Dysplazja stawu biodrowego i przeprost stawu skokowego

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Dysplazja stawu biodrowego i przeprost stawu skokowego

Postprzez Figo » 2016-12-14, 12:44

Witam serdecznie,
zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc, mam berneńczyka w wieku 8 miesięcy. W ostatnim czasie okazało się że ma dysplazję stawu biodrowego i przeprost stawów skokowych. Aktualnie stan pieska jest taki, że jak wstaje to na początku na przednie łapy a później powoli stawia tylne. Byłam na dwóch konsultacjach z ortopedami. Podczas pierwszej dowiedziałam się że pies jest do uśpienia. A na drugiej u świetnego specjalisty polecanego na forum, o tym że jest możliwość zrobienia stawów skokowych na stałe, ale szanse, że piesek tego nie zniszczy (w sensie jakiegoś skoku) są nie do przewidzenia. piesek jest energiczny, szczególnie jak się cieszy na czyjś widok. Cena tego zabiegu jest ogromna, a ryzyko zerwania też duże. Tutaj pytanie do Państwa jak wyglądał czas rekonwalescencji. Drugim problemem jest dysplazja stawu biodrowego, praktycznie nieoperacyjna. Zostawić do czasu, aż się coś będzie działo, w sensie pogorszy.
Proszę o poradę, osób które miały do czynienia z tymi schodzeniami. Chce swojemu psiakowi pomóc, ale nie jestem przekonana do tylu zabiegów. Czy w tej chwili założyć psu ortezy na te stawy skokowe by mu troszkę ułatwić chodzenie?
Figo
 
Posty: 2
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2016-11-29, 09:31

Re: Dysplazja stawu biodrowego i przeprost stawu skokowego

Postprzez saba&mlis » 2016-12-14, 15:12

Przejrzyj watki w tym dziale, może znajdziesz odpowiedzi na niektóre pytania
viewforum.php?f=91
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Dysplazja stawu biodrowego i przeprost stawu skokowego

Postprzez kreska » 2016-12-15, 23:13

Bylas u Novaka ??
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Dysplazja stawu biodrowego i przeprost stawu skokowego

Postprzez Figo » 2016-12-16, 11:16

Tak opinia jest od doktora Novaka.
Figo
 
Posty: 2
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2016-11-29, 09:31


Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości