Co z wyjazdami na wakacje?

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez Milenka » 2013-06-08, 19:53

Witajcie,

chciałam zapytać czy zabieracie swoje psiaki na wakacje? Czy np w góry można z bernem śmigać :)) ? Nie za bardzo możemy zostawić go komuś pod opiekę i tak się zastanawiam, żeby pojechać w trójkę:)( czyli Maż ja i Balu) Napiszcie czy wyjeżdżacie w ogóle a jak tak to jakie są fajne miejsca na wyjazd z psiakiem:) Z góry dziękuję:)
Pozdrawiamy <juhu>
Avatar użytkownika
Milenka
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-04, 00:26
psy: Balu [*]

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez baksak » 2013-06-08, 20:13

No jasne, że z psem. W Polsce to w większości Parków Narodowych z psem łazić nie wolno.
Za to na Słowacji i owszem (no poza Tatrami). W dodatku nikogo nie dziwią ani nie oburzają.
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez MB » 2013-06-08, 21:42

Ogólnie Sudety są przyjazne psiakom: Karkonosze, Izery, Stołowe - zarówno po polskiej, jak i po czeskiej stronie.
Nocleg można znaleźć bez problemu, w większości knajp miska z wodą dla psa to normalka :-) W Beskidach również dreptamy bez problemów.
Avatar użytkownika
MB
 
Posty: 1690
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 23:15
Lokalizacja: Mazańcowice k.B-B
psy: Wania,Konrad,Fia, Solo['] Paiko['] Sasza[']

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez Ella » 2013-06-09, 11:01

baksak napisał(a):No jasne, że z psem. W Polsce to w większości Parków Narodowych z psem łazić nie wolno.
Za to na Słowacji i owszem (no poza Tatrami). W dodatku nikogo nie dziwią ani nie oburzają.



<tak> No pewnie,że z psem-w Chorwacji psiaki są mile widziane(oczywiście trzeba najpierw uprzedzić,że przyjeżdżamy z psem),w okolicy w której jesteśmy(Nin)jest plaża dla psów,a na plażę strzeżoną można wchodzić z psem do 10.00 i po 18.00.Woda w Adriatyku chłodna jeszcze ,a na początku czerwca w płn.Dalmacji są przyjemne temperatury.Podobnie w 2 polowie września-to optymalna pora na Chorwacje z psem.Dostaliśmy apartament z 2 łazienkami-jedną,z szerokim brodzikiem mamy dla psa :-D ,pobyt psa jest w cenie.
W Parku Narodowym Plitwice można bez problemu chodzić z psem.


Polska pod tym względem zacofana jeszcze :kulka: -my spotykamy mnóstwo osób(m.inn.Niemcy,Holendrzy,Belgowie,Czesi)dla których podrózowanie z psem to całkowicie naturalna sprawa.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez antek » 2013-06-09, 13:03

Polecam Zaścianek w Borsukach nad Bugiem
Avatar użytkownika
antek
 
Posty: 66
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-30, 22:00
Lokalizacja: Rzeszów
psy: BILBO / BPP/

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez Milenka » 2013-06-09, 13:04

Hej:)
Dzięki za odpowiedzi:) od razu mi ulżyło:) Jeszcze muszę przekonać męża, że można wszystko pogodzić i pełen sukces <hura>
A macie może jakieś sprawdzone namiary na noclegi? w Polsce i za granicą?
z góry dzięki :)
Avatar użytkownika
Milenka
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-04, 00:26
psy: Balu [*]

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez Ella » 2013-06-09, 22:01

Mamy namiary w Chorwacji:Zaton Holiday Resort(miejscowośc NIN)-można wejść na str. internetową i wszystkiego się dowiedzieć.My rezerwowaliśmy apartament przez Interhome(on-line)
Aktualnie jestesmy w tej dużej wiosce wakacyjnej i jest to super miejsce na pobyt z psem <tak>
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez marieanne » 2013-06-10, 00:13

My jak widać w linku od baksaka po górach łazimy z psami intensywnie - pierwszy raz bylismy zimą, gdy Zuzel miał 7 miesięcy a Bohun swiętował w górach pierwsze urodziny ;-) Jeździmy na Słowację, zawsze w ciemno (nigdy nic nie rezerwujemy) więc śpimy taniej i sensowniej niż rezerwując - nigdy też nie mamy problemu ze spaniem z psami (również np. rok temu między 2 wystawami w Nowym Targu spaliśmy w Białym Dunajcu z 2 psami - 25zł od osoby, pokój z łazienką ;-) ). Psy w górach radzą sobie super, trzeba pamiętać o odpowiedniej ilości wody no jednak szelki są lepsze od obrozy - poza tym bardzo polecamy <tak>
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez baksak » 2013-06-10, 10:38

Milenka napisał(a):(..) Jeszcze muszę przekonać męża(...)

Przekonać? A co to za niewytresowany małż co go trzeba przekonywać zamiast wydać polecenie służbowe? :mrgreen:
Przy okazji: tak jak pisze marieanne szelki są w górach bardzo przydatne, a smycz z amortyzatorem też. Szczególnie w dół. No i oczywiście za granicą trzeba mieć paszport dla psiaka.
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez Poker » 2013-06-10, 13:55

Przyzwyczajcie młodego do wyjazdów w różne miejsca za młodu, a będziecie mieli fajnego towarzysza podróży na następne lata i zero kłopotu z pozostawianiem go pod czyjąś opieką, co zawsze jest stresem dla psa i właścicieli. <tak>
Przecież Psa się kupuje po to, coby z nim czas wolny spędzać :radocha2: wszędzie. Nasz regularnie jeździł z nami w góry na piesze wycieczki latem, na narty zimą, bywał nad morzem i pływał na żaglach, no i jeździ zawsze "w gości" do znajomych i rodziny. Pierwszy raz wyjechał jak miał 5 mcy i potem już regularnie kilka razy do roku wyjeżdżaliśmy - bardzo te wyjazdy lubił i nadal lubi jako 9 letni dojrzały Pies <pies>
Przyzwyczajcie młodego do wyjazdów w różne miejsca za młodu bo czym skorupka za młodu itd <winko> trzymam kciuki za akcję "wyjazd"
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez Patison » 2013-06-10, 22:56

Jak wyjazd to tylko z psiakiem :D uwielbiam chodzić z nim po górach. Nie potrafiłabym wyjechać bez niego.
Warto przyzwyczajać psa już od małego. Bazyl jeździ ze mną od 4 miesiąca i bardzo ładnie zachowuje się nawet w autobusie (mimo wielkiego ścisku i deptania po łapach - siedzi na komendę i się nie ruszy :) ). Już za tydzień pierwszy kurs pociągiem... Tylko nie mam jeszcze opracowanej koncepcji jak go tam wsadzę :D

A co do zostawiania psiaka, z innej beczki - chyba nie wyjdę za mąż!
Jaki jest sposób na zostawienie psiaka podczas własnego ślubu, kiedy nie można podrzucić psiaka rodzinie bo wszyscy uczestniczą w uroczystości? <głupek> Odpowiednich znajomych nie posiadam...
Avatar użytkownika
Patison
 
Posty: 55
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-03-29, 13:12
psy: Berneński Pies Pasterski - Bazyl

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez Barbel » 2013-06-10, 23:10

Patison napisał(a):Jaki jest sposób na zostawienie psiaka podczas własnego ślubu, kiedy nie można podrzucić psiaka rodzinie bo wszyscy uczestniczą w uroczystości? <głupek> Odpowiednich znajomych nie posiadam...

A osoby z Forum???
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez marieanne » 2013-06-10, 23:21

Patison napisał(a):A co do zostawiania psiaka, z innej beczki - chyba nie wyjdę za mąż!
Jaki jest sposób na zostawienie psiaka podczas własnego ślubu, kiedy nie można podrzucić psiaka rodzinie bo wszyscy uczestniczą w uroczystości? <głupek> Odpowiednich znajomych nie posiadam...

My planujemy nikomu nie podrzucać, raczej oddelegować kogoś do wyprowadzenia futer na wieczorny spacer i tyle ;) Jak sie z rana dobrze bateryjki wyładuje, to potem będzie spokojne spanie.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez agusia_x » 2013-06-11, 10:22

Patison napisał(a):A co do zostawiania psiaka, z innej beczki - chyba nie wyjdę za mąż!
Jaki jest sposób na zostawienie psiaka podczas własnego ślubu, kiedy nie można podrzucić psiaka rodzinie bo wszyscy uczestniczą w uroczystości? <głupek> Odpowiednich znajomych nie posiadam...


Ja podczas swojego ślubu miałam małego kundelka, ale problem taki sam. Rano wyprowadziłam sama, a później w trakcie wesela posłałam siostrzeńca, który poszedł z psiakiem na spacer. Nie masz kogoś w rodzinie, kto mógłby na chwilę odskoczyć??
Avatar użytkownika
agusia_x
 
Posty: 108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-05-11, 10:55
Lokalizacja: Rybnik
psy: BPP - Fiona z Breńskiej Fanaberii

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez Natalia i Galwin » 2013-06-11, 10:46

Patison napisał(a):Jaki jest sposób na zostawienie psiaka podczas własnego ślubu, kiedy nie można podrzucić psiaka rodzinie bo wszyscy uczestniczą w uroczystości? <głupek> Odpowiednich znajomych nie posiadam...


My też nie wiedzieliśmy, czy znajdziemy nianię dla Galwina, dlatego szukaliśmy takiego miejsca na wesele, żeby w razie czego mógł być tam pies. Oczywiście nie na sali weselnej, ale w pokoju (np dla Młodych :D). Wtedy ktoś z rodziny czy znajomych zawsze może wyprowadzić psa czy do niego zajrzeć ;-)
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez zadra » 2013-06-11, 11:10

Polecamy zdecydowanie Karkonosze - Dexter zaliczył z nami już chyba wszystkie knajpy w Szklarskiej i Karpaczu. Uwielbia ten klimat zarówno zimą, jak i wiosenne majówki. Nie ma problemu z wejściem na szlak, ludzie baaardzo pozytywnie nastawieni do psiaków. Po czeskiej stronie jeszcze lepiej - nawet ZOO z nami zwiedzał.
Avatar użytkownika
zadra
 
Posty: 834
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-16, 16:51
Lokalizacja: Goleniów
psy: Dexter Czandoria 21.05.2010

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez Milenka » 2013-06-11, 13:38

:)
Nasz Balu jeżdzi z nami dosłownie wszędzie:) od małego, nad morze i nad jezioro. Teraz zastanawiamy się nad górami <haha> Co prawda na moje "siad" czy "do nogi" nie zawsze reaguje tak jak bym chciała ;> ale robimy postępy i uczę go sumiennie:) Muszę zmienić ton głosu na bardziej stanowczy, niestety za bardzo mu popuściłam i czasem jest nieusłuchany:( Ale wszystko się uda, na spacerze nie ucieka i nie biega za ludźmi chodzi przy nodze, ale czasem mu palma odbija <figielek> Tak czy owak decyzja podjęta jedziemy razem z młodym:) <juhu> :radocha2: inaczej ja nie jadę ]:-> ja bym miała go zostawić u kogoś to jak tu w pełni odpoczywać jak myślami byłabym gdzie indziej:P
Co do wesela, to mój brat miał ostatnio i Balu był w domu a,że wesele było ok. 6 km od mojego domu to w trakcie podjechałam i wyszłam z nim na spacer:) a potem już mogłam się bawić konkretnie ;> hi hi żaden problem:) a może ktoś od Ciebie z rodziny mógłby podjechać?
Avatar użytkownika
Milenka
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-04, 00:26
psy: Balu [*]

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez Patison » 2013-06-11, 16:01

Opcja z podjazdem chyba będzie najlepsza :) Wybierzemy salę "pod psa" :D Dzięki za odpowiedzi. Myślałam jeszcze o hoteliku w miejscu gdzie był szkolony.

Co sądzicie o takich hotelach dla psów? W sprawdzonym miejscu. Niekoniecznie na wakacje, sama bym się nie zdecydowała, ale na jedną noc?
Avatar użytkownika
Patison
 
Posty: 55
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-03-29, 13:12
psy: Berneński Pies Pasterski - Bazyl

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez marieanne » 2013-06-11, 17:10

Patison napisał(a):Co sądzicie o takich hotelach dla psów? W sprawdzonym miejscu. Niekoniecznie na wakacje, sama bym się nie zdecydowała, ale na jedną noc?

Ja bym psów do takiego hoteliku nie oddała. Powód prosty - byłby to dla nich ogromny stres. Wolałabym już sama z własnego wesela wyjść i psy wyprowadzić na moment, niż oddawać je do psiego hotelu.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez Barbel » 2013-06-11, 17:30

Ja znam hotelik, w którym warunkiem przyjęcia psa jest uprzednia wizyta weekendowa - celem zorientowania się jak zierzę reaguje na nowe otoczenie. Hotel hotelowi nie równy.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Następna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron