Entlebucher

Wszystko na temat hodowli oraz dyskusje na temat ras.

Moderator: annasm

Re: Wiek waga wzrost, małych szwajcarów

Postprzez Sylwia » 2013-07-11, 19:29

Wszystkiego najlepszego !! A tarzanko w błocie - rewelacyjne :mrgreen:
Avatar użytkownika
Sylwia
 
Posty: 229
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-31, 21:09
Lokalizacja: Sopot
psy: entlebucher Mikuś

Re: Wiek waga wzrost, małych szwajcarów

Postprzez anitax » 2013-07-11, 23:18

Wszystkiego naj...
anitax
 
Posty: 205
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-09-13, 20:02
Lokalizacja: Warszawa Ochota
psy: Celka - entlebucher
Hodowla: Porażynianka

Re: Wiek waga wzrost, małych szwajcarów

Postprzez bds.pak » 2013-07-13, 12:31

Nero dziękuje.
Avatar użytkownika
bds.pak
 
Posty: 37
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-09, 18:48
psy: Nero i Pucek
Hodowla: Porażynianka

Re: Entlebucher

Postprzez Olcia » 2013-07-13, 15:50

bds.pak, przeniosłam zdjęcia Nero tutaj. Tamten wątek służy pokazaniu stosunku wzrostu i wagi do wieku.
Najlepszego dla skocznego Nero!
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Entlebucher

Postprzez bds.pak » 2013-07-13, 23:27

Czytając tamten wątek nie zauważyliśmy tego, ale ok. Na przyszłość się poprawimy <nono> .
Nero skacze i dziękuje za życzenia.
Avatar użytkownika
bds.pak
 
Posty: 37
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-09, 18:48
psy: Nero i Pucek
Hodowla: Porażynianka

Re: Entlebucher

Postprzez Mlynar » 2013-09-08, 22:00

Znalazłam na stronie czeskiego związku kynologicznego informację o reproduktorze entlebucher ze Słupska. Czy koś coś wie na ten temat. Podaję stronę gdzie jest rodowód tego psa i informacja o kryciu.
http://www.kssp.cz/Chov/Menu/Nabidka-stenat.aspx
Avatar użytkownika
Mlynar
 
Posty: 27
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-20, 22:01
psy: entlebucherka Kodi

Re: Entlebucher

Postprzez Olcia » 2013-09-09, 12:22

Ale link prowadzi do berneńskich, a w entlebuskich nie widzę Słupska. Jak się pies nazywa?
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Entlebucher

Postprzez Ruda » 2013-09-09, 15:32

Ja sprawdziłam na stronie oddziału w Słupsku i tam nie ma żadnego entlebuchera reproduktora na liście. Chyba, że pies jest zarejestrowany gdzie indziej...
Ruda
 
Posty: 209
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-05, 17:15
psy: cyrus@urania

Re: Entlebucher

Postprzez Mlynar » 2013-09-09, 17:03

Po kliknięciu linku entlebucherów pojawiają się nazwy hodowli w których urodziły się szczenięta. Na samym dole jest taka hodowla:
Chovatelská stanice z Noveville Datum vrhu: 18.8.2013
Chovatel: Aleš Hrabal , Josefovské chalupy 288 , Moravská Nová Ves
Telefon: 724 161 440
Email: ales.hrabal[url=http://www.szwajcary.com/memberlist.php?mode=viewprofile&un=post.cz
]post.cz
[/url]
Matka: Constance from Balihara ranch, CHOVNÁ-435 ALNY 45 B0
Otec: Koohinoor van het Bressershof, HD-A, ED-0, OCD-neg., patella-neg. PRA-N/N-clear,
Pejsků/fen: 1/ 0

Otec z Belgie, možnost odběru od 10.10.2013

Klikając w nazwę psa

(Koohinoor van het Bressershof) pojawiają się informacje na jego temat.
Avatar użytkownika
Mlynar
 
Posty: 27
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-20, 22:01
psy: entlebucherka Kodi

Re: Entlebucher

Postprzez Ruda » 2013-09-09, 21:44

Wyglada na to, że pies pochodzi z Belgii. To wszystko, co można wyczytać... Ja o takim repro w Polsce nie czytałam, nie słyszałam... Nie ma info o uprawnieniach hodowlanych ( czyli np. wystawach), dziwne.
Ruda
 
Posty: 209
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-05, 17:15
psy: cyrus@urania

Re: Entlebucher

Postprzez Barbel » 2013-09-10, 11:56

Ruda, bo czeski kub podaje informacje tylko o wystawach na terenie Czech. Barbel ma tam np odnosnik i są tam wyłącznie inf.o jego udziałach w czeskich klubówkach. Zobacz sobie na inne repro mieszkające w Polsce - jak sie nie pojawiły w Czechach, to są tam jedynie takie informacje, jak w przypadku tego psa.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Entlebucher

Postprzez salva » 2013-09-23, 22:31

http://www.youtube.com/watch?v=UClaEWFkZSY

Matko! Przecież pośród tych biednych pitbulli jest entlik..... Entlik jako pies do walk??? Ratunku!
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Re: Entlebucher

Postprzez anizbi » 2013-09-26, 00:25

salva napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=UClaEWFkZSY

Matko! Przecież pośród tych biednych pitbulli jest entlik..... Entlik jako pies do walk??? Ratunku!


Raczej entlikopodobny, białe znaczenia ma dość odległe od wzorca. To chyba mix rottweilera z pitem lub amstaffem.
Avatar użytkownika
anizbi
 
Posty: 164
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-09-21, 00:32
Lokalizacja: Marki
psy: Volta i Figa - entlebucherki

Re: Entlebucher

Postprzez salva » 2013-09-26, 09:46

Udostępniłam ten link na facebooku a moja znajoma ze Stanów postanowiła pomóc. Cała dyskusja na ten temat się rozwinęła... Stwierdzono jednoznacznie (przepraszam - jedna tylko osoba miała wątpliwości), że to entlebucherka a teraz organizują pomoc dla niej... Oby im się udało!!!
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Re: Entlebucher

Postprzez Olcia » 2013-09-26, 12:49

Paulina, szacun <brawo>
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Entlebucher

Postprzez Olcia » 2013-11-14, 14:01

PanPepe napisał(a):- Czy normą jest że nie można wchodzić z psem do "jadłodajni"? W ten weekend Pepe podróżował z nami. Zrobiliśmy przerwę na sikundkę a dzieciaki zachciały fryty z McDonaldsa. Kierowniczka (niestety po tym jak zapłaciłem za "jedzenie") z oburzeniem pokazała nam mały piktogramik za ostatnią kasą z przekreślonym psem :( Powiedziałem że takie informacje to powinny być przed wejściem, na co ona że to przecież oczywiste :/
- Obecnie PePe dostaje 3 posiłki. Czy na spacer (z bieganiem) - zwłaszcza poranny po nocy - lepiej wychodzić przed czy po porannym posiłku? Analogicznie - Czy przed snem lepiej go najpierw nakarmić a potem wybiegać czy odwrotnie?
- Czy Wasze Entliki też lubią skakać? Jak Pepe widzi jakieś "podwyższenie" typu schody, taras, piaskownica po prostu musi na nie wejść i zeskoczyć jak tygrys :-)


- Niestety tak - z reguły nie wchodzi się z psami do miejsc użyteczności publicznej. Na szczęście od tej reguły są wyjątki i w niektórych lokalach psy są mile widziane i częstowane wodą.

- Bieganie jest lepiej zaliczyć PRZED jedzeniem. Bieganie z pełnych brzuchem może się skończyć skrętem żołądka.

- Moja Negra zalicza wszelkie takie wyniesienia - murki, schodki, a czasem i niższe parapety witryn sklepowych.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Entlebucher

Postprzez PanPepe » 2014-01-17, 11:15

Pepe rośnie i się rozwija :-) Siada, daje łapę, pracujemy nad leżeniem i oddawaniem zabawek :-) Ładnie chodzi też koło roweru :-) Niestety przy spacerze ciągnie strasznie smycz (no bo kto to widział spacerować ?!? :-) )
Pytanie mam odnośnie biegania, bo spotkałem się z opinią, że takie młode (5 mc-y) psy nie powinny za dużo biegać, bo się im serducho źle rozwinie, no i pytania:
- ile to jest "za dużo" (obecnie jesteśmy na etapie 2km truchtem + trochę sprintu - po psiemu to chyba galop / cwał)?
- w jakim wieku entlik może biegać dużo i w jakich tempach?

żeby bardziej doprecyzować to zazwyczaj dzień (nd-pt) Pepe wygląda tak:
- rano koło 6:00 trochę wody i spacer z bieganiem (15 min na poznawania świata i toaletę + 15 min biegania
- po powrocie posiłek
- Pepe leżakuje (my w pracy a dzieci w szkole)
- koło południa wyjście na ogórd po powrocie posiłek
- po południu trochę zabawy z dzieciakami
- wieczorem spacer ~30min
- posiłek
- zabawa
- spanie

sobota jest zazwyczaj taka że po porannym posiłku Pepe i moim spędzam czas "koło domu" razem do wieczora, to znaczy Pepe plącze się pod nogami dokładnie jak to jest w opisach rasy
PanPepe
 
Posty: 8
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-10-31, 15:10
Lokalizacja: Święta Kaśka (Wrocław)
psy: Entlebucher

Re: Entlebucher

Postprzez Grrr » 2014-01-19, 01:24

Jak dla mnie, to może brakuje kontaktu i zabawy z innymi psami (chyba, że jest na spacerach) :-)
Jako ciekawostkę powiem, że mój Wini w wieku około sześciu miesięcy, miał znaczny wzrost kondycji fizycznej jak i szybkości biegu – nie miałem już z nim szans. <bezrady2>
Ps. Cytuje „Niestety przy spacerze ciągnie strasznie smycz” – no skąd ja to znam…? <mysli> :lol:
Avatar użytkownika
Grrr
 
Posty: 285
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-17, 10:18
Lokalizacja: The Court Of The Crimson King
psy: Entlebucher Winter
Hodowla: z hodowli Szwajcar

Re: Entlebucher

Postprzez PanPepe » 2014-01-19, 16:26

eeeee nie :-) Jak to na wsi psów Ci u nas dostatek. Chodzimy też do przedszkola psiego :-)
Niżej kilka zdjęć. Niestety przy tych prędkościach ciężko złapać ostrość:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

no i moje ulubione:
Obrazek
PanPepe
 
Posty: 8
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-10-31, 15:10
Lokalizacja: Święta Kaśka (Wrocław)
psy: Entlebucher

Re: Entlebucher

Postprzez kubek » 2014-01-19, 22:38

Mój piesek ma obecnie 4,5 miesiąca i nie wiem skąd ma tyle siły do biegania. Sam biegam 5x tygodniu od 15 do 30km dziennie i kupiłem Karmela z myślą o tym żeby był między innymi moim towarzyszem treningu. Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego,że będzie mógł zacząć konkretne treningi dopiero w wieku 12 miesięcy ale już teraz nie mogę się nadziwić jakie ma chęci do biegania. Jestem z nim na spacerach jakieś 4h dziennie po lesie i cały czas rozpiera go energia. Biegam w tym czasie z nim kilka krótkich odcinków po około 200m i jak się zatrzymuje to on biegnie dalej i patrzy na mnie zdziwiony czemu się zatrzymuje. Rusza i próbuje mnie zachęcić do dalszego biegu. Jak spotkamy jakiegoś biegacza to rusza pędem za nim i biegnie koło niego. Po chwili spogląda na mnie i wraca niezadowolony. Już się nie mogę doczekać kiedy będzie mógł ruszyć ze mną na porządny trening i zaczniemy startować w zawodach. Jestem również ciekawy ile piesek w tym wieku może biegać. Chętnie pobiegłbym z nim np. 2km ale boję się żeby go nie zajechać i żeby coś mu się nie stało np. ze stawami. Swoją droga czy dorosłe psy tej rasy muszą mieć jakieś ograniczenia w pokonywanym dystansie i prędkości biegu ? Może biec np. 30km w tempie 4:40/km ? Czy jeżeli pies będzie chętny to może biegać bez ograniczeń ?
Avatar użytkownika
kubek
 
Posty: 26
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-19, 22:06
Lokalizacja: Bydgoszcz
psy: Entlebucher Karmel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Appenzeller i Entlebucher

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron