Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Moderator: Anirysova

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez mon04 » 2014-05-30, 01:01

Rucia napisał(a):
Farah napisał(a):Moja Suki jest od maja na suplementach. Najpierw był SynoxiVet, a następnie Gelacan Fast. Trudno mi stwierdzić czy jakoś jej to pomogło, gdyż przez miesiące była źle diagnozowana i leczona. Jeszcze trochę nam go zostało. Jako, że Suki ma zwyrodnienia w stawach kolanowych będziemy próbowac różnych suplementów, jednak nie liczę na jakieś cuda. Ostatnio dr Mederski polecił nam ten preparat. W składzie ma w zasadzie wszystko. A cena - fajana. Wypróbujemy :)

http://www.ezoo.pl/pl/p/APTUS-APTO-FLEX ... flex-/2000


nie polecam cena może wydawać się korzystna ale mało wydajny..trzeba podawać 10ml dziennie a Arthroflex 2,5ml więc docelowo wychodzi drożej


Ale te suplementy różnią się składem ;-) Nie tylko dawką podawania ;-)
mon04
 
Posty: 404
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-28, 11:17
Lokalizacja: Kozienice
psy: Agis[*],Hunter,Gabi,Arwena,Abrahms i Cannon:)
Hodowla: Wzgórze Agisa

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez Rucia » 2014-06-03, 10:28

w składzie też szału nie ma ;)
Avatar użytkownika
Rucia
 
Posty: 390
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-13, 11:36
Lokalizacja: Gągławki/Olsztyn
psy: Shira, Aragon, Vivien, Julka, Charmie DSPP
Hodowla: Shiragon FCI

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez mamagu » 2014-06-05, 10:26

A co forumowicze sądzą o preparacie ArthroVET HA COMPLEX?
Skład ciekawy – glukozamina, chondroityna, kwas hialuronowy, składniki przeciwzapalne, przeciwbólowe.
90 tabletek wystarczy dla dużego psa na około miesiąc. Cena nie powala - ok. 65,00 zł.
Avatar użytkownika
mamagu
 
Posty: 282
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-20, 12:52
Lokalizacja: Zielona Góra
psy: DSPP BINGO (FRODO) 25.08.2012
Hodowla: CZANDORIA

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez kreska » 2014-06-05, 11:44

mamagu napisał(a):A co forumowicze sądzą o preparacie ArthroVET HA COMPLEX?
Skład ciekawy – glukozamina, chondroityna, kwas hialuronowy, składniki przeciwzapalne, przeciwbólowe.
90 tabletek wystarczy dla dużego psa na około miesiąc. Cena nie powala - ok. 65,00 zł.

Czy pies ma problemy ze stawami? to jest watek o profilaktyce ...to czy profilaktycznie jako ludzie podajemy dzieciom, i sami sobie , preparaty przeciwzapalne i przeciwbólowe ;>

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez mamagu » 2014-06-05, 13:06

kreska napisał(a):
mamagu napisał(a):A co forumowicze sądzą o preparacie ArthroVET HA COMPLEX?
Skład ciekawy – glukozamina, chondroityna, kwas hialuronowy, składniki przeciwzapalne, przeciwbólowe.
90 tabletek wystarczy dla dużego psa na około miesiąc. Cena nie powala - ok. 65,00 zł.

Czy pies ma problemy ze stawami? to jest watek o profilaktyce ...to czy profilaktycznie jako ludzie podajemy dzieciom, i sami sobie , preparaty przeciwzapalne i przeciwbólowe ;>

pozdr


Po pierwsze rozumiem tytuł wątku i tylko pytam o opinię, a po drugie w opisie preparatu widnieje taki oto zapis:
"ArthroVet HA Complex
Wskazania:
Przeznaczony jest do profilaktyki i "leczenia", ma zastosowanie u psów i kotów z zaburzeniami funkcji chrząstek stawowych i stawów.Polecany nie tylko u młodych osobników w okresie intensywnego wzrostu, jak i z chorobą zwyrodnieniową stawów (osteoarthritis), ale również w okresie rekonwalescencji np. po złamaniach czy innych uszkodzeniach tkanki kostnej -otarcia,stłuczenia...."
Avatar użytkownika
mamagu
 
Posty: 282
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-20, 12:52
Lokalizacja: Zielona Góra
psy: DSPP BINGO (FRODO) 25.08.2012
Hodowla: CZANDORIA

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez kreska » 2014-06-05, 13:43

mamagu napisał(a):
kreska napisał(a):
mamagu napisał(a):A co forumowicze sądzą o preparacie ArthroVET HA COMPLEX?
Skład ciekawy – glukozamina, chondroityna, kwas hialuronowy, składniki przeciwzapalne, przeciwbólowe.
90 tabletek wystarczy dla dużego psa na około miesiąc. Cena nie powala - ok. 65,00 zł.

Czy pies ma problemy ze stawami? to jest watek o profilaktyce ...to czy profilaktycznie jako ludzie podajemy dzieciom, i sami sobie , preparaty przeciwzapalne i przeciwbólowe ;>

pozdr


Po pierwsze rozumiem tytuł wątku i tylko pytam o opinię, a po drugie w opisie preparatu widnieje taki oto zapis:
"ArthroVet HA Complex
Wskazania:
Przeznaczony jest do profilaktyki i "leczenia", ma zastosowanie u psów i kotów z zaburzeniami funkcji chrząstek stawowych i stawów.Polecany nie tylko u młodych osobników w okresie intensywnego wzrostu, jak i z chorobą zwyrodnieniową stawów (osteoarthritis), ale również w okresie rekonwalescencji np. po złamaniach czy innych uszkodzeniach tkanki kostnej -otarcia,stłuczenia...."


To jeszcze raz powtorze pytanie.... czy profilaktycznie jako ludzie podajemy dzieciom, i sami sobie , preparaty przeciwzapalne i przeciwbólowe ;> ?
Jak sobie odpowiesz na moje pytanie to mysle ze to bedzie najlepsza opinia i odpowiedz na Twoje pytanie ;) <okok> ja dodam ze budowa stawów psich z zasady jest taka sama , sa chrzesci, torebki stawowe, głowki, panewki.....mamy stawy biodrowe , kolanowe, lokciowe, barkowe tylko troszke inaczej ich uzywamy ;) a przemysl preparatow i produktow dla zwierzat niestety nie ma az takiej kontroli i obostrzen jak w przypadku ludzi i czasem bardziej liczy sie biznes niz zdrowie :(
Ból i stan zapalny swiadczy o jakims problemie chocby lekkiej kontuzji , ktora jesli znieczulimy to mozemy doprowadzic do wiekszych uszkodzen w stawie , przyczepach wiezadeł..... :->
Jesli pies kuleje to najpierw trzeba zdiagnozowac przyczyne a potem decydowac sie na podawanie czegokolwiek a juz podawanie profilaktycznie i dlugotrawale srodkow przeciwzapalnych i przeciwbolowych (bo kazdy suplement ktory podajemy powinnismy strosowac ok. 2-3 miesiecy zeby to mialo sens) jest ze szkoda dla organizmu..
Mamagu ale Ty masz chyba psa ze zdiagnozowanym z problemem wiec w Waszym przypadku to nie jest profilaktyka, jesli sie pomylilam to prosze o sprostowanie :->
Dobrze ze producent tego preparatu chociaz slowo "leczenia" wzial w cudzyslow <okok>

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez mamagu » 2014-06-05, 14:18

kreska napisał(a):
mamagu napisał(a):
kreska napisał(a):
mamagu napisał(a):A co forumowicze sądzą o preparacie ArthroVET HA COMPLEX?
Skład ciekawy – glukozamina, chondroityna, kwas hialuronowy, składniki przeciwzapalne, przeciwbólowe.
90 tabletek wystarczy dla dużego psa na około miesiąc. Cena nie powala - ok. 65,00 zł.

Czy pies ma problemy ze stawami? to jest watek o profilaktyce ...to czy profilaktycznie jako ludzie podajemy dzieciom, i sami sobie , preparaty przeciwzapalne i przeciwbólowe ;>

pozdr


Po pierwsze rozumiem tytuł wątku i tylko pytam o opinię, a po drugie w opisie preparatu widnieje taki oto zapis:
"ArthroVet HA Complex
Wskazania:
Przeznaczony jest do profilaktyki i "leczenia", ma zastosowanie u psów i kotów z zaburzeniami funkcji chrząstek stawowych i stawów.Polecany nie tylko u młodych osobników w okresie intensywnego wzrostu, jak i z chorobą zwyrodnieniową stawów (osteoarthritis), ale również w okresie rekonwalescencji np. po złamaniach czy innych uszkodzeniach tkanki kostnej -otarcia,stłuczenia...."


To jeszcze raz powtorze pytanie.... czy profilaktycznie jako ludzie podajemy dzieciom, i sami sobie , preparaty przeciwzapalne i przeciwbólowe ;> ?
Jak sobie odpowiesz na moje pytanie to mysle ze to bedzie najlepsza opinia i odpowiedz na Twoje pytanie ;) <okok> ja dodam ze budowa stawów psich z zasady jest taka sama , sa chrzesci, torebki stawowe, głowki, panewki.....mamy stawy biodrowe , kolanowe, lokciowe, barkowe tylko troszke inaczej ich uzywamy ;) a przemysl preparatow i produktow dla zwierzat niestety nie ma az takiej kontroli i obostrzen jak w przypadku ludzi i czasem bardziej liczy sie biznes niz zdrowie :(
Ból i stan zapalny swiadczy o jakims problemie chocby lekkiej kontuzji , ktora jesli znieczulimy to mozemy doprowadzic do wiekszych uszkodzen w stawie , przyczepach wiezadeł..... :->
Jesli pies kuleje to najpierw trzeba zdiagnozowac przyczyne a potem decydowac sie na podawanie czegokolwiek a juz podawanie profilaktycznie i dlugotrawale srodkow przeciwzapalnych i przeciwbolowych (bo kazdy suplement ktory podajemy powinnismy strosowac ok. 2-3 miesiecy zeby to mialo sens) jest ze szkoda dla organizmu..
Mamagu ale Ty masz chyba psa ze zdiagnozowanym z problemem wiec w Waszym przypadku to nie jest profilaktyka, jesli sie pomylilam to prosze o sprostowanie :->
Dobrze ze producent tego preparatu chociaz slowo "leczenia" wzial w cudzyslow <okok>

pozdr


Pragnę zwrócić uwagę na słowa suplement diety, bo tym są wszystkie preparaty profilaktyczne i „lecznicze” o których mowa w tym wątku.
Suplementy diety czyli składniki które spożywamy również w codziennej diecie lub przyjmujemy w postaci preparatów.

Czy w okresie przeziębień lekarze nie zalecają profilaktycznie przyjmowania preparatów z witaminą C lub jedzenia warzyw zawierających wit. C? To znaczy, że w okresie kiedy jesteśmy zdrowi nie możemy zjeść cytryny, papryki i wielu innych warzyw, bo mają witaminę C?
Albo imbir, który jest popularny w kuchni jako przyprawa, ma również działanie przeciwzapalne. To znaczy, że lepiej go nie używać, bo przecież nie jesteśmy chorzy?
Podobnie awokado, z którego właśnie wyciąg jest w preparacie o którym tu mowa, ma działanie przeciwzapalne.
Czy nie można wypić herbaty miętowej, bo się po prostu lubi, bo ma działanie przeciwbólowe i rozkurczowe, a nas nic nie boli?

Jeszcze raz podkreślam, że są to suplementy diety, a nie leki.

Radzę się w takim razie zastanowić nad codzienną dietą i wykluczyć wszystko co wydaje się niepotrzebne, może wręcz szkodliwe!

Tak, mój pies ma zdiagnozowaną dysplazję łokciową, ale niestety nie znalazłam na rynku preparatu, który producent zastrzegał by tylko dla psów już chorych.
Ale o tym cicho sza, bo to przecież wątek o profilaktyce!
Avatar użytkownika
mamagu
 
Posty: 282
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-20, 12:52
Lokalizacja: Zielona Góra
psy: DSPP BINGO (FRODO) 25.08.2012
Hodowla: CZANDORIA

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez mamagu » 2014-06-05, 14:41

Ponadto chciałam zauważyć , że w wątku o preparatach profilaktycznych na stawy, przez innych forumowiczów zostały wymienione przynajmniej trzy preparaty, które producenci zalecają profilaktycznie oraz dla psów chorych i w opisie których pojawiają się informacje o ich działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Aptus APTO - FLEX to karma uzupełniająca o działaniu osłonowym na stawy w formie smakowitego syropu, zawierający połączenie substancji o własnościach chondroprotekcyjnych, przeciwbólowych i przeciwzapalnych.
Canosan
Glukozoaminoglikany (GAGs) i wielonienasycone, długołańcuchowe kwasy tłuszczowe zawarte w kompleksie GLME mają działanie przeciwzapalne na kilku etapach kaskady procesu zapalnego. Dzięki temu zmniejszają ryzyko powstawania trwałych zmian zwyrodnieniowych w stawach
Chondrocan
Siarczan chondroityny i glukozaminosiarczan wiążą wodę w chrząstce stawowej zapewniając w ten sposób jej odpowiednie mechaniczno-elastyczne właściwości. Obniżają aktywność enzymów uszkadzających chrząstkę stawową, pozytywnie wpływają na jej metabolizm i działają przeciwzapalnie.
Avatar użytkownika
mamagu
 
Posty: 282
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-20, 12:52
Lokalizacja: Zielona Góra
psy: DSPP BINGO (FRODO) 25.08.2012
Hodowla: CZANDORIA

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez kreska » 2014-06-05, 17:29

Czasami odnoszę wrazenie ze pytający ma ochotę otrzymać odpowiedż, która zgadza sie z jego poglądami :-> tym sposobem kilka osob , ktore maja podstawy do tego zeby sie w wartosciowy sposob wypowiadac (i nie mam tu na mysli siebie) przestana odpowiadac.Jak widze poziom merytoryczny wymiany kontr argumentow na temat skladow z lek.wet. to tez mi sie juz nie chce zabierac glosu...ale zabralam i to juz jest moja ostatnia wypowiedz w tym temacie.
To czy warto podawac profilaktycznie preparaty z zawartoscia substancji przeciwbolowych i przeciwzapalnych bylo juz walkowane kilka razy w innym watkach...
Doskonale sobie zdaje sprawe z tego czym jest suplement diety i wiem kiedy nalezy go przyjmowac, w jakim okresie i składzie. Z przykroscia stwierdzam ze moda z USA ,kraju ktory jest liderem w produkcji pigulek wszelakich (niestety nie idzie to w parze z byciem liderem pod wzgledem mniejszej zachorowalnosci na choroby, na ktore łykaja ludzie te pigulki :-> ) zalewa rowniez europe a Polske w szczegolnosci, ktora jesli nic sie nie zmienilo to byla na 2 miejscu spozywania suplementow i srodków przeciwbolowych na swiecie :-> . Niestety zapominamy o tym ze suplemnty jesli juz je podajemy nalezy podawac w chwilach wzmozonego zapotrzebowania lub tez niedoborow w diecie czy to psa czy czlowiek lub innego stworzenia...
W przypadku ludzkich suplementow sa specjalne normy okreslajace jakie substancje moga byc doposzczone do ich produkcji i o jakiej zawartosci w przypadku zwierzat takich norm nie ma :-> Nie znana mi jest rowniez instytucja ,ktora suplementy dla zwierzat dostepne na rynku kontroluje ze zgodnoscia na etykiecie.
Z racji tego ze podajac odpowiednie skladniki zywieniowe w standartowej diecie mozna spokojnie uzupelnic brakujace skladniki , ktore sa nam oferowane w formie pigulek powstal przepis unijny/polski zabraniają oznakowania, prezentacji i reklamy suplementów diety stwierdzających lub sugerujących, że suplemnet jest lepszy /ektywniejszy od naturalnego pozywienia .Przepis dotyczy ludzi, niestety nie ma norm regulujacych rynek preparatow dla zwiarzat .
Nieznam naturalnej diety bogatej w skoncentrowane skladniki przeciwzapalne i przeciwbolowe ,ktora bylaby zalecana dla zdrowych ludzi lub zwierzat ale co chwile mamy jakies nowe doniesienia naukowe wiec i moze w tej kwestii duzo sie zmienilo a ja o tym nie wiem :-> Chetnie wyeliminuje z mojej lub psiej diety skladniki naturalne zawierajace substancje o dzialniu chocby przeciwbolowym <tak>
Wedlug mojej wiedzy nienalezy podawac profilaktycznie u psow zdrowych , zadnych preparatow zawierajacych substancje przeciwzapalne i przeciwbolowe, jak również podawac suplementy stale...
EOT
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez Barbel » 2014-06-05, 21:04

Ja tam trzymam sie zdania dr. Novaka - jak pies normalnie rośnie, rozwija się, jest wszystko ok to po co mu prochy????
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez Anirysova » 2014-06-05, 21:22

Ale mamagu napisał, że jego pies ma dysplazję, więc nie rozumiem czemu się go czepiacie, że w złym wątku?
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez kreska » 2014-06-05, 23:03

Anirysova napisał(a):Ale mamagu napisał, że jego pies ma dysplazję, więc nie rozumiem czemu się go czepiacie, że w złym wątku?

Aniu, tak brzmialo pytanie...

mamagu napisał(a):A co forumowicze sądzą o preparacie ArthroVET HA COMPLEX?
Skład ciekawy – glukozamina, chondroityna, kwas hialuronowy, składniki przeciwzapalne, przeciwbólowe.
90 tabletek wystarczy dla dużego psa na około miesiąc. Cena nie powala - ok. 65,00 zł.


Nie ma tu slowa o dysplazji a nie kazdy musi znac problem mamagu :-> dopiero pozniej sama doszlam do tego ze jej pies ma dysplazje...i ja sie nie czepialam, ja wyrazam swoja opinie w temacie profilaktycznego podawania suplementow psom zdrowym i w moich wpisach to podkreslam w zamian za co dostaje .... <okok>
Nalezy pamietac o tym ze do watkow zagladaja rowniez ludzie "anonimowo" nie zadajac pytan na forum szukaja odpowiedzi i kiedy trafiaja na niedokladnie sformulowane pytanie moga wyciagnac zle wnioski :-> A pozatym jestem przeciwnikiem szukania dodatkowych "lekarstw"jesli sprawadzony i doswiadczony wet ich nie poleca nadgorliwosc czasem nie poplaca ....

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Wybór preparatu profilaktycznego na stawy...

Postprzez mamagu » 2014-06-06, 07:00

Trochę nie rozumiem tego wszystkiego co tu się dzieje.
Podobnie jaki kilka osób przede mną podałam nazwę preparatu, skrócony skład i zapytała o opinię, z intencją, że może ktoś stosował i ma swoje zdanie na temat tego środka.

Co otrzymałam w zamian! Sarkastyczną odpowiedź, że nie rozumiem wątku, a w ogóle to wynocha stąd bo mój pies jest chory i temat profilaktyki już go nie dotyczy!
Jeszcze raz przypominam, że większość preparatów profilaktycznych producenci zalecają również dla psów już ze zmianami zwyrodnieniowymi. Chyba logicznym jest, że podawanie tych profilaktycznych środków psom „chorym” ma za zadnie spowolnienie powstających zmian!

Proszę mi wierzyć, że ostatnią rzeczą jaką bym sobie życzyła to konieczność przeglądania takich wątków.
Tak, mój pies ma dysplazję stawów łokciowych, ale nie przez podawanie, czy nie podawanie, takich czy innych preparatów na stawy.
Mój pies jest chory nie przeze mnie, przez moją nadgorliwość, złą opiekę, czy nieodpowiednie prowadzenie.
Pies jest chory przez ignorancję, nieodpowiedzialność i chciwość hodowcy!
Więc proszę się nie dziwić, że chcę zrobić wszystko, żeby ulżyć mu w cierpieniu, które czeka go do końca życia.

Tak, wiem zaraz znowu dostanę po głowie, że zaśmiecam wątek i prowadzę niemeteoryczną dyskusję.

SCPK
Avatar użytkownika
mamagu
 
Posty: 282
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-20, 12:52
Lokalizacja: Zielona Góra
psy: DSPP BINGO (FRODO) 25.08.2012
Hodowla: CZANDORIA

Poprzednia strona

Powrót do - Nowinki medyczne i farmaceutyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron