pierwsza noc

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: pierwsza noc

Postprzez allam3 » 2015-09-08, 11:42

kreska napisał(a):Berny umieraja glownie na nowotwory i akurat na wysoka zachorowalnosc w tej rasie nie ma wplywu czy mieszkaja w domu czy na zewnatrz :->


A jedną z głównych przyczyn uaktywnienia się komórek nowotworowych jest stres.
Nie zamierzam "ciągnąć" tematu, bo każdy wie swoje. Ale żadna opinia nie może być wyznacznikiem oceny postępowania innych. Jeżeli ktoś uważa, że pies nie powinien mieszkać w domu to ma prawo do swoich poglądów.
Nie uważam, żeby zamykanie psa w domu na 9 bądź 10 godzin dziennie było dla niego korzystne. Ale nie odważę się napisać, że psa nie powinny mieć osoby pracujące, mieszkające w bloku itd.

kreska napisał(a): O dorego psa trzeba dbac a mojac go caly czas "przy nodze" jest nam latwiej, chocby zaobserwowac rozne zmiany zachodzace w jego organizmie i psychice. Latwiej jest wylapac choroby na ktore sa poddatne Dla przykladu skret zoladka..gdby dostal go po wieczornym posilku na podworku, najprawdopodobniej na ratunek bedzie za pono bo zanim to zobaczysz juz bedzie po nim...a w domu dosc szybko zaobserwjesz niepokojace obawy, nawet jak bedziesz spac to uslyszysz ze cos sie dzieje nie tak...
pozdr


Rozumiem, że po porannym posiłku nie można zostawić psa samego w domu, bo też może dostać skrętu? To co? Zwolnić się z pracy? Czy nie kupować psa?

kreska napisał(a):Bonus nie ma co sie oburzac ..jestes na form gdzie nie popieramy zakupu psow w typie rasy a Ty juz bierzesz drugiego ;>


Zdecyduj się: "bierze" czy "kupuje". Bo ja nie doczytałam nigdzie, żeby kupowała.
allam3
 
Posty: 344
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 12:20

Re: pierwsza noc

Postprzez ewa sz » 2015-09-08, 12:18

"O DOBREGO PSA TRZEBA DBAĆ"?!?!?!?! A jakie są te drugie? Złe?! Inne?! To one, te zwykłe kundelki lub psy rasowe, ale nierodowodowe, urodzone nie w hodowli ZKwP itp. itd. już nie czują i nie trzeba o nie dbać?! No, dość spokojnie przyglądałam się niektórym postom i nie na wszystkie odpowiadałam, bo po prostu nie ma czasu, ale przede wszystkim sensu.
Nasuwa mi się tylko jedno, Forumowicze, ważcie słowa, a już na pewno sprawdzajcie słownik ortograficzny, bo nic nie zwalnia ze stosowania poprawnej polszczyzny w mowie i w piśmie, nawet anonimowość, z której tutaj niektórzy korzystają w nadmiarze, szczególnie oceniając człowieka, hodowlę, psa po umieszczanych postach.
Avatar użytkownika
ewa sz
 
Posty: 328
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-03-18, 09:41
Lokalizacja: Sadki, powiat nakielski
psy: Emi (appenzeller)
Hodowla: CZANDORIA

Re: pierwsza noc

Postprzez aneczka2014 » 2015-09-08, 12:35

ewa sz- <brawo> a zauważyłaś,że w każdym wątku jest jakiś zgrzyt????w każdym każdego za coś krytykują-bo weterynarz zły,bo pies z pseudohodowli itd. itd :sciana: a jak piszesz coś nie po myśli niektórych osób(bo prawda w oczy kole)to ci ostrzeżenie dadzą i już <bezrady2>
Ostatnio edytowano 2015-09-08, 12:39 przez aneczka2014, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: pierwsza noc

Postprzez ewa sz » 2015-09-08, 12:38

Fakt, zapomniałam o weterynarzu... <załamka> Pewnie jeszcze o kilku innych sprawach. Nasuwa mi się np. psie przedszkole. Ktoś z pewnością coś jeszcze skrytykuje - zawsze znajdzie się jakiś pretekst...
Ostatnio edytowano 2015-09-08, 12:53 przez ewa sz, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ewa sz
 
Posty: 328
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-03-18, 09:41
Lokalizacja: Sadki, powiat nakielski
psy: Emi (appenzeller)
Hodowla: CZANDORIA

Re: pierwsza noc

Postprzez Harry » 2015-09-08, 12:46

Zgadzam się z przedmówcami tj z Ewą ,Aneczką i allam3. <tak>
Harry
 
Posty: 68
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-07-18, 19:51

Re: pierwsza noc

Postprzez aneczka2014 » 2015-09-08, 12:59

Cieszę się,że podążasz moją ścieżką.... <rotfl>
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: pierwsza noc

Postprzez Harry » 2015-09-08, 13:06

Tu nie chodzi o podążanie ścieszkami czy drogami ,ale trzeba mieć po prostu trochę pokory i samokrytycyzmu . Ten kto wszystko neguje u innych ,pewnie myśli że sam jest idealny .a tak nie jest ,nikt nie jest idealny ,każdy może się mylić .Jednak żeby kogoś oceniać ,trzeba najpierw szczerze przyjrzeć się sobie a pychę zostawić za drzwiami . ;-)
Harry
 
Posty: 68
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-07-18, 19:51

Re: pierwsza noc

Postprzez aneczka2014 » 2015-09-08, 13:08

Otóż to <okok>
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: pierwsza noc

Postprzez allam3 » 2015-09-08, 13:10

Harry napisał(a):Zgadzam się z przedmówcami tj z Ewą ,Aneczką i allam3. <tak>


Znamienne jest to, że akurat wszystkie wymienione osoby mają psy z hodowli ZKwP. Czyli nasze odczucia nie mają nic wspólnego z popieraniem pseudo. Staram się "nie odzywać", bo tutaj nie ma "rozmów" - jest albo "walenie obuchem w łeb", albo rozstawianie po kątach.

Jeżeli się komuś nie podoba, że prawo mamy takie a nie inne, to należy dążyć do zmiany tego prawa.

Może zacznijcie od zmiany regulaminu forum i wpiszcie, że nie mogą się tutaj logować, ani zakładać galerii właściciele psów pochodzących z hodowli niezrzeszonych w ZKwP. Regulamin forum jest niedostosowany do obecnego stanu prawnego.

Dopóki jest obecny regulamin, każdy jest użytkownikiem na równych prawach. Niestety, ale hodowle "my ze szwagrem" w świetle prawa są legalne.
allam3
 
Posty: 344
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 12:20

Re: pierwsza noc

Postprzez aneczka2014 » 2015-09-08, 13:21

A co z osobami,które mają dwa psy-jednego z hodowli ZKwP a drugiego z pseudohodowli???Czy wtedy mogą uczestniczyć w forum czy nie?A jeśli tak to rozumiem,że mogą pisać i pokazywać tylko psiaka z hodowli ZKwP bo ten drugi jest z pseudo a forum nie popiera takich hodowli <mysli>
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: pierwsza noc

Postprzez Barbel » 2015-09-08, 13:26

Jesli są za hodowlą prowadzaną przez FCI - jak najbardziej.
Jak osobiscie mam kocice "w typie rasy" nabyta przed moja "świadomoscia" po co komu rodowód. Kocica jest wysterylizowana i wiekowa juz.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: pierwsza noc

Postprzez Harry » 2015-09-08, 13:33

Czyli wychodzi na to ,że niektóre osoby które deklarują się jako kochający psy ,to tak naprawdę kochają tylko te z rodowodem zkwp i kasę którą mają dzięki nim ,a mieszańce są plebsem i patologią to sie z takimi "nie zadaja" .
:puchar: za to <blee>
Harry
 
Posty: 68
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-07-18, 19:51

Re: pierwsza noc

Postprzez Gocha » 2015-09-08, 14:15

Harry napisał(a):... tylko te z rodowodem zkwp i kasę którą mają dzięki nim ... <blee>

ja mam te z rodowodem ale kasy dzięki nim mam dużo mniej niż miałam <pies>
chyba mierzysz własną miarą , nie każdy zarabia na psach <nie>
Avatar użytkownika
Gocha
 
Posty: 1539
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:01
Lokalizacja: Konstancin
psy: Ozzy [*], FBI-Zoy,Pooh- Niko wszystkie Altura

Re: pierwsza noc

Postprzez aneczka2014 » 2015-09-08, 14:15

Harry zwróć uwagę na to,jak traktowane na forum są nowe osoby,które zakupiły psiaki z pseudohodowli :( Każda nowa osoba,która wita się na forum jest natychmiast pytana z jakiej hodowli jest pies-i nie daj Panie Boże jak się okaże,że z pseudo.... :sciana:
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: pierwsza noc

Postprzez Harry » 2015-09-08, 14:38

"chyba mierzysz własną miarą , nie każdy zarabia na psach"

Przeczytaj mój post ze zrozumieniem .
Ja mam psy dla siebie ,ja ich nie rozmnażam a co z tego wynika ,nie zarabiam na tym <tak>
Prawo w naszym kraju jest takie ,że nie zabrania rozmnażania psów bez stosownych uprawnień ,więc i kupujący z tego też korzystają ,bo jest taniej .Nie należy jednak dyskryminować osoby ,która już ma pieska z pseudohodowli ale raczej wspierać ją w tym a żeby jak najlepiej sie nim zajeła i uświadomić a żeby nie rozmnażała .Wpływu na to jednak nie mamy ,każdy ma swoje sumienie .
Można zacząć działać i np .pisać pisma,petycje o wprowadzenie odpowiedniej ustawy a nie kłócić się bezproduktywnie na forum . <tak>
Harry
 
Posty: 68
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-07-18, 19:51

Re: pierwsza noc

Postprzez aneczka2014 » 2015-09-08, 14:47

A co z hodowlami zrzeszonymi w innych klubach(a nazywane przez forum pseudohodowlami)?Czy one też nie mają stosownych uprawnień?Wydaje mi się,że działają legalnie <mysli>
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: pierwsza noc

Postprzez Anna Rozalska » 2015-09-08, 15:15

Te zrzeszone w innych klubach niż ZKwP działają nielegalnie, rozmnażają psy bez uprawnień, sprzedają po niższych cenach i nabijają przyszłych właścicieli w butelkę wciskając, że pies ma metryczkę. Gdzie są rodowody rodziców z
badaniami na dysplazję, testami psychicznymi dla tej rasy. Tym wszystkim właśnie różnią się pseudohodowle od hodowli zrzeszonych w ZkwP. Większość tych psów trafia do schronisk z powodu chorób, bo właściciele zaoszczędzili przy zakupie psa a na koszty leczenia nie maja kasy.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: pierwsza noc

Postprzez Harry » 2015-09-08, 15:27

Według polskiego prawa działają niestety legalnie .
A jeśli chodzi o choroby ,to takie jakie moje psy ze sobą niosły ,a były z bardzo dobrych i znanych hodowli to duuużo by mówić .W hodowlach zkwp też jest bardzo dużo nieuczciwych ,dla których liczą się tylko tytuły a co za tym idzie ,większa kasa . <uoee>
Harry
 
Posty: 68
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-07-18, 19:51

Re: pierwsza noc

Postprzez Grom » 2015-09-08, 15:35

Harry napisał(a):W hodowlach zkwp też jest bardzo dużo nieuczciwych ,dla których liczą się tylko tytuły a co za tym idzie ,większa kasa . <uoee>


Niestety jest to prawda, czego jestem (a właściwie mój psiak) dowodem. To nie z psami coś jest nie tak (niezależnie gdzie się urodziły) tylko z ludźmi, którzy je rozmnażają. Ale pomimo tego jestem przeciwny hodowlom psów spoza ZKwP.

Tylko, że dyskusja mocno odbiegła od tematu ;)
Avatar użytkownika
Grom
 
Posty: 125
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-01-09, 11:46
psy: Forest [*], Edi

Re: pierwsza noc

Postprzez saganka2 » 2015-09-08, 18:31

Moi mili Państwo,
ja wiem, że to tak fajnie i ekscytująco być dysydentem, ale troszkę się zagalopowujecie.
Zasady tego forum są proste:
- najważniejszy dla nas jest dobrostan psów, zarówno rodowodowych jak i nie, kundelków także
- uważamy że psy rasowe to te z rodowodem ZKwP
- nie popieramy rozmnażania i sprzedaży psów przez pseudohodowle, czyli wszelkie inne stowarzyszenia, kluby, braki klubów i stodoły
- nie akceptujemy żadnej formy promocji tego typu rozmnażalni
- od hodowli ZKwP wymagamy etycznego zachowania wobec psów i ludzi
- wspieramy wszelkie akcje mające na celu pomoc psom, zwłaszcza adopcyjne oraz ograniczające ich populację, bo jak wiadomo bezdomność psów to poważny polski problem
- nie akceptujemy zachowań chamskich, obraźliwych i agresywnych. W rozmowie szanujemy wymiane argumentów, a nie słowne przepychanki.

Jeśli komuś z Państwa nie podobają się te zasady - trudno. Przykro, ale przeżyjemy.

Bardzo proszę o kulturalną wymiane zdań w zgodzie z naszymi zasadami, w przeciwnym razie będe zmuszona użyć swoich uprawnień
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości