KUPIĘ SZWAJCARA

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Re: KUPIĘ SZWAJCARA

Postprzez carlos0908 » 2016-11-03, 00:40

Tak tylko jest taki problem,że to ma byc mój pierwszy rasowy pies i jestem w temacie kompletnie zielony, nie mam pojęcia na co zwracać uwagę w rodowodach itp.Jak hodowca będzie mi coś opowiadał, to mi pozostaje tylko stać i głową przytakiwać.
carlos0908
 
Posty: 10
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2016-10-30, 19:23
psy: narazie jeszcze brak :-(

Re: KUPIĘ SZWAJCARA

Postprzez 2kreski » 2016-11-03, 08:35

Carlos. ... no i co ci tu doradzić. Twoja sytuacja z koteczkiem, przypomina mi moja z pierwszym psem...
Powiem szczerze, w Polsce baaardzo łatwo się naciąć.
Zależy też na czym Ci zależy przy zakupie Szwajcara?
Z resztą nie oszukujmy się, za granicą są też lepsze i gorsze hodowle.
Dla mnie najważniejsze było zdrowie i socjalisacja. Wtedy trzeba dokładnie czytać rodowody, sprawdzać badania i pytać o wszystko. Ja prosiłam nawet o zdjęcia, tego gdzie psy mieszkają, jak są karmione, jak się z nimi bawią itd. Trudno, najwyżej wyjdziesz na czuba ; ).

A tak serio, jak już sobie coś upatrzysz, i będziesz miał ochotę, daj znać na priv, może będę mogła Ci coś podpowiedzieć.
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: KUPIĘ SZWAJCARA

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2016-11-03, 08:39

Tak jak pisze 2 kreski. Zwracaj uwagę na ]badania na stawy, żeby był komplet najlepiej Czyli Hd, ED i OCD. Dodatkowo, jak już upatrzysz to nie jedź od razu z zamiarem kupna, ale pojedź odwiedzić hodowce, zobacz jak szczeniaki mieszkają itp, jeśli hodowca będzie się migał od odwiedzin to ja bym sobie odpuściła.
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: KUPIĘ SZWAJCARA

Postprzez carlos0908 » 2016-11-03, 08:54

Dzięki za cenne wskazówki. Jak znajdę jakiegoś szczeniaka to jeszcze przed zakupem dam wam znać .
carlos0908
 
Posty: 10
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2016-10-30, 19:23
psy: narazie jeszcze brak :-(

Re: KUPIĘ SZWAJCARA

Postprzez Barbapapa » 2016-11-03, 11:23

Jeszcze lepiej jakbyś o nic nie musiał prosił, tylko wszystkie te informacje były ogólnie dostępne. Zwracaj też uwagę, czy psiaki są ustawiane do zdjęć, czy są robione naturalnie. Badania u Szwajcarów nie są wymagalne. Ale w końcu, to duży pies. Ma łapy, stawy, serce, oczy. Wydaje mi się że warto mieć do wglądu wyniki badań. Mogą być badania genetyczne np. na kolor ( czerwone i niebieskie). Warto porozmawiać z właścicielami psiaków z poprzednich miotów. Generalnie należy pytać, pytać, pytać i na ile to możliwe często odwiedzać malucha.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Poprzednia strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości