Berneńczyk uczulenie na karmę pomocy

Moderator: Anirysova

Berneńczyk uczulenie na karmę pomocy

Postprzez truski26 » 2011-10-15, 18:35

witam bardzo prosze o pomoc. Moj 6 letni piesek chyba jest uczulony na karme ROYAL CANIN SPECIAL CLUB ALL BREED ADULT TRAD, wygryzł sobie sierść do skóry, weterynarz mówil ze to może być pchła bo w okolicy ogona...
ale dziś dostał karmę i znów zaczął sie gryźć wiec raczęj wątpliwości juz nie mam. Bardzo prosze mi poradzić jaką karmę mam teraz kupić najlepiej nie bardzo drogą na początek dziekuje i czekam na pomoc bo musze szybko mu coś kupić...
Avatar użytkownika
truski26
 
Posty: 74
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-15, 18:31
psy: Parys [*]

Re: Berneńczyk uczulenie na karme pomocy

Postprzez Tańka » 2011-10-15, 20:59

A nie ma zapchanych gruczołów okołodbytowych? Upewnij się, bo mój strasznie gryzł ogon i były to te gruczoły. Niestety w sprawie karmy nie poradzę :( Może mu trochę pogotuj, żeby odetchnął od suchego? W dziale Żywienie powinny być ciekawe dla ciebie wątki.
Tańka
 
Posty: 1281
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-15, 19:31
psy: Yokozuna z Deikowej Doliny (*), Echo mix

Re: Berneńczyk uczulenie na karme pomocy

Postprzez truski26 » 2011-10-15, 21:54

w sumie juz wiem że chyba wrócę do karmy purina którą jadł wcześniej bo wyczytalam ze bedzie dobra dla psów z tymi problemami. Ale gotowane jedzonko też nie zaszkodzi dzieki:)
Avatar użytkownika
truski26
 
Posty: 74
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-15, 18:31
psy: Parys [*]

Re: Berneńczyk uczulenie na karme pomocy

Postprzez saba&mlis » 2011-10-15, 22:13

Moj poprzedni pies Bono[*] tez wygryz sobie taka dziura, Saba jest alergiczka (czy na jedzenie nie wiem, pewnie tak, stwierdzone ma ze jest uczulona na roztocza i pylki) ale moge powiedziec jedno, proby zmian karm, niewiele tu pomaga. Jak u psa zaczna sie uczulenia to po zmianie karmy za jakis czas pies uczula sie skladniki w nowej karmie, a sklonnosc do alergi poglebia sie i coraz wiecej czynnikow psa uczula.
Mozesz sprobowac karm rybnych, polecane dla psow z alergia (ale dodam nie wszystkie psy je lubia): Taste of the Wild Pacyfic Stream lub Fish4Dogs
Jesli to atopowe zapalenie skory (tak bylo u Bona) spowodowane przez pchly(czy pies jest nakroplony?), to po odczuleniu (niestety sterydami) na jakis czs przechodzi. Warto tez zbadac kal na pasorzyty i faktycznie sprawdzic gruczoly okoloodbytowe. Podaje sie tez preparaty z 'omegami" np olej z ryby. Ja obecnie probuje na jakis czas przestawic psa na gotowane zeby sprawdzic czy to cos zmieni, dac psu "odpoczac" od sztucznego (niestety nie widze mozliwosci przejsc na takie karmienie na stale)
tu cos wczesniej pisalam
viewtopic.php?f=90&t=7115#p254916
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Berneńczyk uczulenie na karme pomocy

Postprzez truski26 » 2011-10-16, 01:07

tzn tak jadł purina dog chow bylo ok , pozniej przez miesiac royal canin bylo ok, potem royal canin z innymi składnikami i sie problem zaczął. Dostał wczoraj od weterynarza lek na pchły i na świerzba jednocześnie advocate czy jakoś tak . Dziś dostał karmę i znów zaczał sie gryzc a wczoraj wieczorem było spokojnie jak juz nie jadł . Wiec stąd ten pomysł że to jednak od tej karmy. On nie tylko jada suchą karme takie domowe jedzenie czasem też . Ale dziekuje poszukam gdzieś tego oleju:)
Ostatnio edytowano 2011-10-16, 16:33 przez truski26, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
truski26
 
Posty: 74
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-15, 18:31
psy: Parys [*]

Re: Berneńczyk uczulenie na karme pomocy

Postprzez kerovynn » 2011-10-16, 10:05

Eśka uczulona jest na nadmiar kurczaka - jak czasem trochę zje to nic nie jest, ale przy regularnym karmieniu od razu ma czerwone, swędzące uszy. U nas doskonale sprawdziła się JOSERA Pure Lamb & Rice. 15 kg kosztuje około 120 zł - w zależności od rodzaju oferty.
Tańka napisał(a):A nie ma zapchanych gruczołów okołodbytowych? Upewnij się, bo mój strasznie gryzł ogon i były to te gruczoły.


Nasz dalmatyńczyk miał tak samo - warto sprawdzić.
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Berneńczyk uczulenie na karme pomocy

Postprzez saba&mlis » 2011-10-16, 10:07

Na efekty musisz poczekac dluzej niz dzien, dwa a karme radze zmienic, tez moze nie z dnia na dzien tylo stopniowo, ja poza tymi co juz podalam karmie Sabe na zmiane takimi:
Lukullus Wołowina charolaise i pstrąg
Arden Grange Adult Large
Taste of the Wild High Prairie
Mozna sprobowac Acana(uwaga ma sporo ziol i niektore psy ich nie toleruja), Orijen, Natural Dog Food Company, Koeber's, Vollmers, Magnusson, Canine Caviar, Yarrah, Grau
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Berneńczyk uczulenie na karme pomocy

Postprzez truski26 » 2011-10-16, 16:44

dziekuje wszystkim za porady :)
mam jeszcze jedno pytanie czy to wygryzione miejsce bez siersci zagoi sie samo? czy trzeba stosować jakis lek? weterynarz nic dał, a pies to miejsce liże, nie da sie dotknąć wiem że go boli. Znalazłam w internecie takie tabletki:

http://www.kuchniapupila.pl/pies/zdrowi ... p156259601

stosował może ktoś?
muszę coś mu kupić bo nie chcę żeby miał "placek" bez sierści :(
Avatar użytkownika
truski26
 
Posty: 74
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-15, 18:31
psy: Parys [*]

Re: Berneńczyk uczulenie na karme pomocy

Postprzez Kamil » 2011-10-16, 17:05

Może on ma po prostu hot-spoty ? viewtopic.php?f=92&t=1034
My znowu zwalczamy przy ogonie :-/
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Berneńczyk uczulenie na karme pomocy

Postprzez saba&mlis » 2011-10-16, 17:13

Bonichowi samo odroslo, ale przy wszystkich klopotach skornych stosuje do przemywania MANUSAN (rmocno rozcienczony tak zeby byl lekko rozowy), srodek uzywany przez weterynarzy.
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Berneńczyk uczulenie na karmę pomocy

Postprzez Marzena.zlotanimfa » 2011-10-17, 06:42

Witam.
Spróbuj karmy Super Premium Protec Dermato-Flatazor,to karma dla psów cierpiących na wysypki,drapiących się często,mających delikatna skórę i sierść.Manusan jak najbardziej wskazany,pisałam już o tym na forum o Dużych.
Avatar użytkownika
Marzena.zlotanimfa
 
Posty: 259
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-05, 19:40
Lokalizacja: Warszawa
psy: Duży Szwajc Pies Past. Atena, Nastka, Berta, Diana
Hodowla: Złota Nimfa

Re: Berneńczyk uczulenie na karmę pomocy

Postprzez truski26 » 2011-10-17, 12:28

a znacie jakiś srodek na apetyt? kolejny problem:)
Avatar użytkownika
truski26
 
Posty: 74
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-15, 18:31
psy: Parys [*]

Re: Berneńczyk uczulenie na karmę pomocy

Postprzez kerovynn » 2011-10-17, 13:56

truski26 napisał(a):a znacie jakiś srodek na apetyt? kolejny problem:)

na brak czy nadmiar apetytu? ;-)
Jesli brak apetytu nie jest wynikiem choroby, to można nieco przegłodzić psa - nie je, to zabieramy miskę.
Albo dosmaczać karmę - u nas Robin lubi powybrzydzać więc dodaję trochę pasztetu, albo łyżkę śmietany, jogurt, suszona rybę (nareszcie się do niej przekonał). Aczkolwiek ktoś na forum pisał, że ... chyba dosmaczał masełkiem i pies wylizywał to masełko a chrupki wypluwał :mrgreen:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Berneńczyk uczulenie na karmę pomocy

Postprzez truski26 » 2011-10-17, 20:43

hehe no raczej na brak apetytu :) ale to prawda jak sie trochę go przegłodzi to zje dzis wieczorem troche zjadł gotowanego :) miske też zabieramy jak do końca nie zje. A czy odrobaczacie swoje pieski raz w roku? są jakies takie tabletki które można kupić bez wizyty u weterynarza? bo słyszałam że pies moze miec też robaki nawet w sercu. Był odrobaczany w tym roku ale nie wiem czy te tabletki działają na wszystko:)
Avatar użytkownika
truski26
 
Posty: 74
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-15, 18:31
psy: Parys [*]

Re: Berneńczyk uczulenie na karmę pomocy

Postprzez Anna Rozalska » 2011-10-20, 19:35

ja nie odrobaczam tabletkami, tylko na wiosnę i na jesieni badam kał p, tzn. co drugi dzień zbieram i 3 próbki
kału jednocześnie oddaję do badania.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Berneńczyk uczulenie na karmę pomocy

Postprzez truski26 » 2011-10-28, 16:45

witam! dawno mnie tu nie było moj pies na szczescie dochodzi do zdrowia:) kupiłam mu olej rybny Ariovital 250ml
jak to sie stosuje? to dwu składnikowy olej , może ktoś wie? wystarczy zmieszać ze soba te 2 składniki?:))
pozdrawiam
Avatar użytkownika
truski26
 
Posty: 74
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-15, 18:31
psy: Parys [*]

Re: Berneńczyk uczulenie na karmę pomocy

Postprzez PaniBisiowa » 2011-10-28, 21:29

Nigdy tego nie stosowałam u swojego futra ale jeśli jest to produkt dwufazowy (jak np. odżywki do włosów 8-) )to pewnie trzeba dobrze wstrząsnąć, żeby wszystko się ze sobą połączyło i podać odpowiednią dawkę. Ja natomiast podawałam Efa Olie na problemy sierściowe. Warto również zajrzeć do działu Suplementy, witaminy i odżywki ;-)
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)


Powrót do - Choroby układu pokarmowego, zatrucia i alergie pokarmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości