Testy alergiczne

Moderator: Anirysova

Testy alergiczne

Postprzez MagdaMR » 2009-12-03, 11:21

Za poradą Cefreud zrobiłam Erze testy alergiczne. No i wyszło, że moja sunia uczulona jest na:
wołowinę, wieprzowinę, jagnięcinę, kurczaka, pszenicę, soję, kukurydzę, mleko, a także pyłki i roztocza...
Kto da więcej? :-/ :-(
Po przejrzeniu internetu wyszło mi, że mamy do wyboru jedynie trzy rodzaje karmy - TROVET kaczka z ziemniakami, 1st CHOICE kaczka z ziemniakami, MERA DOG indyk z ryżem.
Czy ktoś z Was stosował te karmy? A może znacie jeszcze jakieś inne?
Dotychczas cały czas stosowałam różne karmy z jagnięciną, jako powszechnie uważane za antyalergiczne i dziwiłam się, że nic się nie poprawia... Wynika z tego, że nie ma co eksperymentować, tylko trzeba robić testy!
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Re: Testy alergiczne

Postprzez Hekate » 2009-12-03, 11:28

sprójrz na fish4dogs, my wprawdzie zbyt krótko stosujemy tą karmę, ale jak na razie jesteśmy zadowoleni, wkońcu Altek nie pluje mi nią na każdym kroku :mrgreen:
polecam także ten artykuł http://goldenretrievery.50webs.com/kathy.html
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Testy alergiczne

Postprzez Anirysova » 2009-12-03, 11:29

To też jest dobra karma:
http://www.krakvet.pl/eukanuba-dermatos ... p-612.html

A z ciekawości, jakie testy robiłaś?
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Testy alergiczne

Postprzez MagdaMR » 2009-12-03, 12:43

AniRysTeam napisał(a):A z ciekawości, jakie testy robiłaś?

Testy z krwi, takie jak robiła Karolina od Freuda.
Znalazłam jeszcze Acanę Pacifika i chyba jej spróbuję, bo mogę kupić od ręki, a ryby wyszły w teście ok.
Era ostatnio jadła Acanę Lmab&Apple, więc myślę, że ta zmiana nie będzie dla niej zbyt szokująca.
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Re: Testy alergiczne

Postprzez Cefreud » 2009-12-03, 12:51

Trowet ma dodatek tłuszczy drobiowych-patrz kurczak

Zobacz na Premium Edge-mnie cena z lekka powala.
Ja dwa razy w tygodniu gotuję rybę z ziemniakami i jarzynami.Na śniadanko podaję tuńczyka z białym serem lub grysik na mleku.oprócz tego karmię aktualnie acaną pacyfiką.Do fisha Freud się nie dał przekonać
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Testy alergiczne

Postprzez Hekate » 2009-12-03, 13:29

Cefreud napisał(a):Do fisha Freud się nie dał przekonać

to już kwestia indywidualna smakowa, u nas dużo fajnych karm odpadło ze względu na bardzo wybujałe składy i dodatki ziołowe :roll:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Testy alergiczne

Postprzez s.z. » 2009-12-03, 13:32

Testów nie robiłam, ale mojego psa też większość rzeczy uczula. Nasz problem polega na tym, że nie chce jeść karmy (zważywszy jednak na jakość "ludzkiego żarcia" nie testowłam wszystkich).Karmię cielęciną i ryżem, odpada nawet kasza jaglana. Jako przekąska wafle ryżowe. Alergie to niestety ogromny problem, testy tak na dobrą sprawę niewiele dają, bo pies potafi uczulić się na pokarmy, na które dotąd uczulony nie był.
Dobrze jest podawać ziemniaki, uszczelniają jelita. Jeżeli lubi jarzyny, owoce, myślę, że nie powinny uczulać
(testowane na wnuczce, dieta bez prawie wszystkiego).Tyle, że pies niestety nie jest roślinożerny a szkoda
Avatar użytkownika
s.z.
 
Posty: 378
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-04, 07:38
Lokalizacja: Międzybrodzie B.

Re: Testy alergiczne

Postprzez MagdaMR » 2009-12-03, 13:37

Cefreud napisał(a):Na śniadanko podaję tuńczyka z białym serem lub grysik na mleku.

Żałuję, że mieszkam tak daleko od Ciebie, chętnie bym czasem wpadła na śniadanko... ;-)
Dziękuję za informacje! Zatem wypróbujemy Acanę P. Moja koleżanka mówi, że stosuje ją jako smaczki na szkoleniu, bo jej psy za nią przepadają. :-) Z Erą jest o tyle wygodnie, że ona szaleje za każdym jedzonkiem. :lol:
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Re: Testy alergiczne

Postprzez Busola » 2009-12-03, 14:58

Hekate napisał(a):sprójrz na fish4dogs, my wprawdzie zbyt krótko stosujemy tą karmę, ale jak na razie jesteśmy zadowoleni, wkońcu Altek nie pluje mi nią na każdym kroku :mrgreen:
polecam także ten artykuł http://goldenretrievery.50webs.com/kathy.html


My jemy fisha od lutego.
Bardzo sobie chwalimy :->
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Testy alergiczne

Postprzez Anirysova » 2009-12-03, 15:28

Hekate napisał(a):polecam także ten artykuł http://goldenretrievery.50webs.com/kathy.html


Bardzo ciekawy artykuł!

Aniu, czy szukałaś pod tym kątem karm na polskim rynku?
Niestety eagl packa nie można kupić, nutro choice chyba też się wycofa i zostaje coraz mniej dobrych karm :->
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Testy alergiczne

Postprzez Hekate » 2009-12-03, 16:29

ogólne zasady i chwyty marketingowe były mi już wcześniej znane, stąd takie krytyczne podejście do wielu karm po przejrzeniu składów (zaraz w większości wyłapuję jako paszowe).
ogólnie coraz więcej karm mamy bezzbożowych, TOTW, Orijen, nowe Acany, trudno mi bezpośrednio podać które produkty, trzeba za każdym razem sie wczytać w skład, część marek się wycofuje, ale jest dużo nowych wprowadzanych.
Ja swego czasu róbowałam u Altka TOTWa (Taste of the wild http://www.e-karma.pl/product-pol-257-T ... airie.html ), ale niestety z tego względu co pisałam wcześniej nie podchodzą mu zbyt nasycone dodatkami składy. Znalazłam kiedyś i taką karmę która po składzie się ciekawie zapowiada http://www.market-kunia.e-shilen.com/pr ... a,696.html , ale w końcu zdecydiwałam się na fisha, lecz staram się trzymać zasady kilku źródeł białka zwierzęcego, więc w gotowanym daje indyka, kurczaka lub co się trafi.
Ale dalsza dyskusja to już chyba w innym wątku powinna się znaleść ;-)
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Testy alergiczne

Postprzez Cefreud » 2011-05-05, 19:04

wyciągam na wierzch dla nowych.Przy okazji wstawiam fotki dramatycznego stanu skóry Freuda-gwałtowny atak alergii prawdopodobnie od obroży preventic <boisie>


obrazek
Obrazek został zmniejszony.


obrazek
Obrazek został zmniejszony.


obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Testy alergiczne

Postprzez beta68 » 2012-11-03, 22:41

To paskudztwo dopadło i mojego Collina (alergia). Wygryzł sobie, też w ten sposób futro. Dostał zastrzyki, oxykort w sprayu. Daje mu wapno. Podejrzewam, że winne są smaczki z Rossmana i skrzydełka w panierce. Ma dietkę. Je tylko chrupki (Josera Festival). Gorzej jak to inny powód np. chrupek.
W moim terenie to raczej nie da się zrobic testów. Na razie bedzie eliminacja jedzonka
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: Testy alergiczne

Postprzez beta68 » 2013-03-17, 21:47

Czy robił ktoś ostatnio testy alergiczne z krwi psu. Jeżeli krew pobrałaby moja p. wet to gdzie najlepiej i jak ja wysłać. Ja już nie wiem co Collina uczula?
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: Testy alergiczne

Postprzez Cefreud » 2013-03-18, 08:10

zobacz na stronę Idexx albo laboklinu tam powinny być informacje zarówno o sposobie wysyłania krwi jak i o możliwości. Obawiam się, ze jeśli Twoja wetka nie ma podpisanej umowy z w/w laboratoriami to nic nie zdziałasz
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)


Powrót do - Choroby układu pokarmowego, zatrucia i alergie pokarmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości