Dlaczego pies je trawę

Moderator: Anirysova

Re: Dlaczego pies je trawę

Postprzez iwona_k1 » 2009-06-12, 23:57

No to sie troszkę uspokoiłam....Zjawisko to dość powszechne jak widać ;-)
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Dlaczego pies je trawę

Postprzez Apcik » 2009-06-13, 19:31

z tego co zasłyszałam kiedyś to psy się 'pasą' jak ma padać.. u nas się potwierdza, Cezary podskubuje trawkę a potem zaczyna padać :->
jak mu coś na żołądku nie siądzie to zżera przez siatkę od sąsiada taka starą i suchą a potem wymiotuję :-?
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: Dlaczego pies je trawę

Postprzez kerovynn » 2009-06-16, 12:13

Eśka tez się pasie dla przyjemności - podskubuje sobie źdźbła tu i ówdzie. Jak chce zwymiotować to robi to bardziej nerwowo i wciąga co popadnie - trawa, liście. Zima parę razy w takich okolicznościach podrzucałam jej garść siana gdyż z braku trawy wciągała śnieg i to dość łapczywie.
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Dlaczego pies je trawę

Postprzez kovu55 » 2009-06-16, 15:38

he he Asiu - to ten Twoj Cezary jako pan pogodynek mógłby pracować :mrgreen: swoją drogą czytałam ostatnio w PP o mitach związanychy z psimi zachowaniami i właśnie był poruszony wątek psa jedzącego trawę - a deszczem ;-)

ja to już swojej nie pozwalam jeść tak łapczywie trawy, na zimne wole dmuchać po tym jej skręcie żołądka, jeszcze mi się zaczopuje i kurcze znowu trzeba będzie ją kroić... a od zbyt dużej ilości połkniętej trawy może się zrobić czop w jelitach, jeśli oczywiście pies tego nie zwymiotuje, ale nie straszę już, bo to tylko sporadyczne przypadki na szczęście ;-)
Ostatnio edytowano 2009-06-16, 15:41 przez kovu55, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kovu55
 
Posty: 115
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-26, 23:47
Lokalizacja: Koszalin
psy: Bella berneński pies pasterski

Re: Dlaczego pies je trawę

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-06-16, 15:40

moje kluchy tez sie mloda pasa:) a jak cos na zoladku siedzi to zuja taka szeroka ostra trawe:)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Dlaczego pies je trawę

Postprzez Olcia » 2010-05-18, 13:28

Coś dziwnego dzieje mi się z psem i nie wiem, jak mam na to reagować.
W zeszłym tygodniu, podczas naszej nieobecności, Negra bawiła się w domu w ogrodnika. Strąciła z okna doniczkę z kaktusem. Pysk miała niepokłuty, same kaktusy były całe, ale ziemia rozwalona po mieszkaniu. Wczoraj to samo, ale z bazylią. Skojarzyłam to z żarciem trawy (tej grubej i ostrej) w niedzielę na PT. Stała przy kępkach i jak krowa żuła źdźbła. Zakładam więc, że nie interesował jej kaktus, ale np. korzonki albo sama ziemia. Dziś mama powiedziała, że podczas pobytu u niej (ponad tydzień temu) wybierała z doniczki ziemię, nosiła na dywan i zjadała.
Wiem, że jedzenie trawy może oznaczać niestrawność, ale ziemia? Może brakować jej jakichś mikroelementów? Jeśli tak, to jakich - co takiego ziemia zawiera? Mam czekać, aż jej przejdzie, czy podać jakieś składniki, sałatę, warzywa? czy mam od razu uderzać do weta? Dodam, że Negra je suchą karmę Regal Petfood, jeśli to ma jakieś znaczenie. Nigdy wcześniej nie jadła ani trawy, ani ziemi. Kupki ma normalne i twarde, w niedzielę zwymiotowała raz, ale skąpo - sama ślina i nitka makaronu.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Dlaczego pies je trawę

Postprzez Hekate » 2010-05-18, 14:51

taką wypowiedź lek. wet. znalazłam na forum krakvetu, wprawdzie tam wątek dotyczył nowotworów, ale pojawił sie właśnie aspekt zjadania ziemi.
"zjadanie ziemi może być objawem niedoborowym z reguły mikro, makro elementów. Dużo rzadziej brakuje witamin. Samo zjadanie ziemi nie oznacza samego nowotworu śledziony ale zwierzę może sygnalizować chorobę przewodu pokarmowego . Należy więc wykluczyc te choróbska lub podać preparat witaminowo - mineralny."
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Dlaczego pies je trawę

Postprzez Busola » 2010-05-18, 19:14

Olcia napisał(a): ... Kupki ma normalne i twarde, w niedzielę zwymiotowała raz, ale skąpo - sama ślina i nitka makaronu.

hmm, czy to był na pewno makaron? :roll:
kiedy była odrobaczana?
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Dlaczego pies je trawę

Postprzez anula » 2010-05-18, 19:22

o tym samym pomyślałam
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Dlaczego pies je trawę

Postprzez kreska » 2010-05-18, 20:28

Nagla chec do zjadania roznych nie typowych rzeczy moze swiadczyc o chorobie ukladu pokarmowego, połknięciu czegos niestrawnego lub jak pisza dziewczyny o...robalach :roll:
Jesli pies zjada duze ilosci trawy , zywiony jest sucha karma i wyeliminowalismy wszystkie inne powody zdrowotne to nalezy sprobowac zmienic karme :roll:
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Dlaczego pies je trawę

Postprzez anula » 2010-05-18, 20:40

Sawa i Junka też podjadają trawę, taką o szerokich źdźbłach.
Nasz wet obadał dziewczyny (odrobaczam regularnie) i rzekł bardzo poważnie, że trawa na wiosnę jest niezwykle soczysta i smakowita. :mrgreen: Tak to powiedział, że już miałam chęć zapytać czy próbował :lol:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Dlaczego pies je trawę

Postprzez Olcia » 2010-05-18, 21:30

Tak, to była na pewno nitka makaronu, bo dałam ją jej ze dwie minuty wcześniej. Ale na świętego spokoju przejdziemy się do weta.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Dlaczego pies je trawę

Postprzez Busola » 2010-05-19, 08:52

anula napisał(a):Sawa i Junka też podjadają trawę, taką o szerokich źdźbłach.
Nasz wet obadał dziewczyny (odrobaczam regularnie) i rzekł bardzo poważnie, że trawa na wiosnę jest niezwykle soczysta i smakowita. :mrgreen: Tak to powiedział, że już miałam chęć zapytać czy próbował :lol:

chi chi, u nas jest dokładnie to samo: Dalmiska przebadana na wskroś a trawkę sobie zajada regularnie, i nie wybrzydza - każda trawka jest mniamniuśna :lol:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Dlaczego pies je trawę

Postprzez Ewelina » 2010-08-10, 18:18

Mój pies podskubuje trawe, bo chyba lubi. Nic mu sie na razie nie dzieje. Tyle, że na działce nie mamy jeszcze normalnej trawy tylko w niektórych miejscach pesz i to właśnie tą trawe mój szczeniak skubie. Czy pesz mu nie zaszkodzi jak ją je ?
Ewelina
 
Posty: 9
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-09, 10:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Dlaczego pies je trawę

Postprzez annasm » 2010-08-11, 21:38

Moje jedzą perz - codziennie każdy sobie poskubie. Tak dla sportu bo efektów żadnych nie ma.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Dlaczego pies je trawę

Postprzez Majszczur » 2010-08-11, 21:44

A mój leniuszek Grandzioszek trawkę skubie chętnie, ale jeszcze chętniej zjada... świezo skoszoną :shock:
Łyka "garściami", nie wymiotuje tylko potem wydala jak koń trawiaste brykiety tylko ciemniejszej barwy niż końskie pączki :roll: :shock: :mrgreen:
Nie mam pojęcia po co to robi skoro nie wymiotuje, więc nie oczyszcza sobie w ten sposób przewodu pokarmowego...?
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Skręt żołądka.....

Postprzez Barbel » 2012-11-19, 09:10

Magda - podgryzać wolno ale nie paść się przeokrutnie.
Lucjan mój, mupet co to wiadomo czym nie grzeszy, ma zwyczaj nażerac się trawą kiedy jest głodny. Nic to, że w misce chrupki - brzuuuuuszek mnie booooli ( nie ważne, ze z głodu).Potem brzuch jak deska albo inna stal i jeszcze większy problem.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Skręt żołądka.....

Postprzez kerovynn » 2012-11-19, 10:54

Solonek napisał(a):dyszala chwile po wymiotach, ale juz normalnie oddycha, nie kreci sie, lezy na poslaniu. Dzisiaj apetyt miala jak zwykle czyli posilek dopiero o 14 (i to wlasnie jedzenie Aresa), rano nie chce jesc. Brzuch ma miekki

Moja Eśka strasznie łapczywie je i połyka duże kawałki, dlatego teraz bardzo rzadko daję jej kości, bo po każdej były wymioty - wylatywał większy kawałek kości w wiązce trawy, którą uprzednio dość nerwowo zjadła.
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Skręt żołądka.....

Postprzez Aga-2 » 2012-11-19, 12:40

Jeśli kość wylatuje w wiązce trawy, to może ta trawa osłania ściany przewodu pokarmowego przed ostrymi kawałkami kości? Moje stado też się pasie regularnie. Ja tylko pilnuję, żeby nie skubały po nawożeniu dolistnym, czy opryskach roślin. Inna sprawa, że one nie jedzą tej trawy, czy zbóż jakoś łapczywie, ale poskubać lubią ;)
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Skręt żołądka.....

Postprzez Solonek » 2012-11-19, 14:10

Sonia trawę podskubuje okazjonalnie, kilka "gryzów" i jej wystarczy, wczoraj nie jadła chyba, a przynajmniej ją nie wymiotowała. Ogólnie miałam spokój później, musiała to być chwilowa niestrawnosc, albo jej na zoladku ta skorka stanela, ale co się nerwów najadłam to moje...
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Choroby układu pokarmowego, zatrucia i alergie pokarmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość