Toczeń Układowy

Moderator: Anirysova

Toczeń Układowy

Postprzez Ben » 2011-10-19, 10:08

Toczeń układowy http://www.sangoma.pl/pol/zdrowie/auto/inne.htm

Nasz Ben złpał coś takiego. Zaczęło się niewinnie, apatia, podniesiona temperatura, brak łaknienia i dosyć mocne ślinienie. W badaniu krwii jedynie podniesiony poziom leukocytów. Skoro ogólny antybiotyk nie pomaga to wet pobrał krew na boleriozę, a Ben dostał doksycyklinę. Przyszedł wynik testu na boleriozę - pozytywny. Niestety wet zlecił tylko test na obecność przeciwciał, natomiast nie prawdzono czy są to "stare" przeciwciała, czy też nowe zakażenie. Ben zaczął mieć problemy z ruchem. Skoro nie reaguje na doksycyklinę to może to któraś z pozostałych chorób odkleszczowych. Podobne objawy daje babeszjoza ( temperatura, stan zapalny stawów ) Benek dostaje Imizol. Zero reakcji. Nasz wet wyjechał na urlop. Jedziem innego weta. Ben dostaje kroplówkę w celu nawodnienia. Dyskutujemy z wetem, skoro nie działa ogółny antybiotyk, doksycyklina to pozostał steryd. Benek dostaje steryd w zastrzyku, od natępnego dnia ma brać w tabletkach ( 40 mg na dzień ) Przez trzy dni jest nieco lepiej i znowu wszystko wraca, apatia, gorączka, silne ślinienie, kłopty z ruchem, niechęć do jedzenia. W środę jedziemy do Bohumina ( ABVET, dr Novak ). Wet go obmacuje i mówi, on ma powiększone wszystkie węzły chłonne. ( robi nam się ciepło bo pachnie białaczką ). W czwartek gruntowna diagnostyka, m.in. pobranie płynu stawowego i diagnoza: prawdopodobnie autoimmulogiczne zapalenie stawów, chociaż nie można jeszcze wykluczyć którejś z chorób odkleszczowych. Jednak żeby wykluczyć choroby odkleszczowe krew musi jeszcze raz iść do badania. Benek zostaje w Bohuminie. Dawka sterydu zostaje zwiększona do 80mg/dobę i nadal dostaje doksycyklinę. W sobotę czuje się na tyle dobrze, że zabieramy go do domu. Jest nieźle do wtorku. W wtorek znowu Ben robi się apatyczny. W środę jest jeszcze gorzej. W czwartek "Obcy" ( tak nazywam to dziadostwo ) atakuje z pełną siłą. Znowu Bohumin, dawka sterydu zwiększona do 160mg/dobę. "Obcy" atakuje mięśnie, od czwartku do soboty zniknęły właściwie mięśnie na głowie i szyi, zwiększyły się problemy z połykaniem. Oczywiście cały czas spada waga ciała, Ben od początku choroby z 48kg zjechał na ok. 33kg. Testy krwi na choroby odkleszczowe wyszły negatywne. Za to przyplątało się białko w moczu, nie wiadomo czy to skutek działania sterydów czy "Obcego" W tej chwili jest już lepiej, Ben jeszcze "rezyduje" w klinice powoli wraca do formy . Przy okazji wielkie dzięki dla Ani Barbelowej za opiekę nad nim i czerwoną wstążkę. Zobaczymy co będzie jak przestanie dostawać steryd ale to jeszcze długa droga.
Ostatnio edytowano 2011-10-19, 11:19 przez Ben, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ben
 
Posty: 356
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:16
psy: Ben*, Ben II*, Nimba*, Ala*, Fokus*, Maja

Re: Toczeń Układowy

Postprzez P.P. » 2011-10-19, 10:35

Trzymamy kciuki za Bena :!:
Avatar użytkownika
P.P.
 
Posty: 1966
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-30, 21:47

Re: Toczeń Układowy

Postprzez DolceVita » 2011-10-19, 10:52

Trzymamy kciuki i duchowo jesteśmy z Wami.
DolceVita
Moderator
 
Posty: 902
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 10:55
Lokalizacja: Tarnów
psy: Demi (DolceVita Stróż Zagrody) (*),Mia i Figa

Re: Toczeń Układowy

Postprzez Aga-2 » 2011-10-19, 11:02

Trzymamy mocno za Bena :!:
Opisane przez Ciebie metody leczenia Obcego są nagminnie przez wetów stosowane w każdym nierozpoznanym przypadku. Nie wiadomo jeszcze z czym walczymy, ale już jest antybiotyk. Jeśli nie działa antybiotyk, to wprowadzamy steryd... Ja tego w ogóle nie rozumiem. Czy w dobie XXI wieku nie ma metod diagnostycznych, które są w stanie wykryć NAJPIERW z czym w ogóle się walczy?
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Toczeń Układowy

Postprzez Julian » 2011-10-19, 11:18

Trzymamy!
Avatar użytkownika
Julian
 
Posty: 1579
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-15, 15:49
Lokalizacja: Kraków
psy: Julian (*) ,Dumka (*) Berta ,Kronos

Re: Toczeń Układowy

Postprzez KasiaT » 2011-10-19, 11:23

Trzymam mocno kciuki za Bena !
Avatar użytkownika
KasiaT
 
Posty: 2484
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-03, 15:40
Lokalizacja: Dobrzyniewo Duże
psy: Nefra-Kropelka i Obelix-Leszczyna

Re: Toczeń Układowy

Postprzez jbeata » 2011-10-19, 11:29

Zdrówka dla Bena.
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: Toczeń Układowy

Postprzez Ben » 2011-10-19, 12:47

Aga-2 napisał(a):Trzymamy mocno za Bena :!:
Opisane przez Ciebie metody leczenia Obcego są nagminnie przez wetów stosowane w każdym nierozpoznanym przypadku. Nie wiadomo jeszcze z czym walczymy, ale już jest antybiotyk. Jeśli nie działa antybiotyk, to wprowadzamy steryd... Ja tego w ogóle nie rozumiem. Czy w dobie XXI wieku nie ma metod diagnostycznych, które są w stanie wykryć NAJPIERW z czym w ogóle się walczy?


Niestety jak podane jest w linku, który przytoczyłem "Obcy" to wielki imitator. Na początku nie bardzo było wiadomo co się własciwie dzieje. Jedynym parametrem odbiegającym od normy były poziom leukocytów ( 19tyś )
Reszta parametrów krwii była w normie. Fakt, że weci popełnili błędy. Błędem było zlecenie oznaczenia tylko obecności przeciwciał na boleriozę bez analizy czy są to "stare" przeciwciała, czy jest to zakażenie.
Dopiero dr Novak wpadł na pomysł żeby zbadać płyn stawowy. Błędem było też podanie małej dawki sterydu ( 40mg/dobę ) Możliwe, że gdyby dostał dawkę uderzeniową (160mg/dobę ) to efekt byłby lepszy.
Właśnie dzwoniłem do Czech. Sypie się również hemoglobina poniedziałek 103, wczoraj 96, norma 120
i hematokryt poniedziałek 32, wczoraj 30, norma 45
Avatar użytkownika
Ben
 
Posty: 356
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:16
psy: Ben*, Ben II*, Nimba*, Ala*, Fokus*, Maja

Re: Toczeń Układowy

Postprzez maat » 2011-10-19, 12:52

Benek, chłopie, cała armia berneńczyków stoi za Tobą murem, a ty walcz z Obcym, co by to nie było!
Jurku, trzymamy. !
Avatar użytkownika
maat
 
Posty: 1974
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 23:46
Lokalizacja: Kraków
psy: Souri
Hodowla: Hała-Bała

Re: Toczeń Układowy

Postprzez Aga-2 » 2011-10-19, 13:44

Ben napisał(a):
Aga-2 napisał(a):Trzymamy mocno za Bena :!:
Opisane przez Ciebie metody leczenia Obcego są nagminnie przez wetów stosowane w każdym nierozpoznanym przypadku. Nie wiadomo jeszcze z czym walczymy, ale już jest antybiotyk. Jeśli nie działa antybiotyk, to wprowadzamy steryd... Ja tego w ogóle nie rozumiem. Czy w dobie XXI wieku nie ma metod diagnostycznych, które są w stanie wykryć NAJPIERW z czym w ogóle się walczy?


Niestety jak podane jest w linku, który przytoczyłem "Obcy" to wielki imitator. Na początku nie bardzo było wiadomo co się własciwie dzieje. Jedynym parametrem odbiegającym od normy były poziom leukocytów ( 19tyś )
Reszta parametrów krwii była w normie. Fakt, że weci popełnili błędy. Błędem było zlecenie oznaczenia tylko obecności przeciwciał na boleriozę bez analizy czy są to "stare" przeciwciała, czy jest to zakażenie.
Dopiero dr Novak wpadł na pomysł żeby zbadać płyn stawowy. Błędem było też podanie małej dawki sterydu ( 40mg/dobę ) Możliwe, że gdyby dostał dawkę uderzeniową (160mg/dobę ) to efekt byłby lepszy.
Właśnie dzwoniłem do Czech. Sypie się również hemoglobina poniedziałek 103, wczoraj 96, norma 120
i hematokryt poniedziałek 32, wczoraj 30, norma 45


Ja pisałam ogólnie, ale przepraszam. Nie myślałam, że sytuacja jest aż tak poważna i zaczęłam się niepotrzebnie wymądrzać. Bardzo mocno trzymamy kciuki za Bena :!: Bardzo. Trzymajcie się :!:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Toczeń Układowy

Postprzez agatKa2212 » 2011-10-19, 13:54

Dużo zdrówka. Trzymamy kciuki
Avatar użytkownika
agatKa2212
 
Posty: 619
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-12, 00:21
Lokalizacja: Będzin
psy: Delicja i Baby :-)
Hodowla: Skryte Marzenie

Re: Toczeń Układowy

Postprzez Szam » 2011-10-19, 14:54

Jurek trzymajcie sie, Benek, nie daj sie !
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Toczeń Układowy

Postprzez Zuzanda » 2011-10-19, 15:13

Trzymam mocno kciuki za Benia
Jurek sle dla ciebie i rodziny pozytywna energie ,mołdy chlopak nie pokona "obcego" :[
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Toczeń Układowy

Postprzez Agama » 2011-10-19, 16:10

trzymam mocno ,zdróweczka chłopie
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Toczeń Układowy

Postprzez Poker » 2011-10-19, 16:28

Bardzo mocne kciuki!
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Re: Toczeń Układowy

Postprzez Tańka » 2011-10-19, 18:41

Przerażające świństwo ten toczeń! Trzymaj się Beniu!!! Trzymamy kciuki!!!
Tańka
 
Posty: 1281
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-15, 19:31
psy: Yokozuna z Deikowej Doliny (*), Echo mix

Re: Toczeń Układowy

Postprzez PaniBisiowa » 2011-10-19, 18:56

Trzymamy. Walcz, piesku. Co za dziadostwo :-x
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: Toczeń Układowy

Postprzez Wanda » 2011-10-19, 21:48

Jurek, Olu trzymajcie sie jakoś...a ty Benku II walcz, walcz ile sie da, taki młody jesteś....
Avatar użytkownika
Wanda
 
Posty: 1982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 13:21
Lokalizacja: Rumia
psy: Beta(*),Dracoh(*),Basma,Ginnger,Hocus,Denzel,Lara
Hodowla: Szczęście Ty Moje

Re: Toczeń Układowy

Postprzez Cefreud » 2011-10-19, 21:50

Trzymamy i my!

Tu do poczytania o toczniu:
http://www.novascotia.pl/index.php?mod= ... nologiczne

jako astmatyk spędzam sporo czasu w szpitalu, głównie z pacjentami chorującymi na tocznia. Jesli trzeba skonsultować jakieś wyniki służę pomocą. Mam kontakt z dośc znanym specjalistą dr. Mamertem Milewskim. Nie wiem na ile zna się na psach ale może podpowiedzieć "ludzkie" metody postępowania z tym wrednym choróbskiem
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Toczeń Układowy

Postprzez Majszczur » 2011-10-19, 22:07

Trzymaj się Benuś, trzymaj się chłopie, wykurz dziada za ruską granicę, wykurz w cholerę :evil:
Kciuki mocno zaciśnięte... Walcz!
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Następna strona

Powrót do - Inne schorzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość