Psi masaż

Moderator: Anirysova

Psi masaż

Postprzez Hekate » 2009-12-04, 20:16

Kilka dni temu przeczytałam o masażach dla psów, oraz o jednej z metod Ttouch, szukałam informacji i od wczoraj eksperymentujemy z tą metodą relaksacji. Muszę przyznać że dzisiaj Altek po paru ruchach (narazie podstawowym ruchem), tak się rozluźnił ze zaczął się wywracać na plecy, ewidentnie zadowolony :mrgreen: i nawet gdy dotykam zadu, czy biorąć łąpę do masowania, nie wyrywa jej tylko zrelaksowany leży :mrgreen:

http://www.hycon.pl/Encyklopedia/psychika_masaz.htm

i o metodzie Ttouch
http://www.dogs.gd.pl/kliker/off_topic/tt02.html

http://www.dogs.gd.pl/kliker/off_topic/tt01.html

http://www.youtube.com/watch?v=84tW1XjuKnk

Ttouch jest metodą którą najpierw stosowano u koni, potem stwierdzono że super efekty daje u innych zwierząt.
Tutaj stronka dotycząca koni, ale fajny jest ten filmik w zakłądce Ttouch na dole obrazujacy ruch ręki
http://www.ttouch.pl/

Bawi się ktoś z was podobnymi zabiegami u swoich psiaków?
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Psi masaż

Postprzez beta » 2009-12-04, 23:09

Aniu my się bawimy od dwóch miesięcy masażami bardzo podobnymi . Karmel bardzo lubi i nie mam pojęcia czy to wpływ masażu czy po prostu jego wspaniała natura, ale zrobił się spokojny i wyluzowany :mrgreen: Kiedy tylko ma okazję to się nadstawia do masowania wręcz się dopomaga :roll: Mogę powiedzieć, że Karmel wygląda jakby miał odlot. Przewraca oczkami, robi głupie miny i wzdycha. Mamy niezłą radochę. Ja spróbowałam takiej metody po obejrzeniu programu "Ja albo mój pies" na TVN style :mrgreen: W programie masowany był piesek z ADHD :mrgreen: po kilku masażach nie do poznania. Spokojny, zrównoważony dal się dotykać i głaskać może to tylko magia telewizji,a może wpływ masażu :-D
Avatar użytkownika
beta
 
Posty: 752
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-01-11, 00:24
psy: Karmel (Aveq z Cichej Górki)(**), Maks

Re: Psi masaż

Postprzez iwona_k1 » 2009-12-04, 23:17

My też się masujemy,może nie tak profesjonalnie ale podobnie...Czasem naśladuję rychy z ludzkich masaży.Miny nie do podrobienia.... :mrgreen:
troszkę masowałam nogę po zdjęciu gipsu po złamaniu :roll:
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Psi masaż

Postprzez Cefreud » 2009-12-05, 10:53

ja masuję Freuda...odkurzaczem ;-)
A tak na poważnie,to tego nie próbowałam,ale chyba od jutra zacznę.Może uda się odczulić ogonek :roll:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Psi masaż

Postprzez Anirysova » 2009-12-05, 12:23

O, to chyba zacznę masować Kingusia, bo adehadowiec z niego :mrgreen:
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Psi masaż

Postprzez kerovynn » 2009-12-05, 12:51

Chyba tez spróbuję - Esia to straszny pieszczoch, więc pewnie się jej spodoba. Teraz ma ograniczone spacery z powodu kulejącej łapki (czekamy na konsultację ze specjalistą) to miałaby coś w rodzaju rekompensaty :lol:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Psi masaż

Postprzez Barb » 2009-12-05, 21:47

Ja także masuję Hectorka i tak bardzo mu sie to spodobało, że siada przede mną wystawiając grzbiet do masażu. Miny naprawdę są powalające. :-D
Avatar użytkownika
Barb
 
Posty: 953
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-31, 12:21
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
psy: Hector (Żarty Żurek "Majowy Skarbiec")

Re: Psi masaż

Postprzez marzena » 2009-12-06, 01:08

Ja dziś dopiero przeczytalam ten wątek i natychmiast wymasowałam Baskinkę. Myślałam, że może będzie chciała odejść, że jej się nie spodoba, a ona leżała z przymkniętymi z błogością oczkami a potem zasnęła :-D Jutro wymasuję Horacka, zobaczymy, co on "powie" na takie karesy.
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Psi masaż

Postprzez annasm » 2009-12-06, 01:17

No to sie teraz porobiło na tym forum....jak powiem mężowi że będę masować psa to jak nic mi spakuje walizki. Chyba że najpierw na nim wypróbuje leoparda i niedźwiedzią łapę. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Psi masaż

Postprzez EwaM » 2009-12-06, 02:27

No to masujemy :-) Jak wszyscy to wszyscy :mrgreen: my też :mrgreen: Mojego małżonka i znajomych już chyba nic nie zdziwi jeśli chodzi o moje "córeczki" :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Psi masaż

Postprzez Zuzanda » 2009-12-06, 11:01

Ja przeprowadzam masaże w salonie i aromaterapie w kapieli .rewelacyjne skutki .
Mam taką klientke amstafkę ,piękna interczempionke ,która dala by się posiekać za masowanie a jaki szczęśliwy właściciel :mrgreen: :mrgreen: . Ma na imię Woda he,he :mrgreen:
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Psi masaż

Postprzez Cefreud » 2009-12-07, 18:22

kto? Właściciel czy amstaf?
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)


Powrót do - Nowinki medyczne i farmaceutyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość