Spacery ze szczeniakiem

Dyskusje na temat 4 ras Szwajcarskich i wszystkiego co się z nimi wiąże

Spacery ze szczeniakiem

Postprzez MRUCZanka » 2008-07-08, 23:32

Benio ma w tej chwili 3 miesiące, jest z nami już prawie trzy tygodnie, od tygodnia staramy się wychodzić regularnie na spacerki po okolicy. W związku z tym mam do was pytanie - jak długi może być taki spacerek z bernem,żeby go nie zamęczyć? Czy kilometr takiego powolnego łażenia ( bo już powoli nie szarpie, zaczyna kumać chodzenie na luźnej smyczy :mrgreen: ) to nie za dużo? Chciałabym przejść z nim do końca swojej ulicy (ok 900 metrów w jedną stronę), ale czy to nie będzie za dużo? :roll:
Czy dziennie rano i wieczorem spacer około godziny (powoli) to nie za dużo?? :oops: Bo się naczytałam w książce, że nie powinien tyle chodzić i teraz mam wyrzuty sumienia że go zamęczam... :oops:
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: Spacery ze szczeniakiem

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-07-09, 07:38

To zależy od psa czy za dużo czy nie. Jeżeli ma siłę iść, chodzi chętnie, nie przysiaduje za dużo po drodze to czemu nie :?: Niech wyrabia mięśnie i zasuwa ;-) Nie zaszkodzisz mu tym z całą pewnością ;-)
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Spacery ze szczeniakiem

Postprzez Anuta » 2008-07-09, 09:04

Piesek powinien chodzić w swoim tępie. Nauka chodzenia na smyczy (krótko przy nodze) powinna trwać kilka ninut i stopniowo się wydłużać. jednak, gdy piesek będzie się bronił, szarpał, trzeba dać mu odpoczęć. Z tego względu odchodzenie zbyt daleko jest ryzykowne. lepiej pozwolić mu pobiegać bliżej domu, by łatwo mógł wrócić.
Nie należy zmuszać do nadmiernego ruchu. Można zachęcać, gdy nie chce biegać, ale gdy odmówi dać mu spokój, niech odpocznie.
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Spacery ze szczeniakiem

Postprzez Oli i Appek » 2008-07-17, 18:29

Nasz Appenzeller Argon ma 3 i pol miesiace i z nami jest prawie 4 tyg.
Ja z nim wychodze 2 razy dzienie na dlugi spacer.( na 30min.)
Tak to tylko pod dom.(10-15min)
Avatar użytkownika
Oli i Appek
 
Posty: 302
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-15, 15:00
Lokalizacja: Wieden
psy: Argon (Appek) vel Dream ŠŤASTNÁ BERJANKA

Re: Spacery ze szczeniakiem

Postprzez Madzia » 2010-01-01, 13:44

Mój Max ma 3 miesiące. Jak wzieliśmy go na samym początku to nie miałam smyczy i chodził równo przy nodze (szok :shock: ) na 2-gi dzień kupiliśmy obroże i smycz..nie mógł sie przyzwyczaić ale wieczorem juz zapominał że ma cos na szyi. Na 3-4 dzień chodzi już super..
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Spacery ze szczeniakiem

Postprzez panibunia » 2010-03-16, 15:57

My Sally mamy od tygodnia. Powiem Wam szczerze, że na początku staraliśmy się chodzić z nią bez smyczy, jednak zaczęła spieprzać i teraz ma zakładaną obroże i podpinaną smycz.... Przez cały weekend z nią walczyliśmy bo buntowała się i nie chciała chodzić. Uciekała "gdzie pieprz rośnie" jak widziała obroże, teraz jest ok :) Co do chodzenia "na smyczy" no to mam swój sposób. Biorę smakołyk i jak nie chce iść to jej go pokazuje, a ona od razu podbiega. Sally nie ma też problemów z pojmowaniem, że nie załatwiamy się w domu a na dworze. Także pod tym względem jest super!! :D
panibunia
 
Posty: 14
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-10, 20:45
psy: berneński pies pasterski

Re: Spacery ze szczeniakiem

Postprzez Madzia » 2010-03-17, 09:49

Trzeba "przełamać psa" by wiedział że spacery są dobre i cikawe..
A jak robi siuku w domciu to szybciutko brać ją na dwór..nawet jak już prawie skończyła ;-)
mówię wam że szybko się oduczy :lol:
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Spacery ze szczeniakiem

Postprzez basia4 » 2011-10-08, 14:49

mój Fredi od początku bardzo ładnie chodził na smyczy wcale nie ciągną tylko szedł przy nodze <okok>
basia4
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-08, 13:59
psy: duży szwajcarski pies pasterski

Re: Spacery ze szczeniakiem

Postprzez Kociak32 » 2011-10-27, 00:20

trzeba nauczyć psa, mój tak slicznie chodzi :)
Kociak32
 
Ostrzeżeń: 0


Powrót do Szwajcarskie Psy Pasterskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości