Nowy preparat na stawy - ARTHRIX PLUS

Moderator: Anirysova

Re: Nowy preparat na stawy - ARTHRIX PLUS

Postprzez kreska » 2010-03-30, 00:27

Ekri napisał(a):ja zamawiałam na allegro

Ten preparat zawiera MSM substancje o dzialaniu przeciwbólowym, nie dopuszczona w Polsce do użytku dla ludzi :roll:
Uwazam ze mlode psy nie powinny tego preparatu zażywać bo przez działanie uśmierzające bol moga nienaturalnie obciążać stawy :!:
Zachęcam Was do bardziej wnikliwego porównywania skladow preparatow przeznaczonych dla ludzi i zwierzat :roll: wedlug mnie preparaty dla ludzi wychodza taniej a zastosowane substancje czynne sa pewniejsze w dzialaniu :-D

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Nowy preparat na stawy - ARTHRIX PLUS

Postprzez Guard » 2010-03-30, 07:06

kreska napisał(a):Ten preparat zawiera MSM substancje o dzialaniu przeciwbólowym, nie dopuszczona w Polsce do użytku dla ludzi :roll:

Masz na myśli Arthroflex??
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Nowy preparat na stawy - ARTHRIX PLUS

Postprzez Zuzanda » 2010-03-30, 08:21

kreska napisał(a):Zachęcam Was do bardziej wnikliwego porównywania skladow preparatow przeznaczonych dla ludzi i zwierzat :roll: wedlug mnie preparaty dla ludzi wychodza taniej a zastosowane substancje czynne sa pewniejsze w dzialaniu :-D

pozdr

Kreska a jaki preparat ludzki byś polecała? .
Chodzi mi o takie preparaty zachowawcze i profilaktyczne nie lecznicze na schorzenia
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Nowy preparat na stawy - ARTHRIX PLUS

Postprzez kreska » 2010-03-30, 10:40

Guard napisał(a):Masz na myśli Arthroflex??


tak ten podany w linku http://vetlandia.pl/pl,product,233045,a ... 00,ml.html
dodatkowo zawiera tzw. czarci pazur (Harpagophytum procumbens) o działaniu przeciwzapalne, przeciwreumatyczne, przeciwbólowe, pobudzające wydzielanie soków trawiennych, poprawiające trawienie, przeciw artretyczne, żółciopędne. czyli mamy dwa skladniki przeciwbolowe :roll:
Niestety nie ktore firmy produkujace preparaty dla zwierzat chcac uzyskac widoczny dla wlascicieli efekt dzialania dodaja substancje przeciwbolowe :roll: i potem nas karmia filmikami o cudownym ozdrowieniu :evil:
W preparatach dla ludzi tez mamy do czynienia ze znieczulaczami ale w wiekszosci nie sa to preparaty do stosowania profilaktycznego tylko leczniczego w chorobach stawow. Skladniki przeciwbolowe maja uzasadnienie do podawania w przypadku wiekszych dolegliwosci zwiazanych z chorobami stawow w celu pobudzenia ich do ruchu, przez co zapewnienia im prawidłowego smarowania. Substancja przeciwbolowa stosowana w preparatach dla ludzi jest czesto Boswelli serrata( boswelia).
Żeby suplementacja przyniosla zakladany efekt zdrowotny, w przypadku stosowania u ludzi, potrzebujemy stosowac preparat ok 2-3mies, mysle ze u zwierząt jest podobnie. W przypadku stosowania profilaktycznego nalezy robic przerwy w stosowaniu np. 2mies podajemy : 2mies. przerwa.


Zuzanda napisał(a):Kreska a jaki preparat ludzki byś polecała? .
Chodzi mi o takie preparaty zachowawcze i profilaktyczne nie lecznicze na schorzenia

Preparaty zawierające kwas hialuronowy ktory jest stosowany do leczenia stawow injekcyjnie ale sa badania ze przyjmowanie do ustne rowniez przynosi efekty i suplementacja jest stosowana profilaktycznie.
KH (wielko czasteczkowy)moze byc podawany w polaczeni np. z chondroityna(siarczan) lub glukozamina(siarczan) i wit. C. Taki preparat bez glukozaminy ale za to z kolagenem, niestety dosc drogi ma firma SOLGAR . Preparat z samym kwasem hialuronowym HialumaxDuo-Olimp . KH podajemy w sposob naturalny gotujac np.kurze lapki :-)do suplementow KH pozyskiwany jest z kogucich grzebieni(domieszki bialek) lub za pomoca fermentacji biologicznej (czystszy). Dla ludzi dzialajaca dawka dzienna to ok 100mg kwasu.Dodatkowa zaleta KH jest jego dobry wplyw na galke oczna (w medycynie podawany w celu lepszego nawilżenia) no i dobrze dziala na skore :-D

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Nowy preparat na stawy - ARTHRIX PLUS

Postprzez Ekri » 2010-03-30, 15:00

kreska napisał(a):
Ekri napisał(a):ja zamawiałam na allegro

Ten preparat zawiera MSM substancje o dzialaniu przeciwbólowym, nie dopuszczona w Polsce do użytku dla ludzi :roll:
Uwazam ze mlode psy nie powinny tego preparatu zażywać bo przez działanie uśmierzające bol moga nienaturalnie obciążać stawy :!:
Zachęcam Was do bardziej wnikliwego porównywania skladow preparatow przeznaczonych dla ludzi i zwierzat :roll: wedlug mnie preparaty dla ludzi wychodza taniej a zastosowane substancje czynne sa pewniejsze w dzialaniu :-D

pozdr



czegoś nie zrozumiałam
Arthroflex nie jest polecany przez Ciebie do podawania profilaktycznego? Byłam przekonana, że jest odpowiedni
Nigdy nie wpadłabym na to aby podawać psu ludzkie lekarstwa.
Jeszcze się dużo musze nauczyć.
Avatar użytkownika
Ekri
 
Posty: 166
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-24, 22:13
psy: Ekri

Re: Nowy preparat na stawy - ARTHRIX PLUS

Postprzez annasm » 2010-03-30, 17:40

kreska napisał(a):Ten preparat zawiera MSM substancje o dzialaniu przeciwbólowym, nie dopuszczona w Polsce do użytku dla ludzi :roll:

Tu preparat dla ludzi zawierajacy MSM :?:
http://www.vitalab.pl/168,sf-3-triple-s ... zAodE2cCFQ

Skąd informacja że jest to preparat działający przeciwbólowo?
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Nowy preparat na stawy - ARTHRIX PLUS

Postprzez annasm » 2010-03-30, 17:43

Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Nowy preparat na stawy - ARTHRIX PLUS

Postprzez kreska » 2010-03-30, 20:33


napisałam nie dopuszczony w Polsce :roll: wiele firm sprzedaje produkty ktore nie spelniaja naszych norm, wedlug GIS-U i IŻŻ czyli instytutu żywności i żywienia ktory wydaje opinie o dopuszczeniu do spożycia, na ta substancje nie ma pozwolenia do stosowania w suplementach.W stanach MSM zawiera wiekszosc produktow na stawy. W Polsce zadna wieksza firma produkujaca lub sprzedajaca suplementy dla ludzi nie ma w ofercie preparatow z MSM. Preparaty z MSM byly dostepne na naszym rynku ale zostaly wycofane z obrotu :roll:
MSM wspomaga działanie stawów na poziomie komórkowym poprzez usprawnienie krążenia (tzn. powoduje, że toksyny są wydalane przez komórki a na ich miejsce pobierane są składniki odżywcze). Jest to ważne również w przypadku kwasu mlekowego, który wytwarzany jest podczas wysiłku fizycznego i powoduje dolegliwości bólowe. Kwas mlekowy wytwarzany podczas wysilku jest naturalnym stoperem i ochrona przed sforsowaniem co w przypadku mlodego, pelnego energii psa moze doprowadzic do zbytniego obciążenia.
Skad o tym wiem, ano zajmuje sie wprowadzaniem amerykanskich suplementow dietyna na rynek polski ;-) jak rowniez doborem substancji w nich wystepujacych, wiec mam dostep do badan. Ale nie lobbuje na rzecz moich produktow, nigdzie na forum ich nie polecam i to nie ze wzgledu na jakosc ... :mrgreen:

To jest tresc ostrzeżenia z produktu zawierajacego MSM : Pregnant or lactating women should consult a doctor before using any product. Consult your doctor before use if you have, or have had, ANY HEALTH CONDITION or if you are taking ANY MEDICATIONS OR REMEDIES including OTC medications, or are planning any medical procedure. Discontinue use and consult your doctor if any adverse reactions occur, such as gastrointestinal discomfort or any allergic reaction. NOT INTENDED FOR USE BY PERSONS UNDER THE AGE OF 18.
Jesli produkt nie jest przeznaczony dla ludzi ponizej 18 roku zycia to na pewno nie powinien byc stosowany u mlodych psow jako preparat profilaktyczny :roll:

pozdr
Ostatnio edytowano 2010-03-30, 20:44 przez kreska, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Nowy preparat na stawy - ARTHRIX PLUS

Postprzez kreska » 2010-03-30, 20:41

Ekri napisał(a):Arthroflex nie jest polecany przez Ciebie do podawania profilaktycznego? Byłam przekonana, że jest odpowiedni
Nigdy nie wpadłabym na to aby podawać psu ludzkie lekarstwa.
Jeszcze się dużo musze nauczyć.

Wedlu mojej wiedzy i opinii nie jest :roll:
Nie pisalam o lekarstwach tylko o suplementach diety-czyli preparatach zawierających skladniki ktore spozywamy i my i nasze czworonogi :-) . Stosowanie lekow nalezy konsultowac z weterynarzem, nie wolno na wlasna reke podawac lekow np. aspiryny, ktora moze byc zabojcza :roll:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Nowy preparat na stawy - ARTHRIX PLUS

Postprzez annasm » 2010-03-30, 21:38

Dzięki - nie wszystkie takie informacje są dostępne.
Znalazłam kilka polskich stron na których preparaty z MSM są dostępne.

Czy działanie MSM dotyczące zwiększenia przepływu krwi i redukcji odkładania się kwasu mlekowego dotyczy komórek mięśni czy stawów czy wszystkich? Przy jakiej dawce wpływ na przepływ jest istotny?
Nigdy nie podejrzewałam Cię o lobbing :mrgreen:
Po prostu jeśli czytam o działaniu jakiejś substancji lubię wiedzieć skąd się ono bierze.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Nowy preparat na stawy - ARTHRIX PLUS

Postprzez kreska » 2010-03-30, 23:42

annasm napisał(a):Dzięki - nie wszystkie takie informacje są dostępne.
Znalazłam kilka polskich stron na których preparaty z MSM są dostępne.

Czy działanie MSM dotyczące zwiększenia przepływu krwi i redukcji odkładania się kwasu mlekowego dotyczy komórek mięśni czy stawów czy wszystkich? Przy jakiej dawce wpływ na przepływ jest istotny?
Nigdy nie podejrzewałam Cię o lobbing :mrgreen:
Po prostu jeśli czytam o działaniu jakiejś substancji lubię wiedzieć skąd się ono bierze.


Jesli dobrze pamietam to dotyczy miesniu i stawow ale musze sie wspomoc informacjami źródłowymi, jestem teraz na urlopie wiec w przyszlym tygodniu to potwierdze :roll:
W kwestii lobbingu dmucham na zimno ;-)

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Nowy preparat na stawy - ARTHRIX PLUS

Postprzez Busola » 2010-03-31, 16:19

wybaczcie, ale sie pogubiłam...
ten wątek jest o artroflexie , artrix plus czy o czum właściwie.
co do artroflexu - wg mojej wiedzy zawiera jedynie chondroitynę, glukozaminę i wit C plus wypełniacz. Nie znalazłam na etykiecie informacji o środkach przeciwbólowych.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Nowy preparat na stawy - ARTHRIX PLUS

Postprzez kreska » 2010-03-31, 20:33

http://vetlandia.pl/pl,product,233045,a ... 00,ml.html
moja wypowiedz odnosila sie do powyzszego linku, w tym preparacie jest zawarty skaladnik MSM + Harpagophytum procumbens tzw diabelski pazur o dzialaniu m.inn. przeciwbólowym :roll:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Nowy preparat na stawy - ARTHRIX PLUS

Postprzez Wiola&Nero » 2010-03-31, 20:50

Busola napisał(a):co do artroflexu - wg mojej wiedzy zawiera jedynie chondroitynę, glukozaminę i wit C plus wypełniacz. Nie znalazłam na etykiecie informacji o środkach przeciwbólowych.


kreska napisał(a):http://vetlandia.pl/pl,product,233045,a ... 00,ml.html
moja wypowiedz odnosila sie do powyzszego linku, w tym preparacie jest zawarty skaladnik MSM + Harpagophytum procumbens tzw diabelski pazur o dzialaniu m.inn. przeciwbólowym :roll:


Niestety, Kreska ma rację :-? Wstałam od kompa, obejrzałam moją butelkę 250 ml Arthroflexu i ma w składzie te wszystkie niedozwolone substancje :-|
Ps. Kreska, "polobbuj" mnie na pw co podajesz (lub będziesz podawać) swojej Fibi na stawy ;-)
Avatar użytkownika
Wiola&Nero
 
Posty: 608
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-18, 15:25
Lokalizacja: okolice Poznania
psy: Nike(*), Gina i Nero-BPP

Re: Nowy preparat na stawy - ARTHRIX PLUS

Postprzez Guard » 2010-03-31, 21:09

Czy ten składnik czarci pazór to nie jest zioło?? Czy to taki silny środek przeciw bólowy??
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Nowy preparat na stawy - ARTHRIX PLUS

Postprzez Busola » 2010-03-31, 21:20

Wiola&Nero napisał(a):
Busola napisał(a):co do artroflexu - wg mojej wiedzy zawiera jedynie chondroitynę, glukozaminę i wit C plus wypełniacz. Nie znalazłam na etykiecie informacji o środkach przeciwbólowych.


kreska napisał(a):http://vetlandia.pl/pl,product,233045,a ... 00,ml.html
moja wypowiedz odnosila sie do powyzszego linku, w tym preparacie jest zawarty skaladnik MSM + Harpagophytum procumbens tzw diabelski pazur o dzialaniu m.inn. przeciwbólowym :roll:


Niestety, Kreska ma rację :-? Wstałam od kompa, obejrzałam moją butelkę 250 ml Arthroflexu i ma w składzie te wszystkie niedozwolone substancje :-|

sprawdziłam - faktycznie :-?
:oops:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Nowy preparat na stawy - ARTHRIX PLUS

Postprzez PaniBisiowa » 2010-04-01, 07:11

Guard napisał(a):Czy ten składnik czarci pazór to nie jest zioło?? Czy to taki silny środek przeciw bólowy??


To bylina, mająca właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne i znieczulające. Leczy się nią bóle stawów, mięśni...
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Poprzednia strona

Powrót do - Nowinki medyczne i farmaceutyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość