Chore jelito-guzek u Pretora

Moderator: Anirysova

Re: Chore jelito-guzek u Pretora

Postprzez Barbel » 2011-08-25, 14:50

Bożena - znajdź weta od koni - może Ania pompejowa by ci jakiego znalazła kumatego. A w razie wu - tam jest napisane jak to podać - każda pielęgniarka da radę.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Chore jelito-guzek u Pretora

Postprzez Bożena od Pretora » 2011-08-29, 13:45

Pretor ma juz wszczepiony Suprelorin. Niestety obdzwoniłam weterynarzy i nie chcą podawac srodka który nie jest u nich zakupiony - a nawet nie mają go w lecznicach. Jedynie w Klinice w Gdyni mieli jeszcze więc już nie czekając zdecydowalam się żeby wszczepili mu swój. Pewnie dlatego że nie chcą brać odpowiedzialności za leki nie kupione u nich. Pani wetka była bardzo miła, ale igła wielka i gruba- Pretor nawet nie drgnął jak mu wbijała. Nie ma nawet śladu, ani obrzęku ani zaczerwienienia. Żadnych objawów jak na razie. Mimo wszystko jeszcze raz dziękuję dziewczynom za załatwienie Suprelorinu z Bohumina, teraz mi został- może za pół roku , uda mi się go wykorzystać- chyba że ktoś wcześniej by potrzebował, to moge odstąpić:)
Avatar użytkownika
Bożena od Pretora
 
Posty: 760
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:20
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pretor[*] Ramzes

Re: Chore jelito-guzek u Pretora

Postprzez Bożena od Pretora » 2011-10-11, 09:53

U Pretora po Suprelorinie wszystko dobrze, ale z tym wiszeniem mamy jeszcze czasem problemy. Kupiłam mu probiotyk BioProtect , jak zażywał to kupka ok. Wziął całe opakowanie 20 tabl. po 1 dziennie. Ale jak skończyły się to po kilku dniach znowu podobnie się zaczęło. Tzn pierwsza kupka dobra, potem troszkę gorzej i wiszenie, a w domu siadanie na pupci bo chyba odbyt go troszkę swędzi lub piecze. Chciałam zapytać czy można podawać ten BioProtect cały czas?
Avatar użytkownika
Bożena od Pretora
 
Posty: 760
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:20
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pretor[*] Ramzes

Re: Chore jelito-guzek u Pretora

Postprzez Dagata » 2011-10-12, 00:26

Zdrówka dla Pretorka!
Avatar użytkownika
Dagata
 
Posty: 741
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-18, 00:20
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński
psy: Nemo, Noemi [*]

Re: Chore jelito-guzek u Pretora

Postprzez Anirysova » 2011-10-12, 09:02

Wydaje mi się, że jeżeli problem powraca, to należy szukać przyczyny.
Może powinnaś zastanowić się nad jakąś karmą specjalistyczną/weterynaryjną.

Nasz Orsi "gazował" mi mieszkanie i dotąd szukałam karmy, po której będzie OK, aż znalazłam. Też przez jakiś czas dostawał probiotyki, ale mu nie pomagały (po odstawieniu problem powracał), dopiero po Hillsie i/d mu przeszło. To było rok temu, a teraz przeszłismy na karmę dla seniorów i nadal wszystko jest OK.

Trzymam kciuki za Pretora!
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Chore jelito-guzek u Pretora

Postprzez Bożena od Pretora » 2011-10-12, 11:50

Pretor cały czas byl na ANF , ale teraz mu kupiłam Royal Canin Vetrinary Gastro Intestinal. Bardzo chętnie ja zjada. Ale Pretor tylko rano je suche, w południe i wieczorem jada ryż z indykiem albo wołowiną i warzywami. Po BioProteccie było duzo lepiej. Zobaczymy jak będzie po tej karmie. Pretor wcześniej dużo więcej gazował, ostatnio wcale. Je z ochotą, nie ma wymiotów. USG dobre, wyniki dobre. Nie mam pojęcia czemu takie ma objawy. Wetka kazała kupić czopki na hemoroidy żeby mu tam ewentualne podrażnienia złagodziły, pierwszego dał sobie włożyc, ale następne absolutnie. Wypycha i wypadają . Mowy nie ma żeby mu wsadzic.
Avatar użytkownika
Bożena od Pretora
 
Posty: 760
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:20
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pretor[*] Ramzes

Re: Chore jelito-guzek u Pretora

Postprzez kerovynn » 2011-10-12, 12:59

A nie ma jakichś maści na hemoroidy dla psów. To trudniej wypchać. Dla ludzi świetny jest Posterisan (mnie bardzo pomaga a używam raz na jakiś czas) ale nie wiem co dla psów...
ale kciuki trzymam i zdrówka Panu Psu życzę.
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Poprzednia strona

Powrót do - Choroby układu pokarmowego, zatrucia i alergie pokarmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość