Lista chetnych osob na wyklady o zdrowiu rasy (Klubowka- IX)

Moderator: Anirysova

podział pieniędzy pozostałych z organizacji wykładu, dotyczy tylko osób wpłacających na ten cel

Ankieta wygasła 2010-10-15, 12:00

moja część ma zostać przelana na konto SKARPETY
8
44%
moja część ma zostać przeznaczona na organizację następnego wykładu
10
56%
 
Liczba głosów : 18

Re: Lista chetnych osob na wyklady o zdrowiu rasy (Klubowka-

Postprzez Katarzyna Saganowska » 2010-09-17, 12:36

Jola, mylisz dwie rzeczy - checi z mozliwosciami. Oprocz braku mozliwosci (ktore jednakowoz sa - sama jestes tego przykladem) jest gleboka niechec czesci srodowiska do wykonywania tego typu dzialan. Nie wiem czy z braku swiadomosci o znaczeniu takich badan, czy z braku funduszy (kiepskie tlumaczenie biorac pod uwage koszty calej hodowli), czy tez z bagatelizowania problemu.

Poza tym - zobacz na przyklad Alicji Busolowej - ma dziecko, dom i wiele obowiazkow. A jednak zrobila sekcje. Uparla sie i zrobila. Poza tym mowimy takze chociaz o biposjach - one juz daja jasny obraz. Pozaostaje kwestia ujawniania wynikow - i to juz jest jak wiemy czarna dziuuuura..
Katarzyna Saganowska
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Lista chetnych osob na wyklady o zdrowiu rasy (Klubowka-

Postprzez Barbapapa » 2010-09-17, 14:02

A zatem:
1. +chęci, +możliwości
2. +chęci, -możliwosci
3. -Chęci, +możliwości
4. -chęci, - możliwości

hmm. A który wariant jest "najbardziej dostępny" w polskich realiach?
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Lista chetnych osob na wyklady o zdrowiu rasy (Klubowka-

Postprzez kreska » 2010-09-17, 18:11

Ja bym zamiast slowa "checi" uzyla ....determinacja :roll: poziom obslugi weterynaryjnej w polsce jest naprawde slaby :-(
Zgadzam sie z p.Jola ze trzeba stworzyc mape punktow wet. gdzie mozna sie udac. Przy okazji dyskusji na temat Klubu/Stowarzyszenia pisalam o stworzeniu programu badawczego, poprzez nawiazanie kontaktu wlasnie z jednostka centralna SGGW, ktora by koordynowala i uswiadamiala wetow bo oni tez czesto by chcieli ale nie maja wiedzy :roll: Ci co byli na wykladzie to slyszeli ze na weterynarii nie ma specjalizacji z onkologii :roll: wiec lekarze zdobywaja wiedze ogolna.
Saganko to ze Ci sie udalo namowic dr.Jagielskiego do wspolpracy jest genialne :!: i nalezaloby tego niezaprzepascic.Jesli powstanie program/instrukcja co i gdzie nalezy zrobic to ludzie to zrobia, taka mamy glupia leniwa nature ;-)
Tylko trzeba sie wziac za organizacje funduszy ;-)

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Lista chetnych osob na wyklady o zdrowiu rasy (Klubowka-

Postprzez Katarzyna Saganowska » 2010-09-17, 20:40

Faktycznie, moze slowo "determinacja" bedzie bardziej adekwatne..
Ale tak sobie dzisiaj myslalam nad tym i doszlam do wniosku, ze prawdopodobnie tutaj tez dziala zasada, ze popyt nakreca podaz. Czyli zwiekszona zapotrzebowanie doprowadzi do wiekszej dostepnosci tego typu uslug. Na razie prawdopodobnie niewiele osob ma taka potrzebe i zglasza sie z nia do wetow.. To co sie beda wysilac? Trudno sobie w tym wypadku wyobrazic reklame sekcji.. makabreska..
Katarzyna Saganowska
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Lista chetnych osob na wyklady o zdrowiu rasy (Klubowka-

Postprzez iwona_k1 » 2010-09-17, 21:27

Z doświadczeń Barbapapy widać,że trzeba najpierw zacząć rzeczywiście od stworzenia zaplecza-że tak to ujmę.Kiedyś rozmawiałam z moim wetem -który też diagnozował Drixona,że jedyną osobą którą można by zainteresować problemem jest dr Jagielski.On też sugerował mi że badania his pat powinny być przeprowadzane w ściśle określonych miejscach tak jak to jest z dysplazją ,żeby maksymalnie zredukować ewentualne błędy.Myślę,że to dość istotne.Mogę porozmawiać w swoim rejonie. ;-) tak aby opracować procedury dla wszystkich regionów Polski.
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Lista chetnych osob na wyklady o zdrowiu rasy (Klubowka-

Postprzez Leszczyna » 2010-09-18, 15:57

Strasznie żałuję że nie byłam...ale chociaż skrypt będę miała. Z tego co piszecie to warto. I ja też się piszę na kurs jak by co.
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Lista chetnych osob na wyklady o zdrowiu rasy (Klubowka-

Postprzez Magda » 2010-09-19, 11:19

Barbapapa napisał(a):Nie narzekajcie na hdowców czy właścicieli psów którzy nie robią sekcji. Na moim przykładzie powiem tak;
1. W momencie zejścia psa powinno sie już pobrać pierwsze próbki- w moim przypadku nie działało żadne labolatorium i lekarze nie mogli pobrać próbek
2. pies powinien jak najszybciej trafić na stół- u mnie - remont SGGW( w Warszawie jedyna placówka); brak chłodni odpowiedniej dla bernola i mylenie przez LEKARZY chłodni z zamrażarką. Brak informacji ogólnokrajowej o chłodniach i możliwościach dowozu zwłok; dojazd zawsze na koszt i sumpt właściciela)
3. łzy zalewają oczy a ja jestem sama i bezsilna mimo usilnej pomocy garstki ludzi;
4. najbliższa placówka wet z chłodnią- Olsztyn, Lublin, Wrocław ( a ja jestem brudna, odciągnięta od kosiarki, walczę z przeciwnościami losu od 14, z psem docieram do Olsztyna około 24); gdzie na siłę zostawiam psa.
5. okazuje się że nie ma chłodni, tylko zamrażarka i kolejne konsultacje z Warszawa- pogotowiem czy mogę w -5 zostawić psa,
6. cały czas nie wiadomo czy nie będę musiała w poniedziałek jechać do Olsztyna po psa i zawieść go na sekcję, gdzie są pracownicy ( czas wakacji)
7. Na Uniwersytecie- uropy- sekcja nie może być przeprowadzona, czas ucieka, zachwilę będzie za późno na zrobienie sekcji i pobranie materiału
8.Znajduję inny wydział i wspaniałego lekarza,
9. przesyłam komplet badań, diagnoz, wyników aby sekcja i pobrany materiał był jak najbardziej właściwy.
10.dzwonię po lekarzach, a oni do Olsztyna, aby materiał pobrany był jak najbarzdiej właściwy11
11. sekcja
12. jadę po psa i ..... odwożę go na działkę....
13. mija ponad miesiąc - nadal nie mam kompletu wyników
14. mam ogromny niesmak i wiedzę że można było lepiej wykorzystać śmierć Chivas'a
Powiedzcie kto normalny, mający dzieci, obowiązki ( ja mogę zarwać kilka dni pracy kosztem późniejszego nocnego odpracowania)widząc jak to się potoczy zrobił to? Po prostu maniaczka. Grażynko Pokerowa Czardasz na uszach nie pomógł.....
A powinno być tak: psa zawożą do chłodni i dostaję psa i wyniki i mogę sobie spokojnie popłakać. A ja walczę o info o lab, chłodnie, o przyjęcie zwłok, o sekcję. Jak w takich warunkach mozna mówić o pobraniu materiału do jakiś programów badawczych, toż to utopia.
Musimy zacząć od mapy lab, wet umiejacych i mogących w odpowiedznich warunkach przechować i przekazać do lab materiał badawczy, chłodni, miejsc gdzie sekcje będą rzetelnie wykonane.
Sorki za prywatę, ale to wydaje mi się że to najlepiej obrazuje obecny stan niemocy. Nie zwalajcie winy na ludzi że nie robią sekcji, bo czasem zrobienie jej graniczy z cudem.


Myślę, że w poście Joli jest bardzo dużo racji i w doskonały sposób obrazuje on niestety niedoskonałą polską rzeczywistość... W WARSZAWIE, stolicy i mieście uniwersyteckim, z placówką SGGW mimo starań nie udało się zrobić sekcji. A jak jest w mniejszych miastach, miasteczkach czy na wsiach? Ja mieszkam w ponad 50-tysięcznym mieście i nie ma możliwości zrobienia zwykłego USG, EKG, RTG, na w/w badania trzeba jeździć do Częstochowy, Łodzi i dalej. W poważniejszych przypadkach właściciele leczą psy we Wrocławiu, Krakowie i w Warszawie. Nie ma lecznic dyżurujących w nocy ani w niedzielę. Jeśli ma się swojego weta i jego komórkę i jest on akurat w domu to super, a jeśli nie to trzeba szukać pomocy kilkadziesiąt km dalej. W R-sku nie ma możliwości wykonania np. niezaplanowanej operacji, bo lekarze pracują w pojedynkę, o wykonywaniu sekcji nikt nie słyszał. Ja jednego psa straciłam w środku nocy, na stole operacyjnym, najpierw pokonując kilkadziesiąt km dosłownie w 15 minut ryzykując własne życie, żeby zdążyć dowieźć go żywego.. Sama w kapciach i z krótkim rękawem, za oknem późny listopad i śnieg, ale tak ubrana zdążyłam wybiec z domu.. Potem traumatyczne godziny, podawana krew, operacja, ogromna rozpacz kiedy się nie udało, szukanie bankomatu, bo za pracę lekarzy, masę leków i krew trzeba było przecież zapłacić i jakoś wrócić do domu.. i uwierzcie mi, ale w takiej chwili myślenie o sekcji, szukanie ośrodka i lekarza, który ją wykona było ponad moje siły. Jestem pewna, że takie sytuacje są ponad siły wielu osób... W takich momentach są tylko łzy, płacz i wielka rozpacz. I nic więcej. Podziwiam Jolę, że dopięła swego i doskonale rozumiem co musiała czuć. Uważam, że w wielu przypadkach nie można mówić o braku woli ale o BRAKU MOŻLIWOŚCI i bezsilności... Być może gdyby system opieki weterynaryjnej w naszym kraju wyglądał inaczej, lekarze i ośrodki współpracowali ze sobą, to kwestie badań i sekcji zwłok wyglądałyby inaczej.. A tak to jest jak jest...
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Lista chetnych osob na wyklady o zdrowiu rasy (Klubowka-

Postprzez Katarzyna Saganowska » 2010-09-19, 11:34

Magda, prawda jest taka i nie obrazcie sie na mnie,ale tak wlasnie uwazam, ze jesli ktos ma hodowle, reproduktora, jesli przekazuje swoimi decyzjami hodowlanymi te geny dalej, to powinien zawczasu pomyslec o takiej kwestii jak diagnostyka po odejsciu psa.. W koncu jest odpowiedzialny za te wszytskie stworzenia, ktorym pomogl przyjsc na swiat. Poza tym - przeciez sekcja to koniecznosc w przypadku odejscia naglego, albo kiedy pomimo leczenia nie ma postawionej diagnozy. Jesli powiedzmy pies choruje na nowotwor i jest na niego leczony, jesli wykonano biopsje i okreslono rodzaj nowotworu -to juz wystarczy. Albo jesli pies byl otwierany i wycieto mu guz, pobrano wycinki do zbadania. Nie ma wtedy az takiej potrzeby sekcji..
Jestesmy w stanie stanac na glowie, zeby dotrzec do wybranego repro na drugim koncu swiata, albo sprowadzic zamrozone nasienie, a wszytsko co zwiazane ze zdrowiem psow stawia przed nami tysiace niemoznosci..
Katarzyna Saganowska
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Lista chetnych osob na wyklady o zdrowiu rasy (Klubowka-

Postprzez Natalia i Galwin » 2010-09-19, 11:44

Katarzyna Saganowska napisał(a):Jestesmy w stanie stanac na glowie, zeby dotrzec do wybranego repro na drugim koncu swiata, albo sprowadzic zamrozone nasienie, a wszytsko co zwiazane ze zdrowiem psow stawia przed nami tysiace niemoznosci..


W pełni się z tym zgadzam :roll:

Hodowcy, właściciele reproduktorów ponoszą odpowiedzialność za szczeniaki. Trzeba potrafić odłożyć na bok uczucia i znaleźć w sobie siłę na to by dowiedzieć się co było przyczyną śmierci naszego ukochanego psa. To powinno być wpisane w posiadanie psa który ma potomstwo, powinno być to obowiązkiem każdego hodowcy/właściciela reproduktora.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Lista chetnych osob na wyklady o zdrowiu rasy (Klubowka-

Postprzez Magda » 2010-09-19, 12:21

Kasiu, ja nie zamierzam się na nikogo obrażać. Przedstawiłam tylko swoje - niestety bolesne - doświadczenia i swój punkt widzenia. Nigdzie nie napisałam, że jestem przeciwna badaniom, sekcjom itd. Oczywiście uważam, że są one potrzebne i POWINNY być wykonywane, ale często polska rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej i mówienie o złej woli kogokolwiek jest po prostu dla wielu osób krzywdzące. Tym bardziej, że często są to właściciele jednego ukochanego psa, członka rodziny, nie reproduktora i nie hodowcy, jak było wówczas w moim przypadku.
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Lista chetnych osob na wyklady o zdrowiu rasy (Klubowka-

Postprzez iwona_k1 » 2010-09-19, 20:16

Jestem za stworzeniem listy miejsc i lecznic lub osobnego wątku ze spisem takich miejsc aby można było zawsze do nic sięgnąć .
Z mojej strony mogę napisać:
Klinika Therios Myślenice http://www.therios.eu -badania pośmiertne i his pat w sprawdzonym miejscu.Duże doświadczenie w berneńskich sprawach.
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Lista chetnych osob na wyklady o zdrowiu rasy (Klubowka-

Postprzez Cefreud » 2010-09-19, 20:50

Klinika therios robi nekropsję ale chyba nie jest do tego "uprawniona".Z tego co gdzieś słyszałam to tylko Olsztyn,Wrocław i Warszawa
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Lista chetnych osob na wyklady o zdrowiu rasy (Klubowka-

Postprzez iwona_k1 » 2010-09-19, 20:57

A co to znaczy uprawniona?
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Lista chetnych osob na wyklady o zdrowiu rasy (Klubowka-

Postprzez Barbapapa » 2010-09-28, 08:59

Aby mapa była skuteczna, musi być podane namiar telefoniczny, godziny pracy i informacja o chłodni, szybkości przekazania próbek do odpowiedniego labolatorium.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Lista chetnych osob na wyklady o zdrowiu rasy (Klubowka-

Postprzez Katarzyna Saganowska » 2010-09-30, 12:10

Czas najwyzszy na rozliczenie:
Wplaty - 1694 zl
Koszty:
- sala 600,50 zl
- wyklad - 500 zl
- druk i oprawa skryptow - 50 x 5 zl - 250 zl
razem - 1350,50 zl

Pozostalo 343,50 zl

Pytanie - co z nimi zrobic?
Katarzyna Saganowska
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Lista chetnych osob na wyklady o zdrowiu rasy (Klubowka-

Postprzez allam » 2010-09-30, 12:34

Moim zdaniem do Skarpety, przecież nie będziesz dzieliła 343,50 na ilość osób i odsyłała każdemu po 50 groszy.
allam
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Lista chetnych osob na wyklady o zdrowiu rasy (Klubowka-

Postprzez kabi » 2010-09-30, 12:52

o matko,salka drozsza od wykladu,dobre :-)Tez jestem za skarpeta.Nigdy nie mam nadprogramowych srodkow zeby ja wspomoc,wiec moje "50gr" na pewno na skarpete ;)
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Re: Lista chetnych osob na wyklady o zdrowiu rasy (Klubowka-

Postprzez Katarzyna Saganowska » 2010-09-30, 13:02

Kochana, to to bylo za salke plus kawa i ciastka ;-)
Katarzyna Saganowska
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Lista chetnych osob na wyklady o zdrowiu rasy (Klubowka-

Postprzez allam » 2010-09-30, 13:18

Ale te 50 groszy to było tak na oko, nie chciało mi się liczyć, żeby nie było, że coś przekłamałam. Jak ktoś chce dokładnie niech sobie podzieli 343,50 na 50.
allam
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Lista chetnych osob na wyklady o zdrowiu rasy (Klubowka-

Postprzez Busola » 2010-09-30, 13:22

a może by tak Karolinie na leczenie Freuda?

jakby nie patrzeć wykład był o nowotworach :roll:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Informacje o seminariach, konferencjach, odczytach itd

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość