Zagadkowa choroba Ali

Moderator: Anirysova

Zagadkowa choroba Ali

Postprzez starter1 » 2015-11-13, 20:40

Częśc z Was zna już historię Ali z fejsa. zwracam się o pomoc, może ktoś miał podobny przypadek lub słyszał. Od początku. Ala przyjechała do domu z lekką biegunką. Po dwóch dniach byliśmy już u weta, bo biegunka bardzo się nasiliła. Jadła w tym czasie Bozite Robur i gotowanego kurczaka. Okazało się, że jest potrójne wgłobienie na jelicie i zrobiono natychmiastowa operację usuwając kawałek jelita. Powoli przechodziliśmy rekonwalescencję wprowadzając najpierw zmiksowanego indyka a potem RC Intestinal Gastro. Było dobrze. Mała miała humor, bawiła się, broiła, jadła z apetytem, została zaszczepiona. Nagle ni stad ni zowąd pojawiła się biegunka i na rentgenie wyszło, ze coś jest w jelitach jakby kawałek zmielonej kości czy piasek. Uważaliśmy żeby nic nie capnęła no chyba ze znalazła coś w ogrodzie. Znów dieta, kroplówki, leki przeciwwymiotne. Nie było poprawy jelita jakby ruszyły na chwile i znów część stanęły. Były nawet ładne kupki przez chwilę.Wet poradził, żeby ją nakarmić większa porcją wieczorem i rano to może się zmusi jelita do pracy. Daliśmy rosołek ze zmiksowanym indykiem wieczorem i było ok bez wymiotów czyli można było przypuszczać że jelita zadziałały. Niestety dziś rano po jedzeniu kupki wodniste, śluzowate i następna z krwią. No to do kliniki. Kolejny zabieg. Pobrali wycinek jelita na hispat. Analizujemy z Martą i moja córką o co tu chodzi. Podejrzewamy celiakię (sugestia mojej genialnej córki). Pasuje bo:
1. lepiej było jak jadła samego indyka niż gdy dostała RC (tam są zboża)
2.po przyjeździe do nas dostała kurczaka bo nie chciała jeść Bozity a kurczaki mega faszerują glutenem
3. test na dżadże (czy jak to zwą) wyszedł dziś ujemny
4. słabo przybiera 4400 waga wyjściowa w dniu odebrania od hodowcy, 5900 dziś (uwzględniając problemy zdrowotne to chyba i tak mało).
Może jakieś sugestie od Was bo ja już ryczę z bezsilności.Alusia taka kochana, cierpliwa, tak bardzo cierpi. Do weta mam zaufanie, jest naszym lekarzem od lat i nigdy nie miałam zarzutów co do jego pracy i plus bo całodobowo . Za drugi zabieg nie skasował tylko za hispat i leki. Za usg i rtg też wziął tylko raz a nie za każde badanie. Niemniej czasem laik coś podpowie.
Avatar użytkownika
starter1
 
Posty: 1245
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-31, 13:46
Lokalizacja: Glincz
psy: Neska(*), Tija, Ala

Re: Zagadkowa choroba Ali

Postprzez Drixon » 2015-11-13, 21:44

wgłobienie jelita ?
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Zagadkowa choroba Ali

Postprzez mamagu » 2015-11-13, 21:46

A mała miała badanie krwi - profil trzustkowo-jelitowy, testy alergiczne?
Może to nieswoiste zapalenie jelit.
Życzymy zdrówka.
Magda&Frodo
Avatar użytkownika
mamagu
 
Posty: 282
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-20, 12:52
Lokalizacja: Zielona Góra
psy: DSPP BINGO (FRODO) 25.08.2012
Hodowla: CZANDORIA

Re: Zagadkowa choroba Ali

Postprzez kreska » 2015-11-13, 22:24

a jak wygladaja jej wyniki krwi ?
przeleczcie ja na robale w tym lamblioze , oprocz standartowych tabletek niech dostanie metronidazol i zobaczcie... jak nadal bedzie problem to trzeba bedzie szukac dalej...


pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Zagadkowa choroba Ali

Postprzez Ella » 2015-11-13, 22:42

Lamblioza??
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Zagadkowa choroba Ali

Postprzez Wanda » 2015-11-14, 13:06

biegunka i krew (zapach wątrobowy) to mi sie kojarzy z kokcydiami ...
Avatar użytkownika
Wanda
 
Posty: 1982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 13:21
Lokalizacja: Rumia
psy: Beta(*),Dracoh(*),Basma,Ginnger,Hocus,Denzel,Lara
Hodowla: Szczęście Ty Moje

Re: Zagadkowa choroba Ali

Postprzez starter1 » 2015-11-15, 21:57

Dziękuję wam za sugestie. Jutro będę u weta na kontroli to porusze temat.:-)
Avatar użytkownika
starter1
 
Posty: 1245
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-31, 13:46
Lokalizacja: Glincz
psy: Neska(*), Tija, Ala

Re: Zagadkowa choroba Ali

Postprzez saganka2 » 2015-11-16, 12:45

Spróbuj pogadać z naszą Ania Czakową - ona co prawda ludzki lekarz, ale z bardzo podobnymi rzeczami zdaje się u ludzkich dzieci ma do czynienia.
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: Zagadkowa choroba Ali

Postprzez starter1 » 2015-11-29, 17:54

Mamy wynik hispatu. Ala ma nieswoiste zapalenie jelit. Będę wdzięczna za wszelkie informacje na temat żywienia, suplementacji itp. od tych z Was którzy mieli z tym paskudztwem do czynienia. Czytam w necie różne linki z tym związane i mam mętlik w głowie. Owszem weta będę słuchać ale... to teoria a nie zaszkodzi tez trochę praktyki z życia wziętej. Liczyliśmy po cichu, ze jednak pierwotniaki wyjdą ale cóż. Ala dostaje od dziś sterydy Calcort. Podobno to steryd nowej generacji z mniejszymi skutkami ubocznymi plus preparat witaminowy Megavit. Od poniedziałku przybrała 1,5 kg więc progres jest. Dostaje tez pastę z probiotykiem BioProtect i Gastrid. Najtrudniejszym zadaniem było podzielić steryd w tabletce na 5 równych części bo dawka wynosi 1/5 tabletki. Przydałaby się waga aptekarska ;)
Na razie jesteśmy na RC Gastro Intestinal Junior. Jutro dzwonię do weta prowadzącego co dalej z żywieniem go ten RC to raczej dla dużych na dłuższą metę nie bardzo. W necie czytałam coś o oleju kokosowym, że dobry przy tym schorzeniu. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie? Mam olej, sama używam (przy hashimoto jest wskazany).
Avatar użytkownika
starter1
 
Posty: 1245
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-31, 13:46
Lokalizacja: Glincz
psy: Neska(*), Tija, Ala

Re: Zagadkowa choroba Ali

Postprzez Barbel » 2015-11-29, 18:25

Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Zagadkowa choroba Ali

Postprzez annasm » 2015-11-29, 23:13

Ile razy dziennie dostaje ten steryd, dobrze zrozumiałam że 1/5 tbl? Tabletak ma 6mg? Ile ona waży?
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Zagadkowa choroba Ali

Postprzez starter1 » 2015-12-02, 20:21

Ala dostaje 1/5 tabl co drugi dzień. Wazyła w niedzielę 8,5 kg dziś 8,2 bez jedzenia i po wymiotach. Dziś wet orzekł jednoznacznie ze to IBD. Polecono mi skontaktować się z Olsztynem w sprawie konsultacji gastrologicznej. Ponoć Olsztyn długo prowadzi badania nad IBD i mają najlepszą diagnostykę i doświadczenie. Czy ktoś korzystał już i zna może koszty. Nie ukrywam że w obecnej sytuacji jest to ważne, bo ostatnie 1,5 m-ca leczenia Ali pozbawiło nas oszczędności i będę musiała kombinować gdzie dorobić, bo zimą firma nie ma zleceń (budowlanka, docieplenia).Byle tylko malutka nie cierpiała ja mogę z wielu rzeczy zrezygnować.
Avatar użytkownika
starter1
 
Posty: 1245
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-31, 13:46
Lokalizacja: Glincz
psy: Neska(*), Tija, Ala

Re: Zagadkowa choroba Ali

Postprzez starter1 » 2015-12-28, 12:17

Zgodnie z sugestią prof. Rychlika z Olsztyna zmienilismy Ali karmę na hypoalergenic RC. Od 3 tygodni dostaje tylko ją i jest bardzo dobrze. Kupy wzorcowe, brak wymiotow, przybiera. Calcort teraz co 3 dni, a po 5 dawkach kolejne 5 co 4 dni i odstawiamy. Jedynym problemem jest nagminne zjadanie kory i torfu w ogrodzie. Nie ma z tego powodu jakichś dolegliwości ale zastanawia mnie to. Innych rzeczy nie zjada na dworzu. Moze to brak czegoś ww organizmie? Witaminy dostaje bo przy sterydach szczególnie Wit. B ucieka. Czy ktoś zetknal się z czymś takim? Dlaczego akurat kora i torf? Kwaśny odczyn?
Avatar użytkownika
starter1
 
Posty: 1245
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-31, 13:46
Lokalizacja: Glincz
psy: Neska(*), Tija, Ala

Re: Zagadkowa choroba Ali

Postprzez Maniek83 » 2019-02-08, 08:58

Witam.czy ktoś jeszcze tym zagładą mój właśnie został zdiagnozowano na ta cjorobe:(
Maniek83
 
Posty: 2
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2019-02-08, 08:27
psy: Barmański pies pasterski

Re: Zagadkowa choroba Ali

Postprzez saganka2 » 2019-02-11, 10:08

Zgłoś się do Olsztyna, do prof Rychlika, zgodnie z sugestią Startera1. Możesz najpierw spróbować skonsultowac się mailowo.
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia


Powrót do - Choroby układu pokarmowego, zatrucia i alergie pokarmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości