Magic, czyli nasz Maniek

Galeria z ogólnym dost?pem. Mo?na si? tu pochwali? swoj? pociech?!

Moderator: Apcik

Magic, czyli nasz Maniek

Postprzez Gretchen » 2017-10-25, 00:31

Witam serdecznie wszystkich odwiedzaj?cych nasz? galeri?,

do?? d?ugo zabiera?am si? za to, ?eby zamie?ci? pierwszy wpis i dzi? jest ten dzie? ;-) Pomy?la?am, ?e b?dzie to równie? dla mnie pewnego rodzaju pami?tnik utrwalaj?cy te wszystkie chwile, wspomnienia i refleksje, które wspólnie prze?ywamy od pierwszego dnia z naszym pieskiem <teraz ju? psiakiem:-)> Mo?e by? troch? <niechronologicznie> niepouk?adanie - dok?adnie tak jak wygl?daj? pocz?tki z psem, kiedy ka?de uczy si? tego drugiego...

Nasz Maniek sp?dzi? ponad po?ow? swojego ?ycia u nas, a oto nasze pocz?tki...

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
Gretchen
 
Posty: 80
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-08-07, 19:52
Lokalizacja: dolno?l?skie
psy: Berne?ski Pies Pasterski

Re: Magic, czyli nasz Maniek

Postprzez Gretchen » 2017-10-25, 00:46

Odbiór Mania by? dok?adnie w dniu, kiedy uko?czy? 8 tygodni. Pami?tam, kiedy po za?atwieniu wszystkich formalno?ci u hodowcy, ostatnich pytaniach i po?egnaniu ze wszystkimi dosta?am Mania do r?k. By? mi?ciutk? kuleczk?, bardzo uradowan?, ?e jest u kogo? nowego na r?kach. Z ufno?ci? przyj?? ca?? t? sytuacj? na siebie, cieszy? si? i macha? ogonkiem jeszcze w aucie, b?d?c na moich kolanach. Dotychczasowa rodzina ?egna?a go solidarnie, jego "babci", przysi?gam, ?e to mi si? nie wydawa?o, zaszkli?y si? na t? krótk? chwil? oczy <tak> Pierwsze minuty jazdy och?odzi?y entuzjazm naszego nowego futrzaka i dalsz? podró? sp?dzi? obok mnie, momentami siedz?c ty?(ki)em do mnie :] Z ca?ej tej jazdy najbardziej utkwi?y mi w pami?ci chwile, kiedy mog?am si? wtuli? w mi?kkie futro Ma?ka. Teraz, po jakim? czasie obydwoje jeste?my strasznymi przytulaskami... <pies> <pies> <pies>

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
Gretchen
 
Posty: 80
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-08-07, 19:52
Lokalizacja: dolno?l?skie
psy: Berne?ski Pies Pasterski

Re: Magic, czyli nasz Maniek

Postprzez saganka2 » 2017-10-25, 09:39

Och, jak ja bym sie w takiego mi?ciutkiego, malutkiego Maniusia tez wtuli?a.. ?liczny!
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Dudu? (*), Misia

Re: Magic, czyli nasz Maniek

Postprzez saba&mlis » 2017-10-26, 07:51

?liczny maluch, bia?y ko?nierzyk ma taki jak mój Figor :]
A jak tam tylne ?apki?
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Magic, czyli nasz Maniek

Postprzez Gretchen » 2017-10-27, 19:01

To, ?e byli?my sobie pisani, to najprawdziwsza prawda! Kiedy pytali?my o pieska u hodowcy oprócz Mania by? jeszcze jego brat - wi?kszy, bardziej postawny i "wystawowy". Ale ja upar?am si? na Mania, po wizycie wiedzia?am ju? z pewno?ci?, ?e chc? jego. Kiedy ca?e stadko wybieg?o to jeden z piesków oprócz tego, ?e podbieg?, to zacz?? mnie liza? po r?ce... Fajne uczucie... Po chwili jednak, jak to ma?y piesek, wzi?? si? za gryzienie :-D Nikogo chyba nie zdziwi, ?e ten piesek to by? Maniek. Ca?a banda bawi?a si? rozkosznie, zazdroszcz? hodowcom, ?e maj? takie s?odziaki u siebie :-D Kiedy mieli?my ju? odje?dza? i pieski odprowadza?y nas do wyj?cia, jeden z nich (jako jedyny) zatrzyma? si?, usiad? i zapatrzy? si? we mnie. To znowu by? Maniu?. Tego wyrazu jego pyszczka nigdy nie zapomn? i teraz cz?sto na codzie? odnajduje go znowu w moim piesku. Ju? wtedy to wszystko przeczuwa?, a ja nabra?am pewno?ci!
Avatar użytkownika
Gretchen
 
Posty: 80
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-08-07, 19:52
Lokalizacja: dolno?l?skie
psy: Berne?ski Pies Pasterski

Re: Magic, czyli nasz Maniek

Postprzez Gretchen » 2017-10-28, 07:58

No to ruszamy z kolejn? porcj? zdj??!
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Maniek po przyje?dzie do domu najwi?cej czasu w pierwszych dniach <tygodniach> sp?dza? ko?o stolika i krzese? na zewn?trz. Na tym zdj?ciu wida?, ?e du?o spa? i odpoczywa?. By?o wtedy do?? ciep?o (pocz?tek sierpnia) i cz?sto lata? z wywieszonym j?zorkiem :radocha: Z perspektywy czasu wiem, ?e przybycie do nowego domu pieska to dla niego ogromny stres. Spotka?am si? kiedy? z w?tkiem na forum o tym, ?e kilkumiesi?czny pies nie chcia? si? zaadaptowa? do ?ycia w rodzinie przez d?u?szy czas - by? zdystansowany, nie podchodzi? do domowników, ci??ko mu by?o oddala? si? od domu - w?a?ciciel nawet zacz?? ?a?owa?, ?e ma go u siebie... Na szcz??cie historia mia?a happy end, pies po prostu potrzebowa? czasu. Z naszym Ma?kiem by?o podobnie - trwa?o to tak do dwóch-trzech tygodni. Po czasie zorientowa?am si?, ?e jego ch?? do przebywania tylko w ?azience (cz?sto tam le?a? w ci?gu dnia i spa? w nocy) wynika?a z tego, ?e trzyma? si? na uboczu i w ten bezpieczny sposób nas (ludzi) obserwowa?...
Avatar użytkownika
Gretchen
 
Posty: 80
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-08-07, 19:52
Lokalizacja: dolno?l?skie
psy: Berne?ski Pies Pasterski

Re: Magic, czyli nasz Maniek

Postprzez Gretchen » 2017-10-28, 08:05

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Tutaj z patykiem :okok:


obrazek
Obrazek został zmniejszony.

A tu z "nieedukacyjn?" zabawk? od te?ciów <hahaha> Gumowy kurczak, który przera?liwie piszcza?. Maniu? ba? si? go na pocz?tku, a kiedy zabawka wydawa?a pisk to Maniek popiskiwa? razem z ni? i próbowa? delikatnie w z?bkach j? gdzie? ukry?... Najlepszy komentarz mojego Chrze?niaka: Ciociu, Maniu? ma takie dobre serce, bo nie lubi kiedy ten kurczak piszczy...

Haha, po paru tygodniach Maniu? zam?cza? kurczaka, a? mi?o!
Avatar użytkownika
Gretchen
 
Posty: 80
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-08-07, 19:52
Lokalizacja: dolno?l?skie
psy: Berne?ski Pies Pasterski

Re: Magic, czyli nasz Maniek

Postprzez Gretchen » 2017-10-28, 08:23

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Pierwsza wizyta u te?ciów i zapoznanie z nowym kumplem ;-) "Szybko go sobie ustawi?em" - pomy?la? Maniek. :lol:
Jednak co dwa psy, to nie jeden. Biedny Maks... Nie przypuszcza? nawet, ?e jego go?? b?dzie si? rz?dzi? jak ma?o kto: radosne obskakiwanie, obszczekiwanie, zaj?cie legowiska i wyci?ganie ka?dej zabawki z tajnej kryjówki i co najgorsze, skupienie na sobie uwagi ca?ej rodziny! A? tyle musia? znie?? doros?y i troch? ju? ;-) stateczny beagle.
Od tamtego czasu do teraz chyba ze trzy razy pu?ci?y mu nerwy i do?? gro?nie warkn?? i zak?apa? dziobem na naszego M?odzika. Strach zawsze jest, ?e starszy pies mo?e poturbowa? m?odszego, ale uwa?am, ?e te sytuacje by?y dobr? lekcj? dla Ma?ka i cho? w drastyczny sposób, to skutecznie sprowadza?y go na ziemi?.

Szkoda, ?e nie mam zdj?cia jak Maksowi oczy wychodzi?y z orbit podczas pierwszej (i drugiej?) naszej wizyty
Teraz ?wietnie si? dogaduj? <a Maniek u te?ciów dalej rz?dzi si?, jakby by? u siebie. <cwaniak> >
Avatar użytkownika
Gretchen
 
Posty: 80
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-08-07, 19:52
Lokalizacja: dolno?l?skie
psy: Berne?ski Pies Pasterski

Re: Magic, czyli nasz Maniek

Postprzez Gretchen » 2017-10-29, 14:00

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Maniek jest u nas trzeci dzie? i czuje si? co raz pewniej. Zapuszcza si? w dalsz? cz??? ogrodu i wypatruje nowego terytorium do zdobycia :-) Tutaj z towarzyszem, dinozaurem <kolejn? piszcza?k? od moich te?ciów>

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Kot Cypisek godnie znosi obecno?? nowego mieszka?ca domu - na parapecie, za firank? i w takiej pozie!

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Kolejna wizyta u kumpla Maksa - Maniek da? czadu jak zwykle i zas?u?enie odpoczywa na przedpokoju.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Zdj?cie powy?ej - brak s?ów... samo szcz??cie <rotfl>

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Nie przepuszcz? ?adnemu kretowi! A jak nam jeszcze zje forsycj??! ;-)
(nawet teraz mamy niewiele wystaj?cych kretowisk, bo Maniu? z zapa?em je rozparpuje, jak tylko si? pojawi?)
Avatar użytkownika
Gretchen
 
Posty: 80
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-08-07, 19:52
Lokalizacja: dolno?l?skie
psy: Berne?ski Pies Pasterski

Re: Magic, czyli nasz Maniek

Postprzez Asia Morrisowa » 2017-10-30, 01:20

Malnulek jest przeslodki, korzystajcie z tej radosnej energii i tego, ?e chwilowo nie wa?y jeszcze 50 kilo :mrgreen: . Mina kota bezcenna :lol: . ?ycz? Maniowi duzo zdrowia, mi?o?ci mu raczej nie braknie. I uwazajcie na forsycje, bo niestety jest silnie truj?ca, jak wiele pieknych ro?lin ogrodowych. I jak zawsze zach?cam do zapisania si? do przedszkola i na szkolenie. Dla jasno?ci - pies zazwyczaj wie o sobie wszystko, to jego wlasciciel musi sie podszkoli?, co w psiaku "piszczy". Calusy w to pachn?ce szczeni?ce futerko <buja_w_oblokach>
Pozdrawiam serdecznie Asia i Morris
Asia Morrisowa
 
Posty: 531
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-18, 14:41
psy: Morris

Re: Magic, czyli nasz Maniek

Postprzez Gretchen » 2017-10-30, 20:40

Dzi?kujemy z ca?ych naszych serc! Staram si? ca?y czas korzysta? z tych chwil razem (do pracy, czy gdzie? indziej szkoda wychodzi?), ale doprawdy nie wiem, kiedy ten czas zlecia? - Maniek sko?czy? w pi?tek 5 m-cy!!! Dzi? mieli?my prze?wietlenia - bioderka i ?okcie OK i oby tak dalej! Trzymajcie kciuki!
O forscycji nie wiedzia?am :-O A tekst posta powy?ej zosta? zainspirowany kabaretem SMILE (?niadanie Marilyn'a Mansona, przeboskie :-))
Avatar użytkownika
Gretchen
 
Posty: 80
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-08-07, 19:52
Lokalizacja: dolno?l?skie
psy: Berne?ski Pies Pasterski

Re: Magic, czyli nasz Maniek

Postprzez Gretchen » 2017-11-01, 09:12

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Jedna z ulubionych zabawek "samoróbek" Ma?ka to butelka z przywi?zanym sznurkiem... Zapewni?a nam wiele fajnych godzin sp?dzonych na bieganinach za ni? :-) Pó?niej projekt zabawki zosta? zmodernizowany poprzez przywi?zanie drugiej butelki - dodatkowy sza? (butelki uderza?y o siebie, a Maniek w ferworze gonitwy nie wiedzia?, któr? w ko?cu ma chapn??... :radocha: )

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Kolejne zdj?cie z tego samego dnia (17.08.2017), ale przedstawiaj?ce zgo?a inne zagadnienie... ;-) Cz?sto gwizda?am w obecno?ci Ma?ka ró?nymi tonami, co powodowa?o, ?e przekrzywia? on g?ówk? na ró?ne strony. Wygl?da?o to meeeega s?odziacko ;-)
Ostatnio edytowano 2017-11-01, 09:29 przez Gretchen, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Gretchen
 
Posty: 80
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-08-07, 19:52
Lokalizacja: dolno?l?skie
psy: Berne?ski Pies Pasterski

Re: Magic, czyli nasz Maniek

Postprzez Gretchen » 2017-11-01, 09:28

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

I tu w?a?nie mamy naszego ?otrzyka przy?apanego na gor?cym uczynku! Maniek niepostrze?enie powyci?ga? skarby kumpla Maksa z jego dziupli i powynosi? przed dom. Tam oddawa? si? czynom haniebnym - rwa? mi?ka na strz?py i zgryza? obwarzanka ze skóry <cwaniak> <rotfl>
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Czyn zakazany - uj?cie z bliska...

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Pies Maniek i kot Cypisek - kolorowo na tym zdj?ciu <haha>

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Powy?ej zas?u?ony odpoczynek w naszej ?azience - p?ytki by?y przyjemnie ch?odne i Maniek za ?adne skarby ?wiata nie chcia? le?e? gdzie? indziej... Prawda, ?e wygl?da na tym uj?ciu ju? jak du?y pies, a nie szczeniaczek? <pies>
Ostatnio edytowano 2017-11-01, 09:53 przez Gretchen, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Gretchen
 
Posty: 80
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-08-07, 19:52
Lokalizacja: dolno?l?skie
psy: Berne?ski Pies Pasterski

Re: Magic, czyli nasz Maniek

Postprzez Gretchen » 2017-11-01, 09:45

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Zdj?cie zrobione 10.09.2017, w moje urodziny - po co komu prezenty, kiedy ma si? obok takiego towarzysza? <dokuczacz> Maniek ma uko?czone 13 tygodni i wa?y 15,2 kg.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

M&M = Maks uczy Ma?ka pilnowa? bramki wej?ciowej... Na razie bez skutku... <rotfl>

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

M&M <jeste?my ju? kumplami na dobre i na z?e> Wiem z opowie?ci te?ciowej, ?e Maks co niedziel? czeka na nasz przyjazd. Ostatnio nie przeszkadza? mu nawet deszcz i d?ugi czas wyczekiwa? nas przed domem w niepogod? :love:
Avatar użytkownika
Gretchen
 
Posty: 80
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-08-07, 19:52
Lokalizacja: dolno?l?skie
psy: Berne?ski Pies Pasterski

Re: Magic, czyli nasz Maniek

Postprzez Gretchen » 2017-11-01, 09:50

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Mam nadziej?, ?e nikt mnie nie pogoni z tego forum, za zapychanie go zdj?ciami Ma?ka...
Zdj?cie powy?ej - jedno z moich ulubionych <z serii: "Przestaj? by? szczeniaczkiem i powoli dorastam">
Avatar użytkownika
Gretchen
 
Posty: 80
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-08-07, 19:52
Lokalizacja: dolno?l?skie
psy: Berne?ski Pies Pasterski

Re: Magic, czyli nasz Maniek

Postprzez anulka776 » 2017-11-01, 13:46

Pi?kna fotorelacja, prosimy o wi?cej :)
Avatar użytkownika
anulka776
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-12-07, 22:46
psy: Brabus
Hodowla: Caveat Actor

Re: Magic, czyli nasz Maniek

Postprzez Gretchen » 2017-11-05, 08:50

To znowu my! Jeste?my po krótkim spacerze i ?niadaniach... Tzn. Maniek zjad? swoj? karm?, doko?czy? za kota i zabiera? si? jeszcze za moje kanapki, które sta?y na stole... Refleks, trzeba mie? przy psach refleks, bo inaczej mo?na ci?gle chodzi? g?odnym... :lol:

Przed chwil? odegra?a si? przede mn? nie lada scena: Maniek usiad? ko?o mnie, no i zacz??o si? g?askanko - po chwili na horyzoncie pojawi? si? kot, wi?c i jego trzeba by?o troch? poczochra?... Jeden siedzi naprzeciw drugiego, Maniek obserwuje, jak g?askam kota no i d?ugo si? nie zastanawiaj?c podnosi swoj? wielgachn? ?ap? i dwa razy przeje?d?a po grzbiecie kota... Eufemistycznie mówi?c, wysz?o mu to troch? "niezgrabnie"... <hahaha>
Kot d?ugo nie czeka? z reakcj? i w ruch posz?a ?apka z pazurami... Nasza sielanka szybko przerodzi?a si? w wojenk? domow? <rotfl>


obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Na zdj?ciu powy?ej Maniek obserwuje w pozycji fotomodela, co si? dzieje za p?otem...

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

A tu próba generalna szczotkowania... no i wysz?a klapa. Mam jeszcze wiele takich zdj??, na których wida? mnie i jak?? tak? rozmazan? bia?o-czarn? plam?... <je?eli kto? jest smutasem, to polecam mu w?a?nie posiadanie psa - u?miech na twarzy gwarantowany>
Avatar użytkownika
Gretchen
 
Posty: 80
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-08-07, 19:52
Lokalizacja: dolno?l?skie
psy: Berne?ski Pies Pasterski

Re: Magic, czyli nasz Maniek

Postprzez Gretchen » 2017-11-05, 08:59

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Nie okre?li?abym naszego psa mianem kinomaniaka <Maniek Kinomaniek>... I dlatego to zdj?cie zas?uguje na wstawienie - Maniek wpatruje si? na nim w telewizor! Ostatnio <wczoraj bodaj?e> po?wi?ci? równie? 3 minuty swojego cennego czasu na serial "Miodowe lata". Jego ulubione osobowo?ci ?wiata telewizji to Karol Krawczyk i Tadeusz Norek w duecie <tak>

Hitem natomiast s? psi aktorzy i piosenkarze na YouTube, ale na opowiadanie o tym przyjdzie jeszcze czas.
Avatar użytkownika
Gretchen
 
Posty: 80
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-08-07, 19:52
Lokalizacja: dolno?l?skie
psy: Berne?ski Pies Pasterski

Re: Magic, czyli nasz Maniek

Postprzez Gretchen » 2017-11-05, 09:23

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Pewnego feralnego popo?udnia (22.09.2017) zasta? mnie po powrocie z pracy taki oto widok - nasz Maniu? ?ci?gn?? sobie zostawione przypadkowo przez mojego m??a opakowanie ?mietanki do kawy. Folia zosta?a bezlito?nie rozerwana, a ka?dy kubeczek nak?uty z?bkami po to, ?eby nasz uroczy piesek móg? wypi? zawarto??. ?adnego nie omin??... <brawo>

Ca?a sytuacja by?aby tylko ?mieszna, gdyby nie strach o kawa?ki plastikowych kubeczków, który zosta?y wyssane razem z zawarto?ci?. Na szcz??cie by?o to tylko opakowanie kaucyjne i Maniek odda? je pó?niej sk(r)upulatnie na dworze <rotfl>
Avatar użytkownika
Gretchen
 
Posty: 80
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-08-07, 19:52
Lokalizacja: dolno?l?skie
psy: Berne?ski Pies Pasterski

Re: Magic, czyli nasz Maniek

Postprzez Gretchen » 2017-11-05, 09:26

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

"O Pani... co Ty tam masz? Czy?by to moja ulubiona butelko-zabawka?? Rzuuuu?! No we? nie b?d? taka i rzu?!"
Avatar użytkownika
Gretchen
 
Posty: 80
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-08-07, 19:52
Lokalizacja: dolno?l?skie
psy: Berne?ski Pies Pasterski

Następna strona

Powrót do Galeria psiaków

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości