale wiele nam jeszcze brakuje, więc pędzimy do odpowiednich wątków pytać.
Z pozdrowieniami z Krakowa
Michał - czyli ja
Kasia - czyli ja
Tesla - czyli Duży Szwajcarski Pies Pasterski

W kolejnych postach pozwolimy się zwracać do Państwa "per Ty" - oczywiście nie z braku szacunku, a z powodu zwykłej wygody w przekazywaniu myśli na... komputer(?). Proszę aby nikt nie czuł się urażony.
Avatar użytkownika
Tesla
 
Posty: 221
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-02-18, 01:21
Lokalizacja: Kraków
psy: Tesla DSPP
Hodowla: z Niedźwiedziej Gawry

Re: Tesla

Postprzez Tesla » 2014-02-19, 00:55

Od razu zadam kilka pytań, żeby nie zakładać niepotrzebnych wątków:
1. Większość tematów dotyczy BPP więc chciałem zapytać czy są jakieś istotne różnice między bernem a dużym, o których powinniśmy wiedzieć? (chodzi oczywiście o żywienie, pielęgnacje, choroby itp.)
2. Czy ktoś może polecić dobrego weterynarza w Krakowie (chodzi oczywiście o takiego, który dobrze zna rasę i ma z nią doświadczenie).
3. Czy wielkość wyświetlanego obrazka na forum to 665px po szerokości, czy to stara informacja?


P.S. Tak wiem, że mogę edytować poprzedni post, ale to chyba nieładnie tak "Dzień dobry to ja, a tak w ogóle to czy...1, 2, 3, 4...?"
Avatar użytkownika
Tesla
 
Posty: 221
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-02-18, 01:21
Lokalizacja: Kraków
psy: Tesla DSPP
Hodowla: z Niedźwiedziej Gawry

Re: Tesla

Postprzez MikSeer » 2014-02-19, 09:24

Witamy rodzinkę. Ja też jestem zielony w forumowych sprawach, więc chyba się dogadamy. :lol:
W Internecie zwracamy się zawsze na "Ty" (nie mam oczywiście na myśli ważnych e-maili itd.). ;)
Jak już Tesla będzie w domu to dawać zdjęcia! :mrgreen:
MikSeer
 
Posty: 47
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-23, 09:30
Lokalizacja: Płońsk
psy: Dina [*], Ajra

Re: Tesla

Postprzez Tesla » 2014-02-19, 11:25

Jasne! :mrgreen:
Avatar użytkownika
Tesla
 
Posty: 221
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-02-18, 01:21
Lokalizacja: Kraków
psy: Tesla DSPP
Hodowla: z Niedźwiedziej Gawry

Re: Tesla

Postprzez kas1 » 2014-02-19, 12:15

Witam Wszystkich na forum. Ciesze się,że mogłam do Was dołaczyći mam nadzieję,że miło i aktywnie spędze tutaj czas. :-) :-) :-)
kas1
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-02-18, 19:37

Re: Tesla

Postprzez ali209 » 2014-02-19, 12:21

Witam :) ja też jestem od niedawna właścicielką DSPP :-D więc na ochotnika odpowiem na pytania dotyczące szczeniaczka... moje szczeniątko ma już prawie 5 m-cy
Avatar użytkownika
ali209
 
Posty: 56
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-06, 12:53
psy: Bruno
Hodowla: Czandoria

Re: Tesla

Postprzez asterka 15 » 2014-02-19, 22:49

Serdecznie witamy ;)
Avatar użytkownika
asterka 15
 
Posty: 763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-31, 18:35
Lokalizacja: Zbąszyń
psy: Astra,Hela,Flori
Hodowla: z Krainy Wielkich Jezior

Re: Tesla

Postprzez aga.s » 2014-02-19, 22:53

Witamy na forum :radocha2:
Avatar użytkownika
aga.s
 
Posty: 1578
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-27, 12:56
psy: Indiana Jones , Basanti i Gabana BPP
Hodowla: Melle Dulcior

Re: Tesla

Postprzez Ella » 2014-02-19, 23:07

I my witamy z już ponad 2 letnią Jokusią :] Chętnie podzielę się z wami moimi doświadczeniami z tą rasą :-D
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Tesla

Postprzez Gosia1812 » 2014-02-20, 14:19

My również witamy i zyczymy miłego pobytu na forum oraz dużo radości z posiadania DSPP. <tak> <tak> <tak>
Odpowiadając na twoje pytanie, to w mojej opinii DSPP jest chyba prostszy w obsłudze. Choć nie mam pełnego porównania. Nasza Kajka skończyła w lutym 3 lata i jak na razie nie mamy z nią problemów zdrowotnych. Sierść szybko się czyści, w zimie nie tworzą się kule śniegowe przy łapach, szybko się wyczesuje i nie tworzą się kołtuny, łatwo znależć kleszcza i itp.
Generalnie DSPP to najlepsza rasa nie świecie i koniec. <okok> <okok> <okok> Ani przez moment nie żałowałam że zdecydowałam się na DSPP. Choć BPP jest dla mnie bardziej urokliwy. Moje dzieci przez pierwszy miesiąc mówiły, że chcą pieska z kudłatymi uszkami i pokazywały na BPP.
Avatar użytkownika
Gosia1812
 
Posty: 890
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-12, 10:32
Lokalizacja: Puławy
psy: DSPP Kajka
Hodowla: Z Chełmskiego Grodu

Re: Tesla

Postprzez Aga-2 » 2014-02-20, 17:25

Witamy "Nowych" :mrgreen:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Tesla

Postprzez kreska » 2014-02-20, 20:22

Witaj:)
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Tesla

Postprzez baksak » 2014-02-20, 20:29

Witaj!
Tesla napisał(a):(...)
1. Większość tematów dotyczy BPP więc chciałem zapytać czy są jakieś istotne różnice między bernem a dużym, o których powinniśmy wiedzieć? (chodzi oczywiście o żywienie, pielęgnacje, choroby itp.)
(...)

Jedna, najważniejsza różnica to pytanie: wolisz wszędzie walające się miękkie i długie kłaki czy wszędzie powbijane krótkie i twarde <rotfl> ;)
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Tesla

Postprzez wiki1710 » 2014-02-20, 20:48

Witajcie. U nas w domu są oba egzemplarze - i łysa i kudłata.
Co do żywienia - nie różnicuję, karmię tak samo i tym samym. DSPP wydaje się bardziej obżartuchem, ale to sprawa osobnicza.
Pielęgnacja - szczerze, to wolę sprzątać kłębki sierści BPP, zbijają się bardziej w takie "koty" i łatwiej je ogarnąć ;) natomiast sierść DSPP wcale nie jest taka krótka, za to wszędzie po domu porozrzucana bez ładu i składu ;)
Co do chorób - w wątkach o zdrowiu obu ras jest bardzo dużo do czytania. Generalnie przyjmuje się, że DSPP jest dużo mniej chorowitą rasą niż BPP. U nas jakby się to nie sprawdza-łysa ma alergię i spondylozę.
Na pewno wspólną cechą jest konieczność dbania o stawy, zapobieganie skrętom żołądka, obserwacja pod kątem chorób oczu (ektropium, entropium).

Co nie znajdziecie na forum, pytajcie śmiało :)
Avatar użytkownika
wiki1710
 
Posty: 549
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-04, 13:52
psy: Nelly (DSPP), Layla (BPP)

Re: Tesla

Postprzez jbeata » 2014-02-20, 20:55

Witaj :-)
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: Tesla

Postprzez Tesla » 2014-02-20, 21:59

Wszystkim bardzo dziękuję za miłe przyjęcie.
MikSeer - niby wiem ale podczas czytania forum kilkakrotnie spotkałem się z oficjalną formą co mnie trochę zaskoczyło.
ali209, Ella - pewno będę miał mnóstwo pytań jak tylko maluch do nas przyjedzie
Gosia1812, baksak, wiki1710 - dzięki za uwagi, dużo już czytałem, więc trochę się orientuję - miałem raczej na myśli "uwaga dla berna to jest dobre ale dla łysego już nie!"
Aga-2 - ktoś zielony z okolicy ;-)
kreska - :-D
Avatar użytkownika
Tesla
 
Posty: 221
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-02-18, 01:21
Lokalizacja: Kraków
psy: Tesla DSPP
Hodowla: z Niedźwiedziej Gawry

Re: Tesla

Postprzez baksak » 2014-02-20, 23:02

Tesla napisał(a):(...) miałem raczej na myśli "uwaga dla berna to jest dobre ale dla łysego już nie!" (...)

To mi przychodzą do głowy tylko grzebień, trymer, pudlówka. No i 30 stopni mrozu ;)
Poza tym łysi chyba częściej bywają niesforni jeśli chodzi o ciągnięcie na smyczy. Jak to łysi... ]:->

PS
Aha, no i łysi czasem wcale nie chcą być łysi i potrafią się ofutrzyć ;) :
http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?f=1&t=10860

Pozdrawiamy
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Tesla

Postprzez Tesla » 2014-02-21, 01:52

baksak napisał(a):Jak to łysi...

Dobreeeee... <piwo>
A propos ofutrzonych to czytałem "niemożliwie burzliwą dyskusję..." - tam też taki występował. Ale muszę przyznać, że Tango jest prześliczny!
Avatar użytkownika
Tesla
 
Posty: 221
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-02-18, 01:21
Lokalizacja: Kraków
psy: Tesla DSPP
Hodowla: z Niedźwiedziej Gawry

Re: Tesla

Postprzez Gosia1812 » 2014-02-21, 09:35

Jak obserwuję dziewczyny Wiki1710 oraz moją Kajkę ( mieszkamy niedaleko siebie ) to berny ja postrzegam jako takie bardziej sportowe psy. Chętne skaczą przez przeszkody, aportują, biegają itp. Natomiast Duże nie są typami sportowców. Bieganie z innymi psami tak, ale już długi bieg z właścicielem to nie koniecznie. Moja zdecydowanie woli długi spacer. Nasza Kajka od poczatku była w domu i w duże mrozy które były ostatnio nie chetnie zostawała na dworze. Najlepsze miejce to na dywanie przed kominkiem - w zimie, a w lecie na tarakocie.
Potwierdzam zdanie WIKI1710 sierść Dużych wcale nie jest krótka i ostra wbijająca się wszędzie jak np. boksera, jamnika.
Jesli to nie tajemnica - z której hodowli bierzecie szczeniaka i kiedy ma się pojawic u was? Pomietam, że mi się strasznie dłużył czas oczekiwania na przyjazd naszej dziewczyny.
Avatar użytkownika
Gosia1812
 
Posty: 890
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-12, 10:32
Lokalizacja: Puławy
psy: DSPP Kajka
Hodowla: Z Chełmskiego Grodu

Re: Tesla

Postprzez Tesla » 2014-02-21, 12:23

Dłuży się niemiłosiernie. Mamy nawet wrażenie, że stanął w miejscu. Hodowla oczywiście nie jest tajemnicą. Mały będzie Z Niedźwiedziej Gawry. Mam nadzieję, że dobrze wybraliśmy. Synalek Darmy i Albiego od Hvizdalaku. Przyjedzie za 15 dni jak wszystko pójdzie zgodnie z planem.
Avatar użytkownika
Tesla
 
Posty: 221
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-02-18, 01:21
Lokalizacja: Kraków
psy: Tesla DSPP
Hodowla: z Niedźwiedziej Gawry

Następna strona

Powrót do Przedstawiamy się!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości