Trzymajcie kciuki za Akselka!!!

Moderator: Anirysova

Re: Trzymajcie kciuki za Akselka!!!

Postprzez Aksel » 2012-04-06, 14:29

Aksel ma 7 miesięcy!!! Jedyne co mógł połknąć to kawałek piłeczki tenisowej ale raczej nie bo żuł i wszystko wyplówał bo było w dywanie jak wrócilam z pracy! Poczekam jeszcze dziś ale jutro jak bedzie tak samo jadę i nie wyjdę bez tych badań. Przysięgam!!!!
Aksel
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-19, 10:06
psy: Aksel

Re: Trzymajcie kciuki za Akselka!!!

Postprzez MB » 2012-04-06, 15:37

Jednak możliwość połknięcia fragmentu istnieje.
Optymistyczna wersja, że połknął kawałek i za jakis czas go wydali.
Mniej optymistyczna, że połknął, ale nie wydali, że działa na niego toksycznie materiał, z którego piłeczka była zrobiona (dlatego tak ważne jest badanie krwi, gdyby coś się działo w tym kierunku, to by wyszło w profilu wątrobowym). Tutaj jest możliwe, że występują objawy neurologiczne.
W obu przypadkach podawanie sterydu mija się z celem, a w drugim (jeśli coś nie tak jest z wątrobą) może zaszkodzić.
Co nie zmienia faktu, że pierwsza rzecz to sprawdzić choroby odkleszczowe.
Avatar użytkownika
MB
 
Posty: 1690
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 23:15
Lokalizacja: Mazańcowice k.B-B
psy: Wania,Konrad,Fia, Solo['] Paiko['] Sasza[']

Re: Trzymajcie kciuki za Akselka!!!

Postprzez Aksel » 2012-04-07, 10:02

Steryd działa!!!! Akselek zachowuje się od wczoraj jak normalny pies!!! Wcina filety z kurczaka i podaje mu czerstwy biały chleb oraz w malej ilości biszkopty pije wodę po posiłku i po spacerku!!! i robi duzoo siusiu ale to normalne po tych lekach tak powiedziała pani wet !!! tylko jedyne co mnie martwi to brak kupki !! Od wczorajszego popołudnia jej nie było!!!! Ale widać jak nasz piesek jest szczęśliwszy!!! Trzymajcie kciuki oby tak do wtorku i żeby badania krwi były dobre!!!
Aksel
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-19, 10:06
psy: Aksel

Re: Trzymajcie kciuki za Akselka!!!

Postprzez goslava » 2012-04-07, 21:41

trzymamy kciuki moooocnoo!!!!!!
Avatar użytkownika
goslava
 
Posty: 407
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-16, 12:33
Lokalizacja: okolice Płocka
psy: Diana
Hodowla: Słońca Łan FCI

Re: Trzymajcie kciuki za Akselka!!!

Postprzez Aksel » 2012-04-08, 00:05

Witam!!
Powiem Wam że od wtorku Akselek nie był tak aktywny jak dzisiaj!!! Modlę się by to się nie zmieniło !! Kupka była malutka , ale niestety dalej biegunkowa!!! Akselek zaczął znów jeść jarmę którą dał mu weterynarz:) Trzymajcie trzymajcie mooooooccccnoooo!!!!!
Aksel
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-19, 10:06
psy: Aksel

Re: Trzymajcie kciuki za Akselka!!!

Postprzez ewazoltowska » 2012-04-08, 11:35

Trzymamy nie daj sie maluchu .Oby sie udało zdiagnozować co dolega Akselkowi.
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Trzymajcie kciuki za Akselka!!!

Postprzez Aksel » 2012-04-09, 12:09

Witam!!
Kurcze Akselek dziś w nocy dostał bardzo silnej biegunki!!! Ale to chyba dlatego ze dałam mu za dużo jedzenia!!! Zaczął jeść swoją karmę suchą i masz!!! Dziś dostał kurczaka z ryżem i jak na razie nie woła na kopkę!! Czy to może być spowodowane tym jedzeniem?? Dodatkowo miał bardzo cieply nosek!! A jak zrobił kupkę robił sie zimny!!
Aksel
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-19, 10:06
psy: Aksel

Re: Trzymajcie kciuki za Akselka!!!

Postprzez ewazoltowska » 2012-04-09, 13:52

Biedny maluszek a czy mierzyłaś mu temperaturę ? nosek nie zawsze jest wskażnikiem . Krucze to mi wygląda na silne porażnienie jelit moze jednak kawaleczek pileczki ? poza tym wiem od mojego weta ,że przy stanach zapalnych gardła też mogą wystąpić biegunki. Pozostaje czekać do jutra na wyniki. Moim zdaniem przydałoby sie RTG z kontrastem /czy coś nie zalega w jelitach/.W tej sytuacji wolałabym go trochę przegłodzić /niewielkie ilości mocno rozgotowanego ryżu /nie wiem jak do tej pory reagował na kurczaka -zdarza się ,że uczula.Czy dajesz mu siemie lniane /gluty do picia -nie na sucho/ ?osłaniają jelita
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Trzymajcie kciuki za Akselka!!!

Postprzez kreska » 2012-04-09, 13:58

Aksel napisał(a):Witam!!
Kurcze Akselek dziś w nocy dostał bardzo silnej biegunki!!! Ale to chyba dlatego ze dałam mu za dużo jedzenia!!! Zaczął jeść swoją karmę suchą i masz!!! Dziś dostał kurczaka z ryżem i jak na razie nie woła na kopkę!! Czy to może być spowodowane tym jedzeniem?? Dodatkowo miał bardzo cieply nosek!! A jak zrobił kupkę robił sie zimny!!

czy mozecie zmienic weterynarza?sterydy nie sa "lekarstwem", nie wylecza a jedynie "przykryja" prawdziwe podloze jego dolegliwosci :-> czy oprocz sprawdzania temperatury na nosku sprawdzaliscie jej wysokosc termometrem?
Przy dlugotrwalej biegunce powinien dostawac kroplowki.
Kiedy go odrobaczaliscire i czym?

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Trzymajcie kciuki za Akselka!!!

Postprzez Aksel » 2012-04-09, 14:27

Odrobaczany był 21.02.2012 nastepne ma 21.05.2012 a ODROBACZALIŚMY GO Milbemaxem firmy Novartis tem wynosi teraz 38,2 takze temperatury nie ma!!! Kurczaczka dostaje bardzo drobno pokrojonego z ryżem i czasem kromeczka czerstwego chlebka tez dobrze pokrojoną!! Na dworze jest szczęśliwy wesoły skacze biega nosi patyki a w domku cały czas spi!!! Dodam że w sobote kupka była już normalna i całą niedz też twarda ładna i bez krewki!! Dopiero na wieczor tak jakoś go pogoniło!! Dziś rano zrobił małą kupkę sraczkę a teraz na razie nie woła!! Właśnie zjadł kurczaczka a o 16 idziemy na spacerek!!
Aksel
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-19, 10:06
psy: Aksel

Re: Trzymajcie kciuki za Akselka!!!

Postprzez Cefreud » 2012-04-09, 15:43

tak naprawdę wszyscy tu wróżymy z wusów. Bez badań i na odległość trudno coś poradzić. Na pewno przy długotrwałej biegunce odpuściła bym sobie suchą karmę. Biegunka może być też objawem nietolerancji na któryś ze składników jedzenia-kurczak, zboża to najczęstsze alergeny.
Biegunka występuje tez przy zapaleniu gardła, lub przy ciele obcym w żołądku, moze tez być objawem problemów z trzustką itd.
Na pewno radzę sprawdzać ilość płynów, zrezygnować z urozmaiconego pokarmu i ja bym jeszcze podała smectę czy wegiel.Na pewno nie zrezygnowała bym z konsultacj z wetem.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Trzymajcie kciuki za Akselka!!!

Postprzez Ella » 2012-04-09, 19:24

Doradzam też obok wyżej wymienionych badań,kilkukrotne badanie kału na obecność pasożytów ,zwłaszcza cyst lamblii-Preparat Milbamox ma dość wąskie spektrum działania,nie działa na glisty i na lamblie- brałabym pod uwagę również lambliozę-u mojej Joki objawy były podobne -biegunki(do 15 kupek na dobę!!!),kupki z dużą ilością śluzu i krwi.Wcześniej była odrobaczana standartowymi środkami.Po kuracji Aniprazolem (5 dni) wszystkie objawy ustąpiły.
Drugą rzeczą ,którą wzięłabym pod uwagę to karmy-często te zawierające kurczaka i zboża alergizują ,Jednak przy alergii najczęściej występują oprócz biegunek inne objawy-łupież,krostki,świąd skóry.
Psiaka musi zbadać myślący weterynarz,podanie sterydu raczej jest błędem w sytuacji Akselka.Chyba ,że rozpoznano zdecydowanie alergię,ale wówczas powinny być też zalecenia co do diety.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Trzymajcie kciuki za Akselka!!!

Postprzez MB » 2012-04-09, 21:55

Milbemax działa na nicienie (glista psia), tęgoryjce, tasiemce, włosogłówkę, stosowany również w zapobieganiu dirofilariozie.
Avatar użytkownika
MB
 
Posty: 1690
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 23:15
Lokalizacja: Mazańcowice k.B-B
psy: Wania,Konrad,Fia, Solo['] Paiko['] Sasza[']

Re: Trzymajcie kciuki za Akselka!!!

Postprzez Ella » 2012-04-09, 22:32

Nie wiedziałam,że na nicienie działa(czytałam co innego,ale dużo jest różnych opracowań ,więc mogę się mylić)),ale na lamblie na pewno nie,analizowałam zestawienie preparatów odrobaczających na forum MOLOSY,bo miałam problem z lambliami u Jokasty .Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Trzymajcie kciuki za Akselka!!!

Postprzez MB » 2012-04-10, 09:15

Działa na pewno na nicienie, sprawdzone "na własnej skórze" Kondziorka.
Tutaj ulotka http://www.ah.novartis.com/products/en/ ... _dog.shtml
Na lamblie nie działa.
Avatar użytkownika
MB
 
Posty: 1690
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 23:15
Lokalizacja: Mazańcowice k.B-B
psy: Wania,Konrad,Fia, Solo['] Paiko['] Sasza[']

Re: Trzymajcie kciuki za Akselka!!!

Postprzez Aksel » 2012-04-10, 18:02

Witajcie!!
Są wyniki krwi i są bardzo dobrze to nie żaden wirus!! A kselek czuje sie już dobrze!! Oprócz luznej kupki- ale nie biegunki już nic go nie męczy!! Pani weterynarz powiedziała że to przez bóle neurologiczne ale one tez ustąpiły po lekach!!! Jeszcze 3 dni będzie dostawał lekarstwo i zobaczymy!! Oby już było ok!!! Poradzicie coś na luzną kupke??
Aksel
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-19, 10:06
psy: Aksel

Re: Trzymajcie kciuki za Akselka!!!

Postprzez Aksel » 2012-04-10, 18:04

Dodam jeszcze że to nie jest spowodowane zadną chorobą tylo mogło go przewiać i poprostu zle się czuł!! Tak Pani wet to wytłumaczyła!!
Aksel
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-19, 10:06
psy: Aksel

Re: Trzymajcie kciuki za Akselka!!!

Postprzez Cefreud » 2012-04-10, 20:25

zostaje nietolerancja pokarmowa.Testy lub dieta eliminacyjna-wycofujesz 1 produkt i sprawdzasz reakcję, jak nie ten testujesz następny
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Trzymajcie kciuki za Akselka!!!

Postprzez Aksel » 2012-04-12, 18:56

Witam!!
Akselek ma sie już bardzo dobrze <hura> !!! Zaczyna robić normalne kupki!! Na razie jesteśmy na filetach z kurczaka z ryżem prawie rozgotowanym!!! Dopóki kupka nie będzie 100 procent ładna to tak będę go karmić!! Może po tyg dodawać będę karmę!! Buziaki i dziękuje za rady!!
Aksel
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-19, 10:06
psy: Aksel

Re: Trzymajcie kciuki za Akselka!!!

Postprzez goslava » 2012-04-12, 21:14

no to super!! zdrówka Akselku :-D :-D :-D
Avatar użytkownika
goslava
 
Posty: 407
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-16, 12:33
Lokalizacja: okolice Płocka
psy: Diana
Hodowla: Słońca Łan FCI

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Choroby układu pokarmowego, zatrucia i alergie pokarmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości