Rasowy=Z rodowodem ZKwP

Tu wstawiamy wątki odnośnie różnych akcji prozwierzęcych

Rasowy=Z rodowodem ZKwP

Postprzez annasm » 2015-08-24, 13:21

Do przeczytania - aczkolwiek z pewnością wpis na portalu wymaga weryfikacji z uwagi na ustawę i powstanie wielu nowych klubów i stowarzyszeń, które wydają aktualnie metryki.

portal_page.19.php
viewtopic.php?f=3&t=9628&p=346221&hilit=rasowy%3Drodowodowy#p346221

Wprowadzenie nowej ustawy dało szanse legalizacji swojego statusu wielu hodowlom nie zrzeszonym w Związku Kynologicznym i rozmnażającym psy bez rodowodu ZK.
Myśląc o psie rasowym, myślimy zwykle o psie, który posiada rodowód Związku Kynologicznego w Polsce. Jest to
najstarsza, powstała w 1938 roku, instytucja zrzeszająca psy rasowe i ich właścicieli. Podlega ona pod Międzynarodową Federację Kynologiczną (FCI). Tradycja oraz międzynarodowy charakter FCI daje pewność, że psy w niej zarejestrowane spełniają określone standardy wyglądu, zdrowia, charakteru.
Jednak oprócz ZKwP istnieje cała masa innych organizacji, klubów, instytucji i stowarzyszeń, które z prawdziwym
związkiem kynologicznym nie mają nic wspólnego .
Szczeniak z ZKwP, czy z innego...co za różnica?
ZKWP stara się, by psy danej rasy spełniały ściśle określony wzorzec rasy, by nie miały wad dziedzicznych, eliminowane z dalszej hodowli są też psy nadmiernie lękliwe lub agresywne. W celu selekcji odpowiednich psów organizowane są wystawy, przeglądy hodowlane szczeniąt, psy mają udokumentowane pochodzenie do kilku pokoleń wstecz (minimum 4 pokolenia). Wymagane są też konkretne badania i szczepienia psów.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Rasowy=Z rodowodem ZKwP

Postprzez saganka2 » 2015-08-24, 13:33

Umówmy się - ustawa przyjęta w pośpiechu pod tym akurat względem jest fuszerką. Dała szansę legalnie zarabiać całej masie pseuduchów, producentów i rzeźników, którzy z hodowlą nic wspólnego nie mają. W tym kraju psiego nieszczęścua jest dość, a dzięki tym zapisom ustawy - jeszcze więcej.
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: Rasowy=Z rodowodem ZKwP

Postprzez 2kreski » 2015-08-24, 14:11

W całej tej lurkowatej historii o zkwp nie zapomnijmy jednak wspomnieć, że i z hodowli pod sztandarem związku, można nabyć w pełnej cenie szczenię zarobaczone, niezsocjalizowane, chore, którego matka została sprzedana ( informacja z zkwp oddział Poznan) w wieku 6 lat, po swoim ostatnim możliwym wg zasad związku miocie.

Zapewne w mojej wypowiedzi pobrzmiewa żal, bo go mam. Bo czytając jak ważny jest zakup z "prawdziwej" hodowli i jak fantastyczne kryteria oNe spełniają, zupełnie straciłam czujność. A z braku wiedzy i naiwności nabyłam szczeniaka bez dogłębnego rozpoznania, no bo przecież prawdziwa hodowla gwaranotuje mi to o czym piszecie.

Proszę piszcie tez jasno i wyraźnie, że hodowla hodowli nie równa a zkwp nie daje żadnych gwarancji- bo taka jest smutna prawda.
PS. Żeby odpowiedzieć na moja skargę do Rzecznika związek nie znalazł jeszcze czasu... a nie jest też zobligowany żadnym terminem.
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Rasowy=Z rodowodem ZKwP

Postprzez annasm » 2015-08-24, 14:21

Oczywiście że hodowla hodowli nierówna, że sam szyld ZK nie daje gwarancji. Zgadzam się w tym w 100%.
Dlatego konieczna jest weryfikacja wiarygodności hodowli przed zakupem szczeniaka - czy przez net, czy przez kontakt z ludźmi, którzy maja psa z takiej hodowli, czy przez kontakt z hodowcami bezpośredni - np na wystawie czy wizytę w hodowli przed podjęciem decyzji o kupnie szczeniaka.
Tak jak wszędzie w naszym mało idealnym świecie zdarzają się perełki, zdarzają się i czarne owce.
W tym konkretnym przypadku chodziło mi bardziej o to że jest to zapowiedź powstania nowej hodowli, zrzeszonej nie wiadomo gdzie.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Rasowy=Z rodowodem ZKwP

Postprzez kreska » 2015-08-26, 07:43

2kreski napisał(a):..............którego matka została sprzedana ( informacja z zkwp oddział Poznan) w wieku 6 lat, po swoim ostatnim możliwym wg zasad związku miocie..........

:->

2. Suka traci uprawnienia hodowlane z dniem 31 grudnia roku, w którym ukończyła 8 lat
http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regula ... sowych.pdf

2kreski napisał(a):PS. Żeby odpowiedzieć na moja skargę do Rzecznika związek nie znalazł jeszcze czasu... a nie jest też zobligowany żadnym terminem.

zapraszam do zapoznania sie z regulaminem tam masz okreslone rowniez terminy...
http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regula ... h_ZKwP.pdf


pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Rasowy=Z rodowodem ZKwP

Postprzez 2kreski » 2015-08-26, 08:24

Kresko, fakt jest faktem Corneli Czandori nie ma już w hodowli. Powiedz mi kto tak robi? Czy Ty sprzedała byś swoją suke po 6 lub 8 latach? Czy tak jest w innych znanych Ci hodowlach?
Bo jeżeli tak, to przeraża mnie ten światek.

Odnośnie terminów, podlinkowany przez Ciebie regulamin dot. postepowania przed sądem kolezenskim, WSZCZĘTEGO na wniosek Rzecznika. W mojej sprawie Rzecznik nie wszczął postępowania ani nawet nie odpowiedział na skargę. I tu niestety nie mogę znalesc żadnych uregulowań prawnych, które by okreslaly graniczne terminy odpowiedzi na tego typu skargę.
Jeżeli jednak czegoś niedopatrzylam a możesz mnie nakierowac, to chętnie skorzystam.
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Rasowy=Z rodowodem ZKwP

Postprzez aneczka2014 » 2015-08-26, 09:24

2kreski-po co bez przerwy wracasz do tego samego tematu,odpuść w końcu i zacznij patrzeć do przodu a nie w kółko za siebie <tak> Ciesz się cudownym psiakiem,którego masz(bo taka jest Coco właśnie)i żyj dalej a nie doszukuj się w niej bez przerwy jakiś wad ;)
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: Rasowy=Z rodowodem ZKwP

Postprzez allam3 » 2015-08-26, 09:31

aneczka2014 - 2kreski postępuje słusznie, bo odpuszczenie to przyzwolenie na "nabijanie ludzi w butelkę". Niech to będzie przykład, że nie można bezkarnie tak postępować. To nie ma nic wspólnego z tym jaka Coco jest obecnie. Jak kupujemy psa rodowodowego to chcemy mieć gwarancje, że dostajemy to, za co płacimy.
allam3
 
Posty: 344
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 12:20

Re: Rasowy=Z rodowodem ZKwP

Postprzez aneczka2014 » 2015-08-26, 09:44

allam3-a w ilu innych hodowlach była zanim kupiła Coco?bo z tego co wiem to w żadnej.Nie chciało jej się pojeździć,posprawdzać?Zanim ja kupiłam Emile odwiedziłam z 3-4 hodowle(jedna z nich,która ma opinie jednej z najlepszych w kraju okazała się totalnym dnem)i według mnie trafiłam na hodowle bardzo dobrą.Z Emili jestem bardzo zadowolona i złego słowa powiedzieć nie mogę-ale ja jeździłam i oglądałam bo tak jak piszesz chciałam mieć gwarancje,że dostane to za co płace-i dostałam :-D I też osobiście widziałam miot Coco i to jak troskliwie hodowczyni opiekuje się szczeniakami <tak> Natomiast już sam zakup Coco nie wyglądał tak kolorowo niestety ale to już wie najlepiej 2kreski o czym nie wiadomo dlaczego nigdy nie napisała na forum.Hodowli na oczy nie widziała a do powiedzenia ma najwięcej :sciana: Jak można się wypowiadać na temat czegoś,czego się nie widziało-tego nie rozumiem :]
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: Rasowy=Z rodowodem ZKwP

Postprzez 2kreski » 2015-08-26, 10:07

Aneczka czy ty nic nie rozumiesz? Porozmawiajmy o faktach;
Kupując psa.nic nie wiedziałam, wierzyłam ze jak hodowla fci to będzie ok. Mój błąd, przyznaję i bije się w piersi.
Coco nie wygląda, delikatnie mówiąc, jak wybitny przedstawiciel rasy ( parę osób ja widziało i myślę że może potwierdzić.)
ALE NIE O TO MAM PRETENSJE!
Kochamy Coco mocno i nic to, że nie będzie czepionem. Doskonale wiem ze żaden hodowca nie da na to gwarancji.
A jako że ja kochamy, to ciężko zapniec w jakim stanie ja dostaliśmy. I nie chcę aby to przytrafiło się innym szczonkom i ich właścicielom.
Przypomnę suche fakty. Pies był brudny, zarobaczony po same uszy, nie jadł, wymiotował ,miał biegunki ( hodowczyni twierdziła ze szwajcarski załatwiają się na rzadko, a my to łyknelismy jak ostatnie głupki) i miał chory pęcherz.
Na to wszystko mam świadków i dokumenty od weta.
Jeżeli ktoś chce może mnie pozwać - proszę bardzo.

Mam też PRZYPUSZCZENIE o marnej socjalizacji, na co wskazywało wiele zachowań psa ( pamiętaj ze Coco była w hodowli dłużej niż twoja suczka ) no ale tego oczywiście nie mogę udowodnić.

Myślę , za to ze jestem to winna chociażby swojemu psu, żeby przypominać jak było, uświadamiać kolejnych niedouczonych jak ja, że hodowla hodowli nie równa no i niestety, pouzerac się trochę ze związkiem :(
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Rasowy=Z rodowodem ZKwP

Postprzez 2kreski » 2015-08-26, 10:19

aneczka2014 napisał(a):> Natomiast już sam zakup Coco nie wyglądał tak kolorowo niestety ale to już wie najlepiej 2kreski o czym nie wiadomo dlaczego nigdy nie napisała na forum.Hodowli na oczy nie widziała a do powiedzenia ma najwięcej :sciana: Jak można się wypowiadać na temat czegoś,czego się nie widziało-tego nie rozumiem :]

Nierozumiem czego nie napisałam?
Nie mogłam z powodów zawodowych pojechać po psa. Bardzo tego żałuję. Pojechał mąż z teściem i nie wiem dlaczego miałabym niewierzyc ich relacjom .
Naprawdę nie trzeba być jajkiem na patelni, żeby wiedzieć jak smakuje jajecznica.
Nie piszę teraz z resztą o warunkach w hodowli, tylko o konkretnym chorym szczonku, którego ja i nasi weci znamy doskonale; )

Naprawdę nie chodzi o wszczynanie ponownie afery. Zostańmy przy swoich zdaniach, a postronnemu Kowalskiemu niech ta dyskusja da poprostu do myślenia.
W razie jednak potraktowania mojej wypowiedzi jako pomówienia, chętnie przedstawię dowody na poparcie tego co pisze w sądzie. Naprawdę pozostaję do dyspozycji :)
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Rasowy=Z rodowodem ZKwP

Postprzez saganka2 » 2015-08-26, 10:25

Aneczka, a jakie ma znaczenie w ilu hodowlach była? Sugerujesz, ze sama sobie winna? NO sorry, ale to chyba coś nie hallo! Ona była laikiem, to oni sa profesjonalistami i oni powinni dopełnić swoich obowiązków. Jeśli hodowla pod auspicjami ZK nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, a takimi jest obowiązek dbania o dobrostan psów, których jest właścicielem oraz szczeniąt, które wypuszcza, to mamy nie tylko prawo, ale według mnie moralny obowiązek powiadomić o tym nadrzędny organ, w tym wypadku ZK. NIe ma znaczenia w ilu hodowlach się wcześniej było lub nie.
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: Rasowy=Z rodowodem ZKwP

Postprzez aneczka2014 » 2015-08-26, 10:33

Jak zapewne czytałaś na forum miałam spotkanie z kesarą i jej Sonią, jak wcześniej stwierdziłaś pisząc z Agatą obydwie z twoją Coco podobne są do siebie jak dwie krople wody!Sonia jest wyższa od Emili z jakieś 3 cm(więc to ja powinnam się może martwić,że mam miniature szwajcara nie ty)i pod tym względem mnie nie przekonasz pisząc,że Coco nie wygląda jak przedstawiciel swej rasy <tak> Po drugie powiedz mi jak to jest możliwe,żę jeden szczeniak z tego samego miotu jest socjalizowany,zdrowy wszystko z nim ok(Sonia) a drugi jest totalnym przeciwieństwem??? <wow>Dziwne :-? A osoby,które widziały twoją Coco może nigdy nie widziały dużego szwajcara :] Przed zakupem tej rasy mogłaś pojeździć po hodowlach,wystawach(ja byłam na dwóch),żeby się przyjrzeć dokładnie tym psiakom i zobaczyłabyś,że są suczki mniejsze i większe(w naszym przypadku moja Emila na sto procent okazałaby się mniejsza od twojej Coco-przjedź kiedyś do nas,spotkamy się z Agatą i jej Sonią)zobaczysz na żywo,porównasz <tak>
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: Rasowy=Z rodowodem ZKwP

Postprzez aneczka2014 » 2015-08-26, 10:45

2kreski-ja absolutnie nie zamierzam się awanturować po prostu byłam,widziałam i na tej podstawie wyrażam opinie.Saganka2-ja też byłam totalnym laikiem kupując Emile i właśnie dlatego jeździłam i sprawdzałam osobiście hodowle <tak> Bo zdawałam sobie sprawę właśnie z tego,że co innego piszą w internecie a co innego może się okazać w rzeczywistości :-D A uwierz mi,że nie były to małe odległości :-)
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: Rasowy=Z rodowodem ZKwP

Postprzez kreska » 2015-08-26, 11:05

2kreski napisał(a):Kresko, fakt jest faktem Corneli Czandori nie ma już w hodowli. Powiedz mi kto tak robi? Czy Ty sprzedała byś swoją suke po 6 lub 8 latach? Czy tak jest w innych znanych Ci hodowlach?
Bo jeżeli tak, to przeraża mnie ten światek.

Odnośnie terminów, podlinkowany przez Ciebie regulamin dot. postepowania przed sądem kolezenskim, WSZCZĘTEGO na wniosek Rzecznika. W mojej sprawie Rzecznik nie wszczął postępowania ani nawet nie odpowiedział na skargę. I tu niestety nie mogę znalesc żadnych uregulowań prawnych, które by okreslaly graniczne terminy odpowiedzi na tego typu skargę.
Jeżeli jednak czegoś niedopatrzylam a możesz mnie nakierowac, to chętnie skorzystam.


Nie pisze tutaj o tym czy ktos powinien sprzedawac psy , ktore przestaly byc juz uzywane do powolywania na swiat miotow czy nie , bo to dla mnie nie jest miejsce na taka dyskusje . Zwracam tylko uwage ze napisalas cos co jest niezgodne z rzeczywistoscia, byc moze ktos Cie wprowadzil w blad co nie oznacza ze powinnas ten blad dalej powielac stad wskazuje Ci zrodla gdzie mozesz ,po uwaznym przeczytaniu sie doksztalcic :->

W razie jednak potraktowania mojej wypowiedzi jako pomówienia, chętnie przedstawię dowody na poparcie tego co pisze w sądzie. Naprawdę pozostaję do dyspozycji :)


Moze warto abys zalozyla watek "historia COCO" , zebrala wszystko w jednym poscie , poparla to dowodami o ktorych piszesz.....wtedy bedziesz mogla skutecznie przestrzegac przed bledami , ktore popelnil hodowca i jak dla mnie Ty rowniez.

Mam też PRZYPUSZCZENIE o marnej socjalizacji, na co wskazywało wiele zachowań psa ( pamiętaj ze Coco była w hodowli dłużej niż twoja suczka ) no ale tego oczywiście nie mogę udowodnić.

Widzialam Twoja Coco zdaje sie na dwoch wystawach gdzie przyszlas towarzysko (styczen wystawa halowa) i chyba teraz Sopot....i odnosze wrazenie ze nie wiesz co to znaczy niesocjalizowny szczeniak . Kowalski , ktory bez jakiej kolwiek wiedzy nabywa pieska powinien sie rowniez edukowac , czytamy instrukcje obslugi roznych sprzetow ale zeby poczytac "instrukcje obslugi psa " juz nie mamy czasu . Dokonujac zakupow przez internet lub inna droga tez staramy sie sprawdzic rzetelnosc i uczciwosc sprzedawcy, przy wyborze hodowli juz o tym wielu nabywcow zapomina <bezrady2>

W calej tej dyskusji znowu wychodzi brak zrozumieni dla......rasowy = rodowodowy ZKwP, niedlatego ze tylko w tej organizacji sa najlepsi hodowcy, chodzi o to ze tylko w tej organizacji masz udokumentowane pochodzenie psa XXX pokolen wczesniej a nie puste pola ojciec /matka NN. Majac pelna dokumentacje pochodzenia mozesz dla przykladu z wieksza pewnoscia stwierdzic iz wady umaszczenia lub inne eksterierowe wynikaja ze "slabych " genow a nie z genow nalezacych do psa "burka " i o to glownie chodzi . O to ze majac psa z papierami ZK i pelnym rodowodem masz minimum badan przodkow i oceny jego eksterieru i psychiki w celu powolania na swiat potomstwa. To jakie to potomstwo bedzie nie lezy tylko w rekach hodowcy, to sa geny a z nimi roznie bywa i czasem najlepsze potrafia dac nienajlepszego i nienajzdrowszego przedstawiciela rasy . Fakt ze po ustawie zalegalizowanych zostalo duzo fabryczek i ze sa hodowcy i "hodowcy " jest inna kwestia.

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Rasowy=Z rodowodem ZKwP

Postprzez 2kreski » 2015-08-26, 11:14

Kresko, ja nadal wierze ze hodowla związkowa to mimo wszystko najlepszy wybór. Nie musisz mnie przekonywać co do samej idei.

Natomiast to jaka jest Coco teraz i jaka ty ja mogłaś zobaczyć, jest powiem nieskromnie, naszą zasługą.
Wiem ze nie wiele wiem o psach i ich wychowaniu ale cały czas się uczę min z forum i dzięki pozycją książkowym przez forum polecanym ,a także chodząc na szkolenia.
I uczę się na trudnym materiale.... o tym jakie niepokojące zachowania Coco miała pisałam już w wielu wątkach i nie będę zanudzac juz. Faktycznie szkoda ze od początku nie zebrałam tego w jeden osobisty wątek.
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Rasowy=Z rodowodem ZKwP

Postprzez aneczka2014 » 2015-08-26, 11:18

Kreska-dziękuję <tak>
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: Rasowy=Z rodowodem ZKwP

Postprzez ewa sz » 2015-08-26, 11:22

Aniu, krótko mówiąc, "każdy ma swoją rację". "2kreski" nie przekonają Ciebie, a Ty nie przekonasz jej. Jednych do swoich racji przekona "2kreski", a innych Ty. Co widać po wypowiedziach.
Ja też mam pieska z Czandorii. Zanim kupiłam Emi, odwiedziłam tę hodowlę 2 razy i byłam (dzisiaj to wiem) bardzo upierdliwa, zadając właścicielom, różne pytania, które, jak się okazało nie były dla nich kłopotliwe ani trudne. Przed odbiorem, ale już po urodzeniu się szczeniaków, wydzwaniałam tak często, że sama już myślałam "No, teraz to już na pewno nie odbiorą telefonu...", ale odbierali albo pani Agnieszka, albo pan Waldek, kiedy żona zajmowała się małymi. Teraz Emi ma 4 miesiące. Kochane szaleństwo, a do tego pojętna i zapatrzona we mnie. Jestem zadowolona z psa i z hodowli, którą wybrałam, ale to był mój wybór i to jest tylko moje zdanie, z którym nie wszyscy muszą się zgadzać. <tak>

Fakt jest faktem, że nie wszystkich zadowoli to samo i nie wszystkim to samo się podoba.
Avatar użytkownika
ewa sz
 
Posty: 328
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-03-18, 09:41
Lokalizacja: Sadki, powiat nakielski
psy: Emi (appenzeller)
Hodowla: CZANDORIA

Re: Rasowy=Z rodowodem ZKwP

Postprzez aneczka2014 » 2015-08-26, 11:38

Nie wszyscy muszą się zgadzać ale fakty są faktami Ewuniu-w Czandorii dbają o psy i my jesteśmy tego dowodem,Agata od Soni zresztą też :-D Po drugie myśmy widziały tą hodowle to możemy coś na jej temat powiedzieć prawda? <tak>Wiesz,to tak jakbym ja wydawała opinie na temat hotelu(tylko na podstawie tego co mi ktoś tam powiedział),w którym nigdy nie byłam :-> A taka opinia moim zdaniem nie jest wiarygodna i tyle <tak>
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: Rasowy=Z rodowodem ZKwP

Postprzez 2kreski » 2015-08-26, 12:01

Aneczka, nie rozumiesz al o nie chcesz zrozumieć. Opinie wydaje na podstawie cateringu z tego " hotelu", który mnie przyprawił o niestrawność.

A na swoje nieszczęście byłam przed zakupem psa w hodowli pod Olsztynem i w swojej naiwności myślałam że wszystkie takie są.

Kreska - zgadzam się , popełniła wiele błędów przy wyborze i zakupie. Fajnie jakby udalo się innych przestrzec przed taką lekkomynoscia.

Nie chce mi się juz dalej męczyć tematu. Każdy i tak wie swoje.
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Następna strona

Powrót do Akcje na rzecz zwierząt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości