jaki odkurzacz

Re: jaki odkurzacz

Postprzez BASTARD » 2010-11-07, 17:15

a jakie macie doświadczenie z automatycznymi odkurzaczami? Chcieliśmy sobie sprawic irobot scooba, ale niewiem czy sie nie "zajedzie" przy naszym sierściuchu ;-)
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: jaki odkurzacz

Postprzez Wydra » 2010-11-07, 17:24

To urządzenie ma wyjątkowo mały zbiorniczek na śmieci,fakt, że mocno je zbija ale jak dla mnie tam gdzie psy tam się nie nadaje.Miałam w domu pokaz i szału nie było :-(
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: jaki odkurzacz

Postprzez Busola » 2010-11-07, 18:08

Guard napisał(a):My mamy i polecamy Dyson animal pro DC23.
Jest to pierwszy odkurzacz, który potrafi skutecznie wyczyścić wszelkie dywany, chodniki.
Wcześniej kupowane wytrzymywały max dwa lata, a i tak nie czyściły dobrze.

potwierdzam :)
jeszcze nigdy moja wycieraczka nie była tak czysta :-P
jedynie w dniu zakupu ;-)
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: jaki odkurzacz

Postprzez Wydra » 2010-11-07, 19:06

Busola napisał(a):
Guard napisał(a):My mamy i polecamy Dyson animal pro DC23.
Jest to pierwszy odkurzacz, który potrafi skutecznie wyczyścić wszelkie dywany, chodniki.
Wcześniej kupowane wytrzymywały max dwa lata, a i tak nie czyściły dobrze.

potwierdzam :)
jeszcze nigdy moja wycieraczka nie była tak czysta :-P
jedynie w dniu zakupu ;-)

ja także potwierdzam,mam go od roku i jestem bardzo zadowolona,jedyny problem to ten, że nie odkurza sam ;-) :-D
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: jaki odkurzacz

Postprzez kerovynn » 2011-10-13, 17:33

Na ogarkowie przeczytałam, ze ktoś zachwalał "Kaśkę" - mechaniczny odkurzacz, dawniej bardzo popularny. No to sobie taki kupiłam - bo Grzesiek "ma alergię" na wycie odkurzacza a mnie się to tez udzieliło, tym bardziej że używaliśmy wyjca codziennie. No i dziś przyszła paczka. Otworzyłam, użyłam i... szczena mi opadła. Czyści lepiej i szybciej niz odkurzacz na prąd. Nie zużywa prądu, papierowych worków, nie wyje, czyści idealnie. Jedyna wada - zanim odkurzyłam cały dywan to cztery razy opróżniałam zbiorniki z kłaków bo inaczej wywlekały się z powrotem na dywan. Ale to akurat żaden kłopot. Oprócz kłaków wciąga śmieci i piasek. i kosztuje 59 zł :-D (59 razem z wysyłką)
Ostatnio edytowano 2011-10-14, 09:53 przez kerovynn, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: jaki odkurzacz

Postprzez Agnieszka » 2011-10-13, 17:46

Aniu , ja też codziennie używam Kaśki:)Raz-dwa razy w tygodniu biorę odkurzacz , ale to tylko dlatego żeby sierść z drewnianej podłogi pozbierać. <tak>
Avatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 1151
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 22:54
Lokalizacja: Granówko
psy: www.czandoria.pl

Re: jaki odkurzacz

Postprzez kerovynn » 2011-10-13, 18:00

Odkurzacz to ja będę tera używać tylko tam gdzie miotła i Kaśka nie sięgną ;-)
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: jaki odkurzacz

Postprzez kreska » 2011-10-14, 08:07

my mamy samsunga, cichutki i ma moc ;-) ale zaznaczam ze nie mamy w domu dywanow tylko dwa chodniczki <tak> pracuje juz prawie 4 lata bez zaklocen <okok> ma podwojny sysyem filtrow i na wyposazeniu specjalny worek wielokrotnego uzytku, oczywiscie mozna tez kupowac jednorazowki..
http://www.samsung.com/pl/consumer/home ... returnurl=

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: jaki odkurzacz

Postprzez Szam » 2011-10-14, 08:19

A ja po zabiciu 3 Zelmerow, dostalam od meza karchera ;D:D i dom i podworze odkurze :D niestety jest wielki :-/ ale zbiera tez wode.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: jaki odkurzacz

Postprzez Milla » 2011-10-14, 08:25

Za "Kasią" niestety nie przepadam, ale faktycznie jest dość szybka i cicha. Sama niestety mam w domu za dużo min. piachu by móc z niej korzystać, a ponieważ normalny domowy odkurzacz też niekoniecznie się sprawdzał (pomijając wycie, to połowa kłaków zostawała) przez przypadek rodzice przynieśli z pracy odkurzacz przemysłowy, nie dość, ze nie wyje (więc Maja nie ucieka na sam widok wyciągania paskudnej machiny), to jest łatwiej się wszędzie dostać, bez przepinania do kolejnych gniazdek i nie ma najmniejszego problemu z posprzątaniem piachu, włosów i wszystkiego innego.
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: jaki odkurzacz

Postprzez BASTARD » 2011-10-14, 12:10

milla716 napisał(a):przez przypadek rodzice przynieśli z pracy odkurzacz przemysłowy, nie dość, ze nie wyje (więc Maja nie ucieka na sam widok wyciągania paskudnej machiny), to jest łatwiej się wszędzie dostać, bez przepinania do kolejnych gniazdek i nie ma najmniejszego problemu z posprzątaniem piachu, włosów i wszystkiego innego.

a cóż to za odkurzacz? marka, albo nazwa jakaś ? zaciekawił mnie ten produkt

sama mam w domu 3 a właściwie 4 odkurzacze. Jakąś nowość z samsunga, bezworkowy co sobie bardzo chwalę (podobno alternatywa dla Dysona, bo też nie zmniejsza mocy wraz z zapełnianiem pojemnika na śmieci)
Jeden piorący i odkurzający na mokro Thomson, ale wielki jest i głośny więc mało go używam, i jeden bezprzewodowy z Elektrolux'a, z tego zdecydowanie najczęściej korzystam, zajmuje mało miejsca i stoi zawsze pod ręką. A czwarty to dziadek zelmer, ale już na emeryturze
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: jaki odkurzacz

Postprzez Szam » 2011-10-14, 12:11

Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: jaki odkurzacz

Postprzez BASTARD » 2011-10-14, 12:17

tak wiem, mieliśmy podobny jeszcze za czasów budowy, ale był tak przeraźliwie głośny i ciężki, także na dłuższą metę bym go nie zniosła, a milla pisze że nie wyje przeraźliwie, i że nie trzeba go przepinać co chwilę do innych gniazdek - z powodu kabla? czy może bezprzewodowy? No i wielkość? u mnie 3 piętra do odkurzenia więc nie może być zbyt cięzki
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: jaki odkurzacz

Postprzez Milla » 2011-10-14, 12:25

u nas był jeden z tańszych, bo przy jego zamierzonej pracy miał szybko ulec destrukcji, kupiliśmy MacAllistera z Castoramy i sprawdza się juz prawie pół roku (http://www.macallister.pl/ -> produkty -> odkurzacze)
u nas buczy, ale na szczęście dość cicho, mamy dwa piętra i na jednym podpięciu mogę odkurzyć, bo ma długi i kabel i tą rurę.
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: jaki odkurzacz

Postprzez BASTARD » 2011-10-14, 13:06

oki dzięki
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: jaki odkurzacz

Postprzez Olcia » 2012-07-12, 10:07

Odkopuję temat z czeluści, bo od wczoraj mamy w domu Nowego Przyjaciela - Zelmer Syrius 1.600.3 HQ - i jestem nim zachwycona.
Ja sama przyzwyczaiłam się już, że ostra sierść entlebuchera wbija się wszędzie (czasem i w skórę), a jako "psiara" nie widzę problemu w dodatkowej warstwie czarnego dywanu na dywanie właściwym - taki urok posiadania psa. Ale ponieważ spodziewamy sie dziecka, które sporo czasu będzie spędzać na podłodze (na macie, w leżaczku, pełzając, raczkując), uznałam, że sytuacja musi się zmienić.
Szukaliśmy czegoś, co poradzi sobie z powbijaną sierścią, będzie ciche i nie oskubie nas ze wszystkich oszczędności. Wspomniany model te warunki spełnia, a raczej jego wyposażenie - elektroszczotka. Chwała temu, kto wynalazł ten fenomenalny dodatek!
Wczoraj, po pierwszym uruchomieniu i kilku ruchach po dywanie z niedowierzaniem rozgarnialiśmy gęste sploty w poszukiwaniu sierści. Elektroszczotka nie tylko wyzbierała sierść psa, ale również moje długie włosy i wszelkie nitki, z którymi zwykła szczotko-ssawka sobie nie radziła. Przy tym nie trzeba było ustawiać mocy ssania na maksimum. Dodatkowo włosie dywanu zostało ładnie uniesione i z przyjemnością zrobiliśmy sobie spacer boso po dywanie ciesząc się jego puszystością.
Po odkurzeniu całości dywan wyglądał jak nowy - puszysty, jaśniejszy i bez sierści.

A co do hałasu - praca elektroszczotki jest głośniejsza niż praca samego odkurzacza (bo ma własny silniczek). Przy użyciu standardowej końcówki urządzenie tylko mruczy i bez obaw można odkurzać w nocy czy przy śpiącym dziecku.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: jaki odkurzacz

Postprzez Szam » 2012-07-12, 10:13

Mielismy takowy, umarł, nie wytrzymał ilości włosa ;-)
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: jaki odkurzacz

Postprzez Olcia » 2012-07-12, 10:20

Będę żyć nadzieją, że jednego psa zdzierży ;)
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: jaki odkurzacz

Postprzez beta68 » 2013-04-12, 22:48

Polecam Odkurzacz Zelmer Aquawelt 919.0 ST
Wkońcu nie muszę biegać z gąbką. Turboszczotka wciaga super. Jest głośny, ale skuteczny. I smrodki na dywanie po Collinie też dało się mu pochłonąć podczas prania.
Jest taki http://classic.komputronik.pl/product/9 ... _0_ST.html
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: jaki odkurzacz

Postprzez saba&mlis » 2013-04-13, 09:40

Rozpadł mi się silnik,firma nie uznała gwarancji :sciana:
nie polecam
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Czesanie czyli szczotki, grzebienie, trymery itd

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości