Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Moderator: Anirysova

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez kruszon » 2009-10-14, 08:07

anula napisał(a):Arthroflex bardzo sobie chwalimy. Junka do roku dostawała go profilaktycznie, odpukać żadnych problemów wzrostowych.


Zgadzam się - my też profilaktycznie, ale spotkaliśmy się z kilkoma niezależnymi opiniami, że Arthroflex'u nie można podawać non-stop i stąd zmiana na Cortaflex (troszkę różni się składem...)
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez anula » 2009-10-14, 08:22

nic mi o tym nie wiadomo
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez Farah » 2013-01-07, 21:41

Moja Suki jest od maja na suplementach. Najpierw był SynoxiVet, a następnie Gelacan Fast. Trudno mi stwierdzić czy jakoś jej to pomogło, gdyż przez miesiące była źle diagnozowana i leczona. Jeszcze trochę nam go zostało. Jako, że Suki ma zwyrodnienia w stawach kolanowych będziemy próbowac różnych suplementów, jednak nie liczę na jakieś cuda. Ostatnio dr Mederski polecił nam ten preparat. W składzie ma w zasadzie wszystko. A cena - fajana. Wypróbujemy :)

http://www.ezoo.pl/pl/p/APTUS-APTO-FLEX ... flex-/2000
Farah
 
Posty: 29
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-11-22, 17:56

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez Szam » 2013-01-08, 09:05

Tylko, ze patrzac na ilosc ma znikome ilosci wszystkiego na dawke :-/
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez Farah » 2013-01-08, 09:37

Tak to jest z tymi "suplami". Słyszałam od mojej vetki o jeszcze innym preparacie-jakaś nowość i ma mieć niby dużo większą przysfajalność- bo ponoć większość składników z suplementow jest przez psy trawiona i wydalana i wcale nie dociera tam gdzie powinna. Nie pamiętam nazwy, jak się z nią zobacze to się dopytam.
A tak to najlepiej chyba próbować na własnym psie, co mu pomoże jeżeli ma już zwyrodnienia. Ja w zależności jak Suki będzie się czuła to oprócz suplementacji mam zamiar spróbować terapii cartrophenem vet albo bonharenem dożylnym.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany Gelacanem Fast to najtaniej udało mi się tutaj dostać:

http://www.docsimon.pl/towar/gelacan-fa ... 00g-ad-u-v
Farah
 
Posty: 29
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-11-22, 17:56

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez frappe » 2013-01-09, 00:22

Panda w okresie wzrostu dostawała Arthroflex. Teraz też dostaje aby wzmocnić stawy i będzie dostawać już chyba zawsze. Nie znalazłam żadnej opinii że nie można ciągle podawać, wet i psia rehabilitantka mówili o ciągłym podawaniu po 2,5 ml dziennie.
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez Anna Rozalska » 2013-01-09, 08:54

Arthloflex podaje się z tego co mi wiadomo tylko w okresie wzrostu, my podawaliśmy do 18 miesięcy. Potem na stawy mozna dawać galaretkę z kurzych łapek lub giczkę cielęcą.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez Barbel » 2013-01-09, 09:02

Z własnych doświadczeń - zero efektu.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez Szam » 2013-01-09, 09:19

Dobry jest Alavis, Chondrocan, Giom, ostatnio używałam Multiflex. Reszta innych preparatow b. biedniutko. Albo zwyczajnie ludzkie z Puritan's Pride czy czegoś tam.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez Barbel » 2013-01-09, 09:53

Z Alavisa wypróbowane - preparat na stawy dla konia ( oczywiście na koniu) - rewelacja.
Z tej samej firmy preparat na kamień nazebny na klawiaturze mupeta - rewelacja.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez Farah » 2013-01-09, 10:16

Tak to niestety jest z tymi preparatami, że jednemu ten pomoże, a drugiemu inny. Ciężko też zmierzyć jak duże problemy stawowe ma który pies,więc i efekty każdy będzie mieć inne. Ale dobrze zrobić taką bazę przetestowanych preparatów i wymieniać się swoimi doświadczeniami ;)
Dużo preparatów robią właśne Czesi ;)
Farah
 
Posty: 29
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-11-22, 17:56

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez Bijou » 2013-01-09, 10:20

Ja stosuję Alavis :-)
Avatar użytkownika
Bijou
 
Posty: 1094
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-24, 16:57
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez BASTARD » 2013-01-09, 11:26

A czy są jakieś opinie na temat Cortaflexu? Przy okazji ostatniego urazu dostaliśmy od weta ten dla koni, i zastanawiam się czy nie wprowadzić go na stałe? Ma w składzie też kwas hialuronowy.
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez Barbel » 2013-01-09, 13:58

Eee- ale koń to roslinożerca i ma inaczej skonstruowany przewód pokarmowy niz pies. Tam sie substancje inaczej wchłaniają...
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez DolceVita » 2013-01-09, 15:19

Chondrocan forte - polecam - wypróbowany .
DolceVita
Moderator
 
Posty: 902
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 10:55
Lokalizacja: Tarnów
psy: Demi (DolceVita Stróż Zagrody) (*),Mia i Figa

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez Gocha » 2013-01-10, 01:52

Farah napisał(a):Tak to jest z tymi "suplami". Słyszałam od mojej vetki o jeszcze innym preparacie-jakaś nowość i ma mieć niby dużo większą przysfajalność- bo ponoć większość składników z suplementow jest przez psy trawiona i wydalana i wcale nie dociera tam gdzie powinna. Nie pamiętam nazwy, jak się z nią zobacze to się dopytam.
A tak to najlepiej chyba próbować na własnym psie, co mu pomoże jeżeli ma już zwyrodnienia. Ja w zależności jak Suki będzie się czuła to oprócz suplementacji mam zamiar spróbować terapii cartrophenem vet albo bonharenem dożylnym.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany Gelacanem Fast to najtaniej udało mi się tutaj dostać:

http://www.docsimon.pl/towar/gelacan-fa ... 00g-ad-u-v


My podajemy Ozzikowi Cartophen vet już od trzech lat .Dwa razy do roku, wiosna i jesień, cztery zastrzyki w odstępach tygodniowych .On ma osłabione tylne łapy po operacji uchyłka prostnicy . U nas daje bardzo dobre efekty a z pewnością oprócz osłabienia łapek po operacji ma już zwyrodnienia bo ma prawie 10 lat . Efekty najlepiej widać po trzecim zastrzyku Ozzik dużo raźniej wstaje .
Avatar użytkownika
Gocha
 
Posty: 1539
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:01
Lokalizacja: Konstancin
psy: Ozzy [*], FBI-Zoy,Pooh- Niko wszystkie Altura

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez Farah » 2013-01-10, 09:39

Gocha - super, że masz tak dobre doświadczenia z tym preparatem ;) no i że w ogóle są takie preparaty dostępne i mogą pomagać takim psiakom ;) o bonharenie to już w ogóle naczytłam się bardzo dobrych opinii wśród właścicieli molosów z poważnymi zwyrodnieniami - w tym wśród psów dysplastycznych, które regularnie przez lata dostają bonharen i funkcjonują bez żadnych objawów bólowych. Jest to preparat z czech dlatego przy jego załatwianiu potrzeba mieć kogoś kto mieszka w pobliżu. Jedna seria to koszt ok 150zl :)
Farah
 
Posty: 29
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-11-22, 17:56

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez Barbel » 2013-01-10, 11:26

Farah - my tu mamy lokalną komórkę na Czechy ;-)
Bonharen daje się dla berna w dawkach tygodniowych po 4ml. Kupuje się w fiolkach po 6ml.
Barblowi wystarczyły 4 dawki.
Fiolka kosztuje na razie nie całe 500 koron.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez Farah » 2013-01-10, 11:58

No to super, że macie "swoich" od bonharenu. Ja znalazłam kontkat na forum bordożym, tam jest dużo takich psów z potrzebami, stąd mam te informacje. My póki co jeszcze nie potrzebujemy tych specifików - chociaż pierwszy chirurg który nie poradził sobie ze sprawą Suki po pół rocznym leczeniu, dziwnych diagnozach i niepotrzebnych operacjach stwierdził, że nie wie co jej jest i zalecił właśnie kurację kwasem,ale tym polskim za 600zł ;/ Stąd szukałam namiarów na ludzi od bonharenu,ale ostatecznie ( na szczęście ) trafiliśmy do dr Mederskiego i jednak się okazało, że suczka wygamga operacji...
szkoda gadac! z reszta nie offtopuje dalej ;)
Farah
 
Posty: 29
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-11-22, 17:56

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez Rucia » 2014-05-28, 15:21

Farah napisał(a):Moja Suki jest od maja na suplementach. Najpierw był SynoxiVet, a następnie Gelacan Fast. Trudno mi stwierdzić czy jakoś jej to pomogło, gdyż przez miesiące była źle diagnozowana i leczona. Jeszcze trochę nam go zostało. Jako, że Suki ma zwyrodnienia w stawach kolanowych będziemy próbowac różnych suplementów, jednak nie liczę na jakieś cuda. Ostatnio dr Mederski polecił nam ten preparat. W składzie ma w zasadzie wszystko. A cena - fajana. Wypróbujemy :)

http://www.ezoo.pl/pl/p/APTUS-APTO-FLEX ... flex-/2000


nie polecam cena może wydawać się korzystna ale mało wydajny..trzeba podawać 10ml dziennie a Arthroflex 2,5ml więc docelowo wychodzi drożej
Avatar użytkownika
Rucia
 
Posty: 390
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-13, 11:36
Lokalizacja: Gągławki/Olsztyn
psy: Shira, Aragon, Vivien, Julka, Charmie DSPP
Hodowla: Shiragon FCI

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Nowinki medyczne i farmaceutyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość