Kaletka

Moderator: Anirysova

Kaletka

Postprzez daria » 2009-10-07, 08:44

Birma ma zapalenie kaletki,miała ściągany płyn(aż chlusnęło)Płyn oddany do badania.
I tu mam problem bo moja gwiazda nie chce spać na jakimkolwiek posłaniu a kiedy się kładzie na kafle to aż dudni uderzając łokciami :shock: kombinuję zrobić ochraniacze na łokcie takie :roll: z gąbki i skarpetek ,może ktoś ma inne doświadczenia i pomysł jak uchronić łokcie
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Kaletka

Postprzez Dżiani » 2009-10-14, 02:01

Nic z tym nie zrobisz. Każde ściągnięcie 'płynu' za chwilę się uzupełni... Możesz albo zadzaiłać iniekcyjnie sterydem (jak chcesz to podam nazwę, ale zawsze to steryd)) albo poczekać aż w końcu samo się 'rozejdzie' , a rozejdzie się na pewno tylko trzeba czasu.
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Re: Kaletka

Postprzez Guard » 2009-10-14, 07:13

U nas się nie "rozchodziło".Na przestrzeni dwóch lat Rota była dwa razy operowana. Przy kolejnych problemach czyściliśmy na bieżąco staw, płukaliśmy płynem fizjologicznym regularnie dwa razy na dobę przez ponad 6 tygodni. Worek wiszący przy łokciu był okropny. Rota z anielską cierpliwością znosiła te zabiegi. Widząc, jak szykujemy sprzęt potrzebny do czyszczenia stawu sama kładła się na odpowiednim boku i czekała spokojnie. Mogę powiedzieć, że to jest wspaniały pies, z którym rozumiemy się bez słów. Może przez tą ilość cierpienia jakie przeżyła w swoim pięcioletnim życiu. Dzisiaj, ponad rok od ostatnich problemów jest super :mrgreen:. Poza kropeczkami po szwach nie ma śladu na łokciu. Co do legowiska, to wszędzie rozkładałam podusie, kocyki, pontony, no i nie zabraniałam leżenia na kanapie- ten zwyczaj pozostał do dzisiaj.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Kaletka

Postprzez daria » 2009-10-14, 08:52

Dzięki bardzo za rady :-) byłam na kontroli u weta i był zadowolony z wyników badań płynu który ściągnoł z łokcia,na chwilę obecną jest ok.Birma dostanie jeszcze 3 zastrzyki tylko zapomniałam nazwy ale nie sterydy,wiem że lubi to nawracać.Widzę że Birma sama stara się uważać kiedy się kładzie,a na kanapie i łóżeczku też śpi :-D a ja tak naprawdę bardzo to lubię.Mam nadzieję że będzie dobrze.
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Kaletka

Postprzez Ania i Kontra » 2009-10-14, 12:31

Oj Birmunia, nieco więcej delikatności przy kładzeniu się by się przydało. Skąd my znamy to padanie całym ciężarem na podłoże... :roll:
Avatar użytkownika
Ania i Kontra
 
Posty: 470
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 23:28
Lokalizacja: Sopot
psy: Kontra ['] i Contica

Re: Kaletka

Postprzez izowa » 2009-11-06, 18:57

Od 9 m-ca życia Nuty walczymy z kaletkami. Wrocławska klinika uniwersytecka proponowała usunięcie kaletki ale nasz wet ( mamy duże zaufanie do niego ale to opowiem innym razem ) twierdzi ,że jeżeli jest to urazowe -niestety walenie łokciami- będzie łokieć bez ochrony. Leczenie polega na ściąganiu płynu i podaniu albo sterydu albo innego leku. ponadto masowanie Altacetem. Na razie od roku jeden łokieć " milczy", natomiast z drugim jest kłopot i pierwszy raz po ściągnięciu płynu nie wchłonęło się.Zaczynam się obawiać o ten staw , bowiem każda injekcja zostawia blizny wewnątrz .Nuta jest bardzo ugodowym psem i chyba jedynym który cieszy się na widok weta, i sam wskakuje od razu na stół zabiegowy.
Avatar użytkownika
izowa
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-06, 18:18
psy: Nut

Re: Kaletka

Postprzez daria » 2009-11-06, 19:08

Ja niestety byłam na ostatnim zastrzyku po pierwszym ściąganiu w poniedziałek i znów zaliczyłyśmy ściąganie płynu :-( generalnie miesiąc między pierwszym a drugim,i chodzi właśnie o jeden łokieć,moja Birma ma wyłożone miejsca gdzie śpi dywanikami takimi miśkami ale ucieka tam gdzie chłodno,więc konstruuję jej ochraniacze z gąbki a przytrzymuje to wszystko skarpetka :-) wygląda jak rugbistka,najgorsze jest to ze ciężko z tym efektywnie walczyć
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Kaletka

Postprzez Szam » 2009-11-06, 19:29

Moze cos takiego?? Chyba warto...
http://www.dogleggs.com/files/adjustable.cfm
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Kaletka

Postprzez AT » 2009-11-06, 19:35

ja już kiedyś pisałam, że nam udało się zwalczyć kaletkę używając światłoterapii. Fakt, że była szybko zauważona i od razu ,,działaliśmy". No i też pilnowaliśmy, żeby się Mufoza nie obalała na twardym całym swoim ciężarem ;-)
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Kaletka

Postprzez izowa » 2009-11-06, 19:38

Dzieki za linkę. Faktycznie coś podobnego uszył syn z ochraniaczy na nadgarstki z Dekathlonu ale Nuta gubi je jak tylko się rozpędzi.Może profesjonałka da rady :)
Na razie Altacet i masowanko . Wet twierdzi ,że leki musza mieć czas na reakcję
Avatar użytkownika
izowa
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-06, 18:18
psy: Nut

Re: Kaletka

Postprzez MRUCZanka » 2009-12-07, 13:32

U nas właśnie się odnowiła, a jesteśmy świeżo po "profilaktycznych" zastrzykach. Mam ochotę się rozpłakać. Światło znów pójdzie w ruch, ostatnio pomogło, mam nadzieję, że tym razem też.... a bania urosła z dnia na dzień, błyskawicznie :( Cholerstwo lubi wracać, niestety.....
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: Kaletka

Postprzez daria » 2009-12-07, 13:40

To trzymajcie się mocno i walczcie,ja też co chwila sprawdzam ale na razie cisza :-)
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Kaletka

Postprzez izowa » 2010-02-16, 12:50

Szam napisał(a):Moze cos takiego?? Chyba warto...
http://www.dogleggs.com/files/adjustable.cfm


No wlasnie dzis otrzymalam ten sprzeciorek. Super profesjonalny ochraniacz na lokcie. Wszystko na rzepy , z polartecu. Miejsce na lokietki wyprofilowane , mieciutkie. Na razie Nuta chodzi jak na szczudlach ale to kwestia czasu i przywyknie.
Kupujac trzeba dokladnie podac wszystkie wymiary oraz nazwe schorzenia ( chroniczne zapalenia kaletki maziowej lokcia). Napewno beda sie jeszcze konsultowac - ja mam za soba trzy rozmowy. Koszt przesylki do Polski 35 US-zwolniono nas z Vat i cla. Razem 148 US - czyli 3 wizyty u weta :( Placilam w Kanadzie ale jak sie okazalo ,ze wykonuja to pod konkretnego pieska i moge nie otrzymac przed powrotem do kraju, zaproponowali wysylke do Polski -koszta okazaly sie te same co do Vancouver.
Mysle ze naprawde warto w to zainwestowac.
Sorry za brak polskich fontow ale komp sie zbiesil i musze nad nim popracowac
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
izowa
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-06, 18:18
psy: Nut

Re: Kaletka

Postprzez Guard » 2010-02-16, 20:34

Guard napisał(a):U nas się nie "rozchodziło".Na przestrzeni dwóch lat Rota była dwa razy operowana. Przy kolejnych problemach czyściliśmy na bieżąco staw, płukaliśmy płynem fizjologicznym regularnie dwa razy na dobę przez ponad 6 tygodni. Worek wiszący przy łokciu był okropny. Rota z anielską cierpliwością znosiła te zabiegi. Widząc, jak szykujemy sprzęt potrzebny do czyszczenia stawu sama kładła się na odpowiednim boku i czekała spokojnie. Mogę powiedzieć, że to jest wspaniały pies, z którym rozumiemy się bez słów. Może przez tą ilość cierpienia jakie przeżyła w swoim pięcioletnim życiu. Dzisiaj, ponad rok od ostatnich problemów jest super :mrgreen:. Poza kropeczkami po szwach nie ma śladu na łokciu. Co do legowiska, to wszędzie rozkładałam podusie, kocyki, pontony, no i nie zabraniałam leżenia na kanapie- ten zwyczaj pozostał do dzisiaj.


Minęły kolejne miesiące i nadal jest OK!!!! :lol:
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Kaletka

Postprzez izowa » 2010-02-18, 19:59

Nuta już gania w tych ochraniaczach jakby nigdy nic :-)
Avatar użytkownika
izowa
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-06, 18:18
psy: Nut

Re: Kaletka

Postprzez panterka-23 » 2010-03-13, 13:21

U nas też zrobiło się rok temu coś takiego mój wet powiedział, że można podawać steryd ale gdyby to był jego pies by czekał aż sie rozjedzie no i sie rozeszło w przeciągu jakiegoś miesiąca i nie wróciło :) Powodem było prawdopodobnie to, że nie sie kładła a "waliła" na ziemie.
panterka-23
 
Posty: 497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-24, 01:05

Re: Kaletka

Postprzez daria » 2010-03-13, 16:07

U mnie tak samo jak u panterki-23,obecnie od 4 m-cy spokuj i oby tak zostało ;-)
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Kaletka

Postprzez izowa » 2010-03-13, 18:07

Mieliśmy przerwy po 6-8 miesięcy i wracało niestety. Jeden łokieć przetrzymał nawet rok a potem seria co 2 miesiące. Teraz jak ma ochraniacze to nawet się nie zwala tylko zsuwa na ziemię. Przetrzymywanie jest ryzykiem. U sąsiadki przetrzymali i porobiły się komory z płynem o grubych ścianach. Płynu już się nie dało ściągnąć i potrzebna była operacja. Zatem trzeba trzymać rękę na pulsie.
Trzymajcie się psiaki :mrgreen:
Avatar użytkownika
izowa
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-06, 18:18
psy: Nut

Re: Kaletka

Postprzez habibiyah » 2010-04-01, 20:50

Kochani, proszę o pomoc

Moja mała od miesiąca ma problem z kaletką stawu łokciowego :(
Już dwukrotnie sciągano jej płyn, chodziła w opatrunku i nic to nie dało ... dostawała 3 różne leki (w ślepo) zastrzykiem.

Mojego lekarza w tej chwili nie ma ... zrobiliśmy dziś RTG, pan twierdzi, że ze stawem ok , ufffff.... ale jest ten wstrętny płyn :(

Na jutro umówiono nas na zabieg operacyjny do chirurga - usunięcia tego worka ...

nie podoba mi sie ten pomysł ... zastanawiam sie czy to mądre - operacja powinna byc ostatecznością ... mała ma dopiero 5 miesiecy :(

chyba to odwołam i pójde na spuszczenie tego płynu ... ponownie ... ale tym razem poprosze aby go dano na badanie czy czasem to nie jest na tle bakteryjnym i na jakie leki pies pójdzie???

czy coś jeszcze trzeba przy tym zbadać ???


czy to rozsądna decyzja - prosze poradźcie mi coś
Avatar użytkownika
habibiyah
 
Posty: 99
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-07, 09:42
Lokalizacja: Kraków
psy: bernuśka Fionka

Re: Kaletka

Postprzez MRUCZanka » 2010-04-01, 22:40

u nas pomagało ściąganie płynu i wcierki - aescin i profenid na 15-20 minut, po czym zmywanie z łokcia. Może skonsultujcie się z Fabiszem i Stefankiem z Chorzowa. My jesteśmy pod opieką dra Ćwika z ich kliniki. On sam twierdzi,że operacja to ostateczność i trzeba ją odwlekać, próbując różnych metod. Benek dostawał też jakieś zastrzyki, kwas hialuronowy prosto w łokieć. Doktor polecał nam też rehabilitację. Konsultujcie ile możecie.
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Następna strona

Powrót do - Choroby układu kostnego i aparatu ruchowego (stawy)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość