Pytanie o zdrowie

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Re: Pytanie o zdrowie

Postprzez aneczka2014 » 2015-09-07, 14:44

2kreski-no na pewno nie po to,żeby się radzić odnośnie zdrowia mojego psa bo od tego mam weterynarza <tak>
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: Pytanie o zdrowie

Postprzez Shogun&Kama » 2015-09-07, 16:09

Harry napisał(a):Nie interesuje mnie akurat to kiedy trzeba robić taki wpis ,ponieważ mnie nie zależy na produkowaniu psów tylko na jego zdrowiu ,i jak najbardziej na tą chwilę teraz ,co może mieć wpływ na przyszłość .

I bardzo dobrze, że zależy Ci na zdrowiu swojego psa <okok>

Harry napisał(a): i dlatego ty wiesz o ułożeniu psa i protokołach a ja nie .Oglądałam jednak trochę takich zdjęc w swoim życiu ,przez 25 lat miałam trochę rasowych psów i miały takie zdjęcia robione.

Nie pisałam, że wiem, że umiem - pytałam czy Ty wiesz, a to pewna różnica. Chciałam, żebyś realnie sama-sobie odpowiedziała na ile jesteś w stanie zweryfikować poprawność przeprowadzonego badania. Zgodnie z Twoją odpowiedzią, posiadanie przez 25 lat "trochę" psów daje Ci na tyle dużą wiedzę i doświadczenie, aby stwierdzić, że zdjęcia zostały wykonane i ocenione prawidłowo. Fakt, że ktoś może krzywo spojrzeć na opinię pojedynczego weta, nie jest dziwny, zwykle jeśli chodzi o te poważne sprawy szuka się kilku opinii - to tak ogólnie, Twój pies nie kuleje, nie ma wskazań, aby coś podejrzewać czy szukać rozwiązania jakiejś sytuacji.

Harry napisał(a):Ale pewnie najlepsi są tylko ci do których wy chodzicie albo niektórzy z was nimi są czyli najlepszymi

Wiesz, to co było pisane wcześniej było po to aby podnieść Twoją czujność. Tak jak wcześniej napisałam nie wiemy do jakiego weta chodzisz i nikt nie dawał Ci namiarów na "swoich, najlepszych" wetów, więc nie wiem skąd takie założenia.

Harry napisał(a): jak dla mnie ironicznego w moim kierunku ale może się mylę .

No cóż, trudno. Forum raczej byłoby bez sensu, gdybyśmy sobie tylko gratulowali i przyklaskiwali. Ja w swoim wpisie ironii nie widzę, natomiast w Twoich już tak.

A najzabawniejsze jest to, że napisałam w tzw. "dobrej wierze", myśląc, że Ci pomogę zrozumieć kreskę i żebyś nie podążała ścieżką którą wybrała aneczka2014. Pamiętaj, że to jest słowo pisane, czasem może być ciężko przekazać coś w taki sposób w jaki się chciało i łatwo można się nie zrozumieć. Jak wszystkim dobrze wiadomo, dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane... W takich klimatach, gdzie zamiast próbować zrozumieć sens czyjeś wypowiedzi wyszukuje się ironii i zarzutów nie ma sensu dyskutować <bezrady2>
Shogun&Kama
 
Posty: 320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-23, 12:01
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Pytanie o zdrowie

Postprzez Harry » 2015-09-07, 19:42

Nooo zawsze można wyrwać pojedyńcze słowa z kontekstu <brawo>
Sami podważaliście wiarygodność mojego weta więc ja na to odpisywałam .Widzę że lubicie pouczać i oceniać ,a może to problem z emocjami albo poczuciem własnej wartości ?
Wpisując sie na to forum miałam nadzieję na wymianę doświadczeń ,opowiadanie o swoich doświadczeniach a spotykam w swoim temacie i nie tylko ,bo w innych też ,krytykę i ocenę .Atmosfera jest delikatnie mówiąc nie fajna ,bo jeśli nie jest sie kimś z "kregu " to jest się głupim i wrogiem .Tak to odbieram .Jesli się mylę to proszę wyjaśnić .
I nie będę się wdawać w pyskówki bo szkoda mi na to życia ;-) pozdrawiam i miłego wieczoru wszystkim życzę <papa>
Harry
 
Posty: 68
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-07-18, 19:51

Re: Pytanie o zdrowie

Postprzez Harry » 2015-09-07, 19:46

Mój post minął się z twoim Shogun .Tak jak piszesz słowo pisane może być źle odebrane ,skoro nie miałaś złych intencji to w porządku ,ja nie zamierzam bić piany bez powodu :-) ,pozdrawiam .
Harry
 
Posty: 68
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-07-18, 19:51

Re: Pytanie o zdrowie

Postprzez aneczka2014 » 2015-09-08, 07:30

Shogun&Kama-a jaką ścieżkę dokładnie masz na myśli? <mysli> Dobrze Harry napisała,że jak się nie jest z kręgu to jest się be i w ogóle.Forum widze wyznaje zasade jak weszłaś między wrony to kracz jak i one bo swojego zdania tu widzę nie można mieć <nie> Od razu jakieś ostrzeżenia,"nie chodź jej ścieżką" i tym podobne zagrania.To pytam w jakim celu jest to forum?Bo ja myślałam,że tutaj każdy może wyrazić swoje zdanie ale jak widać bardzo się pomyliłam.O atmosferze już nawet nie wpomne-nie dziwie się,że już tyle osób przestało się tutaj odzywać-przykre :(
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: Pytanie o zdrowie

Postprzez Barbel » 2015-09-08, 13:24

Tak - to jest Forum ZKwP
Istniejace od 10 lat.
Jak komus sie nie podoba - prosze załozyc własne.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Pytanie o zdrowie

Postprzez aneczka2014 » 2015-09-08, 13:31

Nie podoba mi się(i nie tylko mi)atmosfera na forum a nie samo forum <tak>
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: Pytanie o zdrowie

Postprzez Barbel » 2015-09-08, 13:47

Trudno- FB nie jesteśmy. Od lat - ten sam poziom. Dlatego jest tutaj tak wiele konkretnej, rzeczowej wiedzy.
Reasumując - korzystac z wiedzy użytkowników forum- jest fajnie.... I pomyślec, ze to sami "wredni "ludzie....
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Pytanie o zdrowie

Postprzez aneczka2014 » 2015-09-08, 13:56

Sorry ale ja nigdzie nie napisałam,że tu są wredni ludzie ;-)
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: Pytanie o zdrowie

Postprzez Harry » 2015-09-08, 14:09

Hmmm ja też nie pisałam że ktoś jest wredny <mysli> I w nazwie forum nie widzę ,że tylko zkwp .
Może musicie coś poprawić ,żeby tylko "elita" mogła tu pisać :mrgreen:
Ja mam głównie psy z hodowli zkwp ale mam też kundelki którymi się zaopiekowałam i może życie uratowałam ,a już na pewno nie traktuje je inaczej niż te z papierami .
Zastanowię się czy chcę uczestniczyć na tym forum ,wśród takiej "elity" ,bo możliwe za bardzo mi słoma z butów wystaje ,ale pewnie jak wyciągnę kasę, żeby w którejś hodowli zkwp kupić szczeniaka to będę przez chwilę baaaardzo kochana :mrgreen:
Harry
 
Posty: 68
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-07-18, 19:51

Re: Pytanie o zdrowie

Postprzez aneczka2014 » 2015-09-08, 14:31

Harry mi słoma z butów codziennie wystaje jak od swoich kózek z obory wychodze..... <rotfl> <haha> I Kodi bez rodowodu też jest....tak więc nie wiem nie wiem.... <mysli> ....W każdym razie nie jesteś sama <okok> :-D
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: Pytanie o zdrowie

Postprzez saganka2 » 2015-09-08, 18:35

Moi mili Państwo,
ja wiem, że to tak fajnie i ekscytująco być dysydentem, ale troszkę się zagalopowujecie.
Zasady tego forum są proste:
- najważniejszy dla nas jest dobrostan psów, zarówno rodowodowych jak i nie, kundelków także
- uważamy że psy rasowe to te z rodowodem ZKwP (FCI)
- nie popieramy rozmnażania i sprzedaży psów przez pseudohodowle, czyli wszelkie inne stowarzyszenia, kluby, braki klubów i stodoły
- nie akceptujemy żadnej formy promocji tego typu rozmnażalni
- od hodowli ZKwP wymagamy etycznego zachowania wobec psów i ludzi
- wspieramy wszelkie akcje mające na celu pomoc psom, zwłaszcza adopcyjne oraz ograniczające ich populację, bo jak wiadomo bezdomność psów to poważny polski problem
- nie akceptujemy zachowań chamskich, obraźliwych i agresywnych. W rozmowie szanujemy wymiany argumentów, a nie słowne przepychanki.

Jeśli komuś z Państwa nie podobają się te zasady - trudno. Przykro, ale przeżyjemy.

Bardzo proszę o kulturalną wymianę zdań w zgodzie z naszymi zasadami, w przeciwnym razie będę zmuszona użyć swoich uprawnień
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: Pytanie o zdrowie

Postprzez Harry » 2015-09-09, 07:14

Saganko , :-) bardzo mi się podobają zasady forum wypisane na czerwono .Tak właśnie powinno być i ważne żeby wszyscy ,bez wyjątków,przestrzegali ich .Dziękuję <tak>


Moi drodzy ,pisałam w dziale pomocy post o ewentualnej adopcji małej dorosłej suni ,chcę ją uchronić przed schroniskiem .Miałam wkleić zdjęcie ale nawet jedna osoba nie zapytała o nic ,chociaż odsłony były ,trudno :( ,popytam też na innych forach .
Harry
 
Posty: 68
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-07-18, 19:51

Re: Pytanie o zdrowie

Postprzez Barbel » 2015-09-09, 07:35

Spoiler:


Proszę o posty wyłącznie w temacie!
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Pytanie o zdrowie

Postprzez Harry » 2015-09-09, 07:43

Dziękuję za podpowiedź :)) muszę tak zrobić .
Harry
 
Posty: 68
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-07-18, 19:51

Poprzednia strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości