Cortaflex

Moderator: Anirysova

Cortaflex

Postprzez Drixon » 2009-11-03, 08:17

kruszon napisał(a):
chciałbym Was zapytać o zdanie na temat preparatu Cortaflex[/b] - pytałem już w innym wątku, ale tam nikt nie wykazał się specjalną wiedzą na temat tego typu preparatów więc pozwalam sobie jeszcze raz zapytać :roll: - może Kreska tutaj coś napisze?
Akurat teraz go podajemy i nie jako "cudowny lek" na dysplazję (na szczęście nie ma takiej potrzeby i oby nigdy nie było), ale jako taki profilaktyczny chondroterapeutyk... - wcześniej podawaliśmy Arthroflex, ale po pewnej dawce google'a postanowiliśmy przejść właśnie na Cortaflex.


co do Cortaflexu - środek ten zawiera w swoim składzie kwas hialuronowy - wg mnie dla dorastającego psa , zbędny dodatek (generalnie działa przeciwzapalnie) - natomiast cena produktów z KH jest znacznie wyższa niż innych chondroprotetyków
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Cetyl M - kontrowersyjny preparat na stawy.

Postprzez Wiola&Nero » 2009-11-03, 08:36

A co jest nie tak z arthloflexem ? Podajemy go, również profilaktycznie, prawie 7-miesięcznemu Nerkowi i jak na razie nie słyszałam negatywnych opinii :-|
Avatar użytkownika
Wiola&Nero
 
Posty: 608
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-18, 15:25
Lokalizacja: okolice Poznania
psy: Nike(*), Gina i Nero-BPP

Re: Cetyl M - kontrowersyjny preparat na stawy.

Postprzez Szam » 2009-11-03, 09:34

Kruszon, znajoma uzywa Cortaflexu dla mlodej ONki i starej 11 letniej suki z ciezka dysplazja. Jest super zadowolona. Uzywa produktow dla koni (sklad ten sam chyba co psi) + glukozaminy z chondroityna.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Cetyl M - kontrowersyjny preparat na stawy.

Postprzez kruszon » 2009-11-03, 18:31

Drixon napisał(a):co do Cortaflexu - środek ten zawiera w swoim składzie kwas hialuronowy - wg mnie dla dorastającego psa , zbędny dodatek (generalnie działa przeciwzapalnie) - natomiast cena produktów z KH jest znacznie wyższa niż innych chondroprotetyków


A tu nie do końca się zgodzę ponieważ kupiliśmy w cenie zbliżonej do Arthroflex-u (300 PLN za prawie 1 litr) :mrgreen: (jak ktoś będzie chętny mogę podać namiary na brytyjski sklep który nie stosuje takich zabójczych marży jak polski dystrybutor :evil: )

Arthroflex z kolei zawiera tzw. czarci pazur - który podobno ma działanie znieczulające podobne do KH tyle że ponoć jest troszkę gorszy i nie wskazane jest jego dłuższe stosowanie...

Od bardzo dobrego ortopedy usłyszeliśmy, iż generalnie nie powinno się stosować w dłuższym okresie jednego chondroterapeutyku w celach profilaktycznych - podobno lepiej robić przerwy i co jakiś czas zmieniać preparat...
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Cetyl M.

Postprzez Szam » 2009-11-03, 18:47

Kruszon moge namiary na ten Cortaflex
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Cetyl M.

Postprzez kruszon » 2009-11-03, 19:00

Szam napisał(a):Kruszon moge namiary na ten Cortaflex


My kupowaliśmy poprzez e-bay u tego użytkownika- płatność przez pay-pal - dostawa w 10 dni, przesyłka świetnie zabepieczona:

http://cgi.ebay.pl/Canine-Cortaflex-946ml-Arthritis-Relief-Free-UK-P-P_W0QQitemZ330348206694QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Cats?hash=item4cea499a66

ale potem dostaliśmy od niegonamiary na ich sklep internetowy gdzie dla niektórych produktów jest wysyłka do Polski za darmo (teraz czekamy na dostawę produktu dla ludzi dla kogoś z rodziny) - mam też gdzieś w domu jakiś kupon rabatowy ważny do końca roku - chyba 5 funtów zniżki przy zakupie za ponad 60 funtów - gdyby ktoś potrzebował mogę sprawdzić i podesłać bo my będziemy kupować znowu dopiero po nowym roku:

http://www.esup.co.uk/
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Cortaflex

Postprzez kreska » 2009-11-03, 22:04

chciałbym Was zapytać o zdanie na temat preparatu Cortaflex[/b] - pytałem już w innym wątku, ale tam nikt nie wykazał się specjalną wiedzą na temat tego typu preparatów więc pozwalam sobie jeszcze raz zapytać :roll: - może Kreska tutaj coś napisze?

Na temat produktu CM akurat zwrocilo moja uwage haslo "Koniec z dysplazja" :roll: no a potem rozne inne dziwne tresci ;-) w temacie suplementow jakbym nie dawala "znakow zycia" na forum to prosze mnie "zaczepic" na PW, czasem poprostu umykaja mi watki :roll:

co do Cortaflexu - środek ten zawiera w swoim składzie kwas hialuronowy - wg mnie dla dorastającego psa , zbędny dodatek (generalnie działa przeciwzapalnie) - natomiast cena produktów z KH jest znacznie wyższa niż innych chondroprotetyków

Jesli jest taka potrzeba to wlasnie dla dorastajacego jest wskazane podawanie KH, poniewaz wraz z wiekiem kwas hialuronowy naturalnie wystepujacy w organizmie traci swoje wlasciwosci. KH sam w sobie nie ma wlasciwosci przeciwzapalnych :roll jezeli stan zapalny powstaje na skutek tarcia a dostarczymy KH to zniwelujemy tarcie przez co moze uda nam sie zlikwidowac stan zapalny. Wystepuja dwie formy KH duzo czasteczkowa i maloczasteczkowa, ta pierwsza wystepuje w mlodym organizmie i "robi dobrze" a drugiej formy przybywa wraz z wiekiem i nie wplywa korzystnie :roll:
KH to nic innego jak nawilzacz stawow i nie tylko bo rowniez skory :-D
Zeby kwas hialuronowy, podawany do ustnie, dawal rezultaty trzeba go przyjmowac w dawce min. 100mg dziennie dla czlowieka, jaka dawke przyjac dla psow nie wiem :roll: ale moze da sie to jakos przeliczyc, jutro przestudiuje opracowania ale mozliwe ze podobnie jak przy glukozaminie powinno zastosowac sie takie same dawki.
Dosc dziwny jest sklad tego preparatu a biorac pod uwage cene :shock: Nie wiem czemu tam jest "włożony" kwas asparginowy czyli potocznie apspartam albo kwas glutaminowy uzywany w spozywce jako "wzmacniacz smaku" np w maggi:roll: Dr Blaylocka odwołuje się do niemal 500 doniesień naukowych pokazujących jak nadmiar wolnych aminokwasów pobudzających takich, jak kwas asparaginowy i glutaminowy w naszej diecie, powoduje poważne chroniczne choroby neurologiczne i tysiace innych ostrych symptomów, ale znowu to sa tylko badania dzialania na ludziach :roll:
Jutro postaram sie wypytac madrzejsze odemnie glowy, bardziej naukowe ;-)
pozdr
Ostatnio edytowano 2009-11-04, 09:12 przez kreska, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Cortaflex

Postprzez Drixon » 2009-11-03, 23:11

kwas hialuronowy, a ściślej rzecz ujmując sól sodowa kwasu hialuronowego, zastosowana jako iniekcja dostawowa ma za zadanie :
Zmniejszenie bólu w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów . Polepszenie własności ruchowych stawu. Poprawa funkcji amortyzacyjnych i zwiększenie ilości substancji smarujących w stawie. Opóźnienie lub wręcz zatrzymanie procesu degeneracyjnego chrząstki stawowej. Zwiększenie lepkości i elastyczności płynu stawowego.
Prędzej szukałabym jako dodatku - kolagenu - to najlepiej przyswajalne 'smarowidło' stawów, przyswajalne drogą pokarmową :roll:
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20


Powrót do - Nowinki medyczne i farmaceutyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość