Jak wozicie psy?

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Jak wozicie psy?

Postprzez ewazlotowska » 2015-04-15, 21:19

Ja woże psa na tylnej kanapie,oczywiście w szelkach i smycz umocowana do zagłowka tylnej kanapy.Kiedyś używałam szelek z pasem wpinanym do pasa bezpieczeństwa ale byla sytuacja kidy prawie udusil go ten pasek. zabezpieczająca własnej "produkcji"mocowana do przednich i tylnych zagłówków.Jak spadnie z kanapy to zatrzymuje sie na macie.
Jeszcze jedna bardzo wazna sprawa nauczyć psa ,że zatrzymanie nie oznacza wysiadania.Pies musi grzecznie czekać na wyprowadzenie z auta.
Avatar użytkownika
ewazlotowska
 
Posty: 201
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-29, 10:32

Re: Jak wozicie psy?

Postprzez Ania od Corteza » 2015-04-17, 09:26

Niestety, cena wkładki do bagażnika u dealera jednak zabija - 490 zł.
Ale tutaj wygląda ok, to chyba to samo :->
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... -4-mt-0113

Zdaje się, że jak nie to, to zdecyduję się na matę kardiff + kratkę rozporową, tylko z kolei dealer mówił, że w przypadku nowego auta może być problem z jego gwarancją, jeśli coś sobie "zamontuję". :-? Więc ten temat jeszcze muszę obadać.

2kreski zobacz tutaj - wprawdzie nie widzę zdjęcia, które widziałam wcześniej, ale jest kratka w poprzek i można odgrodzić bagaż od psa.
https://www.google.pl/search?q=krata+do ... 24&bih=713
Avatar użytkownika
Ania od Corteza
 
Posty: 450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:06
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Jak wozicie psy?

Postprzez Barbapapa » 2015-04-17, 10:01

Ja domówiłam do samochodu kratkę za zgodą sprzedawcy. Ale podkreślę raz jeszcze, zamontowana kratka spowodowała brak prawidłowej cyrkulacji powietrza w bagażniku. Myślę, że dobrze by było przejechać się/posiedzieć samemu w bagażniku z zamontowaną kratką i dopiero po tym eksperymencie podjąć decyzję o jej ewentualnym montażu. Mam również klatkę zajmującą cały bagażnik, który również nie posłużył do przewozu psów z wyżej wymienionego powodu.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Jak wozicie psy?

Postprzez Ania od Corteza » 2015-04-17, 11:42

Jolu, zastanawiające jest to, co piszesz. Przecież to krata z takimi dużymi poprzecznymi prętami.. Chyba, że piszesz o czym innym?

Bardzo żałuję, że kupując auto, nie wiedziałam o takim "okienku" jak na zdjęciu 2kreski - wybierałam kombi z myślą o przyszłym psie właśnie... :roll:
Avatar użytkownika
Ania od Corteza
 
Posty: 450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:06
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Jak wozicie psy?

Postprzez saganka2 » 2015-04-17, 18:53

To "okienko" jest na wożenie nart ;-)
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: Jak wozicie psy?

Postprzez 2kreski » 2015-04-18, 08:02

saganka2 napisał(a):To "okienko" jest na wożenie nart ;-)


No wiem, wiem :lol: ale jak widac moze miec wiele zastosowan ;-)

Ania- dziekuje za linka do kratek :-)
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Jak wozicie psy?

Postprzez aga.s » 2015-04-18, 11:15

My matę do bagażnika zamawialiśmy w LUGANO w Gałkówku koło Łodzi <tak>
http://lugano.sklep.pl/
Rewelacja !!!!!!! Kolor dobrany do tapicerki , ekspresy umożliwiają kładzenie poszczególnych foteli , zabezpiecza cały bagażnik ,super jakość wykonania . Mamy ja już rok i jest jak nowa :okok:
A i najważniejsze cena 170 zł ,to 1/5 ceny maty firmowej :radocha2:
Fotele od bagażnika oddziela siatka i u nas się sprawdza <tak>
Avatar użytkownika
aga.s
 
Posty: 1578
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-27, 12:56
psy: Indiana Jones , Basanti i Gabana BPP
Hodowla: Melle Dulcior

Re: Jak wozicie psy?

Postprzez Ania od Corteza » 2015-04-18, 11:41

saganka2 napisał(a):To "okienko" jest na wożenie nart ;-)


Oj tam, oj tam, drobiazg <faja>

Już zamówiłam te wkłady do bagażnika z allegro, mam nadzieje, że będą ok. Jak nie, to cóż... przeczesują rynek dalej.
Co do kraty, to znajoma ma doga i bardzo sobie chwali tę rozporową, więc pewnie zaryzykuję z braku okienka nartowo-psiego :mrgreen: Nie będzie panienki z okienka. :-)
Avatar użytkownika
Ania od Corteza
 
Posty: 450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:06
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Jak wozicie psy?

Postprzez Mika » 2015-04-19, 09:02

Nasz Redus jeździ w bagażniku kombiaka, na macie kardiff i materacyku, oddzielony siatką. Jak był młodszy, podróżował z własnego wyboru na stojąco, do momentu, aż się zmęczył. Teraz, w 13tym roku życia, stawy mu nie pozwalają, więc od razu się kładzie. Dziura na narty jest, ale nigdy z niej nie korzystaliśmy - generalnie kiedyś każde zwrócenie uwagi na psa w czasie podróży skutkowało jego mega-podnieceniem. Teraz jest spokój, ale Redus jest już stary i mało czym się podnieca, a po drugie przez ostatnie 2-3 lata podróżujemy z nim bardzo często i długo ( do 800km dziennie ), więc przyzwyczajenie i doświadczenie swoje zrobiły.
To, co dla nas było bardzo ważne, to kwestia temperatury w przedziale dla psa. Mamy trójstrefową, mega wydajną klimę, siatka- sorry- nie stanowi przeszkody dla przepływu powietrza, ale w bagażniku latem, w słoneczny dzień, było jak w akwarium połączonym z piekarnikiem. Pokrycie szyb w części bagażowej specjalną odblaskową folią ( kupioną w Internecie) nie rozwiązało problemu. Podróżujemy więc nocą lub w pochmurny dzień. Ale, jak wspominałam, my na ogół mamy przelot na pół Europy, podróżujemy bez małych dzieci ,więc jazda ustawiana jest "pod psa". Jeżeli jedziemy gdzieś blisko, tak do 30 km, to oczywiście jedziemy , jak wypadnie, nawet w południe, choć w środku lipca z psem tylko wtedy, jak nie ma wyjścia. Poza tym obecnie doszła nam jeszcze kwestia umieszczania psa w bagażniku- Redus nie może już wskakiwać samodzielnie, choć próbuje, jeśli mu się wyraźnie nie zabroni. Do bagażnika jest więc wsadzany- najpierw przednie łapy, potem zadek. Rampa z płyty, z poprzecznymi szczebelkami się nie sprawdziła- odmawiał uparcie stawania na niej, zresztą był problem, co z nią zrobić po załadowaniu psa, skoro była potrzebna też na podróż ? Wsuwać pod materacyk ? Wiązać na dachu ? Na postojach w czasie podróży radzimy sobie w ten sposób, że szukamy miejsca parkingowego z wysokim krawężnikiem, parkujemy tyłem, obniżamy zawieszenie ( jest taka możliwość- w tym wypadku to bezcenna opcja !) i pies praktycznie ma prawie równy poziom podłogi swojego przedziału z podłożem na zewnątrz. Nasza lekarka jest bardzo wyczulona na tę kwestię, a że jest bezpośrednia, więc kiedyś zapowiedziała wręcz, że jeśli nie zabronimy psu wskakiwania i zeskakiwania ( co łatwiejsze) do i z samochodu, to mamy znaleźć sobie innego lekarza do leczenia skutków urazów.
Generalnie- kiedyś, gdy Redus był młody, mój małżonek odmawiał podróży z psem, bo to "kłopotliwe". Teraz, gdy Redus jest dziadkiem, każda podróż ustawiana jest pod niego. I okazuje się , że można- jechać ze starym psem autostradami przez Europę, zatrzymując się na parkingach ( często są miski na wodę dla psów !, choć my mamy model składany z Biedronki), nocując w motelach i chodząc do restauracji. Niechlubny wyjątek stanowi tu nasza ojczyzna, niestety, bo tu zawsze jest problem...
Avatar użytkownika
Mika
 
Posty: 302
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-28, 19:30
Lokalizacja: Elbląg
psy: Redus

Re: Jak wozicie psy?

Postprzez Barbapapa » 2015-04-19, 18:40

Nie sama siatka jest problemem, tylko taka atrapa/końcówka/wykończenie składanej/chowanej siatki. W momencie wyciągnięcia siatki i jej zamocowania na coś ok.30cm staje sztywna ściana. A po samym suficie "idzie" za mało powietrza. Powtórzę, najlepiej samemu sprawdzić jak naprawdę jest w czasie jazdy w bagażniku.
Ja jeszcze dodatkowo uczulam na ewentualne przerywanie pasków ogrzewania tylnej szyby. Przykleiłam od środka autka na szybach dodatkową folię.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Poprzednia strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości