Komplikacje po porodzie!

Moderator: Anirysova

Komplikacje po porodzie!

Postprzez Wydra » 2011-07-26, 10:03

Wątek wstawiam na prośbę PrzemkaP.P. (Brak internetu) który prosi forumowiczów o radę i podpowiedź.
Niusia 10 dni temu urodziła szczeniaczki od tego dnia coś dzieje się z nią coś niedobrego.Jest wysterylizowana podawany ma encorton (osiem dziennie) antybiotyk a mimo to ciągle temperatura waha się pomiędzy 38-39
hematokryt jest w granicach 20-24 .
Jakie są objawy zatrucia ciążowego?
Jeśli ktoś może udzielić jakichkolwiek wskazówek to Przemek będzie bardzo wdzięczny.
Zainteresowanym podaję nt telefonu Przemka 603 604 956.
edit: poprawiono literówkę w słowie Hematokryt godz.14:54
Ostatnio edytowano 2011-07-26, 14:54 przez Wydra, łącznie edytowano 1 raz
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Komplikacje po porodzie!

Postprzez allam » 2011-07-26, 10:57

Roma, a czy nie chodzi przypadkiem o:
Hematokryt
Hematokryt (liczba hematokrytowa, wskaźnik hematokrytowy) (stgr. αίμα krew, κριτής; gr. krinein - oddzielać[1]) (oznacza się skrótem Ht lub Hct) – stosunek objętości skoagulowanych erytrocytów do objętości całej krwi[1][2][3] lub stosunek wszystkich elementów morfotycznych krwi do całej objętości[4]. Wyrażany jest zwykle w procentach lub w postaci ułamka (tzw. frakcji objętości).

Sposób oznaczania
Klasyczny sposób oznaczania wskaźnika hematokrytowego, to metoda mikroskopowa[potrzebne źródło] lub makrometoda. Ta druga polega na umieszczeniu krwi w skalibrowanej i heparynizowanej kapilarze. Jeden koniec takiej kapilary uszczelnia się. Wirowanie prowadzi się przy 3000 obrotach na minutę przez ok. 30 minut lub 6000 obrotach na minutę przez 5 minut[4]. Wysokość osiadłego na dnie słupa erytrocytów w stosunku do wysokości całego słupa próbki jest właśnie szukanym wskaźnikiem.

Prawidłowe wskaźniki:
pies: 45%[5]

Poziom obniżony
Spadek poziomu hematokrytu może świadczyć o przewodnieniu albo niedokrwistości (anemia). Następuje również po krwawieniach (składniki morfotyczne są wolniej odtwarzane)[4]. Występuje również u młodych zwierząt po spożyciu siary (białka we krwi powodują zwiększenie objętości osocza)[4].

Poziom podwyższony[edytuj]
Zwiększenie poziomu następuje w nadkrwistości (np. czerwienica prawdziwa). Podwyższony poziom świadczy najczęściej[potrzebne źródło] o odwodnieniu lub jest wynikiem nadprodukcji erytrocytów. Może też być wynikiem wzrostu objętości poszczególnych erytrocytów
allam
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Komplikacje po porodzie!

Postprzez Busola » 2011-07-26, 12:10

Przemku, jaka jest wydzielina z dróg rodnych?
apetyt jest?
nie mam zbyt wielkiego doświadczenia ale niedawno spałam z książką "rozród psów" dubiela pod poduszka
to może być poporodowe zapalenie macicy.
Koniecznie zróbcie usg, pokaże jak wyglądają ścianki macicy i czy aby nie zalegają jeszcze płody i łozyska.
Łożyska liczyliście? wszystkie urodzone?

może być też tężyczka poporodowa

może też być stan zapalny sutka, obejrzyjcie dokładnie

inna sprawa, temperatura np. 38,5 jest normalna!

Romka, ja również zalatana jestem, jesli możesz przekaż to Przemkowi
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Komplikacje po porodzie!

Postprzez Szam » 2011-07-26, 12:15

Ala ona jest wysterylizowana
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Komplikacje po porodzie!

Postprzez kerovynn » 2011-07-26, 13:11

Rozmawiałam z Przemkiem jakieś 2 godziny temu - alllam dała mu mój nr bo kiedyś zakładałam wątek odnośnie poprawek po sterylkach i pisałam o dr Gizińskim, który takie poprawki robi. Ale Giziński przyjmuje chyba w W-wie na Gagarina, a Przemek jest z Leszna i szuka dobrego weta w swoich okolicach. Dałam mu tel do mojego weta, który super mega geniuszem może nie jest, ale moich zwierzów nie skrzywdził i nie zdziera kasy. Dałam też namiar na dr Jezierskiego, który kiedyś szybko i skutecznie wyleczył Eskę i o ile pamiętam to wet głównie od psów. Znalazłam też namiary na dr Katarzynę Marciniak, która w necie ma bardzo dużo dobrych opinii a znikomo negatywów. Żadnego innego weta w Poznaniu internauci tak nie chwalili. Kliniki na Grunwaldzkiej, dr Wąsiatycza, na Orła Białego - i kilku innych wetów miało sporo krytycznych uwag. Na klinice Wąsiatycza sama osobiście się zawiodłam i nigdy tam nie pojadę.
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Komplikacje po porodzie!

Postprzez Busola » 2011-07-26, 13:52

Szam napisał(a):Ala ona jest wysterylizowana

:mlotek:
no tak, to sie nazywa czytać wszystko dokładnie między jedna kupą a drugą, sorki :oops:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Komplikacje po porodzie!

Postprzez anula » 2011-07-26, 17:01

Pooperacyjnie z marszu zwykle daje się suce antybiotyk przez 5 dni.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Komplikacje po porodzie!

Postprzez Barbel » 2011-07-26, 22:53

moze to to???
Przeklejam moje amatorskie tłumaczenie z czeskiego


Pacjent skierowany z Polski – suńka cavalier king Charles spaniela – Lady, z objawami klinicznymi pod postacią wymiotów, utratą wagi, mająca epizody kulawizny, napadów gorączkowych, na podstawie badań krwi stwierdzano leukocytozę – neutrofilię. Przez kilka tygodni, podczas leczenia w Polsce była stosowana terapia Dexadresonem, Tolfedinem i Entizolem, ale bez efektu.
W naszej lecznicy hospitalizowaliśmy Lady celem przeprowadzenia badań specjalistycznych. Powtórzone badania krwi wykazało leukocytozę 65Gl z potężną neutrofilią (segmentowane 92% ), nieregeneracyjną anemię, zapalenie stawów (w cytologii neutrofilia++++ ) , hipostenurię ( niski ciężar właściwy moczu), badanie w kierunku pasożytów wewnętrznych było negatywne., USG wykazało lekkie powiększenie wątroby, biopsja szpiku kostnego nasunęła podejrzenie przewlekłej białaczki szpikowej, negatywny wynik testu ANA (?)., odczyn Coombs'a niejednoznaczny, negatywny czynnik RF. (?).
Według objawów klinicznych i badań skłoniliśmy się ku diagnozie SLE - Toczeń rumieniowaty układowy i wykluczyliśmy białaczkę szpikową. Rozpoczęliśmy terapię Prednisonem w dawce 2mg/kg 2x dziennie wraz z cefalosporyną. Po tygodniu doszło do jatrogennego zespołu Cushinga i w wyniku stosowania sterydów do zapalenia wątroby. Dlatego dawka Prednisonu była obniżona do 1 mg/kg 2 razy dziennie, dodano również leki osłonowe wspomagające wątrobę. Z powodów finansowych właściciel zrezygnował z leczenia cyklosporyną. Pacjentka zareagowała na leki znakomicie, po dwóch tygodniach poziom leukocytów wrócił do normy. Suczka przybiera na wadze i jest aktywna.


Żródlo - ABvet
To suka mojej kolezanki - była juz na etapie lezenia, nie chodziła, teraz biega. Tez leczyli ją krótko po szczeniakach. Nie znam sie - moze to mylna droga...
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Komplikacje po porodzie!

Postprzez Barbel » 2011-07-27, 20:01

byłam u Niusi!
Najlepsza jest woda z kałuży..... :bugi: ..... najlepsza woda dla psa.... (przynajmniej jakaś kaloria sie plącze)
Kurczaczek jest bleeeee.....
Dr Maruszka szła ją karmić ze strzykawki.
Wyniki 'anemiczne" mają sie lepiej (znaczy Niusia ma sie lepiej a anemia gorzej), mamy piękne zapalenie dróg moczowych, sikac panna nie chce, to ją dziewczyny zcewnikowały - litr siusków zdobyły. Sterydy pięknie zatańczyły z wątroba tak, że teraz to troche potrwa az sie "odtruje". Prawdopodobnie etiologia jest taka - straciła dużo krwi, na ten ubytek walnęli sterydy i... posypało się.
Aaaa - azyl jest w Alcatras...Na prawdę.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Komplikacje po porodzie!

Postprzez ewazoltowska » 2011-07-27, 20:10

To Niusia jest w Bohuminie ?
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Komplikacje po porodzie!

Postprzez Wydra » 2011-07-27, 20:45

Tak, od dzisiaj rana.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Komplikacje po porodzie!

Postprzez daria » 2011-07-27, 20:51

Niusieńko kochana trzymaj się!!!!!!!!!!!!
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Komplikacje po porodzie!

Postprzez ewazoltowska » 2011-07-27, 20:53

ufff ok to jest nadzieja szkoda,ze tak pózno ale .... No TO ZACISKAMY KCIUKASY !
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Komplikacje po porodzie!

Postprzez kerovynn » 2011-07-27, 21:05

Jeżu, optymizmem zawiało, hurrrraaaa :radocha2: :radocha2: :radocha2: :radocha2: :radocha2: :radocha2: :radocha2:
trzymamy mocno kciuki :okok:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Komplikacje po porodzie!

Postprzez Alicja i Spartki » 2011-07-27, 22:44

Kochaniutka wracaj do zdrowia .
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Komplikacje po porodzie!

Postprzez allam » 2011-07-27, 22:53

Super, że już zdiagnozowana i leczona. Przemku trzymam kciuki, jakby co, to wiesz :-D
allam
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Komplikacje po porodzie!

Postprzez kreska » 2011-07-28, 08:19

Dobrze ze juz jest pod fachowa opieka <tak> zdrowiej szybciutko!
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Komplikacje po porodzie!

Postprzez Agama » 2011-07-28, 08:44

Zdróweczka :]
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Komplikacje po porodzie!

Postprzez P.P. » 2011-07-28, 09:39

Kochani nasze psiaki na codzień znajdują troskliwą i dobrą opiekę weterynaryjną w rodzinnej lecznicy Państwa Zarębów .To wyjątkowi ludzie ,zawsze i o każdej godzinie dnia i nocy są gotowi pomóc potrzebującym zwierzętą .Wymienię tylko parę naszych przypadków .Enzo - skręt żołądka ,natychmiastowa pomoc i nocna operacja a potem troskliwa opieka .Enzo żyje i ma się bardzo dobrze <okok> .Saba - nagły krwotok wewnętrzny ,natychmiastowa pomoc i nocna operacja / historię Saby znacie / bez tego do rana by nie przeżyła .O lżejszych przypadkach nawet nie wspomnę .Pewnie nie raz Państwo Zarębowie mają już serdecznie dosyć takiego upierdliwca jak ja ,który nawet z pypciem na języku u psiaka pędzi do Nich po poradę ,ale jeszcze nigdy nie stanąłem przed zamkniętymi drzwiami ,zawsze znajduję tam pomoc ,troskliwą opiekę ,życzliwość i uśmiech <tak> .Ale nie raz zdarza się tak ,że choć byś człowieku wyszedł z siebie i stanął obok to nie wychodzi :!:
Przypadek naszej Niusi jest szczególny ,ale wierzę ,że się uda i zdrowa wróci do do domu ,do nas i szczeniaków .
A na koniec życzę wszystkim abyście Wy i wasze psiaki mieli blisko siebie tak dobrych ,życzliwych i wrażliwych ludzi .Naszym wyjątkowym weterynarzą dziękuję i proszę o więcej :!: :!: :!:
A klinikę w Bohuminie bardzo polecam ,ale o tym napiszę więcej po powrocie Niusi <papa>
Avatar użytkownika
P.P.
 
Posty: 1966
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-30, 21:47

Re: Komplikacje po porodzie!

Postprzez Anirysova » 2011-07-28, 09:46

Bardzo mocno trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia :!:
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Następna strona

Powrót do - Inne schorzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość