pierwsza noc

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: pierwsza noc

Postprzez saganka2 » 2015-09-08, 18:57

A odnosząc się do meritum wątku - nie ważne, gdzie pies będzie mieszkał, ważne żeby był szczęśliwy ( Ania ;-) )
Jeden z najwspanialszych bernów jakie znałam (Boss), przez większość życia mieszkał na zewnątrz, bo tak chciał, pod koniec życia, jak już czuł wiek w kościach, wybrał dom i wręcz kochał kocyki. Tyle że jego pańciostwo mnóstwo czasu spędzało wokół swojego domu, a on w ich życiu nieustannie uczestniczył. Mój Bruno uwielbia swoje człowieki, musi je obserwować i nawet wystawiony na balkon, gdy dzieli nas szyba, jest nieszczęśliwy. Ale tez specjalnie przykręcaliśmy ogrzewanie w zimie dla niego, żeby się nie męczył. Teraz na starość też widać, że lubi jak mu cieplej, bardziej miękko pod dupką. Tak więc na pewno trzeba obserwować swojego psa, bo jemu takze upodobania mogą sie zmianiać. Jedno jest pewne - berneńczyk to pies baaaaardzo związany z człowiekiem, tak więc trzeba przemysleć, jak ten kontakt, czy to w domu, czy na zewnątrz psu zapewnić.
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: pierwsza noc

Postprzez allam3 » 2015-09-08, 21:33

saganka2 napisał(a):
- nie popieramy rozmnażania i sprzedaży psów przez pseudohodowle, czyli wszelkie inne stowarzyszenia, kluby, braki klubów i stodoły


zapis niezgodny (NIESTETY !) Z OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM.
allam3
 
Posty: 344
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 12:20

Re: pierwsza noc

Postprzez 2kreski » 2015-09-08, 22:02

allam3 napisał(a):
saganka2 napisał(a):
- nie popieramy rozmnażania i sprzedaży psów przez pseudohodowle, czyli wszelkie inne stowarzyszenia, kluby, braki klubów i stodoły


zapis niezgodny (NIESTETY !) Z OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM.


Zgodny, zgodny <tak>

Możesz sobie założyć forum NIEPOPIERAJACE np. posłania 6 czy nawet 8 latków do szkół? Możesz. Chociaż posłanie 6 latków jest legalne, ba nawet obowiazkowe.
Mamy póki co jeszcze wolność słowa, poglądów i wypowiedzi :)


Spoiler:
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: pierwsza noc

Postprzez allam3 » 2015-09-08, 23:26

Ale jak namówię szwagra (nie mam :-D ) i se zarejestrujemy stowarzyszenie "przeogromnych miłośników ras szwajcarskich" to będziemy legalni? (Nie ma znaczenia, że nie akceptowani, nie uznawani itd.)
Natomiast "pseudo" ma wydźwięk pejoratywny.

Mnie nie chodzi o "niepopieranie", tylko o "pseudohodowle".
allam3
 
Posty: 344
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 12:20

Re: pierwsza noc

Postprzez kreska » 2015-09-08, 23:37

Harry napisał(a)::lol: Rany i znowu człowiek niedobry bo jego pies żyje na dworze a nie w domu .
Ja znam wiele przypadków długowieczności u psów żyjących u dobrych gospodarzy ,na dworze .Powtarzam u dobrych ,czyli kochających swoje psy i dbających o nie .
Widziałam też mieszkania dosłownie gorsze niż zaniedbana psia buda ,gdzie psy robiły co chciały ,chlew to mało powiedziane .
Moje psy śpią w domu ,ale wiedzą od początku ,że człowiek ma większe przywileje i one nie wchodzą na kanapy ,fotele itp bez pozwolenia .Chodź był taki okres gdzie miały swój pokój i swoją kanapę ,ale tam chodziły spać tylko bo wolały iść na dwór :-D Na dworze mają postawiony profesjonalny kojec o powierzchni ok 25 metrów kwadratowych ,zadaszony ,dwie ściany sa pełne osłaniajace od wiatru ,podłoga w połowie drewniana w połowie żwir ,żeby psy wiedziały gdzie mają się załatwiać .Tam są zamykane np na godz lub dwie jeśli jest taka potrzeba .Czy to niedopuszczalne? ;-)

Harry to nie jest watek o tym kto co widzial...i nikt nienapisal ze jest zle jesli bernenczyk przebywa na dworzu...Twoje psy moga za przeproszeniem s...do zlotych nocnikow co nie zmieni faktu ze maja potrzebe przebywania ze swoim stadem, choc nie wiem jak to jest u duzych ale watek jest o bernach wiec o nich pisze w moich postach. Jak myslisz dlaczego psy bezdomnych ludzi potrafia byc szczesliwe ??
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Mysle ze zdecydowanie nie z powodu profesjonalnie postawionych kojcow :->
allam3 napisał(a):
kreska napisał(a):Berny umieraja glownie na nowotwory i akurat na wysoka zachorowalnosc w tej rasie nie ma wplywu czy mieszkaja w domu czy na zewnatrz :->


A jedną z głównych przyczyn uaktywnienia się komórek nowotworowych jest stres.
Nie zamierzam "ciągnąć" tematu, bo każdy wie swoje. Ale żadna opinia nie może być wyznacznikiem oceny postępowania innych. Jeżeli ktoś uważa, że pies nie powinien mieszkać w domu to ma prawo do swoich poglądów.
Nie uważam, żeby zamykanie psa w domu na 9 bądź 10 godzin dziennie było dla niego korzystne. Ale nie odważę się napisać, że psa nie powinny mieć osoby pracujące, mieszkające w bloku itd.

kreska napisał(a): O dorego psa trzeba dbac a mojac go caly czas "przy nodze" jest nam latwiej, chocby zaobserwowac rozne zmiany zachodzace w jego organizmie i psychice. Latwiej jest wylapac choroby na ktore sa poddatne Dla przykladu skret zoladka..gdby dostal go po wieczornym posilku na podworku, najprawdopodobniej na ratunek bedzie za pono bo zanim to zobaczysz juz bedzie po nim...a w domu dosc szybko zaobserwjesz niepokojace obawy, nawet jak bedziesz spac to uslyszysz ze cos sie dzieje nie tak...
pozdr


Rozumiem, że po porannym posiłku nie można zostawić psa samego w domu, bo też może dostać skrętu? To co? Zwolnić się z pracy? Czy nie kupować psa?

kreska napisał(a):Bonus nie ma co sie oburzac ..jestes na form gdzie nie popieramy zakupu psow w typie rasy a Ty juz bierzesz drugiego ;>


Zdecyduj się: "bierze" czy "kupuje". Bo ja nie doczytałam nigdzie, żeby kupowała.

Allam ja sie nie mam co decydowac, jaj juz zdecydowalam ze nie wezme zadnego psa w typie rasy a czy ja za niego zaplace czy go dostane nie ma dla mnie roznicy, nie bede napedzac rynku....Oczywiscie kazdy ma prawo do swojej opinii ale ja mam prawo niezgadzac sie z jego opinia i podawac argumenty ...Niezaleznie od tego co jest przyczyna uaktywnienia komorek nowotworowych , mysle ze ciezko jest jedoznacznie okreslic jakie czynniki wywoluja stres, ktory uaktywi komorki nowotworowe tym bardziej czy znajduja sie one na zewnatrz czy w domu....Jesli podajesz czynnik stersu jako skaracajacy zycie bernow w domu/mieszkaniu to informuje Cie ze moja Lata doznawala stresu przebywajac na zewnatrz a nie w domu i wlasnie umiera....Poglady zazwyczaj powinny byc poparte wiedza aby nie wynikala z nich g... :->
Podany przyklad jak nazwa wskazuje jest przykladem aby nie trzeba bylo podawac listy argumentow, przyklad sluzy do wybiorczego zobrazowani...
Nikt tu nie pisal o zostawianiu psa samego w domu przez 9-10h. , choc zostawianie go w kojcu jest tym samym , tylko pęcherz musi mniej "trenowac " .
Zazwyczaj osoby mieszkajace w bloku i pracujace potrafia bardzo dobrze zadbac o swoich pupili .

allam3 napisał(a):Ale jak namówię szwagra (nie mam :-D ) i se zarejestrujemy stowarzyszenie "przeogromnych miłośników ras szwajcarskich" to będziemy legalni? (Nie ma znaczenia, że nie akceptowani, nie uznawani itd.)
Natomiast "pseudo" ma wydźwięk pejoratywny.

Mnie nie chodzi o "niepopieranie", tylko o "pseudohodowle".

Pseudohodowle nadal istnieja, jest duzo takich co sie nawet nie raczylo zarejestrowac w stowarzyszeniach wielorakich...
Nie lubie faktu ale ...
http://www.fakt.pl/wydarzenia/na-co-zwr ... 71560.html,

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: pierwsza noc

Postprzez annasm » 2015-09-09, 00:21

Ja nie na temat...
Off...
Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą – twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój – wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie. / M. Siegal /

Jest taka książka "Mały książę". Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Polecam do przeczytania. By w czasach internetu, tv, multimediów i audiobooków wziąć do ręki papier i usiąść przez chwilę w ciszy i skupieniu i zastanowić się nad jej przesłaniem.
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

Bity pies też będzie nas kochał, ale czy my bijąc zasłużyliśmy na tę miłość - To przenośnia - nie sugeruję, że ktokolwiek z osób wypowiadających się w tym wątku bije bądź nie dba o swoje psy.

Nikt na tym forum nie sekuje tych co posiadają psa bez papierów ZK - akcja zaczyna się wtedy gdy ten ktoś mówi o rozmnażaniu. W naszym kraju pełno jest psów bez papierów zapełniających schroniska - bardziej lub mniej w typie jakiejś rasy - głodujących i cierpiących w swojej tęsknocie za posiadaniem swojego "ludzia". Nie dokładajmy do tego ogromu swoich cegiełek.

Nikt na tym forum nie oskarża nikogo, ze nie kocha i nie dba o swojego psa - ale na zadane pytanie, czy to o zdrowie, czy to o postępowanie ze szczeniakiem dostaje odpowiedź zgodnie z wiedzą i doświadczeniem odpowiadającego. Na tym polega mądrość i waga tego forum. Możesz zapytać i dostajesz odpowiedź. Co z nią zrobisz to już Twoja sprawa. Może Ci się nie podobać. Trudno. Skoro pytasz, znaczy masz wątpliwości, nie jesteś pewny/a co zrobić. Jeśli odpowiedź lub rada nie jest zgodna z Twoimi oczekiwaniami nie znaczy, że jest udzielona w złej wierze i ma na celu zdyskredytowanie Twojej wiedzy lub ocenianie Twojego postępowania.

"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą..."

Zanim zaczniecie się wymieniać złośliwościami i docinkami zastanówcie się czy warto.

A wracając do tematu wątku - berneńczyk tam jest szczęśliwy gdzie jego "ludź", choćby skrawkiem futerka dotknięty. I stresuje się wtedy kiedy od tego co kocha najbardziej na świecie jest odseparowany.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: pierwsza noc

Postprzez Harry » 2015-09-09, 07:39

Ech ,widzę że dalej bijecie pianę i się usprawiedliwiacie ,szkoda słów . :(
Harry
 
Posty: 68
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-07-18, 19:51

Re: pierwsza noc

Postprzez Barbel » 2015-09-09, 08:42

Spoiler:


Prosze trzymac sie tematu wątku!
Przypominam o zasadach regulaminowych co do wypowiedzi na forum....
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: pierwsza noc

Postprzez saganka2 » 2015-09-09, 10:00

Harry, USPRAWIEDLIWIAMY????? za co niby?
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: pierwsza noc

Postprzez Anirysova » 2015-09-09, 11:52

annasm napisał(a):Nikt na tym forum nie sekuje tych co posiadają psa bez papierów ZK - akcja zaczyna się wtedy gdy ten ktoś mówi o rozmnażaniu. W naszym kraju pełno jest psów bez papierów zapełniających schroniska - bardziej lub mniej w typie jakiejś rasy - głodujących i cierpiących w swojej tęsknocie za posiadaniem swojego "ludzia". Nie dokładajmy do tego ogromu swoich cegiełek.

Nikt na tym forum nie oskarża nikogo, ze nie kocha i nie dba o swojego psa - ale na zadane pytanie, czy to o zdrowie, czy to o postępowanie ze szczeniakiem dostaje odpowiedź zgodnie z wiedzą i doświadczeniem odpowiadającego. Na tym polega mądrość i waga tego forum. Możesz zapytać i dostajesz odpowiedź. Co z nią zrobisz to już Twoja sprawa. Może Ci się nie podobać. Trudno. Skoro pytasz, znaczy masz wątpliwości, nie jesteś pewny/a co zrobić. Jeśli odpowiedź lub rada nie jest zgodna z Twoimi oczekiwaniami nie znaczy, że jest udzielona w złej wierze i ma na celu zdyskredytowanie Twojej wiedzy lub ocenianie Twojego postępowania.

"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą..."

Zanim zaczniecie się wymieniać złośliwościami i docinkami zastanówcie się czy warto.


Zgadzam się w 100% z powyższym <tak>



Nie rozumiem dlaczego co niektórzy zakładają złe intencje odpowiadających?
Każdy odpowiada w dobrej wierze, ale według swojej wiedzy i doświadczeń oraz także przekonań, żeby pomóc pytającemu!
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: pierwsza noc

Postprzez aneczka2014 » 2015-09-10, 09:51

2kreski napisał(a):
allam3 napisał(a):
saganka2 napisał(a):
- nie popieramy rozmnażania i sprzedaży psów przez pseudohodowle, czyli wszelkie inne stowarzyszenia, kluby, braki klubów i stodoły


zapis niezgodny (NIESTETY !) Z OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM.


Zgodny, zgodny <tak>

Możesz sobie założyć forum NIEPOPIERAJACE np. posłania 6 czy nawet 8 latków do szkół? Możesz. Chociaż posłanie 6 latków jest legalne, ba nawet obowiazkowe.
Mamy póki co jeszcze wolność słowa, poglądów i wypowiedzi :)


Spoiler:

2kreski-aż szkoda komentować-totalny brak słów :sciana:
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: pierwsza noc

Postprzez saganka2 » 2015-09-10, 10:04

A jakiś merytoryczny argument?
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: pierwsza noc

Postprzez aneczka2014 » 2015-09-10, 10:14

Jestem po prostu bardzo ciekawa jakie osoby miała na myśli 2kreski pisząc,że szkoda,że nie założą sobie własnego forum pod wezwaniem "popieram gówniane hodowle i co mi zrobisz" <mysli> Nie wiedziałam,że w ogóle są takie osoby na tym forum,które chciałyby coś takiego zakładać :-D No ale człowiek się całe życie uczy :]
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: pierwsza noc

Postprzez 2kreski » 2015-09-10, 10:51

Aneczko, to co ty uprawiasz, to już zakrawa na trolling. To jest kolejny wątek, w którym nie wypowiadasz się ani w temacie, ani merytoryczne, ot tylko tak, bo może uda się jakoś aferkę rozdmuchać, wciągnąć w to kogoś, ponapuszczać.

Ja dziękuję, ja nie mam ani czasu ani ochoty na takie zabawy, a ponadto liczę, że i "administracja " też takie sprawy uporzadkuje.
Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Poprzednia strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości